Προς το περιεχόμενο

8η Συνάντηση μελών - Στενή Ευβοίας στις 11-13 / 11 / 2011


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραδοσιακα το θεμα της επομενης συναντησης ανοιγει μια μερα μετα τη τελευταια.

Την δικη μου προταση την εκανα ηδη στους παρισταμενους των Ιωαννινων και εγινε δεκτη με εκδηλο ενθουσιασμο απο τους περισσοτερους...

(Τις οποιες αντιρρησεις του Das τις αναλαμβανω εγω προσωπικα. ;) )

Πιστευω οτι πλεον ηρθε η ωρα να κανουμε την υπερβαση...!!

150x100-images-stories-articles-agia_sofia_3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 735
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

....Χα χα χα πρέπει ναναι χιλιομετρική απόσταση από την Αθήνα περίπου 1200 χιλιόμετρα. Στατιστικά σε μερικούς από την παρέα του Φόρουμ -που όπως έχουμε αναφέρει θεωρούν το λεβιέ ταχυτήτων προέκταση του ...χεριού τους- ...θα τους πάρουν το Δίπλωμα (μισό λεπτό να κάνω τις πράξεις) 2,7 φορές εντός της Ελλάδας και 1,2 φορές στην Τουρκία !!!

Αρα μόνο με αεροπλάνο βολεύει...Ρε συ Θανάση ελπίζω να μην έχεις και δίπλωμα πιλότου γιατί τη βάψαμε !!!

ΥΓ: Οσο νυχτώνει.... τόσο με πορώνεις !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβέτ...

μπουγιουρούμ !!!

τσοκ γκιουζέλ!!!

Εσόκερεντέ

Είδες Θανάση λεξιλόγιο?

μη μασάς, θα καθαρίσω εγώ στην τροχαία Τουρκίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραδοσιακα το θεμα της επομενης συναντησης ανοιγει μια μερα μετα τη τελευταια.

Την δικη μου προταση την εκανα ηδη στους παρισταμενους των Ιωαννινων και εγινε δεκτη με εκδηλο ενθουσιασμο απο τους περισσοτερους...

(Τις οποιες αντιρρησεις του Das τις αναλαμβανω εγω προσωπικα. ;) )

Πιστευω οτι πλεον ηρθε η ωρα να κανουμε την υπερβαση...!!

150x100-images-stories-articles-agia_sofia_3.jpg

Από άλλον περίμενα να ανοίξει το θέμα (Χρύσα κατά παράδοση νομίζω) και άλλος το έκανε.

Δεν ξέρω αν στην Police Toυρκίας θα την γλυτώσω με ένα 100άρι αντί 350άρι. Εδώ ξέρω να τους χειριστώ κατάλληλα.

Την επόμενη φορά πάντως όπου και αν είναι Θανάση θα πάμε μαζί για να μαθαίνεις.

Επίσης μετά τα καλά σου λόγια για τα αγγελούδια μας κατάλαβα ότι προτίθεσαι να αναλάβεις εσύ την φύλαξή τους και την διασκέδασή τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά καλά , τραγούδα εσυ μωρό μου ;)

Η επόμενη συνάντηση θα ειναι εντός συνόρων.

Επεσε πρόταση για χειμώνα στο Καρπενήσι,

αν θέλεις κοντά στην Τουρκία ,

ρίχνω εγω πρόταση για Πασχα ή καλοκαιρι στην Σάμο.

Που να πάς τουρκία ρε καραμήτρο που λέει και ο proo

κοιτα εδω τι γίνεται

Αλλαγή στα όρια ταχύτητας των αυτοκινήτων, αποφάσισε η αρμόδια υπηρεσία ρύθμισης της κυκλοφορίας των οχημάτων στην Τουρκία.

Έτσι, τα νέα όρια ταχύτητας διαμορφώνονται πλέον από 90 έως τα 110 χλμ./ ώρα στους δρόμους του εθνικού οδικού δικτύου διπλής και μονής κυκλοφορίας αντίστοιχα.

Η εφαρμογή των νέων ορίων ταχύτητας για τα Ι.Χ.

αυτοκίνητα και τα λεωφορεία έχει και την οικονομική διάστασή της, καθώς η αύξηση των ορίων ταχύτητας μειώνει το χρόνο διακίνησης επιβατών-τουριστών, ενισχύοντας τις προσπάθειες τουριστικής ανάπτυξης, που βρίσκονται σε εξέλιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά καλά , τραγούδα εσυ μωρό μου ;)

Η επόμενη συνάντηση θα ειναι εντός συνόρων.

Επεσε πρόταση για χειμώνα στο Καρπενήσι,

αν θέλεις κοντά στην Τουρκία ,

ρίχνω εγω πρόταση για Πασχα ή καλοκαιρι στην Σάμο.

Που να πάς τουρκία ρε καραμήτρο που λέει και ο proo

κοιτα εδω τι γίνεται

Θανάση με αυτά τα όρια πάλι θα μας έγραφαν. Δεν ξέρω που θα βρούμε τα ....όρια μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ντίιιιιιιννννννν :blink::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά καλά , τραγούδα εσυ μωρό μου :blink:

Η επόμενη συνάντηση θα ειναι εντός συνόρων.

Η Πολη μας ειναι εκτος συνορων Κιμωνακο??

Η Κωνσταντινουπολη δεν ειναι μια οποιαδηποτε πολη αγαπημενε μου φιλε..

Η Κωνσταντινουπολη ειναι η μητρα απο την οποια εκπορευεται το γενος μας,το παραθυρο στην ιστορια δεμενη αρρηκτα με τις δοξες της φυλης μας.

Ειναι το λικνο της Ορθοδοξιας, η κολυμβηθρα τους Εθνους μας.

Ειναι η Βασιλευουσα των δυο Ηπειρων που μεσα απο την μοναδικοτητα της προσπαθει να συμφιλιωθει και να συμφιλιωσει την ιστορικη μας μνημη,

με το μουσουλμανικο στοιχειο της.

Εκει...αν αξιωθουμε τελικα , θελω να μας τραγουδησεις με τη κιθαρα σου το...

http://www.youtube.com/watch?v=M8yTMOAIjwg&feature=fvw

..και να το εννοεις.

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βρε να μας πει και τον μαρμαρωμενο βασιλια......

Θανασακοοοοοοοο

την λατρρευουμε την Κωνσταντινουπολη , αλλα μεχρι εκει ...........

ασε τις δοξες και τις ορθοδοξιες και τα λικνα γιατι μπαινουμε σε αλλα χωραφια.....

εγω θελω αυτο παντως ....

Ευανθια Ρεμπουτσικα πολιτικη κουζινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βρε να μας πει και τον μαρμαρωμενο βασιλια......

Θανασακοοοοοοοο

την λατρρευουμε την Κωνσταντινουπολη , αλλα μεχρι εκει ...........

ασε τις δοξες και τις ορθοδοξιες και τα λικνα γιατι μπαινουμε σε αλλα χωραφια.....

Μακρυα απο μενα τα εθνικιστικα παραληρηματα καλη μου.

Αυτο που ειναι καθως και αυτο που ηταν αυτη η πολη, δεν αλλαζει.

Το μονο που αλλαζει οταν την επισκεφτεις ειναι τα χρωματα,τα αρωματα,οι γευσεις και οι εικονες της...τιποτε αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τελευταίος που δικαιοτο να μιλάω είμαι εγώ :blink: , αλλά για σταθείτε βρε παιδιά , ένα μοναδικό ερώτημα έχω μιας και δεν το γνωρίζω ........ Η Κωνσταντινούπολη μπουζούκια έχει ?????????

Γιατί από όσο έχω καταλάβει , καλά και τα μουσεία καλά και οι περιηγήσεις , καλά και οι ομορφιές του τόπου και τα ιστορικά στοιχεία, αλλά όταν πέφτει η νύχτα τι .......?????? :)

Άσε που με σταύρωσε το αδέλφι για το πότε θα ξαναγίνει συνάντηση ....... (αν και επικοινωνούμε με νοήματα ακόμη !!!! :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρυα απο μενα τα εθνικιστικα παραληρηματα καλη μου.

Αυτο που ειναι καθως και αυτο που ηταν αυτη η πολη, δεν αλλαζει.

Το μονο που αλλαζει οταν την επισκεφτεις ειναι τα χρωματα,τα αρωματα,οι γευσεις και οι εικονες της...τιποτε αλλο.

συγγνωμη που σε αρπαξα λιγακι smile.gif απλα τα θεματα αυτα ειναι μεγαλο θεμα πως τα αντιλαμβανεται ο καθενας.....

Η Κωνσταντινουπολη πραγματι δεν ειναι οποιαδηποτε πολη.....

εχει ολα αυτα που αναφερεις παραπανω, σε υπερθετικο βαθμο....

μπαχαρι, κανελα και φιλι ...τι περισσοτερο αραγε ?smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τελευταίος που δικαιοτο να μιλάω είμαι εγώ :blink: , αλλά για σταθείτε βρε παιδιά , ένα μοναδικό ερώτημα έχω μιας και δεν το γνωρίζω ........ Η Κωνσταντινούπολη μπουζούκια έχει ?????????

Γιατί από όσο έχω καταλάβει , καλά και τα μουσεία καλά και οι περιηγήσεις , καλά και οι ομορφιές του τόπου και τα ιστορικά στοιχεία, αλλά όταν πέφτει η νύχτα τι .......?????? :)

Άσε που με σταύρωσε το αδέλφι για το πότε θα ξαναγίνει συνάντηση ....... (αν και επικοινωνούμε με νοήματα ακόμη !!!! :lol: )

Η Ελενη περασε ολα τα τεστ οχι επιτυχως απλα, αλλα με αριστα.....

εσυ πολυ φοβαμαι εμεινες μετεξεταστεος , και θα το δουμε εαν θα εισαι καλεσμενος στην επομενη συναντηση .....tongue.gif

και φυσικα εχει μπουζουκια η Κωνσταντινουπολη, απο κει τα φεραμε MrBro.....(απ οτι ακουσα το ster θα αποσχιστει και καιρος ητανε )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά καλά , τραγούδα εσυ μωρό μου :blink:

Η επόμενη συνάντηση θα ειναι εντός συνόρων.

Επεσε πρόταση για χειμώνα στο Καρπενήσι,

αν θέλεις κοντά στην Τουρκία ,

ρίχνω εγω πρόταση για Πασχα ή καλοκαιρι στην Σάμο.

εγω παντως , μωρα μου, θελω και Καρπενησι τον χειμωνα και Σαμο το καλοκαιρι και Κωνσταντινουπολη .... smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Χρύσα, ανάποδα τα έγραψες....

Καλοκαίρι αξίζει το Καρπενήσι και η Σάμος το Χειμώνα!

Ρώτα και τον Κίμωνα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Χρύσα, ανάποδα τα έγραψες....

Καλοκαίρι αξίζει το Καρπενήσι και η Σάμος το Χειμώνα!

Ρώτα και τον Κίμωνα......

Δημητρη μου , εγω με αυτους παω παντου και παντα.....

κονονιστε μονο , να δουμε με την κριση πως θα βγουμε περα .....smile.gif

εσυ ομως για να το λες , κατι θα ξερεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τελευταίος που δικαιοτο να μιλάω είμαι εγώ :blink: , αλλά για σταθείτε βρε παιδιά , ένα μοναδικό ερώτημα έχω μιας και δεν το γνωρίζω ........ Η Κωνσταντινούπολη μπουζούκια έχει ?????????

Γιατί από όσο έχω καταλάβει , καλά και τα μουσεία καλά και οι περιηγήσεις , καλά και οι ομορφιές του τόπου και τα ιστορικά στοιχεία, αλλά όταν πέφτει η νύχτα τι .......?????? :)

Άσε που με σταύρωσε το αδέλφι για το πότε θα ξαναγίνει συνάντηση ....... (αν και επικοινωνούμε με νοήματα ακόμη !!!! :lol: )

Φυσικά και είσαι ο τελευταίος που δικαιούται να μιλάει.... (θράσος, να μας την πεις που δεν ήρθαμε εκεί για καφέ!!!!! Ορε που πάμε, ρε, που πάμε...... χα χα χα)

Αφού έχεις ένα και μοναδικό ερώτημα, και αν και στο απάντησε ήδη η Χρύσα, να σου πω και εγώ. Υπάρχουν, φυσικά, μπουζούκια και στην Πόλη... Όχι που θα ξέφευγε.... Και μάλιστα μόλις βλέπουν έλληνες, μόνο που πετάνε την σκούφια τους!

Όσο για το αδέρφι σου, καλά που ήρθε, και σε ξελάσπωσε... αλλά, τόση αγάπη, βρε, παιδί μου? Τι της έταξες και ότι κι αν της λέγαμε για εσένα, αυτή έλεγε ''όχι, βρε, παιδιά, ο αδερφός μου είναι καλό παιδί''?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρύσα μου, μου πήρες την απάντηση μέσα από το στόμα μου!

Θέλω και Σάμο, και Καρπενήσι, και Πόλη.... Άντε, και ας μην έχει μπουζούκια σε Σάμο και σε Καρπενήσι. Μπορώ να αντέξω ακόμη και αυτό, για χάρη αυτής της παρέας!!!!

Υ.Γ. Αυτό που μόλις έγραψα, γιατί, για να το πω δεν δύναμαι ακόμη, λόγω τεχνικού προβλήματος, μην μου το στρέψετε ποτέ εναντίον μου, αλίμονό σας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως , μωρα μου, θελω και Καρπενησι τον χειμωνα και Σαμο το καλοκαιρι και Κωνσταντινουπολη .... smile.gif

μαζί σου κι εγω ΧΡΥΣΑ

Ναι και στις τρεις επιλογές ... τρεχω να βγαλω διαβατηριο για τον Ορφέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβέτ...

μπουγιουρούμ !!!

τσοκ γκιουζέλ!!!

Εσόκερεντέ

Είδες Θανάση λεξιλόγιο?

μη μασάς, θα καθαρίσω εγώ στην τροχαία Τουρκίας

Θανάση, ετσι και μιλήσει η Μαρία δεν βλέπω να παίρνεις το δίπλωμα πίσω ούτε μετά απο ένα χρόνο, γιατι αυτό το τελευταίο θυμίζει κάτι με "γαϊδαρο" και μπορεί να πάρουν μέσα και εσένα μαζί με το αυτοκίνητο laugh.gif

...... Η Κωνσταντινούπολη μπουζούκια έχει ?????????

Οσο για σενα αγαπητέ, ετσι για να πάρεις μια γεύση

Οσο για τα υπόλοιπα, η καρδιά δεν εχει σύνορα, ο κόσμος αυτός ανήκει σε όλους και δεν ειναι ιδιοκτησία κανενός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ ΔΑΓΚΩΤΟ!!!

Πάντως για χειμώνα(και όχι μόνο) και προς τα εδώ καλά είναι

οπότε παρακαλώ ας είναι και η Φλώρινα ανάμεσα στις υποψηφιότητες :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τελευταίος που δικαιοτο να μιλάω είμαι εγώ :blink: , αλλά για σταθείτε βρε παιδιά , ένα μοναδικό ερώτημα έχω μιας και δεν το γνωρίζω ........ Η Κωνσταντινούπολη μπουζούκια έχει ?????????

Γιατί από όσο έχω καταλάβει , καλά και τα μουσεία καλά και οι περιηγήσεις , καλά και οι ομορφιές του τόπου και τα ιστορικά στοιχεία, αλλά όταν πέφτει η νύχτα τι .......?????? :)

Άσε που με σταύρωσε το αδέλφι για το πότε θα ξαναγίνει συνάντηση ....... (αν και επικοινωνούμε με νοήματα ακόμη !!!! :) )

ΕΧΕΙ ΟΡΙΕΝΤΑΛ BROSTERAKO .... ΘΑ ΓΙΝΕΙ...ΧΑΜΟΟΟΣΣΣΣ............

ΝΑΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΟΝΟ!!!!!!!!!!!!!!!!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο Χαλητ και τα εψαχνα και δεν εβρισκα.....

αλλα....

βρε....

ειστε τρελλοι επιτελους????

θα πατε Κωνσταντινουπολη να φατε στη μουρη μπουζουκια κονσερβα ?????

τουριστακια ε τουριστακια ....!!!!!

εχει κατι μαγαζια που πανε οι ντοπιοι και γινονται και .....τα γλεντια ....!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΕΙ ΟΡΙΕΝΤΑΛ BROSTERAKO .... ΘΑ ΓΙΝΕΙ...ΧΑΜΟΟΟΣΣΣΣ............

ΝΑΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΟΝΟ!!!!!!!!!!!!!!!!:lol:

ναι σουλειψε το οριενταλ και σενα ΜΑΧΑΤΖΗ.....!!!!

το καλυτερο μας ηταν οταν μας πηρε ενα ζευγαρι τουρκων που ρωτησαμε που να παμε και μπρος αυτοι πισω εμεις, καπου μεσα απο την αγορα του Περαν, μας πηγαν σε ενα μαγαζι (δεν ξερω αν ηταν και Κουρδων γιατι τετοιο ειχαμε ζητησει ),

οπου επαιζαν ζουρναδες και νταουλια και δεν ξερω τι αλλα οργανα απο τραπεζι σε τραπεζι ....

Ηταν τελειο φανταστικο μας πιασαν και τον κ.... γιατι ειδαν οτι ευχαριστηθηκαμε ....:blink::lol:

και το ζευγαρι συμπαθεστατο , μας εκαναν και παρεα στο τραπεζι ..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τα υπόλοιπα, η καρδιά δεν εχει σύνορα, ο κόσμος αυτός ανήκει σε όλους και δεν ειναι ιδιοκτησία κανενός

γεια σου βρε Χαλητακο !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...