Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΚΑΝΤΙΝΑ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ


επισκέπτη nantia

Ερώτηση

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ!ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΕΣΩ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΤΙΝΑ ΜΕ ΚΑΥΣΙΜΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΧΩΡΙΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΤΖΙΡΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ Δ.Ο.Υ.?Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΣΥΣΤΑΤΗ, ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΝΤΙΝΑ,ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΖΙΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ.ΤΗΣ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΤΖΙΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΔΩΣΕΙ.ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ?ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΑΔΕΙΑ ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟΣ ΤΖΙΡΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ!ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΕΣΩ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΤΙΝΑ ΜΕ ΚΑΥΣΙΜΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΧΩΡΙΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΤΖΙΡΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ Δ.Ο.Υ.?Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΣΥΣΤΑΤΗ, ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΝΤΙΝΑ,ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΖΙΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ.ΤΗΣ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΤΖΙΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΔΩΣΕΙ.ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ?ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΑΔΕΙΑ ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟΣ ΤΖΙΡΟΣ.

Για βεβαιωση καταλληλοτητας καντινας μιλας?διοτι αυτη στα απαιτουμενα δικαιολογιτικα, δεν ζηταει πουθενα τζιρο απο την ΔΟΥ. που να βρη το τζιρο αφου δεν εχει την πιστοποιηση ωστε να εργαστη? μηπως τυχον ,μηπως λεω εγω, ζητανε βεβαιωση απο την ΔΟΥ που να φαινεται οτι δεν εχεις τζιρο?

Χορήγηση Βεβαίωσης Καταλληλότητας Κινητής Καντίνας 1. Εάν το όχημα είναι αυτοκινούμενο, το βιβλίο μεταβολών του αυτοκινήτου, θεωρημένο με την ένδειξη « ΚΙΝΗΤΗ ΚΑΝΤΙΝΑ» (στοιχεία της καντίνας : μάρκα, χρώμα, αριθμός κ.λπ.).

2. Φωτοτυπία του ατομικού βιβλιαρίου Υγείας.

3. Εάν το όχημα είναι ρυμουλκούμενο, βεβαίωση της Δ/νσης Συγκοινωνιών για την έγκριση του τύπου του και ο αριθμός που έχει χαραχθεί από τον κατασκευαστή.

4. Αίτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗ Δ.Ο.Υ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΓΟΡΑ ΚΑΝΤΙΝΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΑΞΙΑΣ 9200,00 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΖΙΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ. ΤΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ ΣΤΗΝ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΙΝΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗ Δ.Ο.Υ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΓΟΡΑ ΚΑΝΤΙΝΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΑΞΙΑΣ 9200,00 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΖΙΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ. ΤΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ ΣΤΗΝ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΙΝΑ.

Μα νομιζω οτι η προσωρινη αδεια δινεται για 1 ΕΤΟΣ για αυτο το λογο δηλαδη , να πραγματοποιησης το τζιρο που χρειαζεται.

για ξαναρωτησε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αγαπητοι κυριοι εχω και εγω το ιδιο προβλημα , προφανως εχει νομαρχιακη αδεια βορειας αττικης αυτο σημαινει

οτι δικαιουται αδεια απο το υπουργειο μεταφορων εστω προσωρινη για ενα ετος αλλα αλλα βενζινοκινητου οχηματος οχι πετρελαιοκινητου καποιος νομος ταδε ταδε του 1991 επιτρεπει την αδειοδοτηση επαγγελματικων αυτοκινητων πετρελαιο σε ολη την επικρατεια πλην νομων αττικης και θεσσαλονικης ευτυχως εγω τουλαχιστον δεν

αγορασα καντινα πετρελαιο γιαυτο το υπουργειο μεταφορων δεν δινει την αδεια κυκλοφοριας και ουτε θα την δωσει .αλλαγη κινητηρα δεν συμφερει και δεν το δεχετε το υπουργειο σε αναριθμο αυτοκινητο.με τις υγειες μας.

δεν κοιτανε οτι απο τις εκατο καντινες οι διακοσιες ειναι πετρελαιο με αδειες επαρχιακες.greg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...