Προς το περιεχόμενο

ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΣΕ USB ΑΠΟ TAX HEAVEN


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και καλα το αλλο δωματιο που δεν ασχολειται με Γ και ασχολειται με ταξι, χαμπαρι δεν πηρε? laugh.gif

Μετά από αγαστή συνεργασία των δύο δωματίων, εντοπίστηκε το λάθος και διορθώθηκε. Βέβαια κάποια άλλα δωμάτια που ασχολούνται οικογενειακώς με ΤΑΞΙ, θα έπρεπε να είχαν ειδοποιήσει εγκαίρως. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 105
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μετά από αγαστή συνεργασία των δύο δωματίων, εντοπίστηκε το λάθος και διορθώθηκε. Βέβαια κάποια άλλα δωμάτια που ασχολούνται οικογενειακώς με ΤΑΞΙ, θα έπρεπε να είχαν ειδοποιήσει εγκαίρως. B)

τα αλλα δωματια ειχαν ειδοποιησει τον οικογενειακο τους περιγυρο για τον νομο πριν γραφτει το σεμιναριο....

οταν ειδαν την λανθασμενη ερμηνεια ηταν αργα δακρυα .....

ενταξει μια αποζημιωση για ηθικη βλαβη την χρωστατε, αλλα να μην το κανουμε και θεμα .....smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή δουλειά και μεγάλη βοήθεια για όλους με την τρέλα του νέου νόμου.

Βλέπεις κατευθείαν όποιο άρθρο σε ενδιαφέρει και όχι μόνο.

Και πάλι μπράβο. Μεγάλη εξυπηρέτηση για όλους μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μας που σκεφτομαστε να το προμηθευτουμε λιγο αργοπορημενα χρειαζεται μετα την αγορα του να κανουμε απευθειας καποια ενημερωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μας που σκεφτομαστε να το προμηθευτουμε λιγο αργοπορημενα χρειαζεται μετα την αγορα του να κανουμε απευθειας καποια ενημερωση;

Όχι. θα πάρετε την αναβαθμισμένη έκδοση. Για την επόμενη αναθάθμιση θα ενημερωθείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση, και συγχαρητηρια για αυτη την ενεργεια.

Συντομα θα προβω στην αγορα του και θα σας μεταφερω τις εντυπωσεις μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα συνάδελφοι,

δεν ξέρω αν έχει καμία σχέση, αλλά μόλις κατέβασα την αναβάθμιση του φορολικού σεμιναρίου και όταν το τρέχω το αρχείο tax.exe μου βγάζει " οι τρέχουσες ρυθμίσεις ασφαλείας δεν επιτρέπουν τη λήψη αυτού του αρχείου". Δεν έχω πειράξει απολύτως τίποτε στις ρυθμίσεις.

Καμιά ιδέα?

ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Έχω αγοράσει το σεμινάριο εδώ και τρεις μήνες περίπου και πραγματικά είναι εκπληκτικό!!!

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στη συντακτική ομάδα του ΤΑΧ ΗΕΑVEN για την προσπάθειά της να μας κρατάει ενήμερους ανά πάσα στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα συνάδελφοι,

δεν ξέρω αν έχει καμία σχέση, αλλά μόλις κατέβασα την αναβάθμιση του φορολικού σεμιναρίου και όταν το τρέχω το αρχείο tax.exe μου βγάζει " οι τρέχουσες ρυθμίσεις ασφαλείας δεν επιτρέπουν τη λήψη αυτού του αρχείου". Δεν έχω πειράξει απολύτως τίποτε στις ρυθμίσεις.

Καμιά ιδέα?

ευχαριστώ..

Μπορεί να φταίει το antivirus. Απενεργοποίησέ το και ξαναδοκίμασε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να φταίει το antivirus. Απενεργοποίησέ το και ξαναδοκίμασε .

Θα το δοκιμάσω.Σ'ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Νέα έκδοση ver. 4 του φορολογικού σεμιναρίου.

Αγαπητοί συνάδελφοι/σες

Σας ενημερώνουμε ότι υπάρχει ήδη διαθέσιμη η νέα έκδοση ver. 4 του φορολογικού σεμιναρίου με την ερμηνεία του ν. 3842/2010. Στην αναβαθμισμένη έκδοση έχει προστεθεί μια πολύ χρηστική εφαρμογή υπολογισμού εισοδήματος από μισθωτές υπηρεσίες λόγω παροχής αυτοκινήτων σε στελέχη επιχειρήσεων, διευθύνοντες συμβούλους κ.λπ. Με την εφαρμογή αυτή μπορείτε εύκολα και με ακρίβεια να υπολογίσετε το ποσό του εισοδήματος από μισθωτές υπηρεσίες που θα προστεθεί στη βεβαίωση αποδοχών των στελεχών των διαφόρων επιχειρήσεων (πρόεδρος ή μέλος του διοικητικού συμβουλίου, διευθύνοντας ή εντεταλμένος σύμβουλος, διαχειριστής, διευθυντής, προϊστάμενος κ.λπ. στελέχη).

http://www.taxheaven.gr/pages/seminario

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εμπεριεχόμενο πρόγραμμά σας υπολογισμού της περαίωσης,ο υπολογισμός της έκπτωσης επί εφ΄άπαξ καταβολής του ποσού της περαίωσης δεν γίνεται σωστά , συγκεκριμένα υπολογίζει την έκπτωση , επί ολόκληρου του τελικά οφειλόμενου ποσού και όχι όπως είναι το σωστό : επί του τελικού ποσού μείον το ποσό της προκαταβολής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mon amie Karole , ρίξε μια ματιά στον υπολογισμό προκαταβολής. Πληροφοριακά , κατέβασα την τελευταία αναβάθμιση οπότε συμπεραίνω ενημέρωσα και την τρίτη , που λόγω προσωπικών θεμάτων δεν την είχα πάρει χαμπάρι και δεν είχα κατεβάσει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εμπεριεχόμενο πρόγραμμά σας υπολογισμού της περαίωσης,ο υπολογισμός της έκπτωσης επί εφ΄άπαξ καταβολής του ποσού της περαίωσης δεν γίνεται σωστά , συγκεκριμένα υπολογίζει την έκπτωση , επί ολόκληρου του τελικά οφειλόμενου ποσού και όχι όπως είναι το σωστό : επί του τελικού ποσού μείον το ποσό της προκαταβολής.

Απάντηση ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντηση ;;

Μήπως δεν κατέβασες την ver.5?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως δεν κατέβασες την ver.5?

Την έχω κατεβάσει .

Επίσης στα "εργαλεία" σε EXCEL , Διανομή-φορολόγηση κερδών ΑΕ , προτείνονται 3 , 4 διαφορετικοί τρόποι , χωρίς να μας λέτε σαφώς και ξεκάθαρα ποιός είναι ο ΙΣΧΥΩΝ ΣΗΜΕΡΑ τρόπος υπολογισμού του φόρου μιας ΑΕ , επίσης υπολογίζετε τον φόρο αδιανέμητων κερδών με συντελεστή 20% , ενώ ο σήμερα ισχύων είναι 24%. καταλαβαίνετε φαντάζομαι οτι απαιτείται απόλυτη σαφήνεια και ξεκαθάρισμα του τι ισχύει σήμερα , αυτό είναι το ζητούμενο εν προκειμένω .

ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις σημειώσεις του σεμιναρίου αναφέρεται ότι ο υπολογισμός γίνετει με συντελεστή 20% για λόγους ευκολίας . (διαβάζεται τις σημειώσεις πρίν προβείτε σε σχόλια)

Το excel αρχείο το έχουμε παραθέσει για να σας δώσουμε την δυνατότητα να κάνετε επιπλέον σενάρια .

Το τί ισχύει , και το πώς ακριβώς θα γίνεται η διανομή δεν το γνωρίζει ούτε το υπουργείο, γιαυτό και δεν έχει εκδοθεί ακόμα η ερμηνευτική των συγκεκριμένων άρθρων το νόμου 3842.

Με αυτόν το νόμο που ψήφισαν μόνο σενάρια μπορούμε να κάνουμε.

Στο νέο φορολογικό νομοσχέδιο που αναμένεται να παρουσιαστεί τις επόμενες ημέρες θα υπάρχουν αλλαγές στην φορολογία των εταιριών και στους συντελεστές , οπότε πρέπει να κάνετε υπομονή.

Και επαναλαμβάνω ανοίξτε το pdf (σεμινάριο) και διαβάστε στο σημείο που παραθέτουμε τα παραδείγματα τι ακριβώς γράφουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

Πώς μπορώ νά δώ μέσα από τό usb αν έχω εγκαταστήσει σωστα΄ τήν τελευταία αναβάθμιση 5? <br>

Δεν μπαίνεις να κατεβάσεις την όντως τελευταία αναβάθμιση 6 και άσε τη 5...?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπαίνεις να κατεβάσεις την όντως τελευταία αναβάθμιση 6 και άσε τη 5...?????

Που είναι ρε Στέφανε ?

http://www.taxheaven.gr/pages/seminario

Ενώ μου βγάζει μήνυμα το usb ότι έχει βγεί νέα ενημέρωση , μάλλον είμαι ντιπ στραβός γιατί δε τη βλέπω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι ρε Στέφανε ?

http://www.taxheaven...pages/seminario

Ενώ μου βγάζει μήνυμα το usb ότι έχει βγεί νέα ενημέρωση , μάλλον είμαι ντιπ στραβός γιατί δε τη βλέπω .

Μη μασάς Αποστόλη... Περιγραφή δεν έχουν βάλει ακόμα (νομίζω).....

Το αρχείο που κατεβάζεις έχει την 6η version..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ήδη από μέρες διαθέσιμη η v.6. Απλώς δεν έχουμε βάλει ακόμη την περιγραφή όπως ανέφερε και ο Στέφανος. H version 6 έχει κάποιες μικροδιορθώσεις στο κείμενο του σεμιναρίου και κάποιες αλλαγές στο αρχείο υπολογισμού εισοδήματος από μισθωτές υπηρεσίες λόγω χρήσης αυτοκινήτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια γιά τήν δουλειά καί το αποτέλεσμα.Θέλω νά κάνω ένα σχόλιο γιά τό αρχείο υπολογισμού εισοδήματος από χρήση ειχ.Σε παράδειγμα πού έκανα μέ έτος 1ης κυκλοφορίας 2007 τόν 10ο πολλαπλασιάζει με το 0,50 τούς 3 μήνες τού 2007 καί με το 1,30 τους 12 μήνες του 2009 είναι σωστό?Τθ 1,30 δεν είναι γιά τον πρώτο χρόνο κυκλοφορίας?Ευχαριστώ.Κατέβασα τήν v6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...