Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΝΑΓΓΕΛΊΑ ΠΡΌΣΛΗΨΗΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΤΈΘΗΚΕ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ


soylad

Ερώτηση

Η αναγγελία πρόσληψης ενός "υπαλλήλου" δεν κατατέθηκε στον ΟΑΕΔ γιατί ο συγκεκριμένος υπάλληλος αφού ολοκλήρωσε την εκπαίδευση και δεν υπόγραψε στο βιβλίο νεοπροσληφθέντων της εταιρίας δεν ξαναφάνηκε με την δικαιολογία ότι δεν του κάνει η εργασία και δεν θέλει να χάσει το επίδομα ανεργίας τι μπορεί να γίνει έχει ήδη καταχωρηθεί στο βιβλίο?

πότε είναι ο σωστός χρόνος εγγραφής στο βιβλίο? αφού ολοκληρώσει τουλάχιστον τα σεμινάρια?

είναι δυνατόν να μην υπάρχει μία λύση στο πρόβλημα? huh.gif

σαν να μην έφτανε αυτό η εταιρία έχει και άλλους 4 υπαλλήλους χωρίς αναγγελία στον ΟΑΕΔ από 22/6/2010διότι ο υπάλληλος που τα χειριζόταν δεν "προλάβανε"

σας παρακαλώ τα φώτα σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Η αναγγελία πρόσληψης ενός "υπαλλήλου" δεν κατατέθηκε στον ΟΑΕΔ γιατί ο συγκεκριμένος υπάλληλος αφού ολοκλήρωσε την εκπαίδευση και δεν υπόγραψε στο βιβλίο νεοπροσληφθέντων της εταιρίας δεν ξαναφάνηκε με την δικαιολογία ότι δεν του κάνει η εργασία και δεν θέλει να χάσει το επίδομα ανεργίας τι μπορεί να γίνει έχει ήδη καταχωρηθεί στο βιβλίο?

Το πρόβλημα ποιο είναι..??? Κατάθεσε αναγγελία οικιοθελούς αποχώρησης χωρίς την υπογραφή του στον ΟΑΕΔ...

πότε είναι ο σωστός χρόνος εγγραφής στο βιβλίο? αφού ολοκληρώσει τουλάχιστον τα σεμινάρια?

Τι σεμινάρια είναι αυτά..?? Τον υποχρεώνει η εταιρία (ενδοεταιρικά) να τα κάνει για να αναλάβει καθήκοντα..?? Αν ναι, λίγο πριν ξεκινήσει τα σεμινάρια...

είναι δυνατόν να μην υπάρχει μία λύση στο πρόβλημα? huh.gif

Ποιο είναι το πρόβλημά σου...???

σαν να μην έφτανε αυτό η εταιρία έχει και άλλους 4 υπαλλήλους χωρίς αναγγελία στον ΟΑΕΔ από 22/6/2010διότι ο υπάλληλος που τα χειριζόταν δεν "προλάβανε"

σας παρακαλώ τα φώτα σας

Αναγγελία τι, της πρόσληψης ή της αποχώρησης...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η αναγγελία πρόσληψης ενός "υπαλλήλου" δεν κατατέθηκε στον ΟΑΕΔ γιατί ο συγκεκριμένος υπάλληλος αφού ολοκλήρωσε την εκπαίδευση και δεν υπόγραψε στο βιβλίο νεοπροσληφθέντων της εταιρίας δεν ξαναφάνηκε με την δικαιολογία ότι δεν του κάνει η εργασία και δεν θέλει να χάσει το επίδομα ανεργίας τι μπορεί να γίνει έχει ήδη καταχωρηθεί στο βιβλίο?

πότε είναι ο σωστός χρόνος εγγραφής στο βιβλίο? αφού ολοκληρώσει τουλάχιστον τα σεμινάρια?

είναι δυνατόν να μην υπάρχει μία λύση στο πρόβλημα? huh.gif

σαν να μην έφτανε αυτό η εταιρία έχει και άλλους 4 υπαλλήλους χωρίς αναγγελία στον ΟΑΕΔ από 22/6/2010διότι ο υπάλληλος που τα χειριζόταν δεν "προλάβανε"

σας παρακαλώ τα φώτα σας

ωραια επιχειρηση !!!! πατατα στην πατατα,λαμογια στη λαμογια. με ασχετους υπαλληλους οι οποιοι προσληφθηκαν για να ανακατευονται με εργατικα και μαλλον ,δεν ηξεραν καν τι ειναι το πορτοκαλι βιβλιο,μου θυμησατε τωρα ,τον πατερα του εργοδοτη μου ,που εκανε προχειρους δικους του λογαριασμους πανω στα θεωρημενα δελτια αποστολης. δεν παν να τουλεγες εσυ αυτο τζιζ αυτος εκει ,αφου δεν ηξερε ο ανθρωπος τι ειναι θεωρημενο στοιχειο.ετσι και αυτος/οι ασχετοι ηταν αφου κανουν ενα λαθος κανουν και 2ο κατα συρροην μαλιστα ? πως να τα μπαλωσηςτωρα ? ρωτας και εσυ και δεν εισαι τουλαχιστον λιγο πιο σαφης ωστε να βγαινει νοημα σε αυτα που ρωτας ,διοτι εγω τουλαχιστον δεν βγαζω.τι ενοεις <<ποτε ειναι ο σωστος χρονος εγγραφης στο βιβλιο ? αφου ολοκληρωσει τα σεμιναρια?>>ο σωστος σε εργαζομενο χωρις σεμιναρια... ειναι πριν αναλαβει οποια δηποτε εργασια.κανε τα πιο λιανα τι επιχειρηση ηταν? τι υπαλληλος με σεμιναρια ηταν αυτος?μπορει π.χ να μην επρεπε καν να καταχωρηθη στο βιβλιο η πρακτικη εξασκηση φοιτητη ας πουμε , δεν καταχωρηται. τους αλλους τεσσερις!!!! τι να τους κανουμε και αυτοι σεμιναριουπαλληλοι ηταν?αυτους εγω θα τους αφηνα ως εχουν ,εκτος και αν με μαεστρια μπορεσεις το 22/6 να το κανεις 28/6 και παλι επρεπε να πας σημερα τις καρτες ,απλως τουλαχιστον ας εισαι πιο κοντα στην ασφαληση τους , να μην φαινεται οτι εχασαν πολλες μερες, μαλλον καλλιτερα , αστο ως εχει 22/6 μην το κανεις μουτζουρα και γινουν τα πραγματα ,ακομη χειροτερα . εσυ πηγαινε οσο πιο συντομα τις καρτες στον ΟΑΕΔ , ο ΟΑΕΔ δεν σου βαζει προστιμο για εκπροθεσμο , αν... καποτε σε ελεγχο το ΙΚΑ τις βρη? επιβαρυνεστε τοτε το εκπροθεσμο. μην το τραβατε πιο μακρια ,και μεγαλωνει το προβλημα με το ΙΚΑ .τα μεγαλα προστιμα εκει ειναι, οχι στον ΟΑΕΔ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

.........................................

αυτους εγω θα τους αφηνα ως εχουν ,εκτος και αν με μαεστρια μπορεσεις το 22/6 να το κανεις 28/6 και παλι επρεπε να πας σημερα τις καρτες ,απλως τουλαχιστον ας εισαι πιο κοντα στην ασφαληση τους , να μην φαινεται οτι εχασαν πολλες μερες, μαλλον καλλιτερα , αστο ως εχει 22/6 μην το κανεις μουτζουρα και γινουν τα πραγματα ,ακομη χειροτερα .

Εξακολουθώ να επιμένω........

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΡΗΜΑΔΟΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ...???????

εσυ πηγαινε οσο πιο συντομα τις καρτες στον ΟΑΕΔ , ο ΟΑΕΔ δεν σου βαζει προστιμο για εκπροθεσμο , αν... καποτε σε ελεγχο το ΙΚΑ τις βρη?

επιβαρυνεστε τοτε το εκπροθεσμο. μην το τραβατε πιο μακρια ,και μεγαλωνει το προβλημα με το ΙΚΑ .τα μεγαλα προστιμα εκει ειναι, οχι στον ΟΑΕΔ.

Νίκο, τι λες βραδυάτικα...??? Ποιο εκπρόθεσμο θα χρεώσει ο ικας..??? Στην εκπρόθεσμη πρόσληψη...????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εξακολουθώ να επιμένω........

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΡΗΜΑΔΟΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ...???????

Νίκο, τι λες βραδυάτικα...??? Ποιο εκπρόθεσμο θα χρεώσει ο ικας..??? Στην εκπρόθεσμη πρόσληψη...????

YES STEFANOS σε εκπροθεσμη προσληψη ο ΟΑΕΔ δεν εισπρατει προστιμο οοταν ομως ελεθει το πληρωμα του χρονου και ελγχθεις και το παρει χαμπαρι το ΙΚΑ :rolleyes: τοτε θα στο κοτσαρει για λογαριασμο του ΟΑΕΔ νομιζω.. ειναι 10 ημερομ ανειδ.εργατη.αν σου τυχε ποτε εχεις δωσει προστιμο για εκπροθεσμη προσληψη? αν ναι κακως...σε πιασανε κωτσο :o πληροφοριακα και μονο σου λεω ,οτι αυτο ειναι τεκμηριωμενο απο διευθυντρια ΟΑΕΔ των Αθηνων με την οποια εδω και 10 συναπτα ετη μενουμε μαζι (οχι στο ιδιο διαμερισμα:D )στο εξοχικο μου.

βρε συ να σου πω .δεν πας να δεις αν κουνιουνται οι βαρκες κατω στο λιμανι και να επιστρεψεις να μας πης?:D :D

σε αδεια εισαι και δεν κοιμασαι και εσυ ? εγω yeees ηρεμια for two weeks .ενεκα αυτου του γεγονοτος , βεβαια να φοβου το ξουραφενιο μυαλο μου, για αυτο , μην μου λες εμενα δεν ξερω τι λεω νυχτιατικα.... αιντε καληνυχτα αυριο θα βοηθησουμε τον φιλο μας αφου μας τα ξεκαθαρισει πιο καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

YES STEFANOS σε εκπροθεσμη προσληψη ο ΟΑΕΔ δεν εισπρατει προστιμο οοταν ομως ελεθει το πληρωμα του χρονου και ελγχθεις και το παρει χαμπαρι το ΙΚΑ :rolleyes: τοτε θα στο κοτσαρει για λογαριασμο του ΟΑΕΔ νομιζω..

Κακώς νομίζεις, πολύ κακώς......

ειναι 10 ημερομ ανειδ.εργατη.αν σου τυχε ποτε εχεις δωσει προστιμο για εκπροθεσμη προσληψη? αν ναι κακως...σε πιασανε κωτσο :o πληροφοριακα και μονο σου λεω ,οτι αυτο ειναι τεκμηριωμενο απο διευθυντρια ΟΑΕΔ των Αθηνων με την οποια εδω και 10 συναπτα ετη μενουμε μαζι (οχι στο ιδιο διαμερισμα:D )στο εξοχικο μου.

Δεν μου έχουν βάλει τέτοιο πρόστιμο, και ούτε πρόκειται....

βρε συ να σου πω .δεν πας να δεις αν κουνιουνται οι βαρκες κατω στο λιμανι και να επιστρεψεις να μας πης?:D :D

Να σου πω, φυσάει λίγο, κάνει λίγο κυμματάκι και κουνιούνται κάτω στο λιμάνι.... tongue.gif

σε αδεια εισαι και δεν κοιμασαι και εσυ ? εγω yeees ηρεμια for two weeks .ενεκα αυτου του γεγονοτος , βεβαια να φοβου το ξουραφενιο μυαλο μου, για αυτο , μην μου λες εμενα δεν ξερω τι λεω νυχτιατικα.... αιντε καληνυχτα αυριο θα βοηθησουμε τον φιλο μας αφου μας τα ξεκαθαρισει πιο καλα.

Άδεια από τη σημαία λόγω "ανωτέρω βίας"....... laugh.gif

Σιγά να μη βάλει το ΙΚΑ πρόστιμο για παράβαση του ΚΒΣ......

Και επειδή έχω ξανακούσει κάτι τέτοια (ομολογουμένως κουλά τελείως),

εκπρόθεσμη πρόσληψη επιφέρει πρόστιμο από τον ΟΑΕΔ και μόνο. Αν δεν το βάλει ο ΟΑΕΔ (η σύνηθες περίπτωση) το ΙΚΑ δεν έχει να κάνει.-

Το μεγάλο πρόβλημα (αναφορικά με τον ΟΑΕΔ) είναι στις εκπρόθεσμες αποχωρήσεις... Εκεί, ναι, υπάρχει πρόβλημα..... όχι στις προσλήψεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...