Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΣΤΡΑΤΕΥΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΜΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ


nicole

Ερώτηση

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα την βοήθεια σας για κατι που αγνοούσα έως σήμερα.Διαβασα στο forum ότι έαν εργαζόμενος δεν έχει συμπληρωσεί 6μηνο στην επιχείρηση, πρεπει να γίνει οικειοθελής αποχώρηση του εργαζομένου.

Εδώ έχω ένα σοβαρό πρόβλημα διότι η επιχείρηση βρίσκετε εδώ και 1 μήνα σε επιδότούμενο πρόγραμμα του ΟΑΕΔ για νέο εργαζόμενο και η αποχώρηση μπορεί να σταματήσει το πρόγραμμα.

Το μεγαλύτερο προβλημα μου είναι , το ότι ο επιχειρηματίας με είχε ρωτήσει τι γινεται στην περίπτωση στρατευσης και σε επικοινωνια με ΟΑΕΔ μου ειπαν ότι δεν κοβεται το προγραμμα εφόσον έρθει κάποιο χαρτι στα χερια τους, λογικα το χαρτί στρατευσης.

Μπορώ να μην κανώ την αποχώρηση?Τι με συμβουλεύετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα την βοήθεια σας για κατι που αγνοούσα έως σήμερα.Διαβασα στο forum ότι έαν εργαζόμενος δεν έχει συμπληρωσεί 6μηνο στην επιχείρηση, πρεπει να γίνει οικειοθελής αποχώρηση του εργαζομένου.

Εδώ έχω ένα σοβαρό πρόβλημα διότι η επιχείρηση βρίσκετε εδώ και 1 μήνα σε επιδότούμενο πρόγραμμα του ΟΑΕΔ για νέο εργαζόμενο και η αποχώρηση μπορεί να σταματήσει το πρόγραμμα.

Το μεγαλύτερο προβλημα μου είναι , το ότι ο επιχειρηματίας με είχε ρωτήσει τι γινεται στην περίπτωση στρατευσης και σε επικοινωνια με ΟΑΕΔ μου ειπαν ότι δεν κοβεται το προγραμμα εφόσον έρθει κάποιο χαρτι στα χερια τους, λογικα το χαρτί στρατευσης.

Μπορώ να μην κανώ την αποχώρηση?Τι με συμβουλεύετε?

αν δεν κανεις την αποχωρηση η επιχειρηση (οχι ο στρατευμενος) συνεχιζει να επιδοτηται για τους υπολοιπους διοτι λογω στρατευσης ή ασθενειας δεν διακοπτεται η εργασιακη σχεση.εαν κανεις την οικιοθελη και τον αντικαταστσης εντος 30ή 60 ημερων αναλογως προγραμματος ρωτα το αυτο, τοτε επιδοτεισαι για αυτο το νεο ατομο που πηρες σε αντικατασταση του αποχωρησαντος.εγω αυτο θα εκανα διοτι με συμφειρει καλλιτερα,και απο την αποψη οτι δεν θα μπω αργοτερα στη διαδικασια να σκεφτω , οταν απολυθη, αν πρεπει να τον ξαναπαρω ή οχι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...