Jump to content

8η Συνάντηση μελών - Στενή Ευβοίας στις 11-13 / 11 / 2011

Recommended Posts

Ψηφίζω Εύβοια με μοναδικό κριτήριο ότι δεν έχω ξαναπάει...

όπου και να καταλήξουμε δηλώνω παρόν, άτομα 1 έως 4, θα δούμε στην πορεία

• Replies 735
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Είναι Τρίτη 21.00 το βράδυ και .... μόλις φτάσαμε στην Κρήτη !!!! Η διάρκεια της επιστροφής ήταν μεγάλη... Θυμωμένος ο Αίολος... Αλλά τι του φταίξαμε εμείς; Εμείς κάναμε μονάχα αυτό που έπρεπε… Κοιτ

καααααλημερα σας παιδια , τραλαλα, τραλαλααααα...... εγω εχω να πω ενα μεγαλο μπραβο και ευχαριστω στην Νινα και σε ολους οσους καταφερνουν με τις φωτογραφιες τους και τα βιντεο , να ξαναζησουμε και

τον ωραιο να τον κανεις οταν ξεκουνηθεις να ερθεις κι αλλου....

Posted Images

ΕΓΩ ΤΙΣ ΨΗΦΙΖΩ ΤΙΣ ΠΡΕΣΠΕΣ.

ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΩ!!!

Ρε Μαρία,να μας έλεγες για το Νυμφαίο,για τα κεμπάπια,για τα ρακοκάζανα του Νοέμβρη,

το καταλαβαίνω,αλλά να μου λες για τις Πρέσπες,που υπάρχουν σε κάθε μέρος της Ελλάδας,

τι να σου πω :D :D :D

Πραγματι πολύ καλο !!! Προσοχή όμως όσοι κλεισουν την Executive Suite με το Jacuzzi η θεα προς την θάλασαα ειναι πλαινή !!! Το αναφερω για τα μέλη του Φορουμ που εχουν την απαίτηση ναχουν τη θαλασσα πιάτο ....ξερετε ποιους εννοώ !!!

Νικόλα,κρούεις ανοικτάς θύρας,διότι μόνο ένας είναι αυτός που υπονοείς και δεν είναι σωστό

να τον εκθέτεις τόσο απροκάλυπτα,επειδή παραμονεύουν μεγάλοι κινδυνοι τώρα με τα τεκμήρια.

Υ.Γ Θα επιθυμούσα κεγώ Ναύπλιο ή Χαλκίδα τον Νοέμβρη

Ρε Μαρία,να μας έλεγες για το Νυμφαίο,για τα κεμπάπια,για τα ρακοκάζανα του Νοέμβρη,

το καταλαβαίνω,αλλά να μου λες για τις Πρέσπες,που υπάρχουν σε κάθε μέρος της Ελλάδας,

Νικόλα,κρούεις ανοικτάς θύρας,διότι μόνο ένας είναι αυτός που υπονοείς και δεν είναι σωστό

να τον εκθέτεις τόσο απροκάλυπτα,επειδή παραμονεύουν μεγάλοι κινδυνοι τώρα με τα τεκμήρια.

Υ.Γ Θα επιθυμούσα κεγώ Ναύπλιο ή Χαλκίδα τον Νοέμβρη

ΕΥΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ ΤΑ ΚΕΜΠΑΠΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΑΚΟΚΑΖΑΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΜΟΥ.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΦΤΕΙ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΝΑΡΧΟΜΑΙ ΕΚΕΙ ΣΤΑ ΡΑΚΟΚΑΖΑΝΑ ΠΟΥ ΘΑΧΕΤΕ ΜΠΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΙ,

ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΩ ΜΕ ΤΙΣ ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΜΑΣ (ΚΙΜΩΝΑ+ΜΑΡΙΝΙΔΗ+ΜΠΙΛΜΠΕΑΡ+ΚΟΚΟΓΙΑΣ κλπ).

ΩΣΤΟΣΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟΣΗ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΑΠΛΑ ΟΙ ΠΡΕΣΠΕΣ ΕΙΝΑΙ.... ΕΙΝΑΙ....

ΕΓΩ ΦΥΣΗ ΘΑ ΒΡΩ ΠΑΝΤΟΥ.

ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ.... ΣΑΣ ΠΑΡΑΤΗΣΑ.....

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ

ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΗ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!!!

Λοιπόν για να προχωράμε ,

απο αυτα που διαβαζω καταλαβαινω ότι μιλάμε τελικά

για "κοντινη" :) εκδρομή στς αρχές Νοεμβρίου.

Καλο θα ήταν να μας πεί ο Γιάννη (χαλκι) αν υπάρχει κάτι για ορεινή έυβοια (Στενή κλπ ) ή αν θα πρέπει να ψαξουμε μόνοι μας.

Αν υπερισχύσει το Ναυπλιο θα πρεπει να ψαχτουμε πάλι μονοι μας , αφου δεν εχουμε καποιον εκεί.

Δεν ξερω αν θα επρεπε η μαχατζη να ζητησει καμια προσφορά απο το περσυνο πρακτορείο ή αν δεν μπορει να ζητησουμε εμείς .

Αντε να ξεκιναμε σιγα σιγα , για να μαζευόμαστε .

Να ενημερώσω τους εκλεκτούς συναδέλφους ότι μέσα Νοεμβρίου τα χρώματα αλλάζουν... της φύσης εννοώ... Οτιδήποτε από Φλώρινα,Καστοριά, Γρεβενά Λίμνη Πλαστήρα, Λίμνη τάδε, λίμνη δείνα, Πρέσπες... τα χρώματα θα είναι σαν πίνακας ζωγραφικής... που τον έχουμε ξαναδεί βέβαια αλλά δεν τον χορταίνω... βουνό να 'ναι και όπου να 'ναι... απλά θα κουράσουμε τους Αθηναίους...βέβαια Ναύπλιο πήγα τον Μάιο και ενώ είχα πάει παλιά παλιά μ' άρεσε πάρα πολύ... και η πρόσβαση είναι εύκολη... Δεν έμαθα τίποτε καινούργιο... με τι μούτρα θα εμφανιστώ... ε;;

ΧΡΥΣΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥΣΕ.

ΜΟΛΙΣ ΕΧΘΕΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ,

ΑΠΛΑ ΗΜΟΥΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΟΤΑΜΙΑ.

ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?

ΜΑ ΑΘΗΝΑ???

ΧΑΛΙΑ!!! ΑΜΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΑΘΗΝΑ.... ΔΕΝ ΕΡΧΟΜΑΙ!!!

ΘΑ ΠΑΩ ΕΠΑΡΧΙΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ!!!

ΣΠΕΤΣΕΣ.... ΧΕ ΧΕ ΕΛΑΤΕ ΕΔΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Να ενημερώσω τους εκλεκτούς συναδέλφους ότι μέσα Νοεμβρίου τα χρώματα αλλάζουν... της φύσης εννοώ... Οτιδήποτε από Φλώρινα,Καστοριά, Γρεβενά Λίμνη Πλαστήρα, Λίμνη τάδε, λίμνη δείνα, Πρέσπες... τα χρώματα θα είναι σαν πίνακας ζωγραφικής... που τον έχουμε ξαναδεί βέβαια αλλά δεν τον χορταίνω... βουνό να 'ναι και όπου να 'ναι... απλά θα κουράσουμε τους Αθηναίους...βέβαια Ναύπλιο πήγα τον Μάιο και ενώ είχα πάει παλιά παλιά μ' άρεσε πάρα πολύ... και η πρόσβαση είναι εύκολη... Δεν έμαθα τίποτε καινούργιο... με τι μούτρα θα εμφανιστώ... ε;;

Καστοριά θα το ήθελα πολύ, όσοι πήγαν λένε είναι καταπληκτική!

Βρέ Σοφάκι μου εμάς δεν μας σκέπτεσαι καθόλου? ¨Οντως είναι καταπληκτικά τα μέρη σου και δεν έχω πάει και βέβαια θα ήθελα να πάω,αλλά όχι φέτος, άστο για του χρόνου....

Όπου γέλιο και χαρά και η Βασίλω πρώτη......

Θέλετε να ξετρυπώσετε το Παναγιώτη...??? Ανοίξτε κουβέντα για συνάντηση........ :P:P:P

Γεια σου ρε Πανφόρε.....

Στο Ναύπλιο έχουμε την Άννα του Γιάννη (δίπλα είναι το Άργος), μάλλον θα έπρεπε να βρεθούμε εκεί όλοι μας και ως φόρος τιμής στον Γιάννη μας.

Πάντα σωστός Δημήτρη. Ναι το οφείλουμε στο Γιάννη.

post-3739-0-84383100-1315288469_thumb.jp

Θέλετε να ξετρυπώσετε το Παναγιώτη...??? Ανοίξτε κουβέντα για συνάντηση........ :P:P:P

Γεια σου ρε Πανφόρε.....

Εσένα νεαρέ θα σε ξετρυπώσουμε καμιά φορά; :)

Βαγγέλη μου πώς ακριβώς εννοείς ότι Πρέσπες υπάρχουν παντού;

Υπάρχουν παντού βραχογραφίες περιμετρικά των λιμνών και ασκηταριά σε σπηλιές πάνω στους βράχους;

Υπάρχουν σε όλες τις λίμνες νησάκια στα οποία μπορείς να πας περπατώντας πάνω σε πλωτές γέφυρες ;

Πρέσπα είναι μόνο μία !!!

Αυτά.

Λοιπόν για να προχωράμε ,

απο αυτα που διαβαζω καταλαβαινω ότι μιλάμε τελικά

για "κοντινη" :) εκδρομή στς αρχές Νοεμβρίου.

Καλο θα ήταν να μας πεί ο Γιάννη (χαλκι) αν υπάρχει κάτι για ορεινή έυβοια (Στενή κλπ ) ή αν θα πρέπει να ψαξουμε μόνοι μας.

Αν υπερισχύσει το Ναυπλιο θα πρεπει να ψαχτουμε πάλι μονοι μας , αφου δεν εχουμε καποιον εκεί.

Δεν ξερω αν θα επρεπε η μαχατζη να ζητησει καμια προσφορά απο το περσυνο πρακτορείο ή αν δεν μπορει να ζητησουμε εμείς .

Αντε να ξεκιναμε σιγα σιγα , για να μαζευόμαστε .

ΟΚ ΠΑΙΔΑΚΙΑ. ΘΑ ΡΙΞΩ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΝΑΥΠΛΙΟ, Η' ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΝ ΧΑΛΚΙΔΕΟ?

Γεια σου ρε Πανφόρε.....

Γειά σου κι εσένα,τα περι Βσίλως δεν τα καταλαβαίνω,κοίταξε να πιάσετε τους φονιάδες τους κατσικοκλέφτες και τους Ζωνιανοκολομβιανούς και

άσε μας εμάς

καλημέρα......

ισοφάρισε το ναύπλιο...:D

εύβοια... 1

ναύπλιο... 1

για ντέρμπι το βλέπω....μάλλον θα κριθεί στα πέναλτυ...;)

Εγώ κάτι θα σας οργανώσω εάν επιλεγεί τελικά το Ναύπλιο,ορισμένοι δεν διαβάζουν κιόλας,είπαμε έχουμε 1η εξαδέλφη της γυναίκας μου ξενοδόχα στο Ναύπλιο ( Ναύπλιο - Τρίπολη είναι 60 km σχεδόν κάθε μέρα είμαι εκεί.) ,η Άννα η Γυναίκα του Γιάννη μένει στο Άργος (Άργος Ναύπλιο 10 km)Το ξενοδοχείο της εξαδέλφης δεν είναι πολυτελείας,αλλά όποιος θέλει μπορεί να κλείσει εκεί και εάν δεν θέλετε θα κάνουμε κουμάντο &;για αλού.Υπάρχουν ανέσεις γαια όλες τις ορέξεις και όλα τα γούστα. :blink::huh:;).

Μη ξεχνιόμαστε

ας οργανωθούμε σιγά σιγά μαζεύοντας ψήφους για Εύβοια - Ναύπλιο

Εγώ ψηφίζω Εύβοια

Εύβοια 1

Ναύπλιο -

Πολλές καλημέρες

Εύβοια +1

Αν βολεύει την Αννα και τα παιδιά δεν το συζητώ ,

Ναυπλιο.

Μπορεί όμως η Αννα και τα παιδιά να θελουν εύβοια,

οπότε πάλι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Οποιος επικοινωνει με την Αννα ,

ας μας ενημερώσει.

Ναυπλιο - Ευβοια Χ

:)

Βαγγέλη μου πώς ακριβώς εννοείς ότι Πρέσπες υπάρχουν παντού;

Υπάρχουν παντού βραχογραφίες περιμετρικά των λιμνών και ασκηταριά σε σπηλιές πάνω στους βράχους;

Υπάρχουν σε όλες τις λίμνες νησάκια στα οποία μπορείς να πας περπατώντας πάνω σε πλωτές γέφυρες ;

Πρέσπα είναι μόνο μία !!!

Αυτά.

Σοφία μου εννοούσα ότι η Φλώρινα έχει να επιδείξει τόσα πολλά και ωραία πράγματα και ένα καταπληκτικό

ξενοδοχείο (KING ALEXANDER),που αν επρόκειτο να δω μόνο τις Πρέσπες δεν θα έκανα τόσο μεγάλο ταξείδι.

Πάντως,πρώτα ο Θεός,είμαι μέσα όπου αποφασίσει η παρέα.