Προς το περιεχόμενο

ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩΝ ΣΤΟ S-ENT


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Επειδή έγινε μεταφορά της μηχανογράφησης από το Control στο SENT, προκύπτει ανάγκη να μεταφερθούν και τα υπόλοιπα κάποιων Προμηθευτών της Γενικής Λογιστικής. Πως μπορώ να τα εμφανίσω με 01/07/2010 σαν κίνηση απογραφής (αν μπορείτε να μου γράψετε τη διαδικασία και τα menu που πρέπει να περάσω?

(Σημ. Υπάρχουν προμηθευτές και με πιστωτικά και με χρεωστικά υπόλοιπα)

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΡΩΤΑΣ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ?

ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ SENT ΑΛΛΑ SEN H ONOMAΣΙΑ ΤΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΡΩΤΑΣ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ?

ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ SENT ΑΛΛΑ SEN H ONOMAΣΙΑ ΤΟΥ.

"ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ" ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.....ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΥΠΟΨΗ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ..... ΑΛΗΘΕΙΑ....ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΧΡΗΣΤΗ "USER" ?

(ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ......ΟΙ ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΤΥ ΣΑΣ ΜΕΡΙΚΟΙ! ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...ΟΥΤΕ ΤΗ ΒΡΙΣΚΩ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΗ..... ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΗΝ ΕΜΠΑΙΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΞΟΔΕΨΕΙΣ .... ΧΡΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΛΗΚΤΡΩΝ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ!!!! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ" ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.....ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΥΠΟΨΗ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ..... ΑΛΗΘΕΙΑ....ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΧΡΗΣΤΗ "USER" ?

(ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ......ΟΙ ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΤΥ ΣΑΣ ΜΕΡΙΚΟΙ! ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...ΟΥΤΕ ΤΗ ΒΡΙΣΚΩ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΗ..... ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΗΝ ΕΜΠΑΙΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΞΟΔΕΨΕΙΣ .... ΧΡΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΛΗΚΤΡΩΝ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ!!!! )

Το να λες τα πράγματα με το όνομα τους δεν είναι εξυπνάδα. Ναι το πρόγραμμα ονομάζεται SEN (Singularlogic Enterprise) για την ακρίβεια. Και έχει δίκιο ο συνάδελφος, θά έπρεπε να στο είχε κάνει αυτός που έκανε την μεταφορά, γιατί απλούστατα είναι ERP και δεν υπάρχει μενού μεταφοράς δεδομένων από άλλο πρόγραμμα.Αυτά γίνονται στη βάση δεδομένων. Και επιπλέον τα υπόλοιπα των πελατών και προμηθευτών παρακολουθούνται στο εμπορικό κομμάτι και όχι στη Λογιστική στο SEN. Υπάρχει ξεχωριστό μενού προμηθευτές και πελάτες στην οικονομική διαχείρηση, όπου καταχωρείς κινήσεις απογραφής. Θα πρέπει όμως να έχουν γίνει οι σχετικές ππαραμετροποιήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...

Καλησπέρα.

Επειδή έγινε μεταφορά της μηχανογράφησης από το Control στο SENT, προκύπτει ανάγκη να μεταφερθούν και τα υπόλοιπα κάποιων Προμηθευτών της Γενικής Λογιστικής. Πως μπορώ να τα εμφανίσω με 01/07/2010 σαν κίνηση απογραφής (αν μπορείτε να μου γράψετε τη διαδικασία και τα menu που πρέπει να περάσω?

(Σημ. Υπάρχουν προμηθευτές και με πιστωτικά και με χρεωστικά υπόλοιπα)

Ευχαριστώ πολύ

Καλημέρα gapdk

Επειδή πλέον οι καιροί είναι 'δύσκολοι' και υπάρχουν πολλοί που ψάχνουν για 'θύματα', θα μπορείς να τους βάζεις στη θέση τους αν όταν ζητάς να σου κάνουν κάποια εργασία - παραμετροποίηση στην εφαρμογή θα πρέπει να το καταγράφεις όσο πιο αναλυτικά μπορείς, να το συζητάς - συμφωνείς με τον σύμβουλο-εταιρία που θα το υλοποιήσει. Αυτός με τη σειρά του να σου απαντάει γραπτώς για το τι - πως και πόσο θα χρειαστεί για να το φτιάξει. Το να ζητάς κάτι προφορικά είναι ότι καλύτερο για τις εταιρίες υποστήριξης (πιστεύω όχι για όλες..!!) που φτιαχνουν το 'Α-1' και όταν στο παραδίδουν μπορεί να μην είναι αυτό που ακριβώς θέλεις και στη συνέχεια σε χρεώνουν ξανά για να σου φτιάξουν το 'Α'.

Τα συστήματα δεν είναι φτιαγμένα για πυρινικούς φυσικούς, αλλά για ανθρώπους, και το να μην μπορείς να τα διαχειριστείς πλήρως από την πρώτη ημέρα είναι λογικό (αν δεν είσαι σύμβουλος πληροφορικής και ασχολείσαι μόνο με αυτό). Συγκεκριμένα αυτό που ζήτησες για ένα σύμβουλο που γνωρίζει πραγματικά καλά την εφαρμογή δεν είναι τίποτα. Καλή συνέχεια με την εφαρμογή που θεωρώ ότι μπορεί να σου δώσει πολλα & να καλύψει τις ανάγκες της εταιρίας σου... ΑΡΚΕΙ Ο ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ ΣΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΊΖΕΙ ΠΟΛΎ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΉ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΊΖΕΙ κ ΑΝ ΟΧΙ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΙΤΟ) ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΧΡΕΏΝΟΝΤΑΣ ΣΕ.

ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΕΞΥΠΗΡΈΤΗΣΗΣ - ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΜΙΑΣ ΕΦΑΡΜΟΓΉΣ ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΆ ΠΟΥ ΔΊΝΟΥΝ ΠΡΟΣΤΙΘΈΜΕΝΗ ΑΞΊΑ ΣΤΟ ΠΡΟΙΟΝ.

ΈΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΕΙΡΌΤΕΡΟΥΣ ΕΧΘΡΟΎΣ ΤΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΏΝ ΕΊΝΑΙ ΟΙ ΚΑΚΟΙ ΣΎΜΒΟΥΛΟΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...