Προς το περιεχόμενο

8η Συνάντηση μελών - Στενή Ευβοίας στις 11-13 / 11 / 2011


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ, ως παλιός, πρέπει να πάρει προβάδισμα....

Εύχομαι και ελπίζω, να τα καταφέρω φέτος να έρθω.

Πάντως το μέρος είναι η αφορμή

Η παρέα κάνει την διαφορά

Αλλά ας μη δώσουμε στην "αφορμή" να γίνει η αιτία μη συμμετοχής

Ο χρόνος είναι καλύτερα να προσεχθεί

Φέτος την 28η Οκτ έχουμε τριήμερο !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 735
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ο ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ, ως παλιός, πρέπει να πάρει προβάδισμα....

Εύχομαι και ελπίζω, να τα καταφέρω φέτος να έρθω.

Πάντως το μέρος είναι η αφορμή

Η παρέα κάνει την διαφορά

Αλλά ας μη δώσουμε στην "αφορμή" να γίνει η αιτία μη συμμετοχής

Ο χρόνος είναι καλύτερα να προσεχθεί

Φέτος την 28η Οκτ έχουμε τριήμερο !!!!

βρε Αλεκο γιατι μας βαζεις να ερμηνευουμε και σενα μεσα σε ολα ?

εννοεις Ευβοια και 28-29-30/10

καθολου κακο μιας και εμεις μπορουμε να το κανουμε πενθημερο !!!!! :P:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δω συμμετοχές , και να δω και τι παίζει με τα ξενοδοχεία

Καλό θα είναι όταν κάποιος γράφει :

πχ ΧΡΥΣΑ 4 άτομα να προσθέτει 2 δίκλινα ή 1 τετράκλινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σας κρυβω οτι προτιμω το Νοεμβρη.....

κανονιστε ομως και κατι θα κανουμε.....

Συμφωνώ για Νοέμβρη,διότι είναι πιό χαλαρός από άποψη υποχρεώσεων.

Χρυσούλα,όταν κατεβείς στην Αθήνα,ενημέρωσέ με να πάμε μαζί στο ΑΤΤΙΚΟ ΖΩΟΛΟΓΙΚΟ

ΠΑΡΚΟ για ξενάγηση.(καλό είναι να μην πάμε Σ/Κ,αλλά αν δεν μπορείς άλλες μέρες θα

πάμε και Σ/Κ)

Συμφωνώ και επαυξάνω!!!

Επαρχία για να είμαστε όλοι μαζί.

Έτσι πιστεύω και γω. Επαρχία κοντά στην Αθήνα (Εύβοια-Ναύπλιο κλπ),ώστε να συνδιάσουμε

συνταξίδευση με αυτούς,που θάρθουν στην Αθήνα προς τους επαρχιακούς προορισμούς.

Όσον αφορά την μάζωξη στην Αθήνα,μπορεί να γίνεται οποτεδήποτε κάθε φορά,που έρχεται

κάποιος από επαρχία,να προγραμματίζουμε είτε στην ταβέρνα του Βασίλη (Κορυδαλός),που

είναι καταπληκτική είτε στο Άλσος Γαλατσίου,μήπως ευαρεστηθεί και μας τιμήσει με την

παρουσία του και ο doctor,που μένει ακριβώς εκεί δίπλα???????. :D:D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι πιστεύω και γω. Επαρχία κοντά στην Αθήνα (Εύβοια-Ναύπλιο κλπ),ώστε να συνδιάσουμε

συνταξίδευση με αυτούς,που θάρθουν στην Αθήνα προς τους επαρχιακούς προορισμούς.

Όσον αφορά την μάζωξη στην Αθήνα,μπορεί να γίνεται οποτεδήποτε κάθε φορά,που έρχεται

κάποιος από επαρχία,να προγραμματίζουμε είτε στην ταβέρνα του Βασίλη (Κορυδαλός),που

είναι καταπληκτική είτε στο Άλσος Γαλατσίου,μήπως ευαρεστηθεί και μας τιμήσει με την

παρουσία του και ο doctor,που μένει ακριβώς εκεί δίπλα???????. :D:D:D

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΩ (ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟ ΔΗΛ.ΤΗΣ ΕΤΗΣΙΑΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ )

Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ..ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΣΗ +ΛΑΚΗ

SAN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζι σας όπου να ναι .

Απλά μας δυσκολευει το τελος Οκτωβρίου λόγω σχολείων παρελάσεων κλπ , αλλα αν είναι καπου τόσο κοντα στην Αθηνα (Ελευσίνα , Ευβοια κλπ) δεν υπάρχει πρόβλημα ημερομηνίας.

Απλα αν είναι για ορεινή Ευβοια :) καλο θα ηταν να πετυχουμε και χειμωνιατικο καιρό.

Με αγωνία περιμένω τις συμμετοχές σας.

Μας λείψατε

Das 5 άτομα .

Μπορουμε να επικοινωνησουμε και με το πρακτορειο που κλεισαμε περυσι ,

νομίζω πως τα παιδιά που το είχαν ήταν άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως η προταση της Πολης δεν ειχε αντικρυσμα και λυπαμαι πολυ για αυτο.

Οσοι την εχουν επισκεφθει γνωριζουν οτι χανουμε μια ανεπαναληπτη εμπειρια... αλλα ειπαμε,οι καιροι ειναι χαλεποι.

Ωστοσο,θελω νας σας παρουσιασω μια νεα προταση που φιλοδοξει να παρει - χωρις τη δικη μου - ακομη 1 ψηφο.

(αν παρει και 2η...ΘΑ ΕΚΠΛΑΓΩ!!) :D

Δειτε την,μελετηστε την και τα ξαναλεμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πρόταση και φοβερό το καγιάκ στον Αχέρωντα.Για την Εύβοια τέτοια εποχή είναι φοβερά

στο Δασικό χωριό στους Παπάδες.Ηρεμία για μικρούς και μεγάλους.Υπέροχο μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως η προταση της Πολης δεν ειχε αντικρυσμα και λυπαμαι πολυ για αυτο.

Οσοι την εχουν επισκεφθει γνωριζουν οτι χανουμε μια ανεπαναληπτη εμπειρια... αλλα ειπαμε,οι καιροι ειναι χαλεποι.

Ωστοσο,θελω νας σας παρουσιασω μια νεα προταση που φιλοδοξει να παρει - χωρις τη δικη μου - ακομη 1 ψηφο.

(αν παρει και 2η...ΘΑ ΕΚΠΛΑΓΩ!!) :D

Δειτε την,μελετηστε την και τα ξαναλεμε...

Συμφωνω κ επαυξανω οποτε 1 ψηφοs απο ελενη-ster..αναμενουμε τιs υπολοιπεs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά να περάσετε όπου και αν πάτε , όπως γράφει και ο Αλέκός η παρέα κάνει τη διαφορά ..........

ΥΓ 1 Ντρέπομαι να κάνω και πλάκα γιατί θα με πάρετε με τις πέτρες ...... :)

ΥΓ 2 Παρόλα αυτά ...... Είναι μια εξαιρετική πρόταση αλλά θα πρέπει να γίνει τον Σεπτέμβρη που έχει ακόμη πολύ πολύ καλό καιρό(επι της ευκαιρίας τη περασμένη παρασκεύη ίσως είχε την καλύτερη θάλασσα από όσο θυμάμαι , απίστευτα) , έτσι ώστε να γίνονται και τα μπανάκια στη Λευκάδα , Πάργα , Kastrosikia resort and spa ακόμη και Κέρκυρα βολεύει για μονοήμερη ή και Παξούς (πιο δύσκολα) .

Κάποιος να το οργανώσει ρε παιδιά .....????? :D

Πέρα από τη πλάκα , επαναλαμβάνω ότι είναι εξαιρετική πρόταση γιατί μπορείς να συνδυάσεις τα πάντα , είτε Πρέβεζα μείνεις (που αυτές τις μέρες που βγαίνω από το γραφείο είδα ότι έχουν γίνει πανέμορφα ξενοδοχεία) είτε Λευκάδα (λίγο πο τσουχτερές τιμές,τουριστικό μέρος γαρ) μπορείς να συνδυάζεις πολλά πράγματα σε σχετικά σύντομο χρόνο , από βόλτες σε Κέρκυρα,Παξούς,Ιωάννινα κλπ μέχρι και εξτρίμ δραστηριότητες πχ καγιάκ όπως αναφέρθηκε παραπάνω ή ακόμη ακόμη και παραπάντε(μηχανοίνητο ή μη) στο Κανάλι για όσους το λέει η περδικούλα τους ή για τους μπιντ αντεργκράουντ ένα απλό δίωρο στα κατά τόπους λογιστικά γραφεία B) .

Απλά επείδη κάποιοι έχουν γίνει μαύρα πρόβατα(δικαίως βέβαια) η πρόταση δεν μπορεί να έχει τη ψήφο του υπογράφοντος , άλλωστε θεωρητικά είναι πιο δύσκολη η πρόσβαση από ότι πχ στους προορισμούς κοντά στα μεγάλα Αστικά κέντρα, όσον αφορά το κόστος πιστεύω ότι δεν υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις και εξαρτάται και από τις δραστηριότητες που θα επιλεχθούν ....

ΥΓ 3 Αυτοί που προτείνουν πότε σκέφτονται να κάνουν καμία εξόρμηση κατά εδώ ??? Από όσο μου λέει η ster υπάρχουν και μπουζοκλερί στη πόλη μας (ουά ου !!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημερομηνία όποτε κανονισθεί, εκτός τριημέρου που μάλλον θα έχουμε πρόβλημα με τις παρελάσεις, με τίποτα Αθήνα και περίχωρα. Πολύ θετικά βλέπω την πρόταση Χαλκιδέου καθώς θα βολέψει και τους Κρητικούς τους οποίους και έχω επιθυμήσει και έχω ανάγκη να τους δω. Οπότε δηλώνω 4 άτομα και Εύβοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ορκιστηκα οτι ακομα κι αν χρειαστει να φάω "γαιδαρο βραστό" .....αυτή την εκδρομή δεν την χάνω!!

μη την κάνετε ομως 28-29-30/10.....σας παρακαλωωωωωωωωωω!!!

εχω ήδη κανονίσει!!!

:( :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σε όλους,

θα ταχθώ υπέρ της λίμνης Πλαστήρα....πιστεύω πως το μέρος βολεύει τους περισσότερους συναδέλφους απ'όπου και να είναι...

ημερομηνία....8-9 οκτωβρίου...

άτομα....1-4.. με περισσότερες πιθανότητες στο 1....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ορκιστηκα οτι ακομα κι αν χρειαστει να φάω "γαιδαρο βραστό" .....αυτή την εκδρομή δεν την χάνω!!

μη την κάνετε ομως 28-29-30/10.....σας παρακαλωωωωωωωωωω!!!

εχω ήδη κανονίσει!!!

:( :( :(

Αλήθεια λέει. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ορκιστηκα οτι ακομα κι αν χρειαστει να φάω "γαιδαρο βραστό" .....αυτή την εκδρομή δεν την χάνω!!

μη την κάνετε ομως 28-29-30/10.....σας παρακαλωωωωωωωωωω!!!

εχω ήδη κανονίσει!!!

:( :( :(

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΙ ΕΓΩ.

ΝΟΕΜΒΡΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βραδάκι με την ησυχία μου θα τα κάνω μια σύνοψη για να το δούμε αύριο. Ωστόσο ας ανταλλάσουμε γνώμες να δούμε τις τάσεις και τα .. τασάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψηφιζω κι εγω Νοεμβρη και Ευβοια .........

Διευκρινιζω ομως, οτι ψηφιζω Ευβοια και οχι Χαλκιδεο , οπως το εθεσε ο Αλεκος ... επειδη ειναι στη μεση και βολευει καλυτερα :P

Διαφορετικα, σειρα ειχε η Φλωρινα με την Σοφια ......:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψηφιζω κι εγω Νοεμβρη και Ευβοια .........

Διευκρινιζω ομως, οτι ψηφιζω Ευβοια και οχι Χαλκιδεο , οπως το εθεσε ο Αλεκος ... επειδη ειναι στη μεση και βολευει καλυτερα :P

Διαφορετικα, σειρα ειχε η Φλωρινα με την Σοφια ......:)

ΝΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΙ ΕΓΩ, ΔΙΟΤΙ Ο Κος ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ,ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΤΟ ΚΛΡΚ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟΥ.

ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΑ!!!

ΑΝΤΕ ΠΙΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ λέω Νοέμβρη - αρχές - και Εύβοια.

Μου αρέσει και η μια δεύτερη πρόταση για Εύβοια που ειπώθηκε πιο πριν.

Κωστής+Ιωάννα+Αρτέμης (ίσως και Ανδριάνα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψηφιζω κι εγω Νοεμβρη και Ευβοια .........

Διευκρινιζω ομως, οτι ψηφιζω Ευβοια και οχι Χαλκιδεο , οπως το εθεσε ο Αλεκος ... επειδη ειναι στη μεση και βολευει καλυτερα :P

Διαφορετικα, σειρα ειχε η Φλωρινα με την Σοφια ......:)

Κάνε φίλη να δεις καλό

(τώρα θα μου πεις το να το λέω εγώ για την ΧΡΥΣΑ αυτό είναι τουλάχιστον αγνωμοσύνη στην νιοστή )

όσον αφορά στην πρόταση για το δασικό χωριό , ναι είναι πανέμορφα αλλά δεν υπάρχουν δωμάτια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε φίλη να δεις καλό

(τώρα θα μου πεις το να το λέω εγώ για την ΧΡΥΣΑ αυτό είναι τουλάχιστον αγνωμοσύνη στην νιοστή )

όσον αφορά στην πρόταση για το δασικό χωριό , ναι είναι πανέμορφα αλλά δεν υπάρχουν δωμάτια

φιλος Γιαννακη, σημαινει αληθεια και ειλικρινεια κι ας ποναει

δεν την αντεχουν ολοι ....εσυ νομιζω θ αντεξεις ...:)

αντε κανονισε κι ασε τα λογια ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααχ πολλή καλή η ιδέα για ένα...Βουκολικό μίτινγκ..μετά τις ολιγοήμερες διακοπές στη Σμαραγδένια Ακτή της Σαρδηνίας.... να δοκιμάσουμε και κάτι άλλο πέρα από το Σούσσι του Nammos βρε αδελφέ νισάφι πια !!!.... Παράκληση η συνάντηση να μην ορισθεί 5 με 11 Οκτωβρίου μια και θα πεταχτούμε μέχρι το Λονδίνο που θα φιλοξενηθούμε στην έπαυλη του Κίμωνα στην οδό Βικτόρια στο Κένσινγκτον και 9 με 14 Νοεμβρίου μια και λέμε να πεταχτούμε μέχρι την Αγ. Πετρούπολη όπου έχουμε κανονίσει μια μικρή περιήγηση στο Μουσείο Hermitage με ξεναγό το κο Ντίμπα ο οποίος έχει ειδίκευση στις ...Λευκές Νύχτες !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ για Νοέμβριο (όπως άλλωστε κατ' έθιμον ) πρώτο Σαββατοκύριακο (αφού το δεύτερο ο Νικόλας έχει Αγ. Πετρούπολη).

Το τριήμερο του Οκτβωβρίου δύσκολο λόγω παιδιών με γιορτές και παρελάσεις.

Ψηφίζω Εύβοια πρώτη επιλογή και Φλώρινα ως δεύτερη.

Άτομα από 2 έως 4. Εξαρτάται ημερομηνία και τόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...