Jump to content
Sign in to follow this  
ΜΑΡΙΑ ΔΑΓΚΛΗ

Κυκλοφορία νέας έκδοσης V 3.24 της εφαρμογής SingularLogic Accountant

Recommended Posts

Αγαπητοί μας Πελάτες,

Σας ενημερώνουμε για την κυκλοφορία της νέας έκδοσης 3.24 της εφαρμογής SingularLogic Accountant στην οποία δόθηκε η δυνατότητα διαχείρισης δικηγόρων βάσει νέου νόμου.

Μπορείτε να προμηθευτείτε την έκδοση άμεσα από το Live Update.

Στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση.

Τμήμα Υποστήριξης Λογιστών

Τηλ. 801 11 590 11, email: [email protected]

ΔΩΡΕΑΝ τηλεφωνική/email υποστήριξη για όλους τους πελάτες με ενεργό σύμβαση νέων εκδόσεων (SingularLogic Accountant, SingularLogic Λογιστικά)

dikigoroi.zip

ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΣΟΔΩΝ ΕΞΟΔΩΝ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΣΤΗΛΗ "ΕΣΟΔΑ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ 23%" ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΕ ΕΣΟΔΑ ΛΙΑΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΣΟΔΑ ΧΟΝΤΡΙΚΗΣ ????

ΩΡΑΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΙ ΛΟΓΑΡΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΕΤΑΒΛΗΤΩΝ ΦΠΑ ΚΑΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ;

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ!!!

ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΠΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΤΙΣ ΜΕΤΑΒΛΗΤΕΣ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΙΝΟΥΜΕΝΟΥΣ ΛΟΓ/ΣΜΟΥΣ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΛΟΓΑΡΙΣΜΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΤΑΒΛΗΤΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΣΑΛΑΤΑ!!!

Η EPSILON ME ENA ΚΛΙΚ ΚΑΝΕΙ UPDATES ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΣ!!!

ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΣΤΗ SINGULAR ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ACCOUNTANT ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΚΣΥΓΧΡΟΝΙΣΤΕΙ ΚΑΙ NA ΣΥΜΒΑΔΙΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ (ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΚΟΜΗ ΕΙΝΑΙ ΗΓΕΤΗΣ H SINGULAR). ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!

EXETE TOYΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΥΣ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΓΝΩΣΗ ΑΥΤΗ ΝΑ ΜΕΤΑΦΡΑΖΕΤΑΙ ΣΕ ΟΡΟΥΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥΣ....

Guest .

Εεεεεε......??????????? Ποιος ήρθε.....???????????? :o

αμφιβαλει κανεις οτι το control ειναι κορυφη ?

αν αμφιβαλει μαλλον δεν το ξερει καλα

...εγώ πάντως στον Accountant (βασικά στις νέες εταιρίες-υπόχρεοι ΦΠΑ από 01/07/2010) ακόμη ψάχνω να τα φέρω βόλτα με τις μεταβλητές ορισμένων δαπανών που ενημερώνουν...τον κωδικό 351 της περιοδικής ΦΠΑ (αγορές κτλ. 11%) :D

...αλήθεια, όλες αυτές οι εργατοώρες πώς πληρώνονται??????:o

Οι εκλογές ήρθαν Στέφανε :o

Ααααα... γιατί μπερδεύτηκα προς στιγμή...........

Και καλά το control είναι όλα τα υπόλοιπα.....??????? Ή θες να πούμε και το άλλο, πόσοι λογιστές πιστεύεις ότι χρησιμοποιούν το control....????

Ήδη στα Έσοδα - Έξοδα και στα Γ κατηγορίας, έχει χάσει τρομερά μεγάλο ποσοστό από την εποχή του Eurofasma...... Στην ουσία η ίδια η singular "αυτοκτόνησε", δίνοντας χώρο να αναπτυχθούν οι υπόλοιπες εταιρίες και να εδραιωθούν στην αγορά.....

Μισθοδοσία...???

Δηλώσεις...???

................

Ήδη στα Έσοδα - Έξοδα και στα Γ κατηγορίας, έχει χάσει τρομερά μεγάλο ποσοστό από την εποχή του Eurofasma...... Στην ουσία η ίδια η singular "αυτοκτόνησε", δίνοντας χώρο να αναπτυχθούν οι υπόλοιπες εταιρίες και να εδραιωθούν στην αγορά.....

................

To eurofasma ζει και είναι μακράν καλύτερο από τα controll και αλλα.. Πείτε τους ότι έχετε αναλυτική και να δούμε τι θα σας πουν.........

Κι όποιος αμφιβάλλει ... μαλλον δεν το ξερει καλα. rolleyes.gif

To eurofasma ζει και είναι μακράν καλύτερο από τα controll και αλλα.. Πείτε τους ότι έχετε αναλυτική και να δούμε τι θα σας πουν.........

Ακόμα το eurofasma έχεις θηρίο...????

Θα μου πεις, υποστήριξη δεν χρειάζεται....

Λογαριασμούς για το ΦΠΑ δημιουργείς μόνος σου......

ΚΕΠΥΟ δεν έχει αλλάξει κάτι τελικά............

Γιατί όχι...??? Είναι και αυτό μια άποψη............

Guest FROZEN

Πείτε τους ότι έχετε αναλυτική και να δούμε τι θα σας πουν.........

Να σε δώ να κάνεις μέση μηνιαία σταθμική κοστολόγηση και κινήσεις κόστους πωλήθέντων αποθήκης σε eurofasma, μόνο αυτό...

Guest .

Δεν διαφωνώ ότι "άφησε χώρο" και στους άλλους

πράγματι δεν χρησιμοποιούν πολλοί λογιστές η μάλλον καθόλου λογιστές το control

αφού είναι καθαρά εμπορικό

και αν μου βρεις στα αντίστοιχα χρήματα άλλο εμπορικό να κάνει τόσα πράγματα τότε τι να πω

όπως στα έσοδα έξοδα πολύ μα πάρα πολύ καλύτερο από όλα τα υπόλοιπα και σε σχέση με τα χρήματα βάλε ότι έχει μαζί και τις ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΟΧΙ ΣΑΝ ΕΞΤΡΑ και την ΠΕΡΑΙΩΣΗ και τις ΟΙΚΟΔΟΜΕΣ και τους ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ και τα ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ κλπ κλπ κλπ

όλα με ένα συμβόλαιο 220 ευρώ…!!!!!!!! ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΤΙΜΗ και όλα αυτά που δίνει και κυρίως με το κύρος της singular πες μας και εμάς να ξέρουμε

και όλα αυτά σε κορυφαίο μακράν καλύτερο περιβάλλον εφαρμογής από τα υπόλοιπα

η αλήθεια είναι ότι έχει ένα θέμα λίγο με τις μεταβλητές και όλο το σύστημα αυτό που είναι σύνθετο και μπορεί να μπερδεύει τον απλό χρήστη αλλά είναι αλήθεια ότι μπορεί αν στηθεί και δουλέψει σύμφωνα πάντα με της ΟΔΗΓΙΕΣ και όχι να κάνεις του κεφαλιού σου τότε είναι πολύ καλό

το ίδιο και στα γ φυσικά η ευκολία χρήσης είναι κορυφαία

Ααααα... γιατί μπερδεύτηκα προς στιγμή...........

Και καλά το control είναι όλα τα υπόλοιπα.....??????? Ή θες να πούμε και το άλλο, πόσοι λογιστές πιστεύεις ότι χρησιμοποιούν το control....????

Μισθοδοσία...???

Δηλώσεις...???

Δεν διαφωνώ ότι "άφησε χώρο" και στους άλλους

πράγματι δεν χρησιμοποιούν πολλοί λογιστές η μάλλον καθόλου λογιστές το control

αφού είναι καθαρά εμπορικό

και αν μου βρεις στα αντίστοιχα χρήματα άλλο εμπορικό να κάνει τόσα πράγματα τότε τι να πω

όπως στα έσοδα έξοδα πολύ μα πάρα πολύ καλύτερο από όλα τα υπόλοιπα και σε σχέση με τα χρήματα βάλε ότι έχει μαζί και τις ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΟΧΙ ΣΑΝ ΕΞΤΡΑ και την ΠΕΡΑΙΩΣΗ και τις ΟΙΚΟΔΟΜΕΣ και τους ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ και τα ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ κλπ κλπ κλπ

όλα με ένα συμβόλαιο 220 ευρώ…!!!!!!!! ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΤΙΜΗ και όλα αυτά που δίνει και κυρίως με το κύρος της singular πες μας και εμάς να ξέρουμε

και όλα αυτά σε κορυφαίο μακράν καλύτερο περιβάλλον εφαρμογής από τα υπόλοιπα

η αλήθεια είναι ότι έχει ένα θέμα λίγο με τις μεταβλητές και όλο το σύστημα αυτό που είναι σύνθετο και μπορεί να μπερδεύει τον απλό χρήστη αλλά είναι αλήθεια ότι μπορεί αν στηθεί και δουλέψει σύμφωνα πάντα με της ΟΔΗΓΙΕΣ και όχι να κάνεις του κεφαλιού σου τότε είναι πολύ καλό

το ίδιο και στα γ φυσικά η ευκολία χρήσης είναι κορυφαία

Κοίτα, κι εγώ accountant δουλεύω, αλλά έχω την εντύπωση ότι τα παραλές.....

Πριν μερικά χρόνια λοιπόν, πήραμε μια απόφαση, σημαντική για λογιστικό γραφείο, να φύγουμε από περιβάλλον dos και να πάμε παραθυρικά.... Είπαμε λοιπόν να πάνε όλα σε μια εταιρία (β, γ, μισθοδοσία, δηλώσεις) και ποια να επιλέγαμε, τη singular που έχει και κύρος που λες.....

Ο accountant τώρα τρέχει καλά, τα τελευταία χρόνια... Τρομερό πρόβλημα με τις μεταβλητές (αντί να ακολουθεί ο λογιστής την ονοματολογία που επέλεξε ο προγραμματιστής, θα έπρεπε να γίνονταν καθαρά το αντίθετο). Αρκετά χρονοβόρες οι αναβαθμίσεις, με παρεμβάσεις του χρήστη (πρέπει να μπεις σε κάθε μία περιοχή χωριστά για να αναβαθμιστεί - και έχεις πολλές περιοχές μιας και η singular προτείνει γ κατηγορίας και περιοχή, γιατί μπορεί να υπάρξει πρόβλημα). Αρκετά βαρύ σαν πρόγραμμα, έπρεπε να κάνουμε αναβάθμιση και στα pc για να τρέχει στο δίκτυο ομαλά.

Μισθοδοσία πήραμε το e-manpower που έτρεχε σε explorer.... Δεν θες να σου πω καλύτερα την άποψή μου για αυτό το έκτρωμα......

Δηλώσεις δεν μπήκαμε καν στη διαδικασία, γιατί δεν έφτανε στο παραμικρό την ευκολία και τη λειτουργικότητα και γενικότερα την αποτελεσματικότητα της prosvasis, κι ας ήταν σε dos...

Αλλά πάλι θα μου πεις ότι κανένα πρόγραμμα δεν είναι τέλειο... Μόνο αν κάτσουμε οι ίδιοι και το φτιάξουμε στα μέτρα μας... Μέχρι και η μισθοδοσία της Εψιλον που μου τη πολυδιαφήμιζαν, δεν με αφήνει πλήρως ικανοποιημένο......

Τέλος πάντων.........

Μισθοδοσία πήραμε το e-manpower που έτρεχε σε explorer....

Δηλώσεις δεν μπήκαμε καν στη διαδικασία, γιατί δεν έφτανε στο παραμικρό την ευκολία και τη λειτουργικότητα και γενικότερα την αποτελεσματικότητα της prosvasis, κι ας ήταν σε dos...

Μέχρι και η μισθοδοσία της Εψιλον που μου τη πολυδιαφήμιζαν, δεν με αφήνει πλήρως ικανοποιημένο......

Πάλι καλά Στέφανε που πήγατε σε μία εταιρεία... :o

Guest .

Δεν διαφωνώ σε όσα λες

Το πρόβλημα με αυτές τις εντελώς ηλίθιες (μάλλον αυτός που το σκέφτηκε) μεταβλητές υπάρχει ναι μεν ποιο πολύ σπαστικό θα το έλεγα και χάσιμο τσάμπα χρόνου το οποίο βέβαια γίνεται τρομερό αν κάνει κάποιος τα δικά του και όχι τα προτεινόμενα

Μισθοδοσία το θετικό είναι ότι την δίνουν με ένα συμβόλαιο όλα.

500 ευρώ στην epsilon μόνο μισθοδοσία δεν είναι και λίγα και να θέλει και το βιβλίο αδειών έξτρα…!!!!

Τώρα που την έβαλαν μέσα στον accountant κάτι διαφορετικό φαίνεται να δούμε.

Για τις δηλώσεις μια χαρά είναι με δεδομένα πάνω από 5 χρόνια καλά πάει δεν έχω δει κάτι κακό και εύκολο είναι μερικές βελτιώσεις θέλει και είναι μια χαρά

Δεν ξέρω πως ένα πρόγραμμα σε dos μπορεί να συγκριθεί με ένα που έχει πίσω sql αφού και μονό αυτό αρκεί για να κάνεις πράγματα που δεν μπορείς στο dos

Τώρα για την αναβάθμιση στα pc δεν νομίζω ότι είναι θέμα αφού πλέον είναι τόσο φθηνά άσε που σε ένα pc 5 χρόνων (για ποιο παλιό δεν μιλάμε καθόλου) αν κάτι χαλάσει είναι ποιο ακριβό από το να πάρεις ένα καινούργιο (πακέτο αναβάθμισης από το πλαίσιο 130 ευρώ) μια κάρτα οθόνης να χτυπήσει κάνει τα μισά

Κοίτα, κι εγώ accountant δουλεύω, αλλά έχω την εντύπωση ότι τα παραλές.....

Πριν μερικά χρόνια λοιπόν, πήραμε μια απόφαση, σημαντική για λογιστικό γραφείο, να φύγουμε από περιβάλλον dos και να πάμε παραθυρικά.... Είπαμε λοιπόν να πάνε όλα σε μια εταιρία (β, γ, μισθοδοσία, δηλώσεις) και ποια να επιλέγαμε, τη singular που έχει και κύρος που λες.....

Ο accountant τώρα τρέχει καλά, τα τελευταία χρόνια... Τρομερό πρόβλημα με τις μεταβλητές (αντί να ακολουθεί ο λογιστής την ονοματολογία που επέλεξε ο προγραμματιστής, θα έπρεπε να γίνονταν καθαρά το αντίθετο). Αρκετά χρονοβόρες οι αναβαθμίσεις, με παρεμβάσεις του χρήστη (πρέπει να μπεις σε κάθε μία περιοχή χωριστά για να αναβαθμιστεί - και έχεις πολλές περιοχές μιας και η singular προτείνει γ κατηγορίας και περιοχή, γιατί μπορεί να υπάρξει πρόβλημα). Αρκετά βαρύ σαν πρόγραμμα, έπρεπε να κάνουμε αναβάθμιση και στα pc για να τρέχει στο δίκτυο ομαλά.

Μισθοδοσία πήραμε το e-manpower που έτρεχε σε explorer.... Δεν θες να σου πω καλύτερα την άποψή μου για αυτό το έκτρωμα......

Αλλά πάλι θα μου πεις ότι κανένα πρόγραμμα δεν είναι τέλειο... Μόνο αν κάτσουμε οι ίδιοι και το φτιάξουμε στα μέτρα μας... Μέχρι και η μισθοδοσία της Εψιλον που μου τη πολυδιαφήμιζαν, δεν με αφήνει πλήρως ικανοποιημένο......

Τέλος πάντων.........

Πολύ καλό το Eurofasma αλλά για αναλυτική το Atlantis δεν παίζεται.

ΟΚ είναι ERP και κοστίζει πολύ αλλά είναι και μακράν το καλύτερο

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ;

ΣΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ Ο ACCOUNTANT EXEI ΠΡΟΣΘΕΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΡΤΕΛΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ. ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ Η ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ; ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΣΗ , ΣΕΡΒΕΡ ΚΛΠ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΑΥΤΑ....

Πάλι καλά Στέφανε που πήγατε σε μία εταιρεία... :o

Κι άμα δεν κάνεις τη δουλειά σου, τι να κάνεις ργμτ...????

4 προγράμματα μισθοδοσίας έχω αλλάξει τα τελευταία 8 χρόνια, κι ακόμα να κατασταλάξω.......

Guest noname

Να σε δώ να κάνεις μέση μηνιαία σταθμική κοστολόγηση και κινήσεις κόστους πωλήθέντων αποθήκης σε eurofasma, μόνο αυτό...

1. φτιάχνεις ένα report και παίρνεις τα δεδομένα της περιόδου.

2. Το παίρνεις αυτό σε Ascii και το κάνεις import σε excel.

3. Έχεις εκεί φτιάξει μια φόρμα και μεταφέρεις τα δεδομένα σε κινήσεις κλεισίματος.

4. Τις κινήσεις τις μετατρέπεις σε dos-txt στην γραμμογράφηση που δίνει η singular

5. Ανεβάζεις τις κινήσεις με την διαδικασία της εισαγωγής ascii και τέλειωσες.

οκ την πρώτη φορά σου τρώει χρόνο να το στήσεις αλλά μετά είναι ζήτημα 2 ωρών το πολύ.

:D:o

Guest Ioannis

Πονεμένη η ιστορία με τα λογιστικά προγράμματα όλα έχουν τα θετικά τους και τα αρνητικά τους.

Γνωρίζει κανείς γιατί δεν μπορώ να κάνω εγγραφή στο φόρουμ ??

Ευχαριστώ.