Προς το περιεχόμενο

Στη φοροκάρτα και οι μαθητές για το τετράδιο και την τυρόπιτα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΤΟ ΧΑΡΙΖΩ ΤΟ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ ......

Πατήστε εδώ για να δείτε την είδηση

Σχόλιο του Χαρρυ κλύν.

* Παπακωνσταντίνου: Εξυπνότερος του Αϊνστάιν. Tον Αϊνστάιν βρεθήκανε και δέκα άνθρωποι που τον καταλάβανε, αυτόν δεν τον κατάλαβε ακόμα κανείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τίθεται θέμα εξυπνάδας ή βλακείας. Πρόκειται απλά για επικίνδυνους ανθρώπους! Ήταν μεγάλο σφάλμα αυτό που διέπραξε ο ελληνικός λαός πέρυσι στις 4 Οκτώβρη και δυστυχώς ακόμα δεν το έχει κατανοήσει ένα μεγάλο ποσοστό του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζούμε σε τραγικούς καιρούς, δυστυχώς. έχω μια απορία υπάρχουν τέτοιου είδους κάρτες σε άλλες χώρες ή αποτελούμε παγκόσμια πρωτοτυπία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπε και η Κανέλλη, είμαστε τα πειραματόζωα. Θα την δοκιμάσουμε πρώτοι....

Δεν ξέρω.Εμείς οι νεοέλληνες έχουμε καμμία σχέση με την ιστορία μας?Είμαστε ο λαός που οι προγονοί μας εφεύραν και διατύπωσαν θεωρίες, που αποτέλεσαν την βάση για την έξελιξη όλων των επιστημών.Τι να θυμηθείς Ιπποκράτης στην ιατρική,Πυθαγόρας στα μαθηματικά,κλεισθένης στην δημοκρατία,Δημοσθένης στην ρητορική,Διογένης στην φιλοσοφία,Αισχύλος στην τραγωδία,Αριστοφάνης στην Σάτυρα....Νομίζω τόσο μαλάκας λαός απο τους νεοέλληνες δεν υπάρχει.Ξεπουλάνε τις ζωές μας,τις ζωές των παιδιών μας κάτι ασήμαντοι που στην αρχαία Ελλάδα δεν θα τους εμπιστεύονταν ούτε δούλους να τους κάνουν,παρά θα τους στέλναν στους Σπαρτιάτες να τους πετάξουν στον Καιάδα.

Δέν μπορώ να πιστέψω ότι μας αντιπροσωπέυει ο Πάγκαλος.Δεν μπορώ να πιστέψω ότι μας αντιπροσωπεύει ο Γιωργάκης.Το μηδέν στο πηλίκιο.

Ύπνος βαθύς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ούτε ο Πάγκαλος ούτε ο Γιωργάκης - που δεν μας εκπροσωπούν - φύτρωσαν μόνοι τους...

Αλού είναι το θέμα.....

Τους εκλέξαμε, τους προτιμήσαμε, τους αναθέσαμε να μας.... εκπροσωπούν....

Ποιοί τους εκλέξαμε....????

Μα εμείς

. Εγώ, εσύ, ο δίπλα ο απέναντι....

Ψαξτο λιγάκι.... όπως την είχε δεί ο Αίσωπος...|(μιας και ξεκίνησες με αρχαίους κλασσικούς)

"έκαστος δύο πήρας (σάκκους) φέρει· την μεν έμπροσθεν δια τα αλλότρια (ξένα), την δε όπισθεν δια τα ίδια (δικά του) ελαττώματα" (τα οποία δεν θέλει να βλέπει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

Όπως είπε και η Κανέλλη, είμαστε τα πειραματόζωα. Θα την δοκιμάσουμε πρώτοι....

ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΤΗΣ ΦΟΡΟΚΑΡΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΑΠΛΟ....ΑΝ ΕΦΑΡΜΟΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΕΧΕΙ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΠΑΝΤΟΥ...ΑΝ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ ... ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΤΗΣ ΦΟΡΟΚΑΡΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΑΠΛΟ....ΑΝ ΕΦΑΡΜΟΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΕΧΕΙ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΠΑΝΤΟΥ...ΑΝ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ ... ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ?

Γιατί είμαστε λαός που δύσκολα χειραγωγειται.Μέχρι τώρα πάντως το έχουν καταφέρει.Κοιμόμαστε τόσο πολύ, που έχουν πάθει την πλάκα τους και οι ίδιοι (οι τροϊκανοί). Τον ΓΑΠ τον έχουν ταράξει στα βραβεία. Αναρρωτιούνται τη μας έχει κάνει και έχουμε πέσει σε τέτοιο λήθαργο. Έχουμε έναν πρωθυπουργό πανύβλακα, οδηγεί την χώρα σε καταστροφή και κοιμόμαστε.Και του δίνουνε βραβεία.Και πάλι βραβεία.Έλεος ξυπνήστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...