Προς το περιεχόμενο
  • 0

δημοτικος φορος σε αγορα παγιου-stand


stel

Ερώτηση

9 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

το ερωτημα μου ειανι το εξης.αγοραζουμε ενα stand απο την ισπανια.και μας στελνει το τιμολογιο που μασ χρεωνει το stand.σε αυτο το τιμολογιο-θα βαλω δημοτικο φορο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το ερωτημα μου ειανι το εξης.αγοραζουμε ενα stand απο την ισπανια.και μας στελνει το τιμολογιο που μασ χρεωνει το stand.σε αυτο το τιμολογιο-θα βαλω δημοτικο φορο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κατ'αρχήν όχι!!

Το θέμα είναι στην συνέχεια.. τι θα κάνετε το stand.

στην συνεχεια θα μπει σε ενα καταστηματα με καλυντικα και θα βαλουμε πανω σε αυτα τα προιοντα μας.οταν μας τιμολογησει το καταστημα θα πληρωσουμε δημοτικο φορο.καλα τα λεω?

που μπορω να δω σε τι νομο-αποφαση οτι δεν πληρωνω δημοτικο φορο κατα την αγορα ενος stand που ειναι για μενα παγιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτό που μπορείς να δεις είναι σε ποιες περιπτώσεις πληρώνεις και όχι σε ποιες δεν.. :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απ’ ότι κατάλαβα με τα προιόντα που πουλάς σε ενα κατάστημα με καλυντικά έχεις δώσει ενα stand όπου επάνω θα τοποθετούνται

Προφανώς αυτό το “ειδικού τύπου” stand είναι διαφημιστικό (έχει στόχο τον επηρεασμό του ευρύτερου κοινού προς μια συγκεκριμένη κατεύθυνση)

Αυτή η διαφημιστική δαπάνη (κόστος stand) υπόκειται σε τέλος διαφήμισης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μηπως ομως επειδη για μενα αυτο το επιπλο-stand ειναι και στα παγια μου, μηπως δεν χρειαζεται δημοτικος φορος?το ερωτημα δηλαδη ειναι καπως γενικοτερο-αν κατι ειναι στα παγια μου (οπως το stand) μηπως δεν χρειαζεται ο δημοτικος φορος? ή δεν εχει σχεση οτι ειναι στα παγια μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στο θέμα που σε παρέπεμψα απ'την αρχή γίνεται αναφορά στην ΠΟΛ 1028/2006.

14. Το κόστος προθηκών (stands), που διαθέτει επιχείρηση σε πελάτη της (π.χ. φαρμακεία, σούπερμαρκετ κλπ) για την τοποθέτηση δικών της ειδών, εκπίπτουν από τα ακαθάριστα έσοδα της χρήσης εντός της οποίας πραγματοποιείται η δαπάνη, με την προϋπόθεση ότι η αξία καθενός από αυτά δεν υπερβαίνει το ποσό των 1.200 ευρώ. ....

πουθενά δεν αναφέρεται δημοτικός φόρος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...