Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΕΔΡΑΣ ΣΕ ΥΠΑΡΧΟΝ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ


dimitra12

Ερώτηση

<p>Καλήσπερα,</p><p>έχω μία ΕΠΕ στην οποία θέλω να μεταφέρω την έδρα από την Νίκαια που είναι τώρα η έδρα της στα Σπάτα που είναι το υποκατάστημα της και να ξενοικιάσω τα γραφεία της έδρας.</p><p>ποια είναι η διαδικασία?</p><p>είναι η πρώτη φορά που το κάνω και έχω πλήρη άγνοια</p><p><br></p><p>ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια</p><p>Δήμητρα</p><p> </p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Στη μεταφορά έδρας σε διαφορετική πόλη, σε ποιό πρωτοδικείο δημοσιεύεται το τροποποιημένο καταστατικό; Της παλιάς έδρας, ή της καινούριας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

την δημοσιευση για την τροποποιηση την καταθετεις στο πρωτοδικειο της εδρας ( παλια)

οταν ολακληρωσεις τις διαδικασιες και απο δου και γινει η μεταφορα εδρας πας στο πρωτοδικειο της νεας εδρας με ακριβες αντιγραφο του καταστατικου συστασης και ολων των τροποποιησεων που εχουν γινει και με πιστοποιητικο μεταβολων του παλιου πρωτοδικειου τα καταθεστεις στο νεο πρωτοδικειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πολύ σωστά και ευχαριστώ.

Έλα όμως που συγκεκριμένη τράπεζα μου αναφέρει τα εξής:

"Δυνάμει του υπ΄αριθμ. .... συμβολαίου της Συμβολαιογράφου...... τροποποιήθηκε το άρθρο 3 του καταστατικού της εν θέματι εταιρείας και μεταφέρθηκε η έδρα της στο Δήμο Αθηναίων. Το ανωτέρω όμως αντίγραφο συμβολαίου, όπως και το χρονικά επόμενο υπ΄αριθμ. ..... συμβόλαιο της ίδιας ως άνω συμβολαιογράφου, καταχωρήθηκαν στα βιβλία εταιρειών Πρωτοδικείου .... αντί του Πρωτοδικείου Αθηνών"

σημ. Η εταιρεία πήρε απόφαση το 2009 αλλά η μεταφορά έγινε ένα χρόνο μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...