Jump to content

8η Συνάντηση μελών - Στενή Ευβοίας στις 11-13 / 11 / 2011

Recommended Posts

• Replies 735
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Είναι Τρίτη 21.00 το βράδυ και .... μόλις φτάσαμε στην Κρήτη !!!! Η διάρκεια της επιστροφής ήταν μεγάλη... Θυμωμένος ο Αίολος... Αλλά τι του φταίξαμε εμείς; Εμείς κάναμε μονάχα αυτό που έπρεπε…

καααααλημερα σας παιδια , τραλαλα, τραλαλααααα...... εγω εχω να πω ενα μεγαλο μπραβο και ευχαριστω στην Νινα και σε ολους οσους καταφερνουν με τις φωτογραφιες τους και τα βιντεο , να ξαναζησουμε και

τον ωραιο να τον κανεις οταν ξεκουνηθεις να ερθεις κι αλλου....

Posted Images

Καλησπέρα ,

Σε εμάς που θα ξεκινήσουμε από βόρεια ,

μπορεί κανείς να μας προτείνει

τη διαδρομή που θα πρέπει να ακολουθήσουμε?

Πρώτη φορά στην Εύβοια , οπότε κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Εθνική οδό Στέλιο

Στο Σχηματάρι βγαίνεις προς Χαλκίδα (προσοχή γιατί οι ταμπέλες για αυτούς που έρχονται από τον βορά είναι λίγο μπερδεμένες) και μετά αφου περάσεις την ψηλή γέφυρα πας ευθεία, στα πρώτα φανάρια πάλι ευθεία (δεξιά πάει για νότιο εϋβοια και αριστερά για το κεντρο της χαλκίδας (χαρακτηριστικό περνώντας τα πρωτα φανάρια δεξιά είναι το ΚΤΕΛ της εύβοιας ) περνάς κάτω από κάτι καμάρες (υδραγωγείο) στα δεύτερα φανάρια πάλι ευθεία και στα τρίτα μπροστά σου η Θάλασσα, αριστερά γυρίζεις στη Χαλκίδα και δεξιά για βόρεια εύβοια. Δεξιά λοιπόν και σε 5 χλμ περίπου είναι η Αρτάκη , μετά την πλατεία της ο δρόμος για την ΣΤΕΝΗ στο δεξιά. Η σειρά είναι Αρτάκη , Βατώντας (κολλητά στην Αρτάκη , Καθενοί , Κάτω Στενή , Άνω Στενή .

και …. Καλώς ορίσατε

Τώρα για αυτούς που έρχονται από τον βορά και θέλουν κάτι άλλο πέρα από εθνική οδό μπορούν να περάσουν από την Γλύφα στον Αγιόκαμπο και να διασχίσουν όλοι την Β Εύβοια

Αυτός είναι ένας καλός χάρτης της Εύβοιας .

Κάνοντας κλικ πάνω στα ονόματα των πόλεων και χωριών βρίσκεις πολλά ενδιαφέροντα στοιχεία

http://www.servitoros.gr/map-evia/index.php

Τώρα για αυτούς που έρχονται από τον βορά και θέλουν κάτι άλλο πέρα από εθνική οδό μπορούν να περάσουν από την Γλύφα στον Αγιόκαμπο και να διασχίσουν όλοι την Β Εύβοια

Αυτός είναι ένας καλός χάρτης της Εύβοιας .

Κάνοντας κλικ πάνω στα ονόματα των πόλεων και χωριών βρίσκεις πολλά ενδιαφέροντα στοιχεία

http://www.servitoro...-evia/index.php

Γιάννη ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες ,

Λογικά η πρώτη διαδρομή είναι η πιο γρήγορη , οπότε θα την προτιμήσω.

Θεού θέλοντος Παρασκευή βράδυ θα τα πούμε από κοντά.

Επειδή 6 μήνες τωρα κουβαλαω στο πορτμπαγκαζ ολα τα παρελκόμενα για ψαρεμα πηγαίνοντας σε κάθε ευκαιρία στην παραλία για ψάρεμα, χωρίς ομως να πιάσω ουτε ενα της προκοπής, εχω ελπίδα προς Χαλκίδα μεριά ή να τα κατεβάσω απο το αυτοκίνητο και να μην τα ακουμπίσω ξανά μεχρι να μαθω να ψαρευω??!!! :lol:

ΚΑΛΑ ΡΕ ΧΑΛΙΤΑΚΟ... ΣΤΟΥΣ ΤΡΕΛΛΟΝΕΡΙΤΕΣ ΠΑΣ ΝΑ ΨΑΡΕΨΕΙΣ??? ΕΔΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ ΕΚΕΙ. ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΑΝΔΡΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΙΑΡΚΩΣ ΜΑΣΤΟΥΡΩΜΕΝΑ ΑΝ ΘΕΣ ΕΥΚΟΛΑ ΨΑΡΙΑ. χαχαχαχαα

ΤΑ ΒΑΛΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ :mellow: (εχασα τον ανθρωπακο με τα γυαλια ηλιου μετα την αλλαγη της σελιδας)

ΓΙΑΝΝΑΚΗ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ, ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΗΔΗ.

ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟ ΣΚΟΡΠΙΟ ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗ ΓΚΡΙΝΙΑ ΤΟΥ. ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ, ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΧΩΡΙΣ ΓΚΡΙΝΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΡΙΞΩ ΣΤΟ ΤΖΑΚΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΚΑΣΤΑΝΑ.

ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗΗΗΗΗ

ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΧΩΡΙΣ ΓΚΡΙΝΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΡΙΞΩ ΣΤΟ ΤΖΑΚΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΚΑΣΤΑΝΑ.

ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗΗΗΗΗ

Μπριζόλες δεν θα έχει??? :angry:

Και ΝΑΙ ενάντια σε όλη την κατήφεια και την απογοήτευση των ημερών η διάθεση...πενταήμερης υπάρχει!

Παρασκευή μεσημερι αναχωρουμε ωρα 15:00 περίπου έχουμε θεση στο αυτοκινητο για 2 άτομα (αν ακουει το ένα άτομο ο συνοδός της την περιμένει :) )

απόγευμα θα φτασουμε...ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ!!!

Και ΝΑΙ ενάντια σε όλη την κατήφεια και την απογοήτευση των ημερών η διάθεση...πενταήμερης υπάρχει!

Παρασκευή μεσημερι αναχωρουμε ωρα 15:00 περίπου έχουμε θεση στο αυτοκινητο για 2 άτομα (αν ακουει το ένα άτομο ο συνοδός της την περιμένει :) )

απόγευμα θα φτασουμε...ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ!!!

Νίνα μου ευχαριστεί πολύ το ένα άτομο, αλλά μάλλον θα έρθω για βόλτα το Σάββατο

Πολλά φιλάκια στον συνοδό μου

Καλά να περάσετε παιδιά. Λυπάμαι που δεν θα είμαι, κάποια άλλη φορά ...

Με την ευκαιρία κι επειδή και πέρσι ο καιρός ήταν χάλια, καλά θα ήταν η επόμενη συνάντηση να σχεδιαστεί νωρίτερα κι όχι Νοέμβρη.

Κίμωνα και Μαρία, δώστε τα όλα !!!!!!!!!!!

αυτοκινητο βρηκαμε (ROXANE)

φαι μας μενει και κανενα δωματιο για υπνο

δεκτες δωρεες

Για ύπνο έχει κατι καλό στο τζακι ...τυχερακια. Για φαγητο...ε κατι θα βρεθει στην Στενή είναι χορτοφάγοι αλλα θα τους πείσουμε :)

Αν θελεις να συνταξιδεψουμε στειλε μυνημα. αντε καλη ανταμωση!

και μια ανακοινωση

όποιος δεν δηλώσει την παρουσία του την Πέμπτη ΔΕΝ θα φάει στον θανάση των ορέων

Καλά! Αν σε πάρω τηλέφωνο και σου πω είμαι απ'έξω...... εσύ διώξε με!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα... Γυρίσαμε όλοι ή ξέμεινε κανένας εκεί πάνω...; Ο Σταυρουλάκης τι έκανε τελικά... Επεράσαμε όμορφα, όμορφα... !!

Καλή βδομάδα Βασίλη ,

ο Σταυρουλάκης θα γίνει Αθηναίος μέχρι την Τετάρτη απ΄ότι μου είπε .

Υ.Γ. Πρώτη μας φορά σε συνάντηση του taxheaven και περάσαμε πολύ όμορφα και ζεστά .

Μια παρέα εξαιρετική στην οποία νιώσαμε σαν φίλοι από καιρό.

Ιδιαίτερη μνεία στον συντονιστή της συνάντησης Γιάννη (τον Χαλκιδαίο)

και τον Κίμωνα.

Ευχαριστούμε πολύ και του χρόνου να είμαστε γεροί να ανταμώσουμε ξανά.

καααααλημερα σας παιδια , τραλαλα, τραλαλααααα...... :P

εγω εχω να πω ενα μεγαλο μπραβο και ευχαριστω στην Νινα και σε ολους οσους καταφερνουν με τις φωτογραφιες τους και τα βιντεο , να ξαναζησουμε και να κρατησουμε ζωντανες στην μνημη μας αυτες τις ωραιες στιγμες ....

σε οσους ειχαν σοβαρους λογους που δεν ηρθαν , του χρονου να ειμαστε ολοι καλα να το ξανακανουμε, τους αγαπαμε και τους σκεφτομαστε.......

σε οσους δεν ηρθαν γιατι και αυτοι δεν ξερουν ακομα γιατι λειπουν , καλα να παθουν , για να μαθουν ισως....

Στους Γιαννηδες τους Χαλκιδαιους ευχαριστουμε πολυ για την φιλοξενια , και ελπιζουμε να μας δωσετε την χαρα να ανταποδωσουμε και σε αλλα μερη της Ελλαδας...

Σε αυτους που για πρωτη φορα ηταν μαζι μας , πιστευω πως τωρα καταλαβαν γιατι καθε φορα ξεκιναμε με τοση χαρα αυτη την εκδρομουλα...

Στα υπεροχα παιδακια της παρεας μας , να ειναι η ζωη τους παντα μια ξενοιαστη εκδρομη .....κι ας μεγαλωνουμε και μεις ...θα μεγαλωνουμε μαζι ....

Χαλητ, τα χιλιομετρα ηταν πολλα, η αποσταση ομως μικρη ....ευχαριστω πολυ :)

ΥΣ.... και επειδη η ζωη ειναι ενα εργο που παιζει παραλληλα πολλα επεισοδια, ηθελα να πω οτι γυρνωντας στο σπιτι πηρα μεγαλη στεναχωρια , γιατι ελειπε η σκυλιτσα της αδερφης μου που ηταν γρια και αρρωστη...γεια σου Φρετουλα , με νευριαζες αλλα τωρα καταλαβα ποσο σ αγαπουσα ...