Jump to content
  • 0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΕΕ 2010-ΠΡΟΕΓΚΡΙΣΕΙΣ-ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ

Guest agelos1982
 Share

Question

Guest agelos1982

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΤΡΕΧΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΕΓΚΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΝΕΕ 2010 ΠΟΥ ΕΛΗΞΕ ΣΤΙΣ 24-08-2010!!!ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ!!!ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΓΙΝΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΧΡΟΝΙΚΑ ΚΑΘΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ!

ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑΣ ΕΠΕΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΑΓΟΡΑΣ ΠΑΓΙΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΕΞΟΔΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ!ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΚΤΙ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΕΕ?ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΚΛΙΟΥ Ή ΘΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!

• Answers 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Recommended Posts

• 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ!!!!ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΕΕ Β΄ ΚΥΚΛΟΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΑΧΑΙΑ???ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΡΞΗ ΑΠΟ 14/07 ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΟΥΤΕ ΦΩΝΗ ΟΥΤΕ ΑΚΡΟΑΣΗ.ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!

• 0

Τι θα πει εξοφλημενα τιμολογια? Πληρωσα τον ηλεκτρολογο μου εκοψε ΤΠΥ. Εξοφλημενο δεν ειναι αυτο? 'Η εννοουμε να γραφει επανω ''εξοφληθη''?

• 0

Τι θα πει εξοφλημενα τιμολογια? Πληρωσα τον ηλεκτρολογο μου εκοψε ΤΠΥ. Εξοφλημενο δεν ειναι αυτο? 'Η εννοουμε να γραφει επανω ''εξοφληθη''?

ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΟ ΜΕ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΕΞΟΦΛΗΘΕΙ.

• 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!<BR><BR>ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΛΑ !!!<BR>ΟΑΕΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ<BR>ΜΕΧΡΙ Κ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ<BR><BR><BR>ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΕ ΤΙ ΕΛΕΓΚΤΗ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΜΕΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΤΥΧΕΙΣ!!<BR>ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΗΡΘΑΝ 23/12 Κ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΝ ΕΠΗΡΕΑΣΕ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΚΛΙΜΑ!!!

• 0

Εχει γραφει με το χερι το ''εξοφληθη'΄'. Το ιδιο δεν ειναι?

ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΟΧΙ ΜΑΛΛΟΝ -ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΦΡΑΓΙΔΑ --ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΤΡΙΑ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΦΡΑΓΙΔΑ!!

• 0

ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΟΧΙ ΜΑΛΛΟΝ -ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΦΡΑΓΙΔΑ --ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΤΡΙΑ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΦΡΑΓΙΔΑ!!

[/quote

Οτι να ναι. Το θεατρο του παραλογου. Παιρνω μια σφραγιδουλα τετοια και τα χτυπαω εγω. Ετσι για να κοιμηθουν ησυχα το βραδυ. Μη δεν εχει και σε σφραγιδα οτι εξοφληθηκε....Σε κανουν γιο γιο για 6000. Του Παγκαλου του ζητησαν σφραγιδα που εξοπλισε το γραφειο του με 800.000 ευρω!!!! ?????

Ευχαριστω Μαριε!

• 0

hugo σφραγιδα του προμηθετη σου ε???

ας βαλει και μια υπογραφη πανω στην σφραγιδα και να γραψει εξοφληθη!!!

εγω επειδη ηταν πολυ φιλικος δεν του ειπα τιποτα...αμεσως μετα τον ελεγχο πηγα στους εκδοτες , μου τα σφραγισαν και του τα πηγα για να τελειωνω οσο το δυνατο ποιο νωρις γιατι απο οτι εχω καταλαβει κ μεσα απο το forum o καθε ελεγκτης κανει του κεφαλιου του.

• 0

hugo σφραγιδα του προμηθετη σου ε???

ας βαλει και μια υπογραφη πανω στην σφραγιδα και να γραψει εξοφληθη!!!

εγω επειδη ηταν πολυ φιλικος δεν του ειπα τιποτα...αμεσως μετα τον ελεγχο πηγα στους εκδοτες , μου τα σφραγισαν και του τα πηγα για να τελειωνω οσο το δυνατο ποιο νωρις γιατι απο οτι εχω καταλαβει κ μεσα απο το forum o καθε ελεγκτης κανει του κεφαλιου του.

Ναι σφραγιδα του προμηθευτη. Μου ειπαν στον ΟΑΕΔ οτι αν δεν εχει σφραγιδα την υπογραφη του εκει που θα γραφει εξοφληθη. Ο καθε ελεγκτης κανει οτι γουσταρει, οπως το ειπες!

• 0

Αν τα πάγια περαστούν ως έξοδα (3 τιμολόγια μικρότερα των 1000 ευρώ, ράφια-γραφείο-καναπές)

μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα ; από πλευρά εφορίας και όχι ΟΑΕΔ.

• 0

Tα πάγια είτε είναι 50 € είτε 150€ είτε 2.000 € είναι πάγια και έτσι πρέπει να κταχωρούνται!

Η ερώτηση όμως δεν είναι πώς πρέπει να καταχωρηθούν αλλά τί θα γίνει αν καταχωρηθούν ως έξοδα. :huh:

• 0
Guest Απελπισμενος!!

Καλησπερα,εχω κανει αιτηση απο 24/8/2010 και ακομα η αιτηση ειναι υπο επεξεργασια!!! Τι γινεται ρε παιδια?? Πλακα μας κανουν?? Εχω παρει απορριψη πριν εναμισι χρονο,ειχα κανει και ενσταση αλλα τιποτα...απεβαλα την ενσταση ξανασχοληθηκα φτου και απτην αρχη και απο Αυγουστο "επεξεργαζονται"....Μαλλον εμας. Ελλας το Μεγαλειο σου...Καποια αποψη γιατι αυτο το ατελειωτο περιμενε???

• 0

Εμάς παιδιά τα πρώτα 6 χιλιάρικα μας τα κατέθεσαν στον λογαριασμό :) ..

Η επόμενη δόση του χρόνου και ανά ένα χρόνο για τα επόμενα τρία, θα τους πηγαίνουμε τιμολόγια για έλεγχο σε προκαθορισμένες ημερ/νιες και εφόσον είναι όλα όπως πρέπει, θα μας καταθέτουν τις υπόλοιπες δόσεις...

• 0

Καλησπερα,εχω κανει αιτηση απο 24/8/2010 και ακομα η αιτηση ειναι υπο επεξεργασια!!! Τι γινεται ρε παιδια?? Πλακα μας κανουν?? Εχω παρει απορριψη πριν εναμισι χρονο,ειχα κανει και ενσταση αλλα τιποτα...απεβαλα την ενσταση ξανασχοληθηκα φτου και απτην αρχη και απο Αυγουστο "επεξεργαζονται"....Μαλλον εμας. Ελλας το Μεγαλειο σου...Καποια αποψη γιατι αυτο το ατελειωτο περιμενε???

Πελάτες μου από 20/07 που έγινε η αίτηση πριν μια εβδομάδα πηραν προεγκριση και τώρα περιμένουν έλεγχο. οπότε υπάρχει ελπίδα.. υπομονή

• 0

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΙΤΗΣΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΣΕ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ!!!ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!!ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΟΕΓΚΡΙΣΕΙΣ???Η ΣΕΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ ΕΝΑΡΞΗΣ,ΒΑΣΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ ΑΙΤΗΣΗΣ,ΒΑΣΕΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ????ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ?

• 0

Σε Β' κατηγορίας βιβλία κι εφόσον η αξία του καθενός (η καθαρή) δεν υπερβαίνει τα 300 ευρώ, καταχωρούνται και ως έξοδα. Δίχως να υπάρχει θέμα με την εφορία. Ούτως ή αλλως αν η αξία έκαστου είναι χαμηλότερη απο τα 1200 έχουν δικαίωμα να αποσβεστούν πλήρως απο την πρώτη χρήση.

Αν τα πάγια περαστούν ως έξοδα (3 τιμολόγια μικρότερα των 1000 ευρώ, ράφια-γραφείο-καναπές)

μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα ; από πλευρά εφορίας και όχι ΟΑΕΔ.

• 0

ΟΙ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΕΦΟΣΟΝ ΕΓΚΡΙΘΕΙ Η ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ

ΠΕΡΝΑΝΕ ΣΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ

ΝΑ ΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 6000 ευρώ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ

ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΔΟΣΗ. ΟΙ ΝΕΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΤΟ

ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΡΟΒΟΥΝ ΣΕ ΑΠΟΣΒΕΣΗ ΤΩΝ ΠΑΓΙΩΝ ΜΕ

ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ 50% ΤΟΥ ΙΣΧΥΟΝΤΟΣ ΠΟΣΟΣΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ

ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ ΟΤΙ Ο ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΔΕΝ

ΘΑ ΜΕΤΑΒΛΗΘΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ 3 ΠΡΩΤΕΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ

ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ

ΑΝΑΓΚΑΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΟΑΕΔ (Κ ΟΧΙ ΜΟΝΟ), ΓΙΑ

ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΠΡΟΒΟΥΜΕ ΣΕ ΑΠΟΣΒΕΣΗ ΜΕ

ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΜΕΘΟΔΟ ΑΠΟΣΒΕΣΗΣ

ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ;

• 0

ΖΩΗ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ

ΕΝΟΙΚΙΟ + ΟΑΕΕ = 450 ΤΟ ΜΗΝΑ

ΕΠΙ 12 =5400 ΑΡΑ 600 ΕΥΡΩ ΥΠΟΛΟΙΠΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ 6000 ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ!!!

ΕΣΥ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΝ ΜΑΖΕΨΕΙΣ 6000 ΔΑΠΑΝΕΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΕΤΟΣ !!!

• 0

ΜΑΡΙΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ,

ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΟΙΚΙΟ,ΟΑΕΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ

ΔΕΗ,ΟΤΕ ΚΤΛ..ΚΤΛ.. :( ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ

ΜΕ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΚΑΤΑ 50% ΜΕ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΙΚΗ ΜΕΘΟΔΟ.

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ!

• 0

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ; ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ