Προς το περιεχόμενο
  • 0

ιδια συμμετοχή σε αναπτυξιακό μετά την ανακοίνωση τησ 13/7


STEVE30

Ερώτηση

Καλησπέρα παιδία,

Έχει βγει ανακοίνωση στο ependyseis.gr που μας καλεί με λίγα λόγια να αποδείξουμε εκ νέου την ιδία συμμετοχή με βεβαίωση τραπέζης. Το θέμα μου είναι το εξής : η απόφαση υπαγωγής της επένδυσης δεν έχει βγεί. Παρόλα αυτά η επένδυση έχει ήδη αρχίσει και έχει δοθεί σαν προκαταβολή στον προμηθευτή σημαντικό μέρος του κόστους της. Το ποσό που πρέπει να αποδείξω ότι υπάρχει στην τράπεζα, με βάση τον φάκελο που υποβάλαμε, έχει ήδη δοθεί στον προμηθευτή και με το παραπάνω. (πληρωμένες επιταγές )

Εάν στείλω δήλωση ότι το έργο είναι σε εξέλιξη και προσκομίσω φ/α των επιταγών και των extre του όψεως που πληρώθηκαν οι επιταγές θα είμαι καλυμμένος?

Υπάρχει περίπτωση να με απορρίψουν λόγω του ότι ξεκίνησε το έργο χωρίς να βγεί εγκριτική απόφαση?

Ευχαριστώ και καλό βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλησπέρα παιδία,

Έχει βγει ανακοίνωση στο ependyseis.gr που μας καλεί με λίγα λόγια να αποδείξουμε εκ νέου την ιδία συμμετοχή με βεβαίωση τραπέζης. Το θέμα μου είναι το εξής : η απόφαση υπαγωγής της επένδυσης δεν έχει βγεί. Παρόλα αυτά η επένδυση έχει ήδη αρχίσει και έχει δοθεί σαν προκαταβολή στον προμηθευτή σημαντικό μέρος του κόστους της. Το ποσό που πρέπει να αποδείξω ότι υπάρχει στην τράπεζα, με βάση τον φάκελο που υποβάλαμε, έχει ήδη δοθεί στον προμηθευτή και με το παραπάνω. (πληρωμένες επιταγές )

Εάν στείλω δήλωση ότι το έργο είναι σε εξέλιξη και προσκομίσω φ/α των επιταγών και των extre του όψεως που πληρώθηκαν οι επιταγές θα είμαι καλυμμένος?

Υπάρχει περίπτωση να με απορρίψουν λόγω του ότι ξεκίνησε το έργο χωρίς να βγεί εγκριτική απόφαση?

Ευχαριστώ και καλό βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα σε όλους,

Ο Ορφέας έχει δίκαιο στο συγκεκριμένο θέμα. Ο φορέας της επένδυσης μπορεί να ξεκινήσει τις δαπάνες πριν την απόφαση υπαγωγής αλλά οπωσδήποτε μετά την υποβολή της πρότασης. Οπότε φίλε Steve, το πρώτο που θα πρέπει να ελέγξεις είναι να μην έχεις τιμολόγια , δελτία αποστολής, συμβάσεις κτλ. πριν την ημερομηνία υποβολής της πρότασης.

Έπειτα για την "επίκαιρη" απόδειξη της ιδίας συμμετοχής, με αντίγραφα τιμολογίων, εξοφλήσεων και τις λογιστικές εγγραφές τους πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα. Επίσης, αν έχεις κάνει αύξηση κεφαλαίου στείλε τα αντίστοιχα δικαιολογητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...