Προς το περιεχόμενο

Εκατό- καλά-υγειή χρόνια ! στόν συνάδελφο DAS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρονια σου πολλα!! καθε χρονο γερος και χαρουμενος με την οικογενεια σου και του χρονου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Παρόλα που με … έχει ορκίσει με … όρκο σιωπής δεν αντέχω να μην περιγράψω σκηνές από το χθεσινοβραδυνο  private πάρτυ που παρέθεσε ο Κίμωνας επ ευκαιρία των γενεθλίων του στο Κτήμα του στην Εκάλη .

 

Γνωστοί επιχειρηματίες και λογιστές μαζί με τους λιλιπούτειους υιούς κ τις θυγατέρες τους χόρεψαν στους ρυθμούς της μουσικής ως τις πρώτες πρωινές ώρες.

Την παράσταση ως συνήθως έκλεψε η … young and beautiful σύζυγος του που φορούσε μια κατάλευκη τουαλέττα την οποία κοσμούσε με ένα πανάκριβο κολιέ από διαμάντια και μπριγιάν κάτι που έκανε τους άνδρες της προσωπικής της ασφάλειας να είναι σε διαρκή επιφυλακή μέσα στους απέραντους κήπους του κτήματος .

 

Ο … Γάμα Τάξεως… accountant επιφύλαξε πολλές γευστικές εκπλήξεις στους καλεσμένους του. Επέλεξε ψίχα από βασιλικές καβουροδαγκάνες, χταπόδι σχάρας με φάβα Σαντορίνης, λαβράκι με ριζότο και λεμόνι και λευκό παγωμένο κρασί από Σαμιώτικους και Βουργουνδιανούς αμπελώνες.

Ο μεγαλολογιστής  και η comme-il-faut σύζυγός του Βάικυ οσονούπω απ  ότι  ενημέρωσαν την ομήγυρη θα ξεκινήσουν τις καλοκαιρινές τους διακοπές.   Θα αναχωρήσουν με ιδιωτικό αεροπλάνο για σαφάρι στην Κένυα, την πιο ελκυστική χώρα της Ανατολικής Αφρικής. Το ζευγάρι λίγο αργότερα θα μετακινηθεί στα νότια της Αφρικής και στη Ναμίμπια για θα καταλήξουν στη Σάμο όπου θα εορτάσουν το 15Αυγουστο … ενώ δεν αποκλείεται και μια μικρή ολιγοήμερη απόδραση στη Πύλο όπου στο  γνωστό ελιτίστικο χοτέλ Κάβο Ναβαρίνο … θα ξεμπερδέψει με τα τελευταία Ε1 που του απομένουν … αυτος δε θα περιμένει τη τελευταια παραταση του Θεοχάρη για Οκτώβρη μια και θάχουν αρχίσει τα χιόνια και η περίοδος του σκι στο αγαπημενο του 
 Gstaad .

 

Απηυδησμένος από αυτή την επίδειξη νεουπλουτισμού απεχώρησα κατά την 6η πρωινή της Δευτέρας .. τρεκλίζοντας … και πηγα στο γραφείο μου όπου μέχρι και μέχρι αυτή την ώρα φορώντας ακόμη το κοστούμι από το Μπρακούλια που αγορασα για την περισταση …προσπαθώ να στειλω δηλώσεις .

 

Πάντα Τέτοια... Χρόνια Πολλά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νάσαι καλά ρε φίλε , χρόνια πολλά και καλά,να χαίρεσαι την οικογένειά σου. Ποιός τη χάρη σου,μετά την περιγραφή - διαφήμηση που έκανε ο Νίκος, όσοι πελάτες σου χρώσταγαν θα τρέξουν να σε ενισχύσουν στα...έξοδα :P .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΡΟΝΙΑ  ΠΟΛΛΑ!!!!   ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ,  ΝΑ  ΧΑΙΡΕΣΑΙ  ΤΗΝ  ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ  ΣΟΥ,  ΚΑΙ  ΟΣΟΥΣ  ΑΓΑΠΑΣ!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΧ βρε Κίμωνα. Κράτα γερά την καλή σου την διάθεση. 

Χρόνια πολλά μικρέ. Φιλιά σε όλα τα κορίτσια σου.

 

(Εντάξει βρε στο μεγάλο κορίτσι εσύ.. Άντε μην γενεί και καμιά παρεξήγηση...  :P  :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον αγαπητό μου φίλο Κίμωνα.

 

Φίλε, εύχομαι ότι καλύτερο να τυχαίνει στη ζωή σου, να είσαι πάντα υγιής, χαρούμενος και δυνατός.

Να χαίρεσαι και να σε χαίρονται και τα τέσσερα κοριτσάκια σου.

 

 

Μάσκα δεν έχω να γυρνώ, στο καρναβάλι ετούτο.

Μόνο μια απόχη να τρυγώ, της θάλασσας την πονηριά

και της σιωπής τον πλούτο.

Bάρα καλή, βάρα γερή, μια ντουφεκιά ζαχαρωτή.

Κι άσε να νιώσει η γαλαρία, του χαρτοπόλεμου τη βία.

Σκουπίδι η σκέψη την πετώ, τη λογική απαρνιέμαι.

Μ’ ένα σαράκι αρμένικο, για δρόμους που δε θέλησα,

στις χαραυγές ξεχνιέμαι.

Βάστα το νου  βάστα το νου, να μην γκρινιάξει του καιρού.

Πού `φτιαξε με τον πόνο κλίκα, και τσιγκουνεύεται στη γλύκα.

 

Χρόνια σου πολλά καλέ μου φίλε.

Να τα εκατοστήσεις.

 

Φίλε μου καλέ σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου , είμαι ευτυχισμένος άνθρωπος αφου με αξιώνει να κάνω φίλους , Ανθρώπους σαν και εσένα .

Θα τα εκατοστησουμε όλοι μαζί παρέα .

Φιλιά πολλά ,

γιατι εμείς δεν τσιγκουνευόμαστε ποτέ

 

Μετά από αυτά... τι να προσθέσω ???

 

Χρόνια πολλά Κίμωνα 

 

Καλη μου Μαρία , εγω μετα απο όλα αυτά τι άλλο να προσθέσω???

Βαστα το νού και όλα θα γίνουν , με ταχύτητα φωτός ......

Σε ευχαριστώ πολύ , να είσαι πάντα καλά γεματη υγεία και χαρά .

 

χρόνια πολλά, καλά και δημιουργικά εύχομαι Κίμωνα, να σε χαίρεται η όμορφη οικογένειά σου.

 

Σε ευχαριστώ πολύ Αννίκα μου , να είσαι πάντα χαμογελαστή , χαρούμενη και ευτυχισμένη ,

ελπίζω να τα πούμε σύντομα απο κοντά .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά και νάσαι καλά ...

Ξέρω τι περνάς. Κουράγιο και να ξέρεις πως οι δυσκολίες προκύπτουν σ' αυτούς που τις αντέχουν.

Βάστα γερά Κίμωνα.

Μαζί σου και σε κρυα και σε βροχές, μακάρι νάμαστε μαζί και στα πολλά σου χρόνια. Να χαίρεσαι και να σε χαίρονται στην οικογένειά σου.

Και μεταξύ μας ... "θα νιώσεις καυτή την ανάσα μου στο σβέρκο σου" (Θεοχάρης!!!).

 

Κωστήηηηηηηη , σε ευχαριστώ πολύ φίλε , δεν χαμπαριάζουμε ωρέ και όσο είμαστε υγιείς προχωράμε ακάθεκτοι φίλε.

Να είσαι πάντα καλά γεματος υγεία ,και να χαιρεσαι αυτούς και αυτά που αγαπάς ,

Φιλια

 

Κίμωνα, χρόνια σου πολλά , ευτυχισμένα χαρούμενα, σε σένα και στην οικογένειά σου. Και μη ξεχνάς : Τα πρώτα εκατό χρόνια είναι δύσκολα...Κράτα  γερά, όπως όλοι μας, και αυτό θα περάσει, φίλε μας καλέ...

 

Σας ευχαριστώ απο τα βάθη της καρδιάς μου , ευχομαι να εχετε πάντα υγεία και δύναμη .

Ολες οι επιθυμίες σας , ευχές μας

Ελπίζω να τα πούμε και απο κοντά

 

χρόνια πολλά κίμωνα..να πραγματοποιηθούν όλα σου τα όνειρα..

 

να είσαι πάντα γερός και να χαίρεσαι όσους αγαπάς..

 

καλημέρα..

 

Δημήτρη μου σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου , ευχομαι να πάθεις ότι ποθείς όσο πιο γρήγορα γίνεται , να εισαι πάντα καλά και να χαιρεσαι και εσυ ότι αγαπάς.

Αντε να περνανε οι μέρες και να καταφερουμε να τα πούμε απο κοντά

 

Νάσαι πάντα καλά φίλε μου. Χρόνια πολλά!

 

Και το καθιερωμένο τραγουδάκι:

 

http://www.youtube.com/watch?v=1O_1fNL_B5w

 

Μητσοοοοοοοοοοοοοοοοοοο , αερας πεχλιβάνης φίλε, να σαι καλά πάντα και να χαιρεσαι την οικογένειά σου , υγεια χαρα και ευτυχία.

Αντε λέμεεεεεεεεεεεεεεεεε

 

Χρόνια σας πολλά.

 

Να σας χαίρεται και να χαίρεστε την οικογενειά σας.

 

Σε ευχαριστώ πολύ Παναγιώτη ,

να χαιρεσαι και εσύ αυτους και αυτά που αγαπάς,

 

 

Χρόνια πολλά! με υγεία και ευτυχία!

 

Ευχαριστώ πολύ Σοφία ,

ευχες και σε εσένα για ότι καλύτερο στη ζωή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στρογγυλά σαράντα βλέπω κλείνεις Κίμωνα........

 

Δράττωμαι της ευκαιρίας να σου αφιερώσω ένα κομμάτι που αγαπώ και αφορά στους σαραντάρηδες.

 

 

 

Ευχομαι να τα πολλαπλασιάσεις, και νά ΄ναι όλα καλά κι ευτυχισμένα.

 

........Κι από τσι χάρες τση ζωής τσι πιά όμορφες να πάρεις.......

 

Γιάννη μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου , είναι τιμή μου που σε εχω γνωρίσει (εστω και μεσα απο εδω) και ξέρεις ότι το εννοώ παρότι δεν ετυχε  να συναντηθουμε .

Το τραγούδι ήταν πανέμορφο .

Ολοψυχες ευχές και απο εμένα

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ

 

SAN

 

Αντωνη μου σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου , υγεια χαρα και ευτυχία σε εσένα και την οικογενειά σου .

Εμεις θα βρεθούμε και θα τα πούμε και απο κοντά .

Σε ευχαριστώ και πάλι φίλε

 

Κιμωνάκο  χρόνια πολλά με υγεία,χαρά, δημιουργικότητα και ό,τι άλλο ποθείς.

 

Να σε χαίρονται οι γυναίκες σου και να τις χαίρεσαι κι εσύ 

 

Οι φίλοι που σε αγαπάνε να πολλαπλασιάζονται 

 

Να είσαι γερός και να συνεχίσεις να προσφέρεις την ψυχή σου σε όσους σε όλους όσους σε συναναστρέφονται

 

 

Σας επιθυμήσαμε πολύ!!!!

 

Φιλάκια πολλά!!! 

 

Αγαπημενη Σοφία , Κωστα και τρελά ξανθά αγόρια της Φλώρινας , περίμεναμε με αγωνία το τηλεφωνημα για  καθοδό σας προς Αθήνα μεριά τον Ιούνιο , αλλα τελικά απο ότι καταλάβαμε δεν έτυχε . Δεν πειράζει όμως , την υγειά μας να χουμε και όλα θα τα καταφέρουμε . Ειμαι ευτυχισμένος άνθρωπος που έχω γνωρίσει τόσους καλούς φίλους στην ζωη μου και αυτο δεν θα το άλλαζα ποτέ και με τίποτα .

Σε ευχαριστώ απο τα βάθη της ψυχής μου .

 

 

Χρόνια πολλα και καλά φίλε Κιμωνα!

Ευχές για ότι καλύτερο!

 

Τασο μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου , να είσαι πάντα χαρουμενος και ευτυχισμένος γεμάτος υγεία και να χαίρεσαι τις γυναίκες της ζωή σου .

Φιλιά πολλά φίλε .

 

 

 

φίλε Κίμων τις ειλικρινέστερες ευχές μου για την ημέρα των γενεθλίων σου..

 

με αγάπη

sotiris x.

 

Φίλε Σωτήρη , σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου , να εισαι πάντα καλά και να χαίρεσαι ότι αγαπάς .

Υγεια χαρά ευτυχία και δεκάδες ευχες με αγάπη και απο εμένα .

 

 

Κιμωνάκο χρόνια πολλά και καλά γεμάτα όμορφες στιγμές

 

Μαράκι μας καλό , σε ευχαριστώ πάρα πολύ .

Ευχομαι ολόψυχα να είναι όλη σου η ζωή ένα τραγούδι αγαπημένο.

Αυτό και τίποτε άλλο .

Αντε λέμεεεεεεεεεεεεεεε

 

 

Κίμωνα χρόνια σου πολλά ο,τι επιθυμείς να είσαι πάντα καλά με την οικογένειά σου!!

Εύχομαι τα καλύτερα από δω και πέρα...

 

Κωστή σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου , ευχομαι του χρόνου να είσαι διπλός και τρίδιπλος και να μην αγχώνεσαι για τίποτα.

Ολα θα γινουν όπως πρέπει .

Και ως γνωστό , η μπύρα μόνο στην κατάψυξη ....

 

Χρόνια πολλά και καλά!

Υγεία σε σας και την οικογένεια σας!

Μαρία

 

Σε ευχαριστώ πολύ Μαρία ,

να εισαι πάντα καλά γεματη απο υγεια και χαρά .

 

Κίμωνα και από εμένα χρόνια σου πολλά. Να σε χαίρεται το κορίτσι σου (βλ. Βίκυ), και τα κορίτσια σου (βλ. κόρες σου), για να μην παρεξηγούμαστε...

Αγγελική

 

Αγγελική μας , σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις ευχές και εγω και οι γυναίκες μου , να είσαι πάντα καλά και να χαιρεσαι τους άντρες της ζωής σου . Αντε να τελειώνουμε να μαζευτουμε σε κανα πούλμαν λέμεεεεεεεεεεεεεε

 

 

Χρόνια πολλά αρχηγέ. Πάντα σιδερένιος και γελαστός.

 

Ειμαι ελάχιστος , που λέει και ενας φίλος , για να με λές εσυ αρχηγό . Καλέ μου φίλε δόκτορα σου εύχομαι απο τα βάθη της ψυχής μου ότι καλύτερο σε εσένα και στην οικογένειά σου . Επίσης θέλω να σου πώ , ότι ο δεύτερος γιός σου μπορεί και να σου μοιάσει , για αυτό μην αργείς σου λέωωωωωωωωωωωωωωωωω.

Αν δεν κατέβεις μια τρίτη για φαί  θα τσακωθούμε ,

τέλος .

Φιλιά πολλά πολλά στην μούρη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κίμωνα, χρόνια πολλά να χαίρεσαι όσους αγαπάς και σε αγαπούν, την οικογένειά σου, ότι καλύτερο σου εύχομαι 

 

Αργυρώ σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές , υγεια χαρά και ευτυχία να εχεις πάντα στην ζωή σου .

Χαιρετισμούς και θα κανονισουμε εκείνες τις μπύρες και τα κρασιά σύντομα , ..... ελπίζω .

 

Χρόνια πολλά και καλά. Να σε χαίρονται η οικογένειά σου, οι φίλοι σου και εμείς που μας παρέχεις πολύτιμη βοήθεια. Να είσαι πάντα γερός και γελαστός, χωρίς στενοχώριες και άγχη.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου και τα καλά σου λόγια , να είσαι και εσυ πάντα καλά γεμάτη απο υγεία και χαρά .

 

50th-birthday-flag-5066-p.jpg

 

Βιάζεσαι ρε μωρό να με μεγαλώσεις , αλλα εμένα δεν με πειράζει φίλε μου καλέ , και 100 να είμαι αρκεί να σας εχω παρέα και να γουστάρουμε . Πολλά φιλιά φίλε σε εσενα και στην οικογένειά σου , να είσαι πάντα καλά και να τους χαίρεσαι .

 

 

Αδερφε μου πανεμορφε ,πανεξυπνε ,παναξιε ,παντοκρατορα ποιητη ουρανου και γης...

 

χρονια πολλα και καλα .

Ειθε να σου μοιασουμε ολοι μας.

 

Πολυαγαπημένε μου αδελφέ Γιώργο , μακάρι όλοι οι άνθρωποι σε αυτό τον κόσμο να είχαν την ποιότητα , την δύναμη και την ψυχή σου , τότε όλα θα ήταν αλλιώς .

Οσο και αν προσπαθώ να σκεφτώ σε τι θα μπορούσες να μου μοιάσεις , τόσο περισσότερο πιστεύω ,

ότι θα ήθελα να ήμουνα......... εσύ .

Σας αγαπάμε πολύ ,

πάρα πολύ ,

φιλιάαααααααααααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια σου πολλα!! καθε χρονο γερος και χαρουμενος με την οικογενεια σου και του χρονου!!!

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές , εύχομαι και εγω με την σειρά μου , μέσα απο την ψυχή μου να είσαι πάντα δυνατός , γεμάτος απο υγεία  και να χαιρεσαι την οικογένειά σου .

 

 

 Χρόνια πολλά Κίμωνα , με υγεία κυρίως.

 

Σε ευχαριστώ πολύ Σωτήρη , να είσαι και εσύ πάντα καλά , χαρούμενος και ευτυχισμένος γεμάτος υγεία , Να χαίρεσαι την οικογένεια και ελπίζω να τα πούμε σύντομα απο κοντά .

 

Φιλε μου Χρόνια Πολλά, Χρόνια Καλά κ Ευτυχισμένα!

Να χαίρεσαι τη Βίκυ και τα παιδάκια σου.

Πολλά Φιλιά

 

Δημητρη μουυυυυυυυυυυυυυ, δημητρη μούυυυυυυυυυυυυυ , φίλε μου καλέ σε ευχαριστώ πάρα πολύ , να είσαι πάντα καλά και να χαίρεσαι την γυναίκα σου και τα παιδιά σου . Να είστε πάντα χαρούμενοι και ευτυχισμένοι και να μην αγχώνεσαι για τίποτα , όλα θα γινουν φίλε μου , όλα .

Φιλιά

 

Κίμωνα χρόνια πολλά και καλά!

Να τα εκατοστήσεις !

Υγεία κυρίως και ευτυχία με την υπέροχη οικογένειά σου!

 

Ευαγγελιά σε ευχαριστώ πάρα πολύ , να είσαι και εσύ πάντα καλά και να χαίρεσαι την οικογένειά σου , να είστε πάντα ευτυχισμένοι γεμάτοι υγεία .

 

 

Εισαι ποιητης ρε Καχρι!!!

Κιμωνακο ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!

 

Σε ευχαριστώ Γιώργη μου , να χαίρεσαι τον γιόκα σου και την γυναίκα σου και να είμαστε πάντα καλά να ακούμε και να διαβάζουμε......... κάχρι

Κίμωνα χρόνια σου πολλά  με υγεία να είστε καλά εσύ και η οικογενειά σου.

 

Σε ευχαριστώ πολύ Γιάννη , σου ευχομαι να έχεις πάντα υγεία και να χαίρεσαι την οικογένειά σου .

Χαιρετισμούς σε όλους

 

 

Χρόνια σου πολλά Παλικάρι ....

 

Πάντα γερός, δυνατός και χαμογελαστός ...

 

Να σε χαίρονται τα κορίτσια σου ....

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ , να κοιτάξεις να τελειώνεις γρήγορα και να πάς στα βλαστάρια σου και στην γυναίκα σου , τίποτα άλλο δεν υπάρχει φίλε πέρα απο αυτό . Να είσαι πάντα καλά , γερός και δυνατός .

Φιλια΄πολλά

 

 

Πολυχρονοι στους εορταζοντες με υγεια

 

Ευχαριστούμε πάρα πολύ , να εχετε και εσείς πάντα υγεία και χαρά στη ζωή σας.

 

Νάσαι καλά ρε φίλε , χρόνια πολλά και καλά,να χαίρεσαι την οικογένειά σου. Ποιός τη χάρη σου,μετά την περιγραφή - διαφήμηση που έκανε ο Νίκος, όσοι πελάτες σου χρώσταγαν θα τρέξουν να σε ενισχύσουν στα...έξοδα :P .

 

Κωστή μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ , να χαιρεσαι και εσυ την οικογένειά σου και να είσα πάντα χαρούμενος και ευτυχισμένος , γεμάτος υγεία . Οσο για τον καχρι , θα τον αφήσω τελευταιο .....

Φιλιά φίλε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΡΟΝΙΑ  ΠΟΛΛΑ!!!!   ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ,  ΝΑ  ΧΑΙΡΕΣΑΙ  ΤΗΝ  ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ  ΣΟΥ,  ΚΑΙ  ΟΣΟΥΣ  ΑΓΑΠΑΣ!!! :)

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ  Κατερίνα , να χαιρεσαι και εσύ αυτους και αυτα που αγαπάς

 

ΑΧ βρε Κίμωνα. Κράτα γερά την καλή σου την διάθεση. 

Χρόνια πολλά μικρέ. Φιλιά σε όλα τα κορίτσια σου.

 

(Εντάξει βρε στο μεγάλο κορίτσι εσύ.. Άντε μην γενεί και καμιά παρεξήγηση...  :P  :D )

 

Αγαπημένε μου Κωστή , σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές , εχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ που δεν κατάφερα να σε δω απο κοντά , αλλα ξερω ότι δεν με παρεξηγείς . Σου ευχομαι να είσαι πάντα καλά και να χαίρεσαι τα ζουζουνια σου και την Ιωάννα σου , υγεια χαρα και ευτυχία πάντα στην ζωή σας .

Φιλιά πολλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλα που με … έχει ορκίσει με … όρκο σιωπής δεν αντέχω να μην περιγράψω σκηνές από το χθεσινοβραδυνο  private πάρτυ που παρέθεσε ο Κίμωνας επ ευκαιρία των γενεθλίων του στο Κτήμα του στην Εκάλη .

 

Γνωστοί επιχειρηματίες και λογιστές μαζί με τους λιλιπούτειους υιούς κ τις θυγατέρες τους χόρεψαν στους ρυθμούς της μουσικής ως τις πρώτες πρωινές ώρες.

Την παράσταση ως συνήθως έκλεψε η … young and beautiful σύζυγος του που φορούσε μια κατάλευκη τουαλέττα την οποία κοσμούσε με ένα πανάκριβο κολιέ από διαμάντια και μπριγιάν κάτι που έκανε τους άνδρες της προσωπικής της ασφάλειας να είναι σε διαρκή επιφυλακή μέσα στους απέραντους κήπους του κτήματος .

 

Ο … Γάμα Τάξεως… accountant επιφύλαξε πολλές γευστικές εκπλήξεις στους καλεσμένους του. Επέλεξε ψίχα από βασιλικές καβουροδαγκάνες, χταπόδι σχάρας με φάβα Σαντορίνης, λαβράκι με ριζότο και λεμόνι και λευκό παγωμένο κρασί από Σαμιώτικους και Βουργουνδιανούς αμπελώνες.

Ο μεγαλολογιστής  και η comme-il-faut σύζυγός του Βάικυ οσονούπω απ  ότι  ενημέρωσαν την ομήγυρη θα ξεκινήσουν τις καλοκαιρινές τους διακοπές.   Θα αναχωρήσουν με ιδιωτικό αεροπλάνο για σαφάρι στην Κένυα, την πιο ελκυστική χώρα της Ανατολικής Αφρικής. Το ζευγάρι λίγο αργότερα θα μετακινηθεί στα νότια της Αφρικής και στη Ναμίμπια για θα καταλήξουν στη Σάμο όπου θα εορτάσουν το 15Αυγουστο … ενώ δεν αποκλείεται και μια μικρή ολιγοήμερη απόδραση στη Πύλο όπου στο  γνωστό ελιτίστικο χοτέλ Κάβο Ναβαρίνο … θα ξεμπερδέψει με τα τελευταία Ε1 που του απομένουν … αυτος δε θα περιμένει τη τελευταια παραταση του Θεοχάρη για Οκτώβρη μια και θάχουν αρχίσει τα χιόνια και η περίοδος του σκι στο αγαπημενο του  Gstaad .

 

Απηυδησμένος από αυτή την επίδειξη νεουπλουτισμού απεχώρησα κατά την 6η πρωινή της Δευτέρας .. τρεκλίζοντας … και πηγα στο γραφείο μου όπου μέχρι και μέχρι αυτή την ώρα φορώντας ακόμη το κοστούμι από το Μπρακούλια που αγορασα για την περισταση …προσπαθώ να στειλω δηλώσεις .

 

Πάντα Τέτοια... Χρόνια Πολλά !!!

 

 

Εσυ έτσι και αλλιώς πολυαγαπημένε μου καχρι , είσαι μια κατηγορία μόνος σου , είτε στην λογιστική , είτε στο πινγκ πονγκ , είτε στο φαϊ , είτε στο ντύσιμο , είτε στις ξένες σου γλώσσες , οπότε τι άλλο θα μπορούσα να σου πώ εγώ ,  πέρα απο το ότι σε αγαπάμε για αυτο που είσαι και για τις απίστευτες στιγμές χαλάρωσης που μας προσφέρεις καθημερινά .

Σου ευχομαι να είσαι πάντα καλά για να είμαστε και εμείς ακόμα καλύτερα .

Αγόρι μου αδικείσαι , παρατατα όλα και γραψε σε μια κοσμική στήλη να σκίσεις .

Σε φιλώ γλυκα στην μούρη

Ο φίλος σου Γ ταξεως με τις βασιλικες καβουροδαγκάνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπαναλαμβάνω παλαιότερές μου ευχές (Υπεράνω όλων Η σταθερότης απόψεων)

 

Mε λίγη καθυστέρηση βέβαια (και αυτή την Φορά)
Χρόνια πολλά, καλά με υγεία και ευτυχία για σένα και τα αγαπημένα σου πρόσωπα
Και ασφαλώς, διαφωνώ με το "εκατοστήσεις" των συναδέλφων
Τώρα με το DNA , την γενετική , και τα συναφή ,
διπλασιάζω (τουλάχιστον) την ταρίφα 
smile.gif 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...