Jump to content
stefanos_her

001002 - Επιστολή για την αναγνώριση ημερών ασφάλισης μερικώς απασχολουμένων στο ΙΚΑ-ΕΤΑΜ

Recommended Posts

.........................

Ο γιατρός πρότεινε να μην μπουν ονόματα, συμφωνείτε διαφωνείτε..???

Προσωπικά θα συμφωνήσω με την πρόταση σου , δηλαδή το κυριώς κείμενο με υπογραφή της Διαδικτυακής ομάδας και σαν τελευταίο υπόμνημα τα ονόματα των συμμετεχόντων , βέβαια τίθετε ένα θέμα για το άν κάποιος δεν συμφωνεί καθόλου ή εν μέρει εκεί είναι και η δυσκολία της κίνησης ......

........................

Στόχος 2ος:

Επιτυγχάνεται η τέλεια αντιμετώπιση του θέματος αφου για παράδειγμα αν δεν μπορέι να πάει π.χ. ο doctor θα ήταν ένα μεγάλο πλήγμα στην προσπάθεια. Ομως τηλεφωνικά θα μπορέι να μιλήσει και όλοι θα κερδίσουμε.

.......................

Δημήτρη, ξανασκέψου το................

Παρά τάυτα αν ακολουθήσουμε την αύρα του Μήδη και τις αναρχοοργανωτικές (!!!) του εμπνεύσεις θα μπορούσαμε να αντιμετωπίσουμε το θέμα ως εξής:

"ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΓΥΑΛΙ."

Επικοινωνούμε τηλεφωνικά.

Αν θέλουν καλώς

Στόχος 1ος:

Αυτό ώστε να μπορέι οποιοσδήποτε βγάλει ένα θέμα να μπορέι να μιλήσει και να συμμετάσχει π.χ. εγώ από την Κρήτη, ο Χαλίτ από την Ξάνθη ή η Σοφία από την Φλώρινα.

Στόχος 2ος:

Επιτυγχάνεται η τέλεια αντιμετώπιση του θέματος αφου για παράδειγμα αν δεν μπορέι να πάει π.χ. ο doctor θα ήταν ένα μεγάλο πλήγμα στη νπροσπάθεια. Ομως τηλεφωνικά θα μπορέι να μιλήσει και όλοι θα κερδίσουμε.

Στόχος 3ος:

Η λογική της "άλλης" ομάδας δηλαδή αυτής χωρίς εκπροσώπους, χωρίς καταστατικά χωρίς Διοικητικά Συμβούλια ταιριάζει και χωρίς ανθρώπους στο γυαλί. Διότι σκέφτομαι ότι στο γυαλί θα πρέπει να πηγάινουν μόνο οι Αθηναίοι (πρακτικό πρόβλημα). Δηλαδή΄να προσπαθούμε να μην ξεφύγουμε ψηλά αλλά να ασχολούμαστε μονάχα με την αποτελεσματικότητα της προσπάθειας μας.

Υ.Γ. Δεν εννόώ να αποφέυγουμε τα ΜΜΕ αλλά να το χρησιμοποιούμε με ένα "Διομηδικό" τρόπο.

Θα συμφωνήσω με τον Κώστα σε ό,τι αφορά το γυαλί. Προτιμότερη είναι μια τηλεφωνική παρέμβαση. Ο κόσμος άλλωστε έχει βαρεθεί τους τηλεοπτικούς λογιστές μαϊντανούς και εμείς δεν ανήκουμε εκεί, ούτε και πρέπει να μας μπερδέψουν με αυτούς.

Παρά τάυτα αν ακολουθήσουμε την αύρα του Μήδη και τις αναρχοοργανωτικές (!!!) του εμπνεύσεις θα μπορούσαμε να αντιμετωπίσουμε το θέμα ως εξής:

Αν θέλουν καλώς

Στόχος 1ος:

Αυτό ώστε να μπορέι οποιοσδήποτε βγάλει ένα θέμα να μπορέι να μιλήσει και να συμμετάσχει π.χ. εγώ από την Κρήτη, ο Χαλίτ από την Ξάνθη ή η Σοφία από την Φλώρινα.

Στόχος 2ος:

Επιτυγχάνεται η τέλεια αντιμετώπιση του θέματος αφου για παράδειγμα αν δεν μπορέι να πάει π.χ. ο doctor θα ήταν ένα μεγάλο πλήγμα στη νπροσπάθεια. Ομως τηλεφωνικά θα μπορέι να μιλήσει και όλοι θα κερδίσουμε.

Στόχος 3ος:

Η λογική της "άλλης" ομάδας δηλαδή αυτής χωρίς εκπροσώπους, χωρίς καταστατικά χωρίς Διοικητικά Συμβούλια ταιριάζει και χωρίς ανθρώπους στο γυαλί. Διότι σκέφτομαι ότι στο γυαλί θα πρέπει να πηγάινουν μόνο οι Αθηναίοι (πρακτικό πρόβλημα). Δηλαδή΄να προσπαθούμε να μην ξεφύγουμε ψηλά αλλά να ασχολούμαστε μονάχα με την αποτελεσματικότητα της προσπάθειας μας.

Υ.Γ. Δεν εννόώ να αποφέυγουμε τα ΜΜΕ αλλά να το χρησιμοποιούμε με ένα "Διομηδικό" τρόπο.

Ο φόβος μου με όλα αυτά είναι μην καταλήξουμε σαν τους οικολόγους πράσινους που με τη δημοσίοτητα που πήραν καταλήξαν να τρώγονται μεταξύ τους .......

Το σκεπτικό ταιριάζει και με το όλο πνεύμα της όμαδας , όμως κάποια στιγμή αναπόφευκτα κάποιος/α θα πρέπει να βγεί και προς τα έξω .

Νόμιζω όμως ότι το θέμα μας δεν πρέπει να είναι ποίος θα βγεί και τέτοια (όπως είπα έχω-έχουμε απόλυτη εμπιστοσύνη σε όλα τα παιδιά) αλλά η επιτυχία (και) της προσπάθειας αυτής , διότι πραγματικά υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με τις ασφαλιστικές μέρες .

Αν θέλουν καλώς

Στόχος 1ος:

Αυτό ώστε να μπορέι οποιοσδήποτε βγάλει ένα θέμα να μπορέι να μιλήσει και να συμμετάσχει τηλεφωνικά π.χ. εγώ από την Κρήτη, ο Χαλίτ από την Ξάνθη ή η Σοφία από την Φλώρινα, ο Αλέκος από Βόλο, ο Στέφανος από Ηράκλειο, ο Νικος από Ρόδο.

Στόχος 2ος:

Επιτυγχάνεται η τέλεια αντιμετώπιση του θέματος αφου εξαφανίζονται τεχνικά εμπόδια όπως έιναι η υποχρεώση να χαθεί μια μέρα για να τρε΄χουμε σε κανάλια. Ετσι για παράδειγμα αν δεν μπορέι να πάει π.χ. ο doctor για το θέμα μας θα ήταν ένα μεγάλο πλήγμα στην προσπάθεια μας . Ομως πιθανότατα να μπορέι τηλεφωνικά να ανταπεξέλθει με αποτέλεσμα να κερδίσουμε περισσότερα....

Στόχος 3ος:

Θα κωλήσουμε στην Αθήνα. Οι μοναδικοί που μπορούν να ανταπεξέλθουν σε συμμετοχές τηλεοπτικών συζητήσων θα είναι οι Αθηναίοι και όχι οι υπόλοιποι.

Στόχος 4ος:

Η λογική της "άλλης" ομάδας...

..αυτής χωρίς εκπροσώπους...

... χωρίς καταστατικά...

...χωρίς Διοικητικά Συμβούλια...

.. γιατί όχι και χωρίς ανθρώπους στο γυαλί....

Γιατί να μην προσπαθούμε να μην ξεφύγουμε "ψηλά" αλλά να ασχολούμαστε μονάχα με την αποτελεσματικότητα της προσπάθειας μας έστω κι ας δεν εμφανιζόμαστε επίσημα....

Εχουμε τόσα όπλα: blog, mail, τηλέφωνα, γνωστοί, εφημερίδες...

Γιατί να χρησιμοποιήσουμε και πυρηνικά;.Μήπως θα μας κάνουν κακό;

Ας αφήσουμε λίγο κατά μέρος τους φόβους και τις λοιπές όμορφες αλλά στην βάση της θεωρίας απόψεις.

Δεν είμαστε και δεν θα γίνουμε τηλεοπτικοί μαϊντανοί γιατί όποιος θα βγει στο γυαλί θα πει απλά και συγκεκριμένα πράγματα.

Απλά κάθε φορά πρέπει να βγαίνει κάποιος που θα είναι γνώστης του θέματος

Καμιά τηλεφωνική παρέμβαση δεν μπορεί να ανταγωνιστεί την συζήτηση στο στουντιο

Θανάση (ΤΕΟ), άσε τις ανασφάλειές σου και βουρ

(άλλωστε ¨γράφεις¨ και καλύτερα

Και στο επόμενο ζήτημα ποιος θα πάει;

Και στο μεθεπόμενο;

Γιάννη,

δε μιλώ θεωρητικά.

Πρακτικότατα ομιλώ.

Πάρα τάυτα πρόταση έκανα.

Δεν θα μας δημιουργείσει δα και κάποιο πρόβλημα αυτήν την στιγμή η τηλεοπτική μας εμφάνιση.

Βούρ λοιπον με τις επιφυλλάξεις μου όχι για τώρα αλλά για το μέλλον.

Ας αφήσουμε λίγο κατά μέρος τους φόβους και τις λοιπές όμορφες αλλά στην βάση της θεωρίας απόψεις.

Δεν είμαστε και δεν θα γίνουμε τηλεοπτικοί μαϊντανοί γιατί όποιος θα βγει στο γυαλί θα πει απλά και συγκεκριμένα πράγματα.

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων δεν είπα ότι είμαστε τηλεοπτικοί μαϊντανοί. Είπα ότι δεν είμαστε και δεν πρέπει να μας μπερδέψουν με αυτούς. Μπορεί να το βλέπω και λάθος το όλο θέμα βέβαια.

Εχουμε και εναν φιλο στο forum που και εμπειρια εχει στο "γυαλι" και πολυ καλα τα λεει. Αν συμφωνει να βοηθήσει???

Την Πέμπτη το βγάζω εφημερίδα εδώ στα Χανιά και το δίδω σε Δημοσιογράφους τηλεοπτικών καναλιών. Επίσης θα το στέιλω και στο Εργατικό Κέντρο για ενέργεια με την υπογραφή της Ομάδας Παρέμβασης από κάτω.

To θεμα αναδεικνυεται την καταλληλοτερη στιγμη , πανω που ετοιμαζεται εργατοασφαλιστικη λαιλαπα ..............................

Εχουμε και εναν φιλο στο forum που και εμπειρια εχει στο "γυαλι" και πολυ καλα τα λεει. Αν συμφωνει να βοηθήσει???

Εγώ πάλι θα έλεγα όχι....

Πρέπει να είναι μέλος της ομάδας (πάντα κατά την άποψή μου), και ο πιο κατάλληλος για μένα είναι ο γιατρός. Ο άνθρωπος έχεις ξεσκιστεί να φωνάζει για ορισμένα κακώς κείμενα, έχει διδάξει εδώ μέσα....

Δεν λέω ότι είναι ο μόνος, αλλά στα εργατικά, προσωπικά, τον έχω σαν δάσκαλο...... Και ιδίως στο συγκεκριμένο θέμα, θεωρώ ότι οι απόψεις του και η επιχειρηματολογία που ανέπτυξε, η σθεναρότητα που επέδειξε στην υποστήριξη του θέματος, ήταν ο πιο καταλυτικός παράγοντας στην εξαγωγή των συμπερασμάτων που προωθούμε σήμερα.

Θα είναι άδικο κάποιος τρίτος που δεν έχει συμμετάσχει σε αυτή τη διαδικασία της ομάδας να εμφανιστεί ως εκπρόσωπός της μόνο και μόνο επειδή έχει εμπειρία στο "γυαλί"...

ΥΓ: Για αυτό σου λέω Δημήτρη, ξανασκέψου το.....

παρολο που δεν εχω καμμια αντιρρηση να δω τον Δημητρη η τον Θαναση στην τηλεοραση, ισα-ισα που θα χαιρομουν παρα πολυ, smile.gif

δεν μου αρεσει ο τροπος που στηνει τα θεματα ο Αυτιας και μερικες φορες δεν δινει καν το χρονο να πει καποιος αυτα που θελει.

δεν θα ηθελα απλα να γεμισουμε την εκπομπη του ή να τον βοηθησουμε να κανει λιγο θορυβο.

Ισως μια προετοιμασμενη περιληπτικη παρουσιαση απο το τηλεφωνο , που θα γινει σε συγκεκριμενο χρονο μαζεμενο (και οχι να ειναι καποιος στημενος στο παραθυρο και ο Αυτιας να δειχνει τις τιμες της φραουλας στην λαικη αγορα) να ηταν πιο ουσιαστικη.

επισης συμφωνω, οτι και η Ισιδωρα ειναι σε θεση να υποστηριξει πολυ καλα το θεμα, εκτος απο τον Στεφανο και τους προαναφερθεντες

Συμφωνώ και προσυπογράφω, την επιστολή βεβαίως βεβαίως.

Μπρααααβο Στεφανε, και ΤΕΟ!!!!!! (διοτι θα μας εβαζε τα γυαλια η ΚΡΗΤΗ ) μπραβο σε ολους που προωθησαν το θεμα,με οποια δυνατοτητα ειχε ο καθενας . σημαντικο βημα ισως οταν φτασει στο ΙΚΑ να βαλουν το ξερο τους να δουλεψε,να σκεφτουν ,και δουν την αδικια και να την διορθωσουν εστω και τωρα διοτι βλεπω, να μην προλαβαινει κανεις να παρη συνταξη με τα 300 ενσημα, αν χανεις ενα μηνα κατ ετος τα 40 χρονια γινονται 43-44 δεν νομιζω να παρει κανεις απο τους νεοτερους .μακαρι να γινει ποιος δεν θα χαιροταν .συμφωνω με τις προτεινομενες διορθωσεις των ανωτερω συναδελφων οσο για την τηλεοπτικη εκπροσωπιση ολοι οι αναφερομενοι συναδελφοι ειναι αξιοι και εκλεκτοι εγω δεν τους ξερω αλλα διαβαζω τα γραφομενα τους ,διαβαζω γνωμες και εχω σχηματισει μια εικονα και ειναι σαν να τους ξερω.Επισης θα συμφωνησω απολυτα με την ΧΡΥΣΑ για τον τροπο προβολης θεματων απο τον Αυτια. οχι μονο δεν σε αφηνει, αλλα την κατευθυνει εκει που θελει , και οπως αυτος θελει .εγω μολις βλεπω Αυτια χωρις να το καταλαβω αγχονωμαι .πριν καποιος αρχισει να μιλαει ,ξεκιναει αυτος με το : ναι ναι ,τι,πως , που ,γιατι,ελα παλικαρι μου,παμε ,λεγε κλπ κλπ . λες και ζηταει μονολεκτικες απαντησεις .μακαρι οποιος επιλεγει αν τελικα αποφασιστει η τηλεοπτικη εκπροσωπιση .να διαθετει το ταλεντο να τον φρεναρει και να ακουστουμε .

Παιδια και εγω δεν μπορω να βγω στο γυαλί ,

δοκίμασα το κουστουμι του γάμου μου και ήταν σαν εμφανιση για ποδοσφαιρικό αγώνα.

:lol::o

Μου αρέσει αυτή η ...διαβούλευση.

Μερικές παρατηρήσεις ...κατά ριπάς:

1. Θεωρώ ότι πρέπει να συγκρατηθούν οι ρομαντικοί και οι παρορμητικοί συνάδελφοι. Δεν πάμε να καταλάβουμε τα χειμερινά ανάκτορα, ούτε πάμε να σώσουμε τους μερικώς απασχολούμενους. Είναι ντροπή των συνδικαλιστικών φορέων και ειδικά των πλουσιοπάροχα αμειβομένων νομικών τμημάτων τους (π.χ. ΓΣΕΕ) που δεν έχουν εδώ και χρόνια πρωτοστατήσει σε αυτό το θέμα. Δεν δέχομαι άγνοια διότι αυτό το ζήτημα είναι τεραστίων κοινωνικών διαστάσεων, δεδομένων και των επικείμενων αλλαγών στο ασφαλιστικό. Προτείνω αυτοσυγκράτηση και ρεαλισμό.

2. Διαφωνώ με την παρουσία συναδέλφου στην εκπομπή του κ.Αυτιά. Ο κ.Αυτιάς και η εκπομπή του είναι η επιτομή του χυδαίου λαϊκισμού στην ελληνική τηλεόραση. Ο κ.Αυτιάς χρησιμοποιεί τον πόνο και την αγωνία των πολιτών ως αναλώσιμα υλικά για την μακράν χειρότερη πρωινή ενημερωτική εκπομπή της ελληνικής τηλεόρασης. Όποιος αποφασίσει να πάει θα πρέπει να είναι διατεθειμένος να σταθεί δύο ώρες περιμένοντας για να μιλήσει 1-2 λεπτά, αν τον αφήσει ο Αυτιάς και τα κοράκια που έχει δίπλα του και αν τον βγάλει στον αέρα (μπορεί να μην του περισσεύει χρόνος και να αναβληθεί το θέμα για επόμενη εκπομπή). Εγώ προσωπικά μετά από αυτή την κωμικοτραγική και γελοία συνάμα κίνησή του, δεν τον θεωρώ δημοσιογράφο:

Πέραν αυτού όμως, νομίζω ότι η συμμετοχή μας σε τηλεοπτικό πάνελ υπερβαίνει τον ρόλο μας. Το θέμα αυτό είναι πρωτίστως κοινωνικό διότι κάποιοι συμπολίτες μας - ακόμη και συνάδελφοί μας- χάνουν από αυτή την παράνομη πρακτική του ΙΚΑ ασφαλιστικά ημερομίσθια. Εμείς το αναδεικνύουμε μέσω της ουσιαστικής κίνησής μας να προσφύγουμε στον Συνήγορο του πολίτη. Από εκεί και πέρα, τα κανάλια και γενικά τα Μ.Μ.Ε. να είστε σίγουροι ότι θα τζογάρουν πολιτικά στο θέμα χρησιμοποιώντας το ως αντιπολιτευτικό ατού και ως ευκαιρία για ένα χτύπημα κάτω από τη μέση. Δεν νομίζω να θέλει κανείς συνάδελφος να εκφυλίσει όλη αυτή την προσπάθεια συμμετέχοντας ως ντεκόρ σε ένα αντιπολιτευτικό σόου του κάθε κυρίου Αυτιά. Εκεί κινδυνεύουμε να βληθούμε και εκ των έσω και εννοώ τις λοιπές οργανώσεις και σωματεία λογιστών ανά την Ελλάδα που δεν νομίζω ότι βλέπουν με καλό μάτι τις κινήσεις αυτής της διαδικτυακής ομάδας. Θέλει μεγάλη προσοχή διότι τα τσακάλια της ενημέρωσης είναι πανούργα και έμπειρα στο γυαλί. Γι'αυτό λοιπόν έχω σοβαρούς ενδοιασμούς, πέρα από κάποιους προσωπικούς λόγους για τους οποίους δεν μπορώ να συμμετάσχω σε τηλεοπτική ή ραδιοφωνική εκπομπή.

3. Νομίζω –και επιμένω λίγο σε αυτό- ότι όλες οι παρεμβατικές κινήσεις θα πρέπει να υπογράφονται από τους εκπροσώπους/χειριστές (κ.λπ.) και όχι από μεμονωμένα φυσικά πρόσωπα. 40-50 υπογραφές δεν λένε και πολλά μπροστά στους χιλιάδες λογιστές, ούτε πάλι και κάποια ηλεκτρονική συλλογή υπογραφών (μέσω κάποιου site) είναι κάτι το σοβαρό. Δεν μαζεύουμε υπογραφές για να αποτρέψουμε τη σφαγή των δελφινιών, ούτε για να γίνει μονόδρομος ο τάδε δρόμος.

4. Για να ξαναγυρίσω στο θέμα. Αν κάποιος αποφασίσει να παραστεί σε κάποιο τηλεοπτικό πάνελ θα πρέπει να είναι πολύ καλά προετοιμασμένος, θα πρέπει να ετοιμάσει έναν λόγο 1-2 λεπτών (μην μαζέψει σελίδες ολόκληρες και χαθεί στο τέλος) και κυρίως, επειδή θα ζητηθεί από τους άπιστους Θωμάδες, θα πρέπει να έχει μαζί του έστω και μία περίπτωση διαγραφής ασφαλιστικών ημερών από ελεγκτή του ΙΚΑ. Αυτό θα είναι η πραγματική αποτύπωση του όλου προβλήματος διότι μπορεί κάποιος απίστευτος του ΙΚΑ να αρνηθεί τα πάντα για να δημιουργήσει εντυπώσεις. Επίσης η μνημόνευση της υπ’αρ. 2331/2003 αποφάσεως του Σ.τ.Ε. πρέπει να είναι πρώτη στη συζήτηση.

Χαίρομαι πραγματικά για την προσπάθεια αυτή και συγχαίρω τον Στέφανο για την πρωτοβουλία του. Εύχομαι να μαθευτεί το θέμα παντού και νομίζω ότι μια επαφή με κάποια σοβαρή αντίστοιχη οργάνωση-ομάδα δικηγόρων θα ήταν ό,τι καλύτερο. Ως ελάχιστη προσφορά στην άψογη δουλειά του Στέφανου παραθέτω το κείμενό του με κάποιες διορθώσεις, τις οποίες αν θέλετε λαμβάνετε υπ’όψιν, άλλωστε είναι …φιλολογικού περιεχομένου! Καλό θα ήταν το κείμενο να το έβλεπε κάποιος δικηγόρος πριν κατατεθεί στον συνήγορο του πολίτη.

doctor

Epistoli__No_001002-2010_Asfalisi_merikos_apasxoloumenwn.doc

Μετά την παρέμβαση του γιατρού (γιατρέ θα σε φάω, είχα σηκώσει 2η version της επιστολής και πήρες τη πρώτη), καινούρια version της επιστολής....

Epistoli__No_001002-2010_Asfalisi_merikos_apasxoloumenwn 3.doc

Και να προσθέσω κάτι ακόμα, μετά τις τοποθετήσεις διαφόρων συναδέλφων, πιστεύω ότι θα ήταν foul να βγούμε σε εκπομπή....

μια παρατηρηση μονο και συγγνωμη που δεν ειναι ουσιωδης αλλα μου χτυπησε ασχημα ο πλεονασμος

Για όλους τους παραπάνω λόγουςπου προαναφέρθηκαν:

για ολους τους λογους που αναφερθηκαν παραπανω

ή για τους λογους που προαναφερθηκαν 'η ........

Καλημέρα,

Θέλω να συγχαρώ τον Στέφανο για την πρωτοβουλία! Νομίζω είναι η πιο καλά οργανωμένη παρέμβασή μας ως τώρα.

Πολλά μπράβο και στους ΤΕΟ και doctor.

Αμφιταλαντεύομαι στο να κάνουμε τηλεοπτική εμφάνιση ή όχι.

Θα συμφωνήσω κι εγώ, για τους λόγους που προαναφέρθηκαν, ότι ειδικά για την εκπομπή του Γ. Αυτιά, διατηρώ τις επιφυλάξεις μου.

Προτιμώμενη θεωρώ την τηλεφωνική παρέμβαση αν αυτό είναι εφικτό.

Σαν γενική σκέψη πάντως η δημοσιοποίηση των θεμάτων στα ΜΜΕ κάθε άλλο παρά αντίθετη με βρίσκει.

Μάλιστα θα την προωθήσω άμεσα σε έναν φίλο που κάνει ραδιοφωνική εκπομπή στον flash.

Καλή επιτυχία

Επαναλαμβάνω (κυρίως μετά την ύπαρξη και άλλων κοινών σκέψεων).

Είναι μεγάλη δύναμη να σπρώχνουν ειδικοί (εμείς) ένα θέμα ταυτόχρονα σε όλη την Ελλάδα.

Θα ήταν επίσης μεγάλη δύναμη να ενώνονταν π.χ. οι γιατροί, οι μηχανικοί, οι δικηγόροι και να έστελναν ταυτόχρονα σε όλη την Ελλάδα τις παρατηρήσεις τους σε φλέγοντα θέματα

Η Συναδελφικότητα σε συνδιασμό με την Ειδικότητα επί του θέματος οδηγεί στην προώθηση του με γεωμετρική πρόοδο.

Κάθε συνάδελφος από κάθε Νομό τα στέλνει σε ότι μπορέι να βοηθήσει.(ΜΜΕ, Υπηρεσίες, ΣτΠ κ..τλ.)

Είναι υπεραρκετά αυτά.

Γιατί να θέσουμε μεγαλύτερους στόχους;

Να μην ξεχνώ: (για μένα το λέω και όποιος θέλει το ασπάζεται)

Η κινητήριος δύναμη της Ομάδας είναι η απλότητα των κινήσεων της.

Αγαπητέ μας φίλε Γιάννη,μπορεί ο Θανάσης να "γράφει" άριστα και στο γυαλί,εν τούτοις πιστεύω ότι σε μία εκπομπή,που

δεν σε αφήνουν να αρθρώσεις λέξη,είναι χάσιμο χρόνου η εμφάνιση οποιουδήποτε (εκτός από τις γλάστρες).

Η καταπληκτική δουλειά του Στέφανου και η συνεπικούρηση των άλλων δύο συναδέλφων μας Δημήτρη και Θανάση στο θέμα πρέπει

να απευθυνθεί σε όλες τις συνδικαλιστικές οργανώσεις (εργοδοτικές και εργατικές) για να μπορέσουν να πιέσουν αυτούς

που "νομοθετούν".

Συγχαρητήρια και από μένα.