Προς το περιεχόμενο

άδεια λογιστη Δ κατηγορίας με προυπηρεσία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΣΤΟ FORUM . ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ Μ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ 'ΤΑ ΜΕΛΗ'. ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΠΩΣ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΞΩ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ¨? ΣΕ ΠΕΛΑΤΕΣ ΔΕΝ ΠΑΤΕ,ΕΦΟΡΙΕΣ -ΙΚΑ -ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΕΙΣ ΚΤΛ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΝΕΟΥΣ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΟΜΩΣ? ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ? ΕΓΩ ΤΡΕΧΩ Κ ΔΕΝ ΦΤΑΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Κ ΕΣΕΙΣ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΤΡΙΓΥΡΝΑΤΕ ΝΑ ΛΥΝΕΤΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ? ΛΥΣΤΕ Κ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ!

Το βλέπεις λανθασμένα....

Η απασχόληση στο forum είναι επένδυση.....

1. διευρύνει τις γνώσεις σου, γιατί συνέχεια ανακαλύπτεις πράγματα που δεν ήξερες μέχρι πρότινος

2. κοινονοικοποιείσαι και αποκτάς φιλίες (εννίοτε και εχθρούς) και διασυνδέσεις σε όλη την Ελλάδα

3. λειτουργεί ως αγχολυτικό, οπότε γλιτώνεις λεφτά από τον ψυχίατρο αύριο μεθαύριο

4. αποκτάς ευρύτερη κατανόηση του επαγγέλματος και δεν νιώθεις πλέον μόνος στον επαγγελματικό αγώνα σου

και άλλα πολλά.....

Αντί λοιπόν να διαβάζεις μόνο βιβλία και νόμους για να ενημερωθείς (γιατί είναι πλεόν απαραίτητο), βάζεις στη διαδικασία ενημέρωσης και το forum, οπότε γίνεται πιο διασκεδαστική η ενημέρωση.........

Είπαμε, τα πάντα είναι κόστος ευκαιρίας.... Κάτι κερδίζεις, κάτι χάνεις......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Το βλέπεις λανθασμένα....

Η απασχόληση στο forum είναι επένδυση.....

1. διευρύνει τις γνώσεις σου, γιατί συνέχεια ανακαλύπτεις πράγματα που δεν ήξερες μέχρι πρότινος

2. κοινονοικοποιείσαι και αποκτάς φιλίες (εννίοτε και εχθρούς) και διασυνδέσεις σε όλη την Ελλάδα

3. λειτουργεί ως αγχολυτικό, οπότε γλιτώνεις λεφτά από τον ψυχίατρο αύριο μεθαύριο

4. αποκτάς ευρύτερη κατανόηση του επαγγέλματος και δεν νιώθεις πλέον μόνος στον επαγγελματικό αγώνα σου

και άλλα πολλά.....

Αντί λοιπόν να διαβάζεις μόνο βιβλία και νόμους για να ενημερωθείς (γιατί είναι πλεόν απαραίτητο), βάζεις στη διαδικασία ενημέρωσης και το forum, οπότε γίνεται πιο διασκεδαστική η ενημέρωση.........

Είπαμε, τα πάντα είναι κόστος ευκαιρίας.... Κάτι κερδίζεις, κάτι χάνεις......

μην ασχολεισαι με τον καθε πικραμενο/νη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΟ ΠΑΙΧΤΕΣ

ΕΣΥ ΖΗΛΕΥΕΙΣ Η ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ?

ΑΕΙ ΣΙΧΤΙΡ ΠΑΛΙΟ ΜΑΛ… ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΗ

ΟΛΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΡΙΤΙΚΗ

ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΕ ΛΕΝΕ ΜΑΛΑΚΑ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ

Αυτός ο τύπος εδω πέρα συμπεριφέρεται σύμφωνα με τους κανόνες που ρυθμίζουν την συμπεριφορά εδω μέσα και αν όχι γιατί δεν του έχει απαγορευτεί το δικαίωμα να κάνει δημοσιεύσεις?

Δεν νομίζω να έχει το δικαίωμα ο διαχειριστής να παραβαίνει τους ίδιους τους κανονισμούς λειτουργίας?

Απαιτώ να του απαγορευτεί το δικαίωμα να λαβαίνει μέρος σε συζητήσεις βάσει των κανονισμών του φόρουμ.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

καλησπέρα,

θα ήθελα να μάθω εάν μπορώ να αποκτήσω άδεια λογιστή εφόσον εργάζομαι από το 1999 σε α.ε ώς εργαζόμενη λογιστηρίου αλλά με πρόσληψη υπαλλήλου γραφείου σε οχτώ ωρών καθεστώς ανελειπώς. με βεβαίωση εργοδότη γίνεται?

ευχαριστώ πολύ

Αν θές την γνώμμη μου μην βγάλεις καμμία άδεια, εκτός αν θες να γεμίσεις τα ταμεία κάποιων τεμπέληδων με χρήμα.

Αυτή την στιγμή για τους αδαείς έχουν προαποφασίσει να βάλουν μέσα τους πάντες με το επιχείρημα ανοίγματος του επαγγελματος και τόνωσης του ανταγωνισμού αλλα η πραγματικότητα απέχει πολύ απο αυτό.

Δεν θυμηθήκε ξαφνικά ο Μπένυ να αποκαταστήσει αδικίες και ανωμαλίες που προξένησε το 340/98 αλλα να σώσουν τις θέσεις τους οι πρασινοφορουροί εντεταλμένης υπηρεσίας και πιστοί σημιτικοί.

Επίλογος.

Πτυχιούχοι και μη , εμπειρικοί και μη ούτε ενα ευρω στο ΟΕΕ τον αρχηγό όλων των συντεχνιών.

Διάλυση του ΟΕΕ απο τον λαό και οχι αποι τον τομσεν.

Ο οεε δεν επιβαρύνει τον κρατικό προυπολογισμό αλλά κατακλέβει το εισόδημα σας.

Καμμία νεα αδεια λογιστή φοροτέχνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΣΤΟ FORUM . ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ Μ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ 'ΤΑ ΜΕΛΗ'. ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΠΩΣ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΞΩ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ¨? ΣΕ ΠΕΛΑΤΕΣ ΔΕΝ ΠΑΤΕ,ΕΦΟΡΙΕΣ -ΙΚΑ -ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΕΙΣ ΚΤΛ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΝΕΟΥΣ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΟΜΩΣ? ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ? ΕΓΩ ΤΡΕΧΩ Κ ΔΕΝ ΦΤΑΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Κ ΕΣΕΙΣ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΤΡΙΓΥΡΝΑΤΕ ΝΑ ΛΥΝΕΤΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ? ΛΥΣΤΕ Κ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ!

Φαντασου μας κατι σαν το Κοπερφιλντ ενα πραγμα,κανουμε ολα αυτα που λες + το FORUM ταυτοχρονα...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας κι είσαι παλιός, τσέκαρε τι ήταν ο δικολάβος, και ξαναέλα...

Α επίσης, δες λίγο και τη διαφορά μεταξύ αρχιτέκτονα, πολιτικού μηχανικού και δομικών έργων.......

Και ξανασυζητάμε......

ΔΙΚΟΛΑΒΟΣ = Έλληνας ή Ευρωπαίος υπήκοος με απολυτήριο λυκείου μπορεί να δώσει εξετάσεις σε επιτροπή και να ασκήσει το επαγγελμα του δικολάβου. αντικείμενό του είναι η εκπροσώπηση σε ειρηνοδικείο ενάγοντος ή εναγομένου.

Πτυχιούχος ΑΕΙ δεν δίνει εξετάσεις και αποκτά αυτοδίκαια τον τίτλο του δικολάβου.

Προϋπόθεση ότι στο ειρηνοδικείο της περιοχής δεν ασκούν επάγγελμα πάνω άπό 4 δικηγόροι ή ασκούμενοι δικηγόροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΣΤΟ FORUM . ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ Μ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ 'ΤΑ ΜΕΛΗ'. ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΠΩΣ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΞΩ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ¨? ΣΕ ΠΕΛΑΤΕΣ ΔΕΝ ΠΑΤΕ,ΕΦΟΡΙΕΣ -ΙΚΑ -ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΕΙΣ ΚΤΛ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΝΕΟΥΣ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΟΜΩΣ? ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ? ΕΓΩ ΤΡΕΧΩ Κ ΔΕΝ ΦΤΑΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Κ ΕΣΕΙΣ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΤΡΙΓΥΡΝΑΤΕ ΝΑ ΛΥΝΕΤΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ? ΛΥΣΤΕ Κ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ!

Ρωτάς ή μας τη λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη εμπειρ-ί-κος δικολάβος

ΔΙΚΟΛΑΒΟΣ = Έλληνας ή Ευρωπαίος υπήκοος με απολυτήριο λυκείου μπορεί να δώσει εξετάσεις σε επιτροπή και να ασκήσει το επαγγελμα του δικολάβου. αντικείμενό του είναι η εκπροσώπηση σε ειρηνοδικείο ενάγοντος ή εναγομένου.

Πτυχιούχος ΑΕΙ δεν δίνει εξετάσεις και αποκτά αυτοδίκαια τον τίτλο του δικολάβου.

Προϋπόθεση ότι στο ειρηνοδικείο της περιοχής δεν ασκούν επάγγελμα πάνω άπό 4 δικηγόροι ή ασκούμενοι δικηγόροι

κανόνισε ευτραφή φίλε μου να πέσεις σε κανα ελεγχο απο εμπειρικό ΙΕΚ , ξέρεις απο αυτούς που οι ΔΟΥ τους εχουν κάνει εφοριακούς Α τάξης θα σου σουτάρει κανα δικολαβικό(δεν το λέω) και αντε να βρείς μετά τις πταιει? εισαστε τσεκαρισμένοι όλοι οι πτυχιούχοι της ΠΕΦΕ επιστημονες φοροτεχνικοι στον τιτλο και στον ογκο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την απελευθέρωση των επαγγελμάτων ( και του λογιστή ), θα πάψουν να ισχύουν οι άδειες και τα όρια τζίρου για την υπογραφή ισολογισμών. Όποιος μπορεί θα υπογράφει παντού, από β΄κατηγορ. μέχρι γ' κατηγορ. σε βιομηχανίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη μεκριζής δημήτρης

Με την απελευθέρωση των επαγγελμάτων ( και του λογιστή ), θα πάψουν να ισχύουν οι άδειες και τα όρια τζίρου για την υπογραφή ισολογισμών. Όποιος μπορεί θα υπογράφει παντού, από β΄κατηγορ. μέχρι γ' κατηγορ. σε βιομηχανίες.

Η απάτη και η ηλιθιότητα στην ελλάδα δεν έχει πάτο, απο το 2001 η Ελλάδα έχει εντολή να σταματήσει την απαγορευση στο λογιστικό επάγγελμα, έγινε κάτι? βέβαια και όχι. Απο το αρχιερέα της διαπλοκής μέχρι τον καραμάν αλή και απο τον γιωργάκη μέχρι τον λούσιους το επάγγελμα ειναι ανοικτό για όλους: αποφοίτους γυμνασίου κατόχους Α τάξης , μέχρι αποφοίτους λυκείου μεταβατικούς, παπάδες, θεολόγους, πάντειο, νομική,ιταλούς , ρουμάνους, μπαγκλαντές εκτός απο τους φυσικούς λογιστές (κατ τιτλο). Ο 2515/97 έδωσε χρήμα σε μία συντεχνία και στους αυλικούς τους, αυτά πληρώνουμε τώρα όλοι τους αληταράδες συντεχνίτες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμπειροτέχνες του Ο.Ε.Ε. βαστάω μικρό καλάθι κατα πόσο το λογιστικό επάγγελμα θα τηρείται απο τους φυσικούς λογιστές ή όχι με τρόικες ή όχι, εκεί που είμαι σίγουρος είναι ότι ο Ο.Ε.Ε. της ρεμούλας και των ταξιδίων σε τροπικές χώρες θα βρεθεί στον φυσικό του χώρο τα δικαστήρια, και οι υπεξαιρετές θα μετατραπούν σε λεβέντες εν μια νυχτί, σας περιμένουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη καθαρά δευτέρα

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΟ ΠΑΙΧΤΕΣ

ΕΣΥ ΖΗΛΕΥΕΙΣ Η ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ?

ΑΕΙ ΣΙΧΤΙΡ ΠΑΛΙΟ ΜΑΛ… ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΗ

ΟΛΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΡΙΤΙΚΗ

ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΕ ΛΕΝΕ ΜΑΛΑΚΑ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ

μαζεψέ τη, μπορεί να θεωρηθεί τεκμήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΟ ΠΑΙΧΤΕΣ

ΕΣΥ ΖΗΛΕΥΕΙΣ Η ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ?

ΑΕΙ ΣΙΧΤΙΡ ΠΑΛΙΟ ΜΑΛ… ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΗ

ΟΛΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΡΙΤΙΚΗ

ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΕ ΛΕΝΕ ΜΑΛΑΚΑ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ

κακώς ασχολείσαι φίλε Κίτσο.

Άσε τον καραγκιόζη να πει την κακία του να ξεθυμάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη σαρακοστη στο γουδι

κακώς ασχολείσαι φίλε Κίτσο.

Άσε τον καραγκιόζη να πει την κακία του να ξεθυμάνει...

ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΧΕΙΡΟΠΕΔΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...