Προς το περιεχόμενο
  • 0

Απόλυση υπαλλήλου άνευ αποζημίωσης λόγω εργασίας σε παρόμοια επιχείρηση μετά το πέρας του 8ώρου


79G79B

Ερώτηση

Καλή σας μέρα

Υπάλληλος της εταιρίας μας (καθαριστήριο) με 8ωρη 5νθήμερη απασχόληση πηγαίνει μετά το τέλος του 8ωρου και εργάζεται σε άλλη παρόμοια επιχείρηση (καθαριστήριο μεγάλης αλυσίδας). Το αποτέλεσμα είναι μειωμένη απόδοση και άρνηση να εργαστεί για 1 ώρα επιπλέον όταν η δουλειά το απαιτεί (αυτό μας τυχαίνει μία φορά την εβδομάδα συνήθως, δηλαδή μιλάμε για 1 ώρα υπερεργασία και αν). Ο νόμος απ'οσο ξέρω λέει ότι ο εργαζόμενος είναι υποχρεωμένος να εργαστεί έως και 5 ώρες εβδομαδιαίως επιπλέον αν αυτό του ζητηθεί αλλά αυτό μπορούμε και να το προσπεράσουμε.

Σε συνδυασμό με την κακή συμπεριφορά (ειρωνία και ύφος καρδιναλίου) και την αδιαφορία που επιδυκνύει ο εν λόγω υπάλληλος είναι επιθυμία μας να τον απολύσουμε χωρίς να δώσουμε αποζημίωση. Μπορούμε να επικαλεστούμε το γεγονός ότι ο υπάλληλος δουλεύει και σε ανταγωνιστική επιχείρηση μετά το τέλος του 8ώρου (γεγονός αντίθετο με την καλή πίστη που πρέπει να επιδεικνύει όπως ορίζει ο ΑΚ) ώστε να το πετύχουμε αυτό? Και αν ναι ποια είναι τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσουμε?

Υ.Γ.Εννοείται ότι ο υπάλληλος δεν έχει αναφέρει ότι πηγαίνει και αλλού μετά (όπως και ότι εκεί που πηγαίνει είναι αδήλωτος/ανασφάλιστος).

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 149
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Posted Images

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

...Νομίζω ότι βρηκα τη λύση στο γρίφο του Σούλη. Αναφέρεται για να βοηθήσω , σε άτομα οι οποίοι είναι.... "Κάτοχοι Μικρού Ανδρικού Μορίου".

Εξάλλου παρεπιπτοντος για να κουτσουμπολέψουμε και λιγάκι ,εχω υπόψη μου ένα διαπρεπές μέλος της Κοινότητας κάτοικο των Δυτικών Προαστίων που πληρεί επαρκώς τις προυποθέσεις του γρίφου . Παρά δε τα αντιθέτως θρυλούμενα το μόνο όργανο πάνω του που είναι ευμεγέθες -λέω πανω του γιατι το θεωρεί προέκταση του σώματος του- είναι ο λεβιές των ταχυτήτων του πανάκριβου γερμανικής προελέυσεως , αυτοκινήτου που ενίοτε οδηγεί (οποτε δεν του έχει παρει τις πινακίδες η τροχαία) !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Είδες που δεν άξιζε τον κόπο να......παίξεις ?:rolleyes:

τι λες που δεν αξιζε...

θα δω τον σουλη κρεμασμενο ...!!!!tongue.gifsmile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Θρασύβουλος

ένα γρήγορο σχόλιο

τις αποφάσεις για απόλυση, αν και όταν παρθούν, τις εκτελείς άμεσα με αποζημίωση και τέλος.

δεν τις συζητάς.

1. είναι φτηνότερες

2. δεν σου δημιουργούν εργασιακά θέματα

αν η κυρία που θα απολυθεί πάει αύριο στην επιθεώρηση και σου κάνει καταγγελία ότι της βάζεις χέρι θα μπορέσεις να την απολύσεις ΜΕΤΑ το δικαστήριο, γιατί η απόλυση θα κριθεί εκδικητική. θα την βλέπεις να ξύνεται και θα την πληρώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν και το δεύτερο συνθετικό μοιάζει να ξεκαθαρίζει το πρώτο όμως παραμένει ασαφές......

Μαυρο...... (ψηφιζει μαύρο στις εκλογές, “αν τους ξαναψηφίσω να μου κοπεί το... χέρι”)

Μικρο...... (ο γνωστός κομπλεξικός... η τεχνική μετράει και όχι το μέγεθος...)

Μετρο..... (κατά το μετροπόντικας, συναντιέται σε λεξιλόγιο Αθηναικών κύκλων του Κολωνακίου...)

Μακρο.... (κατά το INTERAMERICAN μεγάλη και σίγουρη....)

Μουρο.... (άσπρα μούρα μαύρα μούρα είσαι μια παλιοχα........)

............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχει 1 (ι) 4(ο) & 2 (υ) σύμφωνα δεν λέω..πάω να πάρω τη μηχανή από το γκαράζ της τροχαίας.. πάω ΦΑΒΕ.. πάω.. όταν γυρίσω θα σας κρεμάσω.. :rolleyes:

2 τ1 κ1 ν2 σ1 ρ

Νομιζω πως με τα στοιχεία που ήδη εχουν δωσει οι συναδελφοι παραπάνω

δεν υπάρχει πλεον καμμία αμφιβολία για την λέξη.

Τωρα περιμενουμε την οργισμενη απάντηση του μέλους που "φωταγραφιζει" ο proo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλή σας μέρα

Υπάλληλος της εταιρίας μας (καθαριστήριο) με 8ωρη 5νθήμερη απασχόληση πηγαίνει μετά το τέλος του 8ωρου και εργάζεται σε άλλη παρόμοια επιχείρηση (καθαριστήριο μεγάλης αλυσίδας). Το αποτέλεσμα είναι μειωμένη απόδοση και άρνηση να εργαστεί για 1 ώρα επιπλέον όταν η δουλειά το απαιτεί (αυτό μας τυχαίνει μία φορά την εβδομάδα συνήθως, δηλαδή μιλάμε για 1 ώρα υπερεργασία και αν). Ο νόμος απ'οσο ξέρω λέει ότι ο εργαζόμενος είναι υποχρεωμένος να εργαστεί έως και 5 ώρες εβδομαδιαίως επιπλέον αν αυτό του ζητηθεί αλλά αυτό μπορούμε και να το προσπεράσουμε.

Σε συνδυασμό με την κακή συμπεριφορά (ειρωνία και ύφος καρδιναλίου) και την αδιαφορία που επιδυκνύει ο εν λόγω υπάλληλος είναι επιθυμία μας να τον απολύσουμε χωρίς να δώσουμε αποζημίωση. Μπορούμε να επικαλεστούμε το γεγονός ότι ο υπάλληλος δουλεύει και σε ανταγωνιστική επιχείρηση μετά το τέλος του 8ώρου (γεγονός αντίθετο με την καλή πίστη που πρέπει να επιδεικνύει όπως ορίζει ο ΑΚ) ώστε να το πετύχουμε αυτό? Και αν ναι ποια είναι τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσουμε?

Υ.Γ.Εννοείται ότι ο υπάλληλος δεν έχει αναφέρει ότι πηγαίνει και αλλού μετά (όπως και ότι εκεί που πηγαίνει είναι αδήλωτος/ανασφάλιστος).

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Σας παρακαλω πολυ

για τις πληροφοριες που χρειαζεστε συμβουλευτειτε καποιον δικηγορο καλυτερα

ή πηγαινετε στην επιθεωρηση εργασιας να σας συμβουλευσει.

Μεσα στις αρμοδιότητες του Σ.ΕΠ.Ε. είναι να παρεμβαίνει συμφιλιωτικά για την επίλυση των ατομικών ή συλλογικών διαφορών εργασίας.

Εμεις εδω δεν ειμαστε αστικο δικαστηριο για να κρινουμε την υπαιτιοτητα ή μη των εργαζομενων

οσον αφορα τις διαφορές που εχουν με τους εργοδοτες τους

ή τις διαφορές που οι εργοδοτες εχουν με τους εργαζομενους τους.

Ουτε μας επιτρεπει η συνειδηση μας να δινουμε συμβουλες με σκοπο την αποφυγη καταβολης της αποζημιωσης.

Εργατικη ευαισθησια ειναι πολυ λογικο και δικαιολογημενο να υπαρχει

οταν ζουμε και εργαζομαστε σε ενα κρατος που εδω και πολλες δεκαετιες

και σε καθημερινη βαση τα εργασιακα δικαιωματα καταπατουνται

και παραβιαζονται σε μεγαλο βαθμο απο τους εργοδοτες.

Περα απο αυτα ειναι και ανθρωπινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΕΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΑΝΕΥ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΩΣ .ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕ ΑΓΩΓΕΣ ΠΟΥ ΑΝ ΕΥΟΔΟΘΟΥΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΟΙ ΥΠΕΡΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΧΡΕΩΘΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΒΑΛΕΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kατ'αρχήν χρόνια πολλα

Κατα δεύτερον

Είσαι μέσα στην εκκλησία με το λάπτοπ ?;)

Εγώ, εκκλησία...???? Πως σου ήρθε αυτό....???? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μετά την πανελλήνια συγκίνηση που έφερε στις τάξεις των συν ακροατών του ταξ χεβεν μια συνταρακτική συνέντευξη που θα ανατρέψει τους ισχυρισμούς του εργοδότη 79G79B.

από το ρεπόρτεr μας sotiris x.

για την ανωνυμία της εργαζόμενης υπαλλήλου θα έχει το ψευδώνυμο "Πέπη".

s.x Για πές μας Πέπη, τι συμβαίνει τελικά?

Πέπη. Να, πρόκειται περί παρεξήγησης. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον εργοδότη μου. Ο λόγος που δεν κάθομαι υπερωρία είναι λόγω .. μυρωδιάς.

s.x. Για εξηγησέ μας καλύτερα.

Πέπη. Ο 79G79B αφήνει όλη μέρα πως να το πώ.. πορδές. Με αποτέλεσμα να μη μπορώ να αναπνεύσω. Έτσι αναγκάζομαι να φέυγω. Του αρέσουν πολύ τα κρεμμύδια .. ξέρεις.

s.x. Ο ελληνάρας έχει καμμία σχέση?

Πέπη. Ναι, είναι ο Βλάχος ξάδελφός του από τη Λειβαδιά. Τα είχα κάποτε μαζί του. Ξέρεις, έχει ένα μικρό πρόβλημα. Το τσουτσούνι του είναι ..μικρό και .. μαύρο. Για αυτό χωρίσαμε.

s.x. Πέπη, τι έχεις να πείς σε όλα τα "λαμόγια λογιστές" που σε υποστηρίζουνε?

Πέπη. Κατά αρχάς θέλω να τους ευχαριστήσω που μου συμπαραστέκονται, ειδικά σε κάποιoν soulis που είναι από τα Τρίκαλα.Θέλω να το γνωρίσω. Μου έχουν πεί ότι μιλάει Ρώσικα.

Δεν χρειάζεται όμως. Γιατί πήρα μια μάσκα οξυγόνου και στο εξής δεν θα μυρίζω τίποτα.

s.x. Πέπη σε ευχαριστούμε πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Λοιπόν σε περίπτωση αντισυμβατικής συμπεριφοράς ,που αναφέρεις πρέπει να του κάνεις εξώδικη πρόσκληση. Οπότε έχεις εξτρά έξοδα τον δικηγόρο.

Εξώδικο μπορεί να στείλει και ο υπεύθυνος μισθοδοσίας, αν γνωρίζει τι πρέπει να γράψει. Αυτό για τα έξοδα του δικηγόρου...

Αλλά και σε αυτήν την περίπτωση είναι πολύ δύσκολο να αποδειχθεί ,εφόσον ο εργαζόμενος ακολουθήσει την δικαστική οδό. Πρέπει να έχεις θετικές και βάσιμες αποδείξεις.Πολύ εύκολα κρίνεται άκυρη η απόλυση .(από εμπειρία)

Η αλήθεια είναι ότι θέλει πολύ προσεκτικούς χειρισμούς για να απολύσεις κάποιον χωρίς καταβολή της αποζημίωσης. Συμφωνώ σε αυτό.

Αν ήταν τόσο εύκολο όταν αποφασίζαμε ότι θέλουμε να απολύσουμε κάποιον θα του δίναμε 3 προειδοποιήσεις και θα τον στέλναμε στο τζάμπα!

Οι 3 προειδοποιήσεις έχουν σκοπό να αποδείξουν μεταγενέστερα ότι ο εργοδότης τελούσε με καλή πίστη, και ότι δεν είναι καταχρηστική η απόλυση. Δεν τον έπιασε μια φορά και βρήκε αφορμή για να γλιτώσει την αποζημίωση...

Επίσης, καταγράφεις σε μια κόλα χαρτί τα περιστατικά που έχουν λάβει χώρα, για να μπορείς να τα επικαλεστείς αργότερα, με την συνδρομή μαρτύρων....

Γιατί το πιο πιθανό, να καταλήξει σε κάποια αίθουσα δικαστηρίου η όλη υπόθεση, οπότε πρέπει να έχει αποδεικτικά...

Όπως καταλαβαίνεις κουμπάρε οι μεγάλες επιχειρήσεις έχουν τμήμα διαχείρισης ανθρώπινων πόρων με σεβαστές γνώσεις εργατικής νομοθεσίας.

Κουμπάρε, προφανώς δεν μπορώ να σε πείσω, ούτε και εσύ το ίδιο....

Ωστόσο, αφού έχεις σε εκτίμηση το τμήμα διαχείρισης ανθρωπίνων πόρων μεγάλων επιχειρήσεων, πάρε μια άποψη από ένα τέτοιο:

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=37580

.........................................

Για τον λόγο αυτό είμαι εναντίον της καταγγελίας με προειδοποίηση, διότι ο εργοδότης δεν κερδίζει τίποτα κατ'ουσίαν.

Τις ημέρες που μεσολαβούν μεταξύ της προειδοποίησης και της απόλυσης ο εργαζόμενος είναι αδιάφορος, χωρίς όρεξη, εχθρικός προς τον εργοδότη του, ψάχνει στις αγγελίες, στέλνει βιογραφικά και "εγκεφαλικά" έχει ήδη φύγει από την εταιρεία.

Συν το ότι δικαιούται και άδεια προς εξεύρεση άλλης εργασίας (βλ. Άρθρο 677 Α.Κ.).

.........................................

doctor

Καλό είναι πριν απαντήσουμε σε κάτι να το σκεφτόμαστε καλύτερα γιατί υπάρχουν και άνθρωποι που μας παίρνουν στα σοβαρά.Δεν είναι κακό να παραδεχόμαστε ότι κάναμε λάθος που και που.

Δεν θα κάτσω να ασχοληθώ με αυτό.... Ένα θα πω μόνο.............

Λοιπόν:Πρώτον το χρονικό διάστημα προειδοποίησης είναι πλέον ελάχιστο. Για κάποιον εργαζόμενο που εργάζεται 5-6 χρόνια είναι 1 μήνας.Οπότε τα περί μισθών και αναλογιών είναι ανεδαφικά.Και άμεσα να τον απολύσεις θα λάβει ότι δικαιούται από επιδ.αδείας και δώρα.

ΥΓ: ακόμα να μου απαντήσεις τι γίνεται στην περίπτωση που ο μισθωτός θέλει να εκβιάσει την απόλυσή του είτε για ταμείο ανεργίας είτε για να πάρει την αποζημίωση... Δεν ζημιώνεται η επιχείρηση με τη διαδικασία της προμήνυσης...????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μετά την πανελλήνια συγκίνηση που έφερε στις τάξεις των συν ακροατών του ταξ χεβεν μια συνταρακτική συνέντευξη που θα ανατρέψει τους ισχυρισμούς του εργοδότη 79G79B.

από το ρεπόρτεr μας sotiris x.

για την ανωνυμία της εργαζόμενης υπαλλήλου θα έχει το ψευδώνυμο "Πέπη".

s.x Για πές μας Πέπη, τι συμβαίνει τελικά?

Πέπη. Να, πρόκειται περί παρεξήγησης. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον εργοδότη μου. Ο λόγος που δεν κάθομαι υπερωρία είναι λόγω .. μυρωδιάς.

s.x. Για εξηγησέ μας καλύτερα.

Πέπη. Ο 79G79B αφήνει όλη μέρα πως να το πώ.. πορδές. Με αποτέλεσμα να μη μπορώ να αναπνεύσω. Έτσι αναγκάζομαι να φέυγω. Του αρέσουν πολύ τα κρεμμύδια .. ξέρεις.

s.x. Ο ελληνάρας έχει καμμία σχέση?

Πέπη. Ναι, είναι ο Βλάχος ξάδελφός του από τη Λειβαδιά. Τα είχα κάποτε μαζί του. Ξέρεις, έχει ένα μικρό πρόβλημα. Το τσουτσούνι του είναι ..μικρό και .. μαύρο. Για αυτό χωρίσαμε.

s.x. Πέπη, τι έχεις να πείς σε όλα τα "λαμόγια λογιστές" που σε υποστηρίζουνε?

Πέπη. Κατά αρχάς θέλω να τους ευχαριστήσω που μου συμπαραστέκονται, ειδικά σε κάποιoν soulis που είναι από τα Τρίκαλα.Θέλω να το γνωρίσω. Μου έχουν πεί ότι μιλάει Ρώσικα.

Δεν χρειάζεται όμως. Γιατί πήρα μια μάσκα οξυγόνου και στο εξής δεν θα μυρίζω τίποτα.

s.x. Πέπη σε ευχαριστούμε πολύ.

Ρε τι βάζετε στο φραπέ εκεί πάνω πρωί πρωί..........??????? :angry::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εξώδικο μπορεί να στείλει και ο υπεύθυνος μισθοδοσίας, αν γνωρίζει τι πρέπει να γράψει. Αυτό για τα έξοδα του δικηγόρου...

Αυτό πρώτη φορά το ακούω.Το εξώδικο το παραδίδει δικαστικός επιμελητής.Και σχεδόν πάντα γράφεται από δικηγόρο και συνηθέστερα ειδικευμένο σε εργασιακά θέματα.

Και αυτό γιατί είναι πολύ εύκολο να γραφτεί κάτι το οποίο θα στραφεί εναντίον της εταιρείας στα δικαστήρια.

Η αλήθεια είναι ότι θέλει πολύ προσεκτικούς χειρισμούς για να απολύσεις κάποιον χωρίς καταβολή της αποζημίωσης. Συμφωνώ σε αυτό.

Άρα είμαστε σε καλό δρόμο.

Οι 3 προειδοποιήσεις έχουν σκοπό να αποδείξουν μεταγενέστερα ότι ο εργοδότης τελούσε με καλή πίστη, και ότι δεν είναι καταχρηστική η απόλυση. Δεν τον έπιασε μια φορά και βρήκε αφορμή για να γλιτώσει την αποζημίωση...

Επίσης, καταγράφεις σε μια κόλα χαρτί τα περιστατικά που έχουν λάβει χώρα, για να μπορείς να τα επικαλεστείς αργότερα, με την συνδρομή μαρτύρων....

Γιατί το πιο πιθανό, να καταλήξει σε κάποια αίθουσα δικαστηρίου η όλη υπόθεση, οπότε πρέπει να έχει αποδεικτικά...

Στατιστικά οι περιπτώσεις που εργοδότης δικαιώθηκε ενάντια εργαζομένου είναι ελάχιστες.Δεν ξέρω αν στην Κρήτη που ισχύει το δίκαιο του κουζουλού ,ισχύουν άλλα δικαστικά ήθη.

Κουμπάρε, προφανώς δεν μπορώ να σε πείσω, ούτε και εσύ το ίδιο....

Ωστόσο, αφού έχεις σε εκτίμηση το τμήμα διαχείρισης ανθρωπίνων πόρων μεγάλων επιχειρήσεων, πάρε μια άποψη από ένα τέτοιο:

http://www.taxheaven...showtopic=37580

Εξαιρέσεις υπάρχουν παντού.

Δεν θα κάτσω να ασχοληθώ με αυτό.... Ένα θα πω μόνο.............

Το είπαμε αυτό .Εκ παραδρομής.

Να πω πάντως ως συμπέρασμα ,και ως γενικότερο κανόνα ,όταν έχουμε έναν εργαζόμενο ο οποίος επιδιώκει την απόλυσή του για υποκειμενικούς λόγους,η πιο ενδεδειγμένη λύση , μετά και τις τελευταίες εργασιακές

ρυθμίσεις ,είναι η απόλυση με προειδοποίηση..Μπορεί να υπάρχουν και άλλες (πιο περίπλοκες) λύσεις όπως αναφέρει ο συνάδελφος stefanos, αλλά κατά κανόνα δημιουργούν περισσότερα προβλήματα από αυτά που

επιχειρούν να λύσουν.

Επίσης θα έλεγα και το εξής ,ανοίγοντας το θέμα, εγώ προσωπικά δραστηριοποιούμαι στην αγορά εργασίας της Θεσσαλονίκης , η οποία είναι αρκετά μεγαλύτερη από του Ηρακλείου ,αλλά παρόλα αυτά δικαστικές εργασιακές διαμάχες γίνονται ευρύτερα γνωστές και δημιουργούν άσχημη έξωθεν μαρτυρία , όχι μόνο για τον εργοδότη αλλά και τον εργαζόμενο. Οπότε καλό είναι να προσπαθούμε να πηγαίνουμε σε συμβιβαστικές- συνεναιτικές λύσεις.

Αυτά.

Τα χαιρετίσματά μου στην ιδιαίτερη πατρίδα μου το Ηράκλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
  • 0

Για την πληρότητα του θέματος..

http://www.taxheaven...=1

Για την πληρότητα του θέματος εσύ θα έπρεπε να δώσεις τη λύση της κρεμάλας..... :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για την πληρότητα του θέματος εσύ θα έπρεπε να δώσεις τη λύση της κρεμάλας..... :angry:

%CE%9C%CE%B9%CE%BA%CF%81%CE%BF%CF%84%CF%83%CE%BF%CF%8D%CF%84%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%BD%CE%BF%CF%82.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αφηστε τα αυτα ρε αναιδείς λογισταράδες , που δεν τολμησατε ποτέ να ανοίξετε εμπορική επιχείριση , αλλά το μονο που ξερετε ειναι να πουλάτε φθηνό αριστερίστικο πνεύμα και από την άλλη να ρουφάτε το αίμα των τολμηρών και ικανών, αφού το πολυνομικό και γραφειοκρατικό σύστημα σας το επιτρέπει.

Θελετε και πληροτητα επι του θέματος.

:angry:

Πλακα πλάκα όλα ετοιμα τα εχει ο ενδιαφερομενος ,

ολες οι απαντησεις στο πιάτο.

Ζητηστε αμοιβή για να μετακομισετε στα βορεια προαστια.

Επεσε ενας κεραυνος πριν λίγο στον Πειραιά ,

μας σηκωσε στον αερα ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...