Jump to content

Προγράμματα Μισθοδοσίας

Guest Επισκέπτης-hilogic-
 Share

Recommended Posts

Guest Επισκέπτης-hilogic-

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ HRM PREMIUM ΤΗΣ DATA;

Σημείωση: Έχει γίνει συγχώνευση όλων των θεμάτων που αφορούν προγράμματα μισθοδοσίας

Edited by ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΛΜ

ego to exo agorasi kai boro na sou po oti ime kapos apogoiteumenos. den kanei pragmata pou ekane to palio programma, ine baru, kai nomizo bgike ligo grigora. theli doulitsa akoma kai elpizo na to ftiaksoun grigora! :huh:

Guest hilogic

Έχεις μεταφέρει όλα τα δεδομένα σου από το dos στο παραθυρικό????????????????????????????????

Αν ναι με τις υγείες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αν έχεις υπολογίσει ασθένεια για ολόκληρο μήνα πρόσεξε γιατί στη μεταφορά η κίνηση δεν μεταφέρεται στο παραθυρικό και δεν έφτανε μόνο αυτό αλλά η συγκεκριμένη κίνηση εξαφανίζεται και από το dos.

Πως τα πας με τον υπολογισμό των ωρομισθίων????????

Τελικά δεν χρειάζεται λίγη δουλίτσα , αλλά επιστροφή του προγράμματος στην data για να καταλάβουν ότι δεν μπορούν να μας χρησιμοποιούν για πειραματόζωα.

Αυτό που τους μάρανε ήταν να έχουμε στα στοιχεία της πρόσληψης την φωτογραφία του εργαζομένου.

:angry::wacko:

Τώρα τελευταία πολλοί συνάδελφοι κάνουν ερωτήσεις σχετικά με προγράμματα μισθοδοσίας, πιο να επιλέξουν, τα υπέρ και τα κατά του κάθε προγράμματος κλπ κλπ.....

Πρόσφατα αγόρασα το πρόγραμμα της Ε7 στο λιγοστό χρονικό διάστημα που κάνω χρήση του προγράμματος μπορώ να πω με σιγουριά ότι έκανα σωστή επιλογή και δεν πρόκειται να "κλάψω" τα λεφτά που έδωσα για την απόκτηση του ( και ήταν αρκετά).

Ο βασικός σκοπός του θέματος είναι να μοιραστούμε τις εμπειρίες που έχουμε από την λειτουργία του προγράμματος ώστε να κάνουμε πιο εύκολη την χρήση του.

Δηλαδή Γρηγόρη, θέλεις να πεις ότι είναι όντως καλό???!!! Έχεις δοκιμάσει με ωρομίσθιους? Τι παίζει? Εγώ ήδη δουλεύω Manpower (singular) και anaconda, αλλά συνέχεια έχω προβλήματα.

Δηλαδή να κάνω την κίνηση να το αγοράσω για το 2005? Και αν ναι, ποια έκδοση πήρες?

Guest ΑΙΑΝΟΣ

ΓΡΗΓΟΡΗ ΛΑΡΙΣΑΙΕ,

ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΣΕ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΤΗΣ ΕΨΙΛΟΝ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΑΡΧΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2004 . ΚΑΘΟΜΑΣΤΑΝ ΚΟΝΤΑ.

ΤΕΛΙΚΑ ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΣΑΙ.... ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΕΜΠΕΙΡΟ

ΑΝΤΕ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ .....

ΓΡΗΓΟΡΗ ΛΑΡΙΣΑΙΕ,

ΑΝΤΕ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ .....

ΑΙΑΝΕ καλά θυμάσαι ήμουν στο σεμινάριο, δεν έτυχε να γνωριστούμε αλλά είναι κάτι που μπορούμε να κάνουμε στον μέλλον. Να σε ευχαριστήσω για το "καλό κουράγιο" γιατί έχω πάρα πολλά να μάθω ακόμα και ο δρόμος είναι ατελείωτος.

Καλό κουράγιο και σένα.

Υ.Γ.

Ε όχι και μικρός :D:D:D .... όταν ξεκίνησα την δουλειά ήμουνα "λουλουδάκι-μπουμπούκι" τώρα νιώθω μάλλον αποξηραμένο :( ……μαράζωσα :D:D:D

Guest mariava72

Γρηγόρη το είδα το προγραμμα της Ε σε μία ημερίδα που είχε διοργανώσει πρόσφατα.

Μας έδειξαν πως λειτουργεί γενικώς και η αλήθεια είναι ότι εντυπωσιάστηκα με τις δυνατότητες του.

Αυτή τη στιγμή εργάζομαι σε μία επιχείρηση με 5 άτομα προσωπικό και την μισθοδοσία την βγάζω στο χέρι. Αποφασίσαμε το επόμενο έτος να μου αγοράσουν ένα πρόγραμμα μισθοδοσίας. Εχω δουλέψει το payrol και το manpower.

Έχω την εντύπωση ότι το κόστος συντήρησης στην Ε είναι λίγο πιο ακριβό. Αξίζει όμως όπως λες το πρόγραμμα.

Ερώτηση (συγνώμη αλλά είμαι άσχετη) το module τι είναι που αναφέρεις?

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ, ΤΟ Epsilon ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΥΠΟΠΟΙΗΜΕΝΕΣ ΝΙΣΘΟΔΟΣΙΕΣ ,ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΟΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΝΟΣ Η ΠΟΛΛΩΝ ΕΡΓΩΝ ΚΑΤΑ ΚΕΝΤΡΟ ΚΟΣΤΟΥΣ Η ΦΑΣΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ Η ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

ΣΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΜΕ ΤΑ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΕΡΓΟ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ

ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ REPORT ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΩΝ ΕΝΣΗΜΩΝ ΑΝΑ ΦΑΣΗ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΡΓΑ ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΗΝ ΕΡΓΑΤΙΚΗ ΔΑΠΑΝΗ ΒΑΣΗ ΤΩΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΝΣΗΜΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΣΤΟ ΕΡΓΟ.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ, ΤΟ Epsilon ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΥΠΟΠΟΙΗΜΕΝΕΣ ΝΙΣΘΟΔΟΣΙΕΣ ,ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΟΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΝΟΣ Η ΠΟΛΛΩΝ ΕΡΓΩΝ ΚΑΤΑ ΚΕΝΤΡΟ ΚΟΣΤΟΥΣ Η ΦΑΣΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ Η ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

Νομίζω ότι είναι προτιμότερο να αγοράζεις ένα πρόγραμμα όχι μόνο βάσει των "σημερινών" αναγκών σου αλλά και και των μελλοντικών. Το πρόγραμμα της Ε7 καλύπτει σχεδόν όλες τις ανάγκες μας ( τουλάχιστον τις δικές μου). Δυστυχώς όσες δεν καλύπτει πρέπει να τις καλύψεις με επιπλέον κόστος. Το τελικό αποτέλεσμα κατά την γνώμη μου δικαιώνει τα λεφτά που δαπάνησα για την απόκτηση του. ( Η αλήθεια είναι ότι αξίζει τα λεφτά του (προσωπική άποψη), άσχετα αν ζορίστηκα όταν τα έδωσα ).

Υ.Γ.

Προς stibens

Κάτι που παρατήρησα με την συγκεκριμένη εταιρία είναι ότι ζήτησα ή θα ήθελα να έχει το πρόγραμμα το ακούσανε με ενδιαφέρον.

ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ ΤΗΣ DATA ( ΓΙΑ DOS ) ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ WINDOWS. ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΤΟΛΜΗΣΩ ΑΚΟΜΗ !!!!!!

Δουλεύω αρκετά χρόνια τη μισθοδοσία της data. Περίμενα υπομονετικά να βγει το παραθυρικό προκειμένου να λυθούν κάποια προβλήματα που είχε το dos μια που όπως μου έλεγαν από την data δεν επενδύουν πια στο παλιό ( εδώ και δυο χρόνια περίπου ) . Εκείνο που μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση είναι ότι ένα μήνα πριν το παρουσιάσουν , το πρόγραμμα δεν ήταν ακόμη έτοιμο. Κατά συνέπεια το παρουσίασαν και το διέθεσαν πολύ πρόωρα πριν δοκιμαστεί επαρκώς. Σημειώνω επίσης χαραχτηρίζοντας το σαν θράσος εκ μέρους της εταιρείας ότι το πρόγραμμα το διέθετε στην τιμή των 600 ευρώ ακόμα και στους χρήστες του dos προγράμματος

οι οποίοι υφίστανται τις συνέπειες ακόμα και ενδεχόμενα πρόστιμα από λάθη του προγράμματος και οι οποίοι τουλάχιστον θα έπρεπε να αποζημιωθούν για τις αβλεψίες της data.. Το επιχείρημα τους είναι ότι είναι πολιτική της εταιρείας οι παλιοί χρήστες να μην έχουν πιο ευμενή αντιμετώπιση . Θεωρούν δηλαδή δεδομένο ότι ο πελάτης τους λογιστής είναι το κορόιδο που αφού πληρώσει αδιαμαρτύρητα τα πρόστιμα από τα λάθη του παλιού τους προγράμματος , θα πληρώσει πανάκριβα το καινούριο , και θα την πληρώσει να παιδεύεται να τους διορθώσει ξανά .

Επειδή πολιτική δική μου είναι να μην επιτρέπω κατά το δυνατόν να με θεωρούν κορόιδο έτσι απροκάλυπτα, ψάχνω τώρα για άλλη εταιρεία στη μισθοδοσία .

Και πιστεύω συνάδελφοι ότι θα πρεπει να είμαστε πολλοί αυστηροί με όσους μας αντιμετωπίζουν με τέτοια προχειρότητα. Δεν μπορούμε να κρεμάμε τη δουλειά μας από τον κάθε ένα που θέλει να βγάλει λεφτά προσφέροντας μας προιόντα που δεν κάνουν αυτά τα οποία υπόσχονται.

Επειδη μου το παρουσιασανε προσφατως δεν ειδα κατι κακο.... απλως ειδα οτι ειναι μια αντιγραφη του DOS σε WINDOWS με οτι συνεπαγεται αυτο.

Με τους ωρομισθιους τι προβλημα αντιμετωποισατε? μπορειτε να γινετε λιγο πιο σαφεις γιατι αντιμετωπιζω καθημερινα αυτη την περιπτωση?

Guest hilogic
Επειδη μου το παρουσιασανε προσφατως δεν ειδα κατι κακο.... απλως ειδα οτι ειναι μια αντιγραφη του DOS σε WINDOWS με οτι συνεπαγεται αυτο.

Με τους ωρομισθιους τι προβλημα αντιμετωποισατε? μπορειτε να γινετε λιγο πιο σαφεις γιατι αντιμετωπιζω καθημερινα αυτη την περιπτωση?

Αν δεν είδες κάτι κακό τότε μπορείς άφοβα να το αγοράσεις.

Πάντως να έχεις κατά νου ότι η αντιγραφή δεν πήγε και πολύ καλά! B)

προς grzokas

εχω ενα προβλημα με το epsilon μισθοδοσια....

στις καταστασεισ μισθοδοσιας δεν μου κανει αναλυση στις κρατησεις των ταμειων

εχω κρατησεις απο τρια ταμεια κυριο,επικουρικο, και ικα ασθενειας

και μου εμφανιζει σαν κυρια κρατηση το κυριο ταμειο και το ικα με το επικουρικο μαζι

το ιδιο και στις αποδειξεις πληρωμης

καμια ιδέα υπαρχει γι αυτο?

κατα τα αλλα ειναι οντος μια χαρα εφαρμογη....

προς grzokas

εχω ενα προβλημα με το epsilon μισθοδοσια....

στις καταστασεισ μισθοδοσιας δεν μου κανει αναλυση στις κρατησεις των ταμειων

εχω κρατησεις απο τρια ταμεια κυριο,επικουρικο, και ικα ασθενειας

και μου εμφανιζει σαν κυρια κρατηση το κυριο ταμειο και το ικα με το επικουρικο μαζι

το ιδιο και στις αποδειξεις πληρωμης

καμια ιδέα υπαρχει γι αυτο?

κατα τα αλλα ειναι οντος μια χαρα εφαρμογη....

Νομίζω ότι έχεις δίκιο, δοκίμασε να πάρεις την εκτύπωση από το "ανάλυση ταμείων"

Guest Επισκέπτης-ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-

ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΕΥΧΡΗΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ

ΓΙΑ 7 ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΥΠΕΡΩΡΙΕΣ ΠΡΙΜ ΚΛΠ....

& 3 ΕΡΓΑΤΕΣ

ΚΟΣΤΟΣ ?

ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ , ΠΙΝΑΚΙΑ ΚΛΠ ?

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΩΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΕΝΙΚΑ , ΣΕ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΙΒΛΙΩΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΟΥ - ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ .....ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ...ΒΑΣΙΛΗΣ