Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΕΕ 2010-ΠΡΟΕΓΚΡΙΣΕΙΣ-ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ


επισκέπτη agelos1982

Ερώτηση

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΤΡΕΧΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΕΓΚΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΝΕΕ 2010 ΠΟΥ ΕΛΗΞΕ ΣΤΙΣ 24-08-2010!!!ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ!!!ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΓΙΝΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΧΡΟΝΙΚΑ ΚΑΘΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ!

ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑΣ ΕΠΕΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΑΓΟΡΑΣ ΠΑΓΙΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΕΞΟΔΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ!ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΚΤΙ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΕΕ?ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΚΛΙΟΥ Ή ΘΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 134
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Παιδιά μόλις μου τηλ από ΟΑΕΔ και εγκρίθηκε το πρόγραμμα μου.

Συγχαρητήρια!

Μια σχετική ερώτηση μόνο όποιος μπορεί να μου απαντήσει: Το τιμολόγιο που κόβουμε για την επιδότηση το καταχωρούμε κανονικά στα έσοδα του μήνα που κόπηκε ακόμα κι αν δεν έχει γίνει η είσπραξη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έλεγξε την περιγραφή. Σου έχουν χρεώσει μόνο το συμβόλαιο; Αν για παράδειγμα αναφέρουν οτι σου παραχωρούν το λογισμικό και η 2η χρέωση είναι για το συμβόλαιο τότε πρέπει να τα χωρίσεις σε πάγιο και δαπάνη αντίστοιχα με τις περιγραφές που υπάρχουν στο τιμολόγιο. Αν η εταιρία όμως σου έκοψε παραστατικό μόνο για συμβόλαιο (γίνεται αν το ζητήσεις...... καταλαβαίνεις....) τότε είσαι μάλλον οκ.

Εγώ στα βιβλία μου το πέρασα σαν έξοδο και όχι σαν πάγιο .Άρα με την προκύρηξη συμφωνώ αφού έχω ΔΑ-ΤΠΥ και είναι στα βιβλία μου περασμένο σαν δαπάνη και όχι πάγιο.Λές να έχω θέμα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ , ΜΟΛΙΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΠΡΟΕΓΓΡΙΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΕΟΙ ΕΛ .ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ??

ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΑΦΕΙΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΕΔΩΣΑΝ 01/11/2010

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΛΟΙΠΟΝ

ΟΑΕΕ 680

ΔΕΗ 50

ΣΤΟΡΑΚΙΑ 50

ΤΠΥ ΑΠΟ ΦΛΑΣΑΚΙ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ ΤΑΧΗΕΑVEN 50

ΕΝΟΙΚΙΟ 230

ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΕΝΟΙΚΙΟΥ 230

ΚΑΡΤΕΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ 200 (ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΒΕΒΑΙΑ)

ΚΒΣ ΚΑΙ ΚΦΕ 300

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ 500

ΚΙΝΗΤΟ 60

ΤΑΜΠΕΛΑ ΓΡΑΦΕΙΟΥ 200

ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 500 (ΤΠΥ)

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 3000 ΔΗΛ

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΕΡΝΑΝΕ????

ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ?? ΟΙ ΤΑΜΠΕΛΕΣ???ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΕΝΟΙΚΙΟΥ??ΣΤΟΡΑΚΙΑ??

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟ 6000

ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ ΧΑΡΤΙΚΑ -ΜΕΛΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΟΔΑ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ1000 ΕΥΡΩ??

ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ( ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΡΕΔΩΣΕ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΨΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ 2000 ΕΥΡΩ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ( ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ) .

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Λοιπόν προχτές ήρθαν για έλεγχο σε εμένα.

Από αυτά που λες μόνο τα στόρια δε μου έπιασαν και το λογιστικό πρόγραμμα το άφησαν για το τέλος να το δουν αλλά δε χρειαστηκε γιατί είχα περάσει τα 6.000 χωρίς αυτά. Βρήκα υδραυλικό (1300 €), ηλεκτρολόγο ( 600) , ελαιοχρωματιστή( 600 €) .

Τα βιβλία, αναλώσιμα) ντοσιά χαρτιά α4 κ.τ.λ) πιαστήκαν όλα.

Επίσης τη ταμπέλα όταν είχα ρωτήσει μου είπαν ότι δε τη μετράνε αλλά τελικά τη μέτρησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα Μάριε, βάσει του δικού μου ελέγχου, σου σημειώνω με ΟΧΙ δίπλα απο κάθε δαπάνη αυτά που πιθανόν θα αφαιρεθούν απο το σύνολο των 6000 ευρώ που απαιτούνται για την έγκριση.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ , ΜΟΛΙΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΠΡΟΕΓΓΡΙΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΕΟΙ ΕΛ .ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ??

ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΑΦΕΙΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΕΔΩΣΑΝ 01/11/2010

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΛΟΙΠΟΝ

ΟΑΕΕ 680

ΔΕΗ 50

ΣΤΟΡΑΚΙΑ 50 (ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ...)

ΤΠΥ ΑΠΟ ΦΛΑΣΑΚΙ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ ΤΑΧΗΕΑVEN 50

ΕΝΟΙΚΙΟ 230

ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΕΝΟΙΚΙΟΥ 230 (ΟΧΙ)

ΚΑΡΤΕΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ 200 (ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΒΕΒΑΙΑ)

ΚΒΣ ΚΑΙ ΚΦΕ 300 (???? ΑΜΟΙΒΕΣ ΛΟΓΙΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ? ή ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΑ ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΘΕΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΡΗΣΗ?)

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ 500

ΚΙΝΗΤΟ 60 (ΟΧΙ, ΜΟΝΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ)

ΤΑΜΠΕΛΑ ΓΡΑΦΕΙΟΥ 200 (ΑΝ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΙΟ, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣΕΙΣ ΟΤΙ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΑ ΕΞΟΔΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ, ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ)

ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 500 (ΤΠΥ)

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 3000 ΔΗΛ

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΕΡΝΑΝΕ????

ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ?? ΟΙ ΤΑΜΠΕΛΕΣ???ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΕΝΟΙΚΙΟΥ??ΣΤΟΡΑΚΙΑ??

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟ 6000

ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ ΧΑΡΤΙΚΑ -ΜΕΛΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΟΔΑ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ1000 ΕΥΡΩ??

ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ( ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΡΕΔΩΣΕ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΨΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ 2000 ΕΥΡΩ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ( ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ) .

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΠΟ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΥΣ-ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΔΕΣ-ΗΛΕΚΤΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ.

ΑΡΧΕΣ ΔΕΚΕΒΡΗ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! ;) και καλή αρχή!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΠΟ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΥΣ-ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΔΕΣ-ΗΛΕΚΤΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ.

ΑΡΧΕΣ ΔΕΚΕΒΡΗ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ !!!!

ΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΘΑ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΑ ΒΑΣΑΝΑ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΚΡΙΣΗ ΣΤΗΝ ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ? ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΣΑ ΙΟΥΛΙΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!

ΜΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ,ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΩΣ

ΤΑ ΣΤΟΡΑΚΙΑ, Η ΠΙΝΑΚΙΔΑ (ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΛΕΩ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ,

ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΓΙΑΕΝΝΟΕΙΤΑΙ) ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΚΑΝ

ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ 6000 ΕΥΡΩ. ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΣΑΝ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ, Κ ΟΧΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ.

ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΜΑΡΙΕ, ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΦΟΒΗΘΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ, ΘΑ ΣΕ

ΕΚΓΡΙΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΙΣ 3000

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.ΑΝ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΛΥΨΕΙΣ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ

ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΛΥΨΕΙΣ. ΕΠΙΣΗΣ Η ΠΡΟΕΓΓΡΑΦΗ ΣΕ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΑΛΛΑ

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΕΒΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΚΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα συναδελφοι,

μια ερωτηση, στα 6.000 συμπεριλαμβάνεται και η ΔΕΗ.

Όταν έρχεται στο όνομα του ιδιοκτήτη ο λογαριασμός, συμπεριλαμβάνεται ή τη κόβουν?

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όντως.... :D κι ακόμα τρέχω για τον τελικό έλεγχο... Ήρθε και το (πλέον παλιό) νέο περί πιστοποίησης οπότε ανοίγουμε ξανά και τα βιβλία μας!!! Καλές δουλειές σε όλους μας! :)

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ !!!!

ΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΘΑ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΑ ΒΑΣΑΝΑ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,

μίλησα σήμερα με τον ελεγκτή του ΟΑΕΔ και μου είπε ότι τα τιμολόγια που αναγνωρίζει είναι ΜΟΝΟ τα παροχής υπηρεσιών!!!

Τι γίνετε βρε παιδιά? Υπάρχουν τόσα ΤΔΑ που αφορούν δαπάνες, δεν θα τα αναγνωρίσει?ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα, έκανα και εγω αίτηση 05/07/2010 για το «ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΕΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΕΤΟΥΣ 2009 – Β΄ ΚΥΚΛΟΣ» με δραστηριότητα Λογιστικό Γραφείο, προεγκρίθηκα στις 23/09/2010 και μέ απορίψανε κατά τον έλεγχο. τα έξοδα που τους παρουσιασα ήταν: • ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΤΟΥ Ο.Α.Ε.Ε. 3 δίμηνα 1264,26 • ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΔΕΗ (ΤΡΕΙΣ ΛΟΓ/ΣΜΟΙ ΚΑΙ ΤΕΛΗ ΣΥΝΔΕΣΗΣ) 541,00 • ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΟΤΕ (ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΛΟΓ/ΜΟΙ) 435,00 • ΕΝΟΙΚΙΑ (9 ΜΗΝΩΝ) 3030,30 • ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ 95,05 • ΓΡΑΦΙΚΗ ΥΛΗ 288,13 • ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ 86,87 • ΧΡΩΜΑΤΑ 378,31 • ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΑ 248,87 • ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΡΤΕΣ-ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ 439,50 ΣΥΝΟΛΟ: 6807,29 από τα παραπανω μου αναγνώρησαν μονο 3 ενοικια, 1 λογ/σμο ΔΕΗ και 1 ΟΤΕ, τον ΟΑΕΕ και την γραφική ύλη. Ύστερα από τηλεφωνική επικοινωνία μου με την Κα Μπρακατσούλια και την Κα Παπαμάρκου που είναι αρμόδιες σχετικά με τα προγράμματα του ΟΑΕΔ με διαβεβαίωσαν ότι οι παραπάνω δαπάνες είναι καθόλα επιλέξιμες. Επίσης μου τόνισαν ότι σε περίπτωση που δεν το γνωρίζει ο ελεγκτής να επικοινωνήσει μαζί τους να το εξακριβώσουν. Πάρολο που του το επιβεβαίωσαν, ο συγκέκριμένος δεν έκανε πίσω και με εριστικό τρόπο μου είπε οτι έγω αποφασίζω την απόριψη και αν θες κάνε ένσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

να ρωτησω ???

αφου οι ασφαλιστικες εισφορες στον ΟΑΕΕ δεν περναν στα βιβλια πως θα το δικαιολογησει ο ελεγκτης???

μια και λεει ολες οι δαπανες πρεπει να ειναι περασμενες στα βιβλια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα σε όλους. Πέρασα και εγώ αυτή τη διαδικασία επιδότησης ΝΕΕ Γυναικών το καλοκαίρι και σας ενημερώνω για τα έξοδα που πέρασαν: Ενοίκιο και προκαταβολή γιατί δώθηκε την ίδια μέρα με τη σύναψη του ενοικιαστηρίου και το είχα σημειώσει κιόλας επίτηδες για να περάσει, ΟΑΕΕ παρόλο που δεν παιρνάει στα βιβλία, ΔΕΗ ΝΕΡΟ ΟΤΕ (Σταθερό ΟΧΙ κινητό) και ας εκδίδονται οι λογ/σμοί στο όνομα του ιδιοκτήτη (εάν υπάρχει ενοικιαστήριο), γραφική ύλη, παροχής υπηρεσιών εργασιών επισκευής και ανακαίνισης του χώρου, προγράμματα Η/Υ (releases) που αποδυκνύεται η αναγκαιότητα της χρήσης τους βάσει του επαγγέλματος. Ολα αυτά ζήτησαν να τα δουν περασμένα στα λογιστικά βιβλία και σαφώς εξοφλημένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πότε έκανες έναρξη?

Καλημέρα, έκανα και εγω αίτηση 05/07/2010 για το «ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΕΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΕΤΟΥΣ 2009 – Β΄ ΚΥΚΛΟΣ» με δραστηριότητα Λογιστικό Γραφείο, προεγκρίθηκα στις 23/09/2010 και μέ απορίψανε κατά τον έλεγχο. τα έξοδα που τους παρουσιασα ήταν: • ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΤΟΥ Ο.Α.Ε.Ε. 3 δίμηνα 1264,26 • ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΔΕΗ (ΤΡΕΙΣ ΛΟΓ/ΣΜΟΙ ΚΑΙ ΤΕΛΗ ΣΥΝΔΕΣΗΣ) 541,00 • ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΟΤΕ (ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΛΟΓ/ΜΟΙ) 435,00 • ΕΝΟΙΚΙΑ (9 ΜΗΝΩΝ) 3030,30 • ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ 95,05 • ΓΡΑΦΙΚΗ ΥΛΗ 288,13 • ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ 86,87 • ΧΡΩΜΑΤΑ 378,31 • ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΑ 248,87 • ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΡΤΕΣ-ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ 439,50 ΣΥΝΟΛΟ: 6807,29 από τα παραπανω μου αναγνώρησαν μονο 3 ενοικια, 1 λογ/σμο ΔΕΗ και 1 ΟΤΕ, τον ΟΑΕΕ και την γραφική ύλη. Ύστερα από τηλεφωνική επικοινωνία μου με την Κα Μπρακατσούλια και την Κα Παπαμάρκου που είναι αρμόδιες σχετικά με τα προγράμματα του ΟΑΕΔ με διαβεβαίωσαν ότι οι παραπάνω δαπάνες είναι καθόλα επιλέξιμες. Επίσης μου τόνισαν ότι σε περίπτωση που δεν το γνωρίζει ο ελεγκτής να επικοινωνήσει μαζί τους να το εξακριβώσουν. Πάρολο που του το επιβεβαίωσαν, ο συγκέκριμένος δεν έκανε πίσω και με εριστικό τρόπο μου είπε οτι έγω αποφασίζω την απόριψη και αν θες κάνε ένσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
<br>O B Kύκλος απιτοπύσε έναρξη από το 10/2009 και μετά, οπότε δε νομίζω να υπήρχε πρόβλημα όσον αφορά την έναρξη.<br>
<br><br>Το πρόβλημα υπάρχει στον συγκεκριμένο ελεγκτή, έχω ακούσει απίστευτα πράγματα για τον συγκέκριμενο και κάνεις δεν του έχει κάνει τίποτα...<br>
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

SOS

ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΑΝ ΣΤΙΣ 6000 EURO ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΕ Κ ΤΟ ΦΠΑ ΤΩΝ ΕΞΟΔΩΝ ΑΥΤΩΝ(ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΟΥΝ)!!

ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΕΧΩ ΕΞΟΔΑ ΜΟΝΟ 5000!!

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΕΣΙΑ!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

SOS

ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΑΝ ΣΤΙΣ 6000 EURO ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΕ Κ ΤΟ ΦΠΑ ΤΩΝ ΕΞΟΔΩΝ ΑΥΤΩΝ(ΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΟΥΝ ΑΦΟΥ ΕΚΠΙΠΤΕΙ)!!

ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΕΧΩ ΕΞΟΔΑ ΜΟΝΟ 5000!!

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΕΣΙΑ!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα, είναι πολύ απλό, στην δική μου τουλάχιστον περίπτωση. Ο έλεγχος γίνεται με αθροιστική πράξη των τιμολογιών και των εισφορών τα οποία προσκομίζεις σε φωτοτυπίες. Δεν ελέγχουν αναλυτικές εκτυπώσεις αλλά τα βιβλία εσ-εξ για να δουν απλά αν λειτουργείς κανονικά (τουλάχιστον αυτό μου είπε ο ελεγκτής) και καταχωρείς τα τιμολόγια που οφείλεις. Θα μπορούσε για παράδειγμα κάποιος να πάρει αναλώσιμα αξίας 4000 ευρώ και μετά απο 20 μέρες να τα επιστρέψει, οπότε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να αποφευχθούν. Επίσης,υπολόγισαν και την εγγραφή μου στον Ο.Α.Ε.Ε. (111 ευρώ).

να ρωτησω ???

αφου οι ασφαλιστικες εισφορες στον ΟΑΕΕ δεν περναν στα βιβλια πως θα το δικαιολογησει ο ελεγκτης???

μια και λεει ολες οι δαπανες πρεπει να ειναι περασμενες στα βιβλια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εμένα μου το υπολόγισαν κανονικά. Εξοφλημένα όλα όμως έτσι? Να έχεις και αποδείξεις για τιμολόγια που δεν αποδεικνύουν οτι είναι εξοφλημένα. Και όχι κινητή τηλεφωνία... δεν την υπολογίζουν καθόλου.

SOS

ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΑΝ ΣΤΙΣ 6000 EURO ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΕ Κ ΤΟ ΦΠΑ ΤΩΝ ΕΞΟΔΩΝ ΑΥΤΩΝ(ΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΟΥΝ ΑΦΟΥ ΕΚΠΙΠΤΕΙ)!!

ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΕΧΩ ΕΞΟΔΑ ΜΟΝΟ 5000!!

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΕΣΙΑ!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...