Jump to content

Εκπροθεσμη λυση ΟΕ που ειχε πτωχευσει

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους

Το ξαναγραφω και θα το αποθηκευσω αυτη τη φορα γιατι πριν μου το εξαφανισε γμτ....

ΟΕ με Β' κατηγοριας βιβλια ειχε πτωχευσει το 2003 και τελειωσε η πτωχευση με αποφαση του πρωτοδικειου το 2008.

Θελω να κανω διακοπη εργασιων με την ημερομηνια που τελειωσε η πτωχευση, για να μη φαμε προστιμα εκπροθεσμων δηλωσεων κλπ

Με το ΤΕΒΕ δεν υπαρχει ιδιαιτερο προβλημα μια και διεγραψε τα μελη με το που πτωχευσαν. Αν και στο μελλον ισως αναζητησει το τι εγινε τελικα με αυτη την εταιρεια...

Με αναγνωση ολων των σχετικων θεματων καταλαβα οτι γινεται με εκπροθεσμη καταθεση στο προτοδικειο της λυσης με ημερομηνια 2008 χωρις προβλημα. Ετσι ειναι τελικα?

Απο τι θα εξαρτηθει αν το δεχτει η ΔΟΥ?

Στο διαλυτικο να αναφερω την περιοδο πτωχευσης? Θα βοηθησει πιστευω να το δεχτουν.

Ειχε καποιες υποχρεωσεις ως προς τις δηλωσεις ο συνδικος την περιοδο της πτωχευσης? Θα μου ζητηθουν? Η' η εταιρεια για την περιοδο μεσα στο 2003 μεχρι να πτωχευσει?

Ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας :angry:

Guest TZABELAS  KITSOS

η αποφαση πανω γραφει αν λυεται ελειψη ενεργητικου η αναβιωνει ?

διαβασε την αποφαση

Guest TZABELAS  KITSOS

Καλημερα σε ολους

Το ξαναγραφω και θα το αποθηκευσω αυτη τη φορα γιατι πριν μου το εξαφανισε γμτ....

ΟΕ με Β' κατηγοριας βιβλια ειχε πτωχευσει το 2003 και τελειωσε η πτωχευση με αποφαση του πρωτοδικειου το 2008.

Θελω να κανω διακοπη εργασιων με την ημερομηνια που τελειωσε η πτωχευση, για να μη φαμε προστιμα εκπροθεσμων δηλωσεων κλπ

Με το ΤΕΒΕ δεν υπαρχει ιδιαιτερο προβλημα μια και διεγραψε τα μελη με το που πτωχευσαν. Αν και στο μελλον ισως αναζητησει το τι εγινε τελικα με αυτη την εταιρεια...

Με αναγνωση ολων των σχετικων θεματων καταλαβα οτι γινεται με εκπροθεσμη καταθεση στο προτοδικειο της λυσης με ημερομηνια 2008 χωρις προβλημα. Ετσι ειναι τελικα?

Απο τι θα εξαρτηθει αν το δεχτει η ΔΟΥ?

Στο διαλυτικο να αναφερω την περιοδο πτωχευσης? Θα βοηθησει πιστευω να το δεχτουν.

Ειχε καποιες υποχρεωσεις ως προς τις δηλωσεις ο συνδικος την περιοδο της πτωχευσης? Θα μου ζητηθουν? Η' η εταιρεια για την περιοδο μεσα στο 2003 μεχρι να πτωχευσει? ΝΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΕΙ ΔΗΛΩΣΗΣ ΚΑΙ ΦΠΑ ΚΑΙ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ

Ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας :angry:

Eγινε αυτο...

Πως την κλεινουμε ρωταω....

Θα ακολουθήσεις την διαδικασία για την εκπρόθεσμη διακοπή. Απαιτείται (εκτός των άλλων) διαλυτικό της εταιρείας στο οποίο θα αναγράφεταί ότι χρόνος λύσεως είναι πχ η 23-11-2008, το οποίο φυσικά θα το δημοσιεύσεις τώρα.

• 1 year later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΑ ΟΕ

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Η ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΜΟΔΙΑ ΔΟΥ ΔΕΝ

ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΟΥΜΕ..

ΑΦΟΡΑ ΜΙΑ ΟΕ ΜΕ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΩΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΥΠΟΘΕΣΕΩΝ

ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟ 2004 ΜΕ 2 ΕΤΑΙΡΟΥΣ 50% Ο ΚΑΘΕΝΑΣ.

ΤΟ 2009 ΟΙ ΕΤΑΙΡΟΙ ΔΕΝ ΤΑ ΒΡΙΣΚΑΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ Κ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ Κ ΑΝΟΙΞΕ ΑΛΛΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟ.

ΕΚΤΟΤΕ Η ΟΕ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΛΛΑ ΑΔΡΑΝΗΣ,

ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΜΗΔΕΝΙΚΑ ΦΠΑ ΚΑΘΕ ΤΡΙΜΗΝΟ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ

ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΟΠΕΙ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΩΝ ΦΠΑ Κ ΔΗΛΩΣΕΩΝ

ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΕΞΟΦΛΗΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΦΕΙΛΕΣ ΣΤΗ ΔΟΥ ΑΠΟ ΦΠΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ Η ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΤΟΥ 2011!

ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΡΟΣ ΑΚΥΡΩΣΗ ΣΕ ΕΝΑΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥ..ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

ΕΚΤΟΤΕ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΕΙΛΛΗΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΜΗΤΡΩΟ, ΚΑΙ ΚΩΔΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑΜΕΙΟ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ..

ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟΣ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ, ΕΝΩ ΕΒΛΕΠΕ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Η ΑΚΥΡΩΣΗ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ, ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΦΕΡΩ ΤΑ ΜΠΛΟΚΑΚΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΥΡΩΜΕΝΑ..ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ..

ΣΤΑ ΜΠΛΟΚΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΚΥΡΩΣΕΙ Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΑΡΟΧΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΠΛΟΚΑΚΙ ΣΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΞΕΧΑΣΜΕΝΗ,ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΚΟΜΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΣΟΔΩΝ ΕΞΟΔΩΝ..ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΚΥΡΩΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ..

ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΡΗ..ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΕΙΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ Κ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΣΑΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ..

ΜΑΜΩ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΟΦΟΒΙΑ ΤΟΥΣ

ΠΑΝΕ ΕΠΟΠΤΗ ΚΑΙ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ΚΑΙ ΛΥΣΤΕ ΤΟ.

ΣΙΓΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΤΟΝΙΣΕ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΑΠΥ (ΠΟΣΟ ΠΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?).

ΟΤΙ Ο ΠΡΟΣΘΕΤΟΣ ΦΟΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΑΜΗΝΟΣ.

ΝΑ ΠΑΣ ΜΕ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ 'ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ'

Η΄ΚΑΛΥΤΕΡΑ 'ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ'

ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.