Προς το περιεχόμενο

Παλιός Χήστης Taxisnet και ενεργοποίηση


NEKLEK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,<br>Σαν παλιός χρήστης του Taxisnet πήγα εχθές σε μια Δ.Ο.Υ.  και παρέλαβα το ειδικό κλειδάριθμο, για την πιστοποίηση μου στο νέο Taxisnet. Το απόγευμα που γύρισα γραφείο είχε έρθει και μήνυμα που μου έλεγε ν ακολουθήσω ένα σύνδεσμο, για να γίνει η ενεργοποίηση του λογαριασμού. Τον ακολούθησα έβαλα τους παλιούς κωδικούς μου αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχει καταχωριθεί άιτηση .... Προσπαθώ με όλους τους τρόπους που μπορούσα (νέα εγγραφή, επανεγραφή , ενεργοποίηση λογαριασμού άλλα μάταια... αρχική αίτηση δεν έπρεπε να κάνω αφού ήμουν παλιός χρήστης. άρα δεν είχα υποβάλλει και δεν είχα κάνει καμια ενέργεια μέχρι και χθές που πήγα και παρέλαβα τον ειδικό κλειδάριθμο απο τη ΔοΥ.... έκανα ακριβώς ότι έλεγε εδώ ......" Επισκεφθείτε τη σελίδα του Νέου TAXISnet και ακολουθείστε τη διαδρομή

«ΒΑΣΙΚΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ» - «Υπηρεσίες Πιστοποίησης» - «Ενεργοποίηση

Λογαριασμού». Αλλάξτε τον αρχικό κωδικό πρόσβασης (password), όπως σας

υποδεικνύει το σύστημα, <br>

και <br>

ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΑΤΕ στο Νέο TAXISnet! "...<br><br>Αλλά δυστυχώς το σύστημα δε μου λέει πουθενά ν αλλάξω τον αρχικό κωδικό πρόσβασης....<br>έχω κάει κάπου λάθος.... καμια βοήθεια από κάποιον που έχει ήδη πιστοποιηθεί;<br>ευχαριστώ<br><br><br>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,<br>Σαν παλιός χρήστης του Taxisnet πήγα εχθές σε μια Δ.Ο.Υ.  και παρέλαβα το ειδικό κλειδάριθμο, για την πιστοποίηση μου στο νέο Taxisnet. Το απόγευμα που γύρισα γραφείο είχε έρθει και μήνυμα που μου έλεγε ν ακολουθήσω ένα σύνδεσμο, για να γίνει η ενεργοποίηση του λογαριασμού. Τον ακολούθησα έβαλα τους παλιούς κωδικούς μου αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχει καταχωριθεί άιτηση .... Προσπαθώ με όλους τους τρόπους που μπορούσα (νέα εγγραφή, επανεγραφή , ενεργοποίηση λογαριασμού άλλα μάταια... αρχική αίτηση δεν έπρεπε να κάνω αφού ήμουν παλιός χρήστης. άρα δεν είχα υποβάλλει και δεν είχα κάνει καμια ενέργεια μέχρι και χθές που πήγα και παρέλαβα τον ειδικό κλειδάριθμο απο τη ΔοΥ.... έκανα ακριβώς ότι έλεγε εδώ ......" Επισκεφθείτε τη σελίδα του Νέου TAXISnet και ακολουθείστε τη διαδρομή

«ΒΑΣΙΚΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ» - «Υπηρεσίες Πιστοποίησης» - «Ενεργοποίηση

Λογαριασμού». Αλλάξτε τον αρχικό κωδικό πρόσβασης (password), όπως σας

υποδεικνύει το σύστημα, <br>

και <br>

ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΑΤΕ στο Νέο TAXISnet! "...<br><br>Αλλά δυστυχώς το σύστημα δε μου λέει πουθενά ν αλλάξω τον αρχικό κωδικό πρόσβασης....<br>έχω κάει κάπου λάθος.... καμια βοήθεια από κάποιον που έχει ήδη πιστοποιηθεί;<br>ευχαριστώ<br><br><br>

Μήπως δεν έβαλες τις παύλες στον κλειδάριθμο???

Μήπως δεν έγραψες σωστά το κωδικό,που σου εμφανίζει στο τέλος το σύστημα??

Μήπως έχεις γράψει λάθος κάποιους από τους ΑΦΜ,user name,password????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως δεν έβαλες τις παύλες στον κλειδάριθμο???

Τίς έβαλα κανονικά και τις παύλες και τους αριθμούς...

Μήπως δεν έγραψες σωστά το κωδικό,που σου εμφανίζει στο τέλος το σύστημα??

Δεν μου εμφανίζει κανέναν κωδικό στο τέλος το σύστημα....

Μήπως έχεις γράψει λάθος κάποιους από τους ΑΦΜ,user name,password????

Είναι ολοι σωστά γραμμένα.... τη μια φορά μου εμφανίζει ότι δεν υπάρχει αίτηση εγγραφής......

Αν υπάρχει άλλη ιδέα ευπρόσδεκτη.... πάντως ευχαριστώ για την απάντηση.... αν δε βρώ άκρη θα επικοινωνήσω με το Taxisnet..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ολοι σωστά γραμμένα.... τη μια φορά μου εμφανίζει ότι δεν υπάρχει αίτηση εγγραφής......

Αν υπάρχει άλλη ιδέα ευπρόσδεκτη.... πάντως ευχαριστώ για την απάντηση.... αν δε βρώ άκρη θα επικοινωνήσω με το Taxisnet..

Τελικά ολα ΟΚ.... Το πρόβλημα ήταν ότι προχθές που παρέλαβα τον κλειδάριθμο, δεν πρέπει να γινεται την ιδια μέρα η ενεργοποίηση του λογαριασμού... και χθές που προσπαθούσα υπήρχε απεργία οπότε ι αυτό μου έλεγε ότι δεν υπάρχει αίτηση.... άρα καταλαβαίνω ότι δεν γίνονται όλα αυτόματα.... Σήμερα , που μάλλον προοθήθηκε η αίτηση όλα οκ...

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Εν τέλει οι παλιοί χρήστες μπορούν να παραλάβουν τον κλειδάριθμο και να συνεχίσουν με τους ίδιους κωδικούς μετά την ενεργοποίηση;

Αν αυτό δεν γίνει άμεσα θα υπάρξει θέμα με τις περιοδικές που θα υποβληθούν για το 3ο τρίμηνο του 2010;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,να ρωτήσω το εξής .Το δ τριμηνο ΦΠΑ θα το καταθέσουμε πλεον με το νεο Taxisnet ακόμη και για οσες περιοδικες δεν στελναμε ηλεκτρονικά?Η μπορούμε για κάποιο διαστημα να τις καταθέτουμε ακόμη στη ΔΟΥ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΑΝΕ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ..ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΩ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ !

ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ..ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΤΑΧΙΣ .ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΕΛΑΤΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΤΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΡΙΜΗΝΟ.ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ, ΜΠΗΚΑ , ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑ ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΠΡΟΣΕΞΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ..ΔΙΟΙΚΕΤΑΙ ΠΟΙΝΙΚΑ .ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ? ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΤΟ Φ.Π.Α ΤΟΥΣ ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαγορεύεται η μη εξουσιοδοτημένη χρήση αυτής της τοποθεσίας, η οποία μπορεί να επιφέρει αστική και ποινική δίωξη.

Αυτό ακριβώς γράφει στο κάτω μέρος του πεδιου εισαγωγης κωδικων

Μπορεί να εξηγήσει κάποιος συνάδελφος τι ακριβώς γίνεται, πάντως στην υπηρεσία που πήρα τηλέφωνο μου ειπαν ότι οι κωδικοι θα ισχύουν για ενα ετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι το αρθρο 4

(Άρθρο 4 - Εξουσιοδοτήσεις ) ειναι αυτο που αναφερεται στο ερωτημα σας.

ΠΟΛ.1178/7.12.2010

Εγγραφή νέων χρηστών στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες TaxisNet

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/index/circular/11669

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HAL 9000

Συνάδελφε ευχαριστώ για την παραπομπή στο σχετικό άρθρο αλλά το έχω ήδη διαβάσει. Αυτό που μπερδεύει λίγο τα πράγματα είναι οτι αναγράφεται ηδη αυτό που έγραψα παραπάνω. Θα καλέσω πάλι την υπηρεσία να μου εξηγήσει ακριβώς.

Και πάλι σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαντηση μου αρχικα νομιζα οτι αναφεροταν στο δικο σου ερωτημα

αλλά τελικα αναφεροταν στης Cathy.

Για το δικο σου ερωτημα συναδελφε δεν ειμαι σιγουρος οτι εχω καταλαβει τι συμβαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν δύο μέρες πήρα τον κλειδάριθμο.Προσπαθώ έκτοτε να κάνω την ενεργοποίηση αλλά μάταια."Δεν βρέθηκε αίτηση εγγραφής με τα στοιχεία που εισάγετε" είναι το μόνιμο μήνυμα.Πόσο διάστημα χρειάζεται να προωθηθεί αυτή η αίτηση? Μήπως παίζει κάτι άλλο που δεν έχω αντιληφθεί?Η απεργία ίσως, όπως αναφέρθηκε παραπάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα τον κλειδάριθμο απο τη ΔΟΥ στις 14/12 και μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα. ."Δεν βρέθηκε αίτηση εγγραφής με τα στοιχεία που εισάγετε" .Μίλησα στις 15/12 με το ΥΟ και με ρώτησαν αν μου έχει έρθει μαιλ. Αφου δεν έχει έρθει μου είπαν πρέπει να ξαναπάω στη ΔΟΥ να πατήσουν την εγκριση στο τέλος της διαδικασίας και να μου δωσουν νέο κλειδάριθμο. Λογω βροχής δεν πήγα. Σήμερα 17/12 μου ήρθε μαιλ ""Σας ενημερώνουμε πως η αίτηση εγγραφής σας έχει εγκριθεί." Προσπάθησα να το ενεργοποιήσω αλλα πάλι έβγαλε το γνωστό μήνυμα . Θα προσπαθήσω τη Δευτέρα και θα ενημερώσω.

Παντως η συνομιλήτρια απο το ΥΟ μου είπε ότι κανονικά πρέπει να ενεργοποιείται αυθημερόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα τον κλειδάριθμο απο τη ΔΟΥ στις 14/12 και μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα. ."Δεν βρέθηκε αίτηση εγγραφής με τα στοιχεία που εισάγετε" .Μίλησα στις 15/12 με το ΥΟ και με ρώτησαν αν μου έχει έρθει μαιλ. Αφου δεν έχει έρθει μου είπαν πρέπει να ξαναπάω στη ΔΟΥ να πατήσουν την εγκριση στο τέλος της διαδικασίας και να μου δωσουν νέο κλειδάριθμο. Λογω βροχής δεν πήγα. Σήμερα 17/12 μου ήρθε μαιλ ""Σας ενημερώνουμε πως η αίτηση εγγραφής σας έχει εγκριθεί." Προσπάθησα να το ενεργοποιήσω αλλα πάλι έβγαλε το γνωστό μήνυμα . Θα προσπαθήσω τη Δευτέρα και θα ενημερώσω.

Παντως η συνομιλήτρια απο το ΥΟ μου είπε ότι κανονικά πρέπει να ενεργοποιείται αυθημερόν.

Σ'ευχαριστώ συνάδελφε για την ενημέρωση....e-mail δεν μου ήρθε ακόμα και απ'ότι βλέπω δεν πρόκειται.Γ..μώ τα συστήματά τους...Αν γίνει αυτό για κάθε πολίτη...κλάφτα χαράλαμπε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα στη ΔΟΥ με το χαρτί της έγκρισης να ρωτήσω τι στο καλό συμβαίνει.Δεν μπορούσαν να το εξηγήσουν.Με τα πολλά κατάλαβαν ότι δεν είχε πατήσει η υπάλληλος στο σύστημά της το κουμπί ¨έγκριση" και γι'αυτό δεν προωθήθηκε η αίτηση.Η πλάκα είναι πως όλες τις αιτήσεις που είχε κάνει έως τώρα τις είχε κάνει με τον ίδιο τρόπο.Ακυρες όλες δλδ και ξανά από την αρχή.Αυτά είναι μεγαλεία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΟΡΙΣΩ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΤΑΧΙΣΝΕΤ ΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ( ΕΠΕ ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ. ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΤΟΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ ή ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΘΕΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη επισκεπτης

Για την ωρα απ οτι βλεπω το νεο taxis net πρεπει να ναι σε ματαβατικο σταδιο,η μονη εφαρμογη που δουλευει ειναι του φπα και εκει για την ωρα δεν εχεις προσβαση στην εκκαθαριστικη φπα,και ετσι για την ωρα ,αν θελεις να τυπωσεις καποια εκκαθαριστικη παρελθοντων ετων δεν μπορεις,μιας οσο και να εψαξα δεν βρηκα καποιο λινκ να σε οδηγει στο παλιο taxis,προφανως πρεπει να περιμενουμε να ενεργοποιησουν την εφαρμογη της εκκαθαριστικης.επιπροσθετως ,επειδη ενεργοποιησα το λογαριασμο μου στο νεο taxis και αλλαξα το password,με τους νεους κωδικους δεν μπορεις να μπεις σε αλλες εφαρμογες πχ εισοδημα,φμυ συγκεντρωτικες ε9, εκει χρησιμοποεις τους παλιους κωδικους που ειχες,προφανως ωσπου να ενταξουν και αυτες τις εφαρμογες στο νεο taxis

αν μη τι αλλο αυτες οι δυσλειτουργιες δειχνουν μια βιασυνη χωρις τον καταλληλο σχεδιασμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

παιδια ξερει κανειςτι γινεται , αν κατα την επαναεγγραφη στο νεο taxisnet ,δεν σημειωσες το δεκαψηφιο user,διοτι το,μυνημα να το κρατησηςκαι να τον φυλαξης, στο βγαζει μετα και εγω αρχικα, δεν του δωσα κια πολυ σημασια κατα την εγγραφη ,και δεν το σειμιωσα διοτι νομισα .... οτι ειναι καποιο νουμερο εγγραφης.τι γινεται με αυτη την παραληψη-μακακια? μπορω καπου να το βρω καπου ? Π.Χ στην ΔΟΥ οταν παω για τον κλειδαριθμο?διοτι απο οτι ειδα τον ζηταει στην ενεργοποιηση του λογαριαμου.<br>

σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ξερει κανειςτι γινεται , αν κατα την επαναεγγραφη στο νεο taxisnet ,δεν σημειωσες το δεκαψηφιο user,διοτι το,μυνημα να το κρατησηςκαι να τον φυλαξης, στο βγαζει μετα και εγω αρχικα, δεν του δωσα κια πολυ σημασια κατα την εγγραφη ,και δεν το σειμιωσα διοτι νομισα .... οτι ειναι καποιο νουμερο εγγραφης.τι γινεται με αυτη την παραληψη-μακακια? μπορω καπου να το βρω καπου ? Π.Χ στην ΔΟΥ οταν παω για τον κλειδαριθμο?διοτι απο οτι ειδα τον ζηταει στην ενεργοποιηση του λογαριαμου.<br>

σας ευχαριστω

αν καταλαβα τι ρωτας...

οταν παρεις τον κλειδαριθμο απο τη Δου, θα σου ερθει μνμ στο μεηλ σου, οπου θα σου υπενθυμιζει και το username

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καταλαβα τι ρωτας...

οταν παρεις τον κλειδαριθμο απο τη Δου, θα σου ερθει μνμ στο μεηλ σου, οπου θα σου υπενθυμιζει και το username

ΧΡΥΣΑ καλη χρονια και σε ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...
επισκέπτη Στελλα

ΓΕΙΑ ΣΑΣ...ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΓΓΡΑΦΗ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ TAXISNET ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ.....ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΤΟΥ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ USERNAME KAI PASSWORD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ελευθερια

ΓΕΙΑ ΣΑΣ...ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΓΓΡΑΦΗ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ TAXISNET ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ.....ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΤΟΥ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ USERNAME KAI PASSWORD?

οχι η εφορια δινει μονο κλειδαριθμο. αυτο που μπορει να κανεις ειναι επανεγραφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...