Προς το περιεχόμενο

ΕΤΑΚ νομικων προσωπων για κτίριο με leasing


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα! Θα ήθελα λιγάκι τα φώτα σας. Διαπιστώθηκε ότι δεν έχει υποβληθεί ΕΤΑΚ Νομικών Προσώπων 2009 για κτίριο που είναι με leasing. Καταρχάς υποχρέωση υποβολής του ΕΤΑΚ είχε ο μισθωτής? και αν ναι τι γίνεται τωρα σ αυτήν την περίπτωση? απ ότι είδα φέτος δε θα υποβληθεί ΕΤΑΚ από τον μισθωτή αλλά από την τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που υπάρχει κτίτιο με leasing από τράπεζα ΕΤΑΚ και ΦΜΑΠ κάνει η εταιρία που το νοικιάζει.Το μόνο που δεν κάνει είναι Ε9 για το συγκεκριμένο κτίριο παρά μόνο όταν λήξει η συμβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ΕΤΑΚ ναι. Αλλά για το ΦΑΠ απο που βγάζεις το συμπέρασμα οτι το καταβάλει ο μισθωτής;

υπέροχα!! κ τωρα θα πρεπει να υποβληθει το ΕΤΑΚ του 2009, υποθέτω...για το ΦΑΠ πήρε η ίδια η τράπεζα ζητώντας φυσικά αυτό του προηγούμενου έτους γιατί μου είπαν ότι θα το υποβάλλουν οι ίδιοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ΕΤΑΚ ναι. Αλλά για το ΦΑΠ απο που βγάζεις το συμπέρασμα οτι το καταβάλει ο μισθωτής;

υπέροχα!! κ τωρα θα πρεπει να υποβληθει το ΕΤΑΚ του 2009, υποθέτω...για το ΦΑΠ πήρε η ίδια η τράπεζα ζητώντας φυσικά αυτό του προηγούμενου έτους γιατί μου είπαν ότι θα το υποβάλλουν οι ίδιοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tην τελευταία φορά που είχα κάνει έντυπο Φορου Μεγάλης Ακίνητης Περισουσίας πρίν από το ΕΤΑΚ το βιβλιαράκι που είχα απο την Εφορία έγραφε οτι το ΦΜΑΠ το κάνουν οι εταιρίες και όχι οι τράπεζες.Το τσέκαρα και με την τράπεζα.

Αν για φέτος έχει αλλάξει κάτι συγνώμη αλλά δεν το γνωρίζω γιατί τα ακίνητα μεταβιβάστηκαν πέρσι και δεν έχω ασχοληθεί με το ΦΜΑΠ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από την Τράπεζα έτσι μου είπαν ότι φέτος θα το υποβάλλουν αυτοί. Και τι γίνεται με το ΕΤΑΚ του 2009; πόσο είναι το πρόστιμο για εκπρόθεσμη υποβολή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το ΦΑΠ το ύποβάλλει και το πληρώνει ο μισθωτής ή η τράπεζα? Γνωρίζει κανείς γιατί στο Υπουργείο δεν σηκώνουν τηλέφωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...