Προς το περιεχόμενο

προσθηκη ισογειου ειναι α΄ ή β' κατοικια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΩΤΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑ 60 Τ.Μ. ΑΠΟ ΑΓΑΜΟ ΑΠΟ ΤΟ 1972.ΤΟ 2007 ΕΚΔΙΔΕΤΑΙ ΑΔΕΙΑ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΚΑΤ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΙΣΟΓΕΙΟΥ 48Τ.Μ.ΜΕ ΥΠΟΓΕΙΟ 42Τ.Μ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΚΡΕΜΙΖΕΙ ΤΟ ΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΙΑΙΟ ΜΕ 1 ΡΟΛΟΙ.ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ Η ΕΦΟΡΙΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΔΑΠΑΝΕΣ ΑΝΕΓΕΡΣΗΣ ΓΙ ΑΥΤΑ ΤΑ 48Τ.Μ. ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑ.ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΚΑΛΟ ΣΑΒ/ΚΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΩΤΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑ 60 Τ.Μ. ΑΠΟ ΑΓΑΜΟ ΑΠΟ ΤΟ 1972.ΤΟ 2007 ΕΚΔΙΔΕΤΑΙ ΑΔΕΙΑ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΚΑΤ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΙΣΟΓΕΙΟΥ 48Τ.Μ.ΜΕ ΥΠΟΓΕΙΟ 42Τ.Μ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΚΡΕΜΙΖΕΙ ΤΟ ΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΙΑΙΟ ΜΕ 1 ΡΟΛΟΙ.ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ Η ΕΦΟΡΙΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΔΑΠΑΝΕΣ ΑΝΕΓΕΡΣΗΣ ΓΙ ΑΥΤΑ ΤΑ 48Τ.Μ. ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑ.ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΚΑΛΟ ΣΑΒ/ΚΟ.

Δαπανες ανεγερσης απο την ΔΟΥ για την ΔΕΗ ωστε να ηλεκτροδοτηθη το ακινητο,ζητουνται σε πασα περιπτωση που αναγειρης κατι. ειτε 1η κατοικια ειναι αυτη, ειτε 2η, ειτε εκατοστη. οι οποιες πρεπει να ειναι τουλαχιστον ισες με το ελαχιστο κοστος ανεγερσης ,που σου εβγαλε ο/η μηχανικος σου οταν πηρες την αδεια. εξ αλλου ΙΚΑ δεν πληρωσες βασει αυτων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ.ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ.ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ Ε1 ΓΙΑ ΤΑ ΕΤΗ 2007 ΕΩΣ 2010.ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΑΠΑΝΕΣ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟ ΚΩΔΙΚΟ 737.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ.ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ.ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ Ε1 ΓΙΑ ΤΑ ΕΤΗ 2007 ΕΩΣ 2010.ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΑΠΑΝΕΣ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟ ΚΩΔΙΚΟ 737.

<<ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ Η ΕΦΟΡΙΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΔΑΠΑΝΕΣ ΑΝΕΓΕΡΣΗΣ ΓΙ ΑΥΤΑ ΤΑ 48Τ.Μ. ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑ.ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ?>>

ετσι που το διατυπωσες εγω καταλαβα οτι η εφορια σου ζηταει παραστατικα για να σου δωση βεβαιωση για την ΔΕΗ,ενω εσυ ενοουσες ααλλο..ως προς αυτο δεν ξερω τι να σου πω αλλα νομιζω ετσι και αλλιως τα 70 τ.μ που δικαιουται απαλλαγη ο αγαμος με την προεκταση τα υπερβαινει αρκετα.οποτε κατα την γνωμη μου δικαιως η ΔΟΥ σου ζηταει συμπλ/κες δηλωσεις για την ανεγερση,τουλαχιστον.. απο τα 70 και πανω διοτι για τον φορολογουμενο αυτα τα υπερβαινοντα τ.μ,. ειναι τεκμηριο. διαβασε και το πιο κατω μηπως βγαλης καποιο περαιτερω στμπερασμα.

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=12751

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ.ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΔΕ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΗ ΒΡΩ.ΟΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΥΜΛ/ΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΥΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΤΕΙ 48 Τ.Μ. ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ 108 ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ Α ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΕΝΩ ΑΝ ΑΓΟΡΑΖΕ ΚΑΤΟΙΚΙΑ 108 Τ.Μ. ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΝΑ ΕΒΑΖΕ ΔΑΠΑΝΗ ΑΓΟΡΑΣ Η ΑΝΕΓΕΡΣΗΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...