Προς το περιεχόμενο

Νέες υπηρεσίες Taxisnet από 01/12/2010


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΛΟΙΠΟΝ

ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ SITE

ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΙΑ ΜΗΔΕΝΙΚΗ

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ

ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ Φ.Π.Α\VIES

ΜΕΤΑ ΣΕ ΠΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ (ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ)

ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΑΠΟ Η ΜΕ ΑΡΧΕΙΟ

ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗΣ

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΩΣΤΗΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ

ΔΕΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΛΕΓΟΜΕΝΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ !

ΜΠΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ

http://www.gsis.gr/taxisnet/index.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 214
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι πιστοποίηση και πράσινα άλογα αγαπητοί συνάδελφοι.

Ο Κίμωνας τα περιέγραψε "λεπτομερέστατα" με λίγες αράδες.

Προσωπικώς δεν πρόκειται να λάβω μέρος σε κανενός είδους πιστοποίηση,για πολλούς λόγους.

Την πιστοποίηση την παίρνει ο καθένας από την κοινωνία και όχι από ανύπαρκτα επιμελητήρια

με νταβατζηλίδικους όρους,που σιχαίνομαι σε οποιοδήποτε επάγγελμα ή λειτούργημα όπως αρέσκονται

πολλοί να λένε.

Έλα όμως που θα μπεις γιατί οι τρέχοντες κωδικοί δεν θα παίζουν μετά το φλεβάρη - μάρτη.......

Έχω ήδη εγγραφεί στο TAXISnet πριν την 6η/12/2010. Χρειάζεται να εγγραφώ ξανά;

Οι κωδικοί σας θα είναι σε ισχύ για ικανό χρονικό διάστημα, μέσα στο οποίο θα μπορείτε να υποβάλετε κάθε είδους δήλωση, με τη σταδιακή ένταξη στο σύστημα της αντίστοιχης υπηρεσίας ηλεκτρονικής υποβολής, να ανακτάτε τις δηλώσεις σας των πέντε τελευταίων ετών και να μεταβάλετε τα στοιχεία επικοινωνίας σας, εφόσον απαιτείται.

Στο διάστημα αυτό θα πρέπει να προχωρήσετε σε διαδικασία επανεγγραφής σας στο νέο TAXISnet, προκειμένου να εκμεταλλευθείτε όλες τις σταδιακά παρεχόμενες δυνατότητες του νέου συστήματος (πρόσβαση στη συνολική φορολογική σας εικόνα, μεταβολή των προσωπικών σας στοιχείων, εξουσιοδότηση λογιστών κ.λπ.).

Η διαδικασία επανεγγραφής ολοκληρώνεται σε δύο βήματα:

  • Παραλαβή κλειδάριθμου από τη Δ.Ο.Υ.
    Επισκέπτεστε το τμήμα Μητρώου της Δ.Ο.Υ. σας και ζητάτε να λάβετε τον κλειδάριθμο που σας αντιστοιχεί. Τα μόνα στοιχεία που απαιτούνται για τη διαδικασία αυτή είναι ο Α.Φ.Μ. σας και το αποδεικτικό της ταυτοποίησής σας (αστυνομική ταυτότητα, διαβατήριο, ταυτότητα Ομογενούς κ.λπ.)
    ΠΡΟΣΟΧΗ:
  • Πρέπει να επισκεφθείτε αυτοπροσώπως τη Δ.Ο.Υ. σας, εφόσον η εγγραφή αφορά εσάς προσωπικά ή άλλον πολίτη (π.χ. κάτοικο εξωτερικού για τον οποίο έχετε οριστεί αντίκλητος ή τέκνο για το οποίο έχετε τη γονική μέριμνα) ή μη φυσικό πρόσωπο, εφόσον είστε ο νόμιμος εκπρόσωπός του και τα στοιχεία σας είναι ήδη καταχωρημένα στο Μητρώο της Δ.Ο.Υ.
  • Στην περίπτωση που ένα Φυσικό Πρόσωπο ή ο νόμιμος εκπρόσωπός του ή ο νομίμως εκπροσωπών ένα Μη Φ.Π. αδυνατεί να προσέλθει στη Δ.Ο.Υ., θα προσκομίζεται Ειδικό Πληρεξούσιο για τη συγκεκριμένη διαδικασία πιστοποίησης, χρονικής διάρκειας τεσσάρων μηνών.
    Με την ολοκλήρωση της διαδικασίας στο Τμήμα Μητρώου, εκτυπώνονται δύο βεβαιώσεις. Η μία από αυτές -η οποία και θα σας χορηγηθεί- περιέχει τον κλειδάριθμο που είναι απαραίτητος για την ενεργοποίηση του λογαριασμού σας.
  • Ενεργοποίηση Λογαριασμού Χρήστη (User Account)

Επισκεφθείτε τη σελίδα του Νέου TAXISnet και ακολουθείστε τη διαδρομή «ΒΑΣΙΚΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ» - «Υπηρεσίες Πιστοποίησης» - «Ενεργοποίηση Λογαριασμού». Αλλάξτε τον αρχικό κωδικό πρόσβασης (password), όπως σας υποδεικνύει το σύστημα,

και

ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΑΤΕ στο Νέο TAXISnet!

Πιθανόν να μη δηλώσεις πελάτες στο taxis (τουλάχιστον όσους προστατεύει το άρθρο 38, όπως και αν τροποποιηθεί), αλλά για τους υπόλοιπους...?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδερφε καλησπέρα, οι κωδικοί όπως μου είπαν από την υπηρεσία TAXISNET θα μπορούν να χρησιμοποιούνται για ένα έτος, δεν μου ανέφεραν τίποτα σχετικό ότι θα υπάρξει πρόβλημα Φεβρουάριο - Μάρτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδερφε καλησπέρα, οι κωδικοί όπως μου είπαν από την υπηρεσία TAXISNET θα μπορούν να χρησιμοποιούνται για ένα έτος, δεν μου ανέφεραν τίποτα σχετικό ότι θα υπάρξει πρόβλημα Φεβρουάριο - Μάρτιο.

Υποθετικά μιλούσα, βασιζόμενος στο "Οι κωδικοί σας θα είναι σε ισχύ για ικανό χρονικό διάστημα"...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθω να κανω ενεργοποιηση παλαιου χρηστη του οποίου δεν δουλευουν οι κωδικοι και μου λεει οτι εχει γινει αιτηση..αυτο σημαινει ότι για τους παλιους χρηστες υπαρχουν οι κλειδαριθμοι στην ΔΟΥ ηδη?ξέρει καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθω να κανω ενεργοποιηση παλαιου χρηστη του οποίου δεν δουλευουν οι κωδικοι και μου λεει οτι εχει γινει αιτηση..αυτο σημαινει ότι για τους παλιους χρηστες υπαρχουν οι κλειδαριθμοι στην ΔΟΥ ηδη?ξέρει καποιος?

Υποτίθεται ότι όσοι έχουν ήδη κωδικούς, θα δημιουργηθούν αυτόματα οι αιτήσεις στη ΔΟΥ, οπότε με αποδεικτικό ταυτότητας & ΑΦΜ θα μπορεί κάποιος να παραλάβει τον κλειδάριθμό του...

Τώρα, αν το μητρώο στις κατά τόπους ΔΟΥ παίζει, δεν ξέρω....... Αύριο θα ρωτήσω σε Α' Ηρακλείου να δούμε σε τι στάδιο είμαστε.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα όμως που θα μπεις γιατί οι τρέχοντες κωδικοί δεν θα παίζουν μετά το φλεβάρη - μάρτη.......

Πιθανόν να μη δηλώσεις πελάτες στο taxis (τουλάχιστον όσους προστατεύει το άρθρο 38, όπως και αν τροποποιηθεί), αλλά για τους υπόλοιπους...?????

Θα πάνε να τους πάρουν οι φορολογούμενοι για τους εαυτούς τους.

Εάν για την πιστοποίηση,θα είναι υποχρεωτικό το Ο.Ε.Ε θα βγω στην σύνταξη.

Δεν πρόκειται να δώσω δεκάρα τσακιστή για φορέα,που είναι ανύπαρκτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλκιδική δεν έχουν ενημερωθεί επίσημα. Σε χτεσινή μου επικοινωνία με την υποστήριξη του TAXISNET μου είπαν ότι το "Ειδικό Πληρεξούσιο" είναι συμβολαιογραφικό έγγραφο. Άρα, ο φορολογούμενος είτε πηγαίνει στην εφορία είτε στο/η Συμβολαιογράφο :huh:.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλκιδική δεν έχουν ενημερωθεί επίσημα. Σε χτεσινή μου επικοινωνία με την υποστήριξη του TAXISNET μου είπαν ότι το "Ειδικό Πληρεξούσιο" είναι συμβολαιογραφικό έγγραφο. Άρα, ο φορολογούμενος είτε πηγαίνει στην εφορία είτε στο/η Συμβολαιογράφο :huh:.

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος,γιατί θα πρέπει κάποιος να κάνει συμβολαιογραφικό πληρεξούσιο σε τρίτο

προκειμένου να παραλάβει τον κλειδάριθμο και δεν αρκεί απλή εξουσιοδότηση θεωρημένη για το γνήσιο της

υπογραφής από κάποια Αρχή (π.χ ΚΕΠ,Αστυνομία) για να γίνει η δουλειά????

Είναι δυνατόν να τρέχω το γέροντα ή ανάπηρο πατέρα μου στην ΔΟΥ και να περιμένει με τις ώρες στο Μητρώο,

όπως γίνεται καθημερινά ή να πληρώνω Συμβολαιογράφο για το πληρεξούσιο????

Ρε φίλε μου δεν υπάρχει καθόλου ευαισθησία σαυτόν τον κόσμο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας

Σήμερα πήγα στην ΔΟΥ Νέας Σμύρνης και είπα απλώς ότι θέλω να παραλάβω ως φυσικό πρόσωπο τον κλειδάριθμό μου για το νέο taxisnet. Οι υπάλληλοι βέβαια ακόμα ψάχνονται, αλλά τον πήρα. Δεν συμπληρώνεις τίποτα απλώς δίνεις ΑΦΜ και ταυτότητα (αρκεί να έχει δηλωθεί τυχόν αλλαγή της). Ελέγχουν κατ' αρχήν αν όλα τα στοιχεία του μητρώου είναι σωστά και στη συνέχεια σου εκτυπώνουν την έγκριση της αίτησης εγγραφής, που έχει καταχωρηθεί αυτόματα, με τον κλειδάριθμο. Ταυτόχρονα μπορείς να δηλώσεις το λογιστικό γραφείο που θα σε εκπροσωπεί αλλά ακόμα δεν ήταν σίγουροι πως γίνεται. Προφανώς πρέπει πρώτα να πιστοιποιηθεί ο λογιστής και μετά να τον εξουσιοδοτούν οι πελάτες δίνοντας τον ΑΦΜ και ίσως (:huh: τον αριθμό αδείας του λογιστή. Για την πιστοποίηση τώρα του γραφείου μου είπαν ότι απαιτείται η ίδια ταυτοποίηση των στοιχείων (Διεύθυνση, ΑΔΤ κλπ) και επιπλέον μια φωτοτυπία της άδειας από το Οικονομικό Επιμελητήριο. Αυτό που δεν ήξεραν είναι πως εξουσιοδοτείται ο υπάλληλος του γραφείου. Προσοχή μόνο γιατί "τρώει" τον τελυταίο αριθμό στην ημερομηνία και για να είμαστε καλυμμένοι καλό είναι να το διορθώνουμες επί τόπου

Μέχρι να γυρίσω στο γραφείο, μου είχε έρθει email που ενημέρωνε για την παραλαβή του κλειδάριθμου με το link που πρέπει να ακολουθήσω για την ολοκλήρωση της διαδικασίας.

post-27533-064293200 1291816493_thumb.jp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποψιάζομαι ότι επειδή πλέον αποσυνδέονται οι κωδικοί του TAXISNET με την υποβολή Δηλώσεων κ.λπ. από τα λογιστικά γραφεία (οι διαδικασίες στο site της Γ.Γ.Π.Σ. αναφέρουν ότι η υποβολή θα γίνεται μέσω των κωδικών του εξουσιοδοτημένου λογιστή) θέλουν να διασφαλίσουν τα προσωπικά δεδομένα (επειδή ο επιτηδευματίας μπορεί να αναθέτει σε ξεχωριστούς λογιστές, ξεχωριστές αρμοδιότητες). Επιπλέον, ίσως να θέλουν σε βάθος χρόνου να διασφαλίσουν ότι οι δηλώσεις που υποβάλλονται δεν είναι ανακριβείς (αφενός ο επιτηδευματίας μέσω της αυτοπρόσωπης παραλαβής του κλειδάριθμου είναι ο ίδιος που έχει εξουσιοδοτήσει το λογιστή και αφετέρου ο λογιστής είναι αυτός που υποβάλλει —μέσω της εξουσιοδότησης του επιτηδευματία— τη δήλωση, άρα είναι και οι δύο υπεύθυνοι για το περιεχόμενό της). Θα δούμε...:huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποψιάζομαι ότι επειδή πλέον αποσυνδέονται οι κωδικοί του TAXISNET με την υποβολή Δηλώσεων κ.λπ. από τα λογιστικά γραφεία (οι διαδικασίες στο site της Γ.Γ.Π.Σ. αναφέρουν ότι η υποβολή θα γίνεται μέσω των κωδικών του εξουσιοδοτημένου λογιστή) θέλουν να διασφαλίσουν τα προσωπικά δεδομένα (επειδή ο επιτηδευματίας μπορεί να αναθέτει σε ξεχωριστούς λογιστές, ξεχωριστές αρμοδιότητες). Επιπλέον, ίσως να θέλουν σε βάθος χρόνου να διασφαλίσουν ότι οι δηλώσεις που υποβάλλονται δεν είναι ανακριβείς (αφενός ο επιτηδευματίας μέσω της αυτοπρόσωπης παραλαβής του κλειδάριθμου είναι ο ίδιος που έχει εξουσιοδοτήσει το λογιστή και αφετέρου ο λογιστής είναι αυτός που υποβάλλει —μέσω της εξουσιοδότησης του επιτηδευματία— τη δήλωση, άρα είναι και οι δύο υπεύθυνοι για το περιεχόμενό της). Θα δούμε...:huh:

Αυτά που γράφεις,δεν έχουν να κάνουν με την ευαισθησία,που θα έπρεπε να τους διακρίνει,αλλά με τα λογιστικά γραφεία μόνο.

Γιατί να μην μπορεί να πάει να πάρει τους κλειδάριθμους με εξουσιοδότηση,το παιδί ή η σύζυγος του φορολογούμενου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κλειδάριθμος θα μπορεί να παραλαμβάνεται (από ήδη εγγεγραμμένους χρήστες) από οποιαδήποτε ΔΟΥ ή μόνο από την ΔΟΥ όπου ανήκει το φυσικό πρόσωπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κλειδάριθμος θα μπορεί να παραλαμβάνεται (από ήδη εγγεγραμμένους χρήστες) από οποιαδήποτε ΔΟΥ ή μόνο από την ΔΟΥ όπου ανήκει το φυσικό πρόσωπο?

Από το ΤΑXISNET τηλεφωνικά μου απάντησαν "Εφόσον δεν υπάρχει αλλαγή στα στοιχεία που δε δηλώθηκε, η παραλαβή μπορεί να γίνει από οποιαδήποτε Δ.Ο.Υ.". Ας περιμένουμε να βγει και προς τα έξω (πλην Δ.Ο.Υ.) η σχετική οδηγία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να ισχύσει το παραπάνω γιατί βλέπω αρκετούς πελάτες μου να κάνουν ταξίδι αναψυχής για παραλαβή κλειδαρίθμου από τη ΔΟΥ όπου ανήκουν:huh:.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου πήρε το αυτί μου ότι σε περίπτωση που η ταυτότητα είναι σχετικά παλιά ή η φωτογραφία δεν είναι αναγνωρίσιμη σε σχέση με το πρόσωπο θα πρέπει να εκδοθεί νέα ταυτότητα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου πήρε το αυτί μου ότι σε περίπτωση που η ταυτότητα είναι σχετικά παλιά ή η φωτογραφία δεν είναι αναγνωρίσιμη σε σχέση με το πρόσωπο θα πρέπει να εκδοθεί νέα ταυτότητα .

Εγώ για καλό και για κακό θα κάνω και ένα test DNA μήπως και δεν με αναγνωρήσουν:huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ ενα τεχνικο θέμα μηπως και εχει παρουσιαστει σε κανένα συνάδελφο

Εστειλα μια δήλωση VIES και μόλις πάω στην προβολή μου βγάζει μια μάυρη σελίδα

Επίσης δεν τυπώθηκε καλα το αποδεικτικό αποστολής

Μηπωςφταίει o NORTON η ο Exlorer η καμμία εκδοση του ADOBE

Σε τηλεφωνικη επικοινωνία με συνάδελφο τα εβλεπε όλα

Λογω παλαιότητος δεν είμαστε και αυθεντία σε τεχνικά θέματα και μπορεί να είνα κάτι απλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟΥ ΤΑΧΙS net ΠΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΝΟΥΝ ΧΡΗΣΗΣ ΤΩΝ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΘΑ ΔΙΑΤΗΡΗΘΟΥΝ ΣΕ ΙΣΧΥ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ

ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΧΡΗΣΗ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙΟ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΘΟΥΝ ΤΗ ΔΥΟ. ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΑΥΤΟΥΣ

Η ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑΠΤΩΣΗΣ

ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΟΠΩΣ ΚΑΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ;

ΕΥΧΑΡΟΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟΥ ΤΑΧΙS net ΠΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΝΟΥΝ ΧΡΗΣΗΣ ΤΩΝ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΘΑ ΔΙΑΤΗΡΗΘΟΥΝ ΣΕ ΙΣΧΥ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ

ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΧΡΗΣΗ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙΟ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΘΟΥΝ ΤΗ ΔΥΟ. ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΑΥΤΟΥΣ

Η ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑΠΤΩΣΗΣ

ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΟΠΩΣ ΚΑΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ;

ΕΥΧΑΡΟΣΤΩ

Οχι.Θα πρέπει να επισκεφθείς το μητρώο στη ΔΟΥ με την ταυτότητά σου.Θα σου δώσουν ένα κλειδάριθμο.Μ'αυτόν στη σελίδα του νέου taxisnet θα κάνεις ενεργοποίηση του λογαριασμού σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΦΕ jim1970

ΕΙΧΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΧΕΣΩΝ ΣΑΝ ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ που ΤΗΡΟΥΣΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ τους

ΜΠΟΡΩ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΗΤΩΟ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΛΑΒΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥΣ ;

ή θα χρειαστεί να πάει χωριστά καθέ ΕΠΙΔΕΥΜΑΤΙΑΣ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΦΕ jim1970

ΕΙΧΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΧΕΣΩΝ ΣΑΝ ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ που ΤΗΡΟΥΣΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ τους

ΜΠΟΡΩ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΗΤΩΟ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΛΑΒΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥΣ ;Μόνο με ειδικό πληρεξούσιο λέει....

ή θα χρειαστεί να πάει χωριστά καθέ ΕΠΙΔΕΥΜΑΤΙΑΣ ;Αν δεν κάνεις πληρεξούσιο, χωριστά...

Επίσης,

Τα Φυσικά Πρόσωπα μπορούν να εξουσιοδοτούν λογιστή Φυσικό Πρόσωπο επιτηδευματία ή εταιρεία λογιστικό γραφείο. Κατά τη διαδικασία πιστοποίησης στη Δ.Ο.Υ. δίνεται η δυνατότητα στο φορολογούμενο, αν επιθυμεί, να εξουσιοδοτήσει λογιστή ή λογιστικό γραφείο για όλες τις συναλλαγές του ή διαφορετικό για κάθε ομάδα συναλλαγών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης,

Τα Φυσικά Πρόσωπα μπορούν να εξουσιοδοτούν λογιστή Φυσικό Πρόσωπο επιτηδευματία ή εταιρεία λογιστικό γραφείο. Κατά τη διαδικασία πιστοποίησης στη Δ.Ο.Υ. δίνεται η δυνατότητα στο φορολογούμενο, αν επιθυμεί, να εξουσιοδοτήσει λογιστή ή λογιστικό γραφείο για όλες τις συναλλαγές του ή διαφορετικό για κάθε ομάδα συναλλαγών

ΔΗΛΑΔΗ ΕΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Η ΔΗΛΩΣΗ ΧΩΡΙΣ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΓΡΑΒΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΗ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΚΩΔΙΚΩΝ ΟΤΑΝ ΠΗΡΑΝ ΤΟΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ.

ΑΝΤΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΑΠ ΕΥΘΕΙΑΣ ΠΗΓΑΝ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΟΤΙ Ο ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΛΕΟΝ ΙΣΧΥ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ. ΟΤΑΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΓΓΠΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΠΑΛΙ ΣΤΗ ΔΟΥ ΓΙΑ ΝΕΟ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...