Προς το περιεχόμενο

001002 - Επιστολή για την αναγνώριση ημερών ασφάλισης μερικώς απασχολουμένων στο ΙΚΑ-ΕΤΑΜ


stefanos_her

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τεινω να συμφωνησω με την αποψη της πλειοψηφιας σχετικα με την μη παρουσια εκπροσωπου μας στην τηλεοραση.

Απο τις 11 το πρωι ομως δεχομαι τηλεφωνηματα απο συνεργατες της πρωινης εκπομπης του Αlter για συμμετοχη ειτε δικη μου ειτε

καποιου που να μπορει να υποστηριξει επαρκως το θεμα.

Μιλησα απευθειας πριν απο λιγο με τον Γ.Αυτια και του εξηγησα οτι θελουμε να αποφυγουμε

την προβολη προσωπων διοτι ξεπερνα τον ρολο μας ως ομαδα παρεμβασης.

Η βασικη επιδιωξη μας-του ειπα- ειναι η οσο το δυνατο ευρυτερη δημοσιοτητα του θεματος κατι το οποιο μπορουν

να κανουν ανετα οι εργατολογοι,νομικοι και συναδελφοι φοροτεχνες που φιλοξενουνται καθημερινα στα πανελ της εκπομπης του.

"...ωραια (μου λεει)

στειλε μου εσυ καποιον που να το κατεχει το θεμα

εγω ειμαι διατεθειμενος να το αναδειξω αλλα οχι μονος μου..."

και η επικοινωνια μας εκλεισε λεγοντας του οτι θα κανω μια τελευταια προσπαθεια να βρω καποιον ειδικο που να θελει

και να ειναι διαθεσιμος να το υποστηριξει τηλεοπτικα.

Ειναι μια μια μεγαλη ευκαιρια συναδελφοι και μια παρακαταθηκη για τις μελλοντικες μας δρασεις.

Ηδη ειμαστε(εγω και ο Κιμωνας) σε αναζητηση επικοινωνιας με τον κ.Ρωμανια της ΓΣΕΕ προκειμενου να του γνωστοποιησουμε το θεμα.

Αν νομιζετε οτι εχετε προσβαση ειτε σε καποιον νομικο-εργατολογο ειτε σε οποιονδηποτε πιστευετε οτι εχει την

υποσταση, την επαρκεια γνωσεων και θελει να το προβαλλει ενημερωστε με εγκαιρα διοτι τωρα που μιλαμε

κλεινουν την υλη και τα πανελ της αυριανης εκπομπης.

Αν παλι δεν υπαρχει διαθεση για περαιτερω δημοσιοποιηση των παρεμβασεων μας περα απο το διαδικτυο το θεμα ληγει εδω.

υ.γ.

λιγο με αφορα η ποιοτητα της εκπομπης και το κυρος που εκπεμπει ο δημοσιογραφος μεσα απο αυτη...

ο σκοπος αγιαζει τα μεσα σε αυτες της περιπτωσεις, ακομη και αν αυτα ειναι τα μαζικης ενημερωσης ή αποβλακωσης

ή οπως αλλιως θελετε να τα πειτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή η θέση του ΤΕΟ στο θέμα.

Συμφωνώ στο να ενημερωθεί ο Ρωμανίας ή ο κάθε Ρωμανιάς λέγοντας μονάχα το όνομα της Ομάδας έτσι για την Τιμή που είναι απαραίτητη.

Καλό θα ήταν αν του δωθεί το κέιμενο που ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ ΣΤΟΝ ΣτΠ

Διαφωνώ με την κατακραυγή των ΜΜΕ.

Είναι ως ο μολυσμένος αέρας.

Δεν μου αρέσει μα τον αναπνέω κρατώντας κάποιους κανόνες. (π.χ. συχνά βόλτες σε χωριά ή στην θάλασσα)

Δεν γίνεται να ζω χωρίς άερα...

Ούτε γίνεται εσεις να ζητάτε προβολή του θέματος από ΜΜΕ μπινελικώνοντας τους..:lol:

Προτείνω την διόρθωση των κειμένων σας για χάριν της προσπάθειας μας.

Εξάλλου π.χ. Ντόκτορα ξέρουμε τι νιώθεις. Δεν χρειάζεται να μας το πεις..:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Σας παρακαλώ μη με παρεξηγέιται με το "'οχι 'ετσι αυτό" , "όχι αλλιώς τούτο"

Με ενδιαφέρει ο τρόπος ανάπτυξης των θεμάτων της Ομάδας ώστε να υπάρξει αποτέλεσμα.

Ειλικρινά από ενδιαφέρον το κάνω. Δεν θα με πειράξει καθόλου η μη υιοθέτηση τυχόν απόψεων μου.

Ευχαριστώ !!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστή, δεν έχεις άδικο να το σκέφτεσαι έτσι...

Προσωπικά όμως, δεν τους βάζω όλους στο ίδιο τσουβάλι.

Δε θα είχα την ίδια άποψη αν συζητούσαμε για την εκπροσώπηση της ομάδας σε εκπομπή του Χατζηνικολάου για παράδειγμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην κολλάμε, αν δεν έχουμε τροποποιήσεις στο κείμενο, να δούμε ποιος θα είναι ο χειριστής για να φύγει το θέμα..??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορισε εσύ Στέφανε μετά από συνενόηση σου με αυτόν μέσω π.μ.

Εγώ π.χ έιπα στον Κίμωνα τότε με το ΤΕΒΕ και διεκπαιρέωσε την υπόθεση με το ΣτΠ.

Ορισε και συ όποιον νομίζεις μετά από συνενόηση με αυτόν και σπρώχνε το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στο Στέφανο και στα άλλα παιδιά.........

1. ανευ ουσίας........

........Η ομάδα μας αποτελείται από επαγγελματίες Λογιστές-Φοροτεχνικούς που, μέσω της πλέον δημοφιλέστερης ελληνικής φορολογιστικής διαδικτυακής πύλης www.taxheaven.gr, βρίσκεται .........

ή θα πεις........ "της δημοφιλέστερης....."

ή θα πεις ........ "της πλέον δημοφιλούς........"

ή κατ΄ εμέ απλά...... "της δημοφιλούς...."

2. Καλό είναι να χρησιμοποιείς τα ΜΜΕ κι όχι να σε χρησιμοποιούν..........

Υπ΄αυτή την έννοια συμφωνώ με τον Doctor αλλά βρίσκω θετική την πρωτοβουλία ΤΕΟ70 & DAS για ενεργοποίηση (αν πετύχει) του Ρωμανιά και τηλεφωνική παρέμβαση της ομάδας αν ξεφύγει το θέμα ή απλά για την δήλωση της συνεχούς και συνεπούς παρουσίας.........

Γι΄ άλλη μια φορά συγχαρητήρια.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορισε εσύ Στέφανε μετά από συνενόηση σου με αυτόν μέσω π.μ.

Εγώ π.χ έιπα στον Κίμωνα τότε με το ΤΕΒΕ και διεκπαιρέωσε την υπόθεση με το ΣτΠ.

Ορισε και συ όποιον νομίζεις μετά από συνενόηση με αυτόν και σπρώχνε το θέμα.

Αν δεν θέλει φυσική παρουσία εις τας πρωτεύουσας, το αναλαμβάνω και εγώ....

Το στέλνω είτε με mail είτε με συστημένο....

Κίμωνα..??

+laki, μια βοήθεια θέλω μόνο με τις υπογραφές των μελών.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια πρόταση όσον αφορά τα ΜΜΕ ......?????

Να υπάρχει μια ομάδα κρούσης αποτελούμενη από 5-6 άτομα πχ τον Κάρολο,Τέο70,Κίμωνα και 2-3 παιδιά ακόμα που θα αναλάβουν το κόμματι της πρόωθησης στα ΜΜΕ όταν υπάρχει αυτή η δυνατότητα (όπως καλή ώρα τώρα) δηλαδή κάποιος από αυτούς να αναλάβει τη διεκπεραίωση και όταν υπάρχει κάποιο πιο ειδικό θέμα που κάποιος από εμάς έχει ασχολήθει καλύτερα να συμμετέχει και αυτός, μιλάω πάντα για το κομμάτι ΜΜΕ .

Καλώς ή κακώς παρότι οι περισσότεροι δε συμφωνούμε με τον τρόπο παρουσίασης από αυτές τις εκπομπές , είναι ο πιο άμεσος και γρήγορος τρόπος ενημέρωσης του πολύ κόσμου .

ΥΓ Να αναφέρω όμως έδω μια επισήμανση ότι το βάρος της ευθύνης το φέρει το ΙΚΑ και όχι οι εργοδότες , αυτό όσον αφορά το κομμάτι της δικαστικής διαμάχης εργαζομένων με εργοδότες ...... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δια ταύτα,

1. να το στείλω στο συνήγορο..?? υπάρχει κάποια αντίθετη άποψη..?? θέλετε να το αναλάβει κάποιος άλλος καλύτερα..??

2. να σβήσω τη λίστα μελών να φαίνεται μόνο ο χειριστής ως εκπρόσωπος της ομάδας..?? αν όχι, τα ονόματα που..???

Λέτε..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το απλοποιήσουμε μια που τέθηκε και αυτό το θέμα.<BR style="mso-special-character: line-break"><BR style="mso-special-character: line-break">

Οι επικεφαλείς

Αυτός που φτιάχνει την επιστολή ας είναι και ο εκπρόσωπος της Ομάδας.

Απαραίτητη προϋπόθεση να έχει συναινέσει η ομάδα για την ποιότητα της επιστολής.

Που έχει συναινέσει. Δεν έχει ειπωθεί καμία αντίρρηση άρα συνεχίζει.

Άρα προτείνω να μπει ο Στέφανος εκπρόσωπος και να ορίσει ο ίδιος μέλη της Ομάδας που πιστεύει ότι μπορούν να τον βοηθήσουν στην πορεία.

θα παίρνει π.χ. τηλέφωνο το doctor Και θα του λέει "ρε ντόκτορα" σωστό είναι αυτό;

θα παίρνει τηλέφωνο τον ΤΕΟ και θα του λέει "ρε ΤΕΟ δεν πας εκεί που μας κάλεσαν για ομιλία"¨

θα παίρνει τον Κάρολο και θα του λέει "ρε Κάρολε δεν το βάζεις ως είδηση στο Tax Heaven;

Θα παίρνει τον Κίμωνα και θα του λέει ΄"ρε Κίμωνα δεν σπικάρεις λιγάκι στο φίλο σου το Τζέμο (Σ.τ.Π.);

Θα παίρνει τον Μήδη και θα του λέει "ρε Μήδη δεν σπρώχνεις το θέμα σε διάφορα blog?"

κ.τ.λ.

Θα μας ενημερώνει για την πορεία.

Συνοψίζω τα βήματα

1.Θα βγάζει κάποιος ένα θέμα

2. Θα περιμένει να αντιμετωπίσει τυχόν αντιρρήσεις από την Ομάδα

3. Όταν όλοι συμφωνούν μεθοδεύει την οριστικοποίηση της επιστολής.

4. Εμφανίζεται ως νόμιμος εκπρόσωπος της Ομάδας

5. Ορίζει άλλα μέλη της Ομάδας να τον βοηθήσουν ιδιαίτερα.

6. Ενημερώνει την Ομάδα για την πορεία του θέματος.

Υ.Γ. το 4 & το 5 έχουν μεγάλη σημασία διότι αυτή η διαδικασία συμβάλλει στην Ενεργή Συμμετοχή (ακόμα και σε σε επίπεδο Διοικητικό) από οποιαδήποτε μέλος της Ομάδας, σε οποιοδήποτε μέρος της Ελλάδος και σε οποιαδήποτε στιγμή.

Οι δε Υπόλοιποι

Εμείς από μόνοι μας θα ενεργοποιούμαστε για λογαριασμό της προσπάθειας του Στέφανου και της Ομάδας δημοσιοποιώντας την επιστολή σε χώρους που κατά τη γνώμη μας θα φέρουν αποτέλεσμα (π.χ. εγώ Πέμπτη το στέλνω στην μεγαλύτερη τοπική των Χανίων, στην αλλά Τριανταφυλόπουλο τοπική δημοσιογράφο, στο Σύλλογο Λογιστών, στο Εργατικό Κέντρο και σε φίλους που μπορούν να το προωθήσουν.

Ο κάθε ένας που έχει εγγραφή στην Ομάδα πρέπει να βάζει το λιθαράκι του στον Νομό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.............

+laki, μια βοήθεια θέλω μόνο με τις υπογραφές των μελών.....

Αγγέλου Ιωάννης, Λογιστης-φοροτεχνικος, Χαλκιδα

Αστηθας Ιωαννης, Λογιστης

Δαλατσης Δημητριος , Αθηνα

Δανάς Δ. Κίμων Λογιστής Πειραιά

Δασκαλοπουλου Μαρια. Λογιστρια. Αθηνα

Έξαρχος Αθανάσιος, Λογιστής-Φοροτέχνης-Αθήνα

Κοντος Αθανασιος, Λογιστης-Φοροτεχνικος, Αθηνα

Κοντός Στέλιος, λογιστής φοροτέχνης Θεσσαλονίκη.

Κορωνιδου Χρυσανθη, λογιστρια φοροτεχνικος, Θεσσαλονικη

Κωστάζου Δέσποινα Λογίστρια Φοροτεχνικός Αργυρούπολη Αττικής

Λαλιωτης Γεωργιος, Λογιστης Φοροτεχνικος Αμαλιάδα

Μαμάκης Στέφανος, Λογιστής-Φοροτέχνης Ηράκλειο

Μπατάκης Διομήδης, Λογιστής-Φοροτεχνικός, Χανία Κρήτης

Μπατη Ισιδωρα, Λογιστρια, Αθηνα

Σταυρίδη Χαρ. Ελένη Λογίστρια-Φοροτεχνικός Πρέβεζα

Σταυριδης Χαρ. Αποστολος, Λογιστης-Φοροτεχνικος Πρεβεζα

Σταυρουλάκης Αρτ Κων/νος. λογιστής φοροτέχνης Χανιά Κρήτης

Φαφουτης Ευαγγελος, Λογιστης Φοροτεχνικος, Αθηνα

Χατζη Αγορουλα, Λογιστρια-Φοροτεχνικος Λαμια

Χατζηγιαννη Μαρία, Λογιστρια, Αθηνα

ας μας γραψουν στοιχεια οι

Sophie

Fazexa

Ype

δεν καταλαβα αν υπογραφει ο Cel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρύσα ας αφίσουμε τις υπογραφές.

Ας μετράμε τις αντιρρήσεις.

Αφού δεν υπάρχουν αντηρρήσεις ας φύγει η επιστολή με νομ. εκπρόσωπο το Στέφανο ο οποίος θα εκπροσωπεί όλους της Ομάδας.

Χρύσα τσέκαρε εάν κάποιος από αυτούς δεν είναι στην λίστα μελών της Ομάδας. Αν θέλουν να μπουν εκεί.

Διαφωνεί κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρύσα ας αφίσουμε τις υπογραφές.

Ας μετράμε τις αντιρρήσεις.

Αφού δεν υπάρχουν αντηρρήσεις ας φύγει η επιστολή με νομ. εκπρόσωπο το Στέφανο ο οποίος θα εκπροσωπεί όλους της Ομάδας.

Χρύσα τσέκαρε εάν κάποιος από αυτούς δεν είναι στην λίστα μελών της Ομάδας. Αν θέλουν να μπουν εκεί.

Διαφωνεί κανείς;

Οπότε διαγράφω τη λίστα των μελών που υπογράφουν..??

ΥΓ: Πρέπει να φτιαχτεί μια αρχική σελίδα της ομάδας, που να μπαίνει σαν refference σε κάθε επιστολή.. Να λέει τι είναι η ομάδα, ποιοι οι στόχοι της, ποια τα μέλη της, ποιοι μπορούν να συμμετάσχουν.... Να ξέρει κάποιος με ποιους μιλάει & τι εκπροσωπούν....

Και πιθανόν σε θέμα παρακάτω, τις παρεμβάσεις της με link για τα θέματα (ιστορικό & αποτέλεσμα)....

Και φυσικά αυτό το θέμα πρέπει να το ανοίξει ο χρήστης "Διαδικτυακή ομάδα κτλ κτλ".... Συμφωνείς Κωστή...????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ασχετα αν θα μπουν τα ονοματα κατω απο την επιστολη η οχι, καλο ειναι να ξερουμε ποιοι εχουν συμφωνησει και προσυπογραψει καθε κινηση μας.

ζητησα και γω καποια μεηλ για να τη στειλω στο εργατικο κεντρο και σε σωματεια.

να τη στειλουμε και σε βουλευτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγγέλου Ιωάννης, Λογιστης-φοροτεχνικος, Χαλκιδα

Αστηθας Ιωαννης, Λογιστης

Δαλατσης Δημητριος , Αθηνα

Δανάς Δ. Κίμων Λογιστής Πειραιά

Δασκαλοπουλου Μαρια. Λογιστρια. Αθηνα

Έξαρχος Αθανάσιος, Λογιστής-Φοροτέχνης-Αθήνα

Κοντος Αθανασιος, Λογιστης-Φοροτεχνικος, Αθηνα

Κοντός Στέλιος, λογιστής φοροτέχνης Θεσσαλονίκη.

Κορωνιδου Χρυσανθη, λογιστρια φοροτεχνικος, Θεσσαλονικη

Κωστάζου Δέσποινα Λογίστρια Φοροτεχνικός Αργυρούπολη Αττικής

Λαλιωτης Γεωργιος, Λογιστης Φοροτεχνικος Αμαλιάδα

Μαμάκης Στέφανος, Λογιστής-Φοροτέχνης Ηράκλειο

Μπατάκης Διομήδης, Λογιστής-Φοροτεχνικός, Χανία Κρήτης

Μπατη Ισιδωρα, Λογιστρια, Αθηνα

Σταυρίδη Χαρ. Ελένη Λογίστρια-Φοροτεχνικός Πρέβεζα

Σταυριδης Χαρ. Αποστολος, Λογιστης-Φοροτεχνικος Πρεβεζα

Σταυρουλάκης Αρτ Κων/νος. λογιστής φοροτέχνης Χανιά Κρήτης

Φαφουτης Ευαγγελος, Λογιστης Φοροτεχνικος, Αθηνα

Χατζη Αγορουλα, Λογιστρια-Φοροτεχνικος Λαμια

Χατζηγιαννη Μαρία, Λογιστρια, Αθηνα

ας μας γραψουν στοιχεια οι

Sophie Νάση Σοφία , Λογίστρια , Φλώρινα

Fazexa

Ype

δεν καταλαβα αν υπογραφει ο Cel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστή, δεν έχεις άδικο να το σκέφτεσαι έτσι...

Προσωπικά όμως, δεν τους βάζω όλους στο ίδιο τσουβάλι.

Δε θα είχα την ίδια άποψη αν συζητούσαμε για την εκπροσώπηση της ομάδας σε εκπομπή του Χατζηνικολάου για παράδειγμα!

Μαράκι δεν έχεις άδικο , αν και εγώ προσωπικά δεν τον αντέχω τον Χατζηνικολάου, αλλά σκέψου ότι ο πολύς ο κόσμος παρακολουθεί πρωινές εκπομπές και όχι μεταμεσονύκτιες και μάλιστα ο Αυτίας απολλαμβάνει μεγάλης αποδοχής από το κοινό ασχέτως αν εμείς τον θεωρούμαι επιπέδου ή όχι.

Ίσως λέω, αν το θέμα λάβει δημοσιότητα στη συγκεκριμένη εκπομπή να αναφερθεί και σε κάποιο απ΄τα μεγάλα δελτία.

Πάντως κι εγώ με τη σειρά μου θα το προωθήσω σε τοπική εφημερίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να προσυπογράψω και εγω την επιστολή αυτή, αλλά δεν ξέρω πως. Αν μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει και εφόσον βέβαια θέλετε. Τόσα χρόνια το ΙΚΑ με αυτή την τακτική, να κανει του κεφαλιού του, πέρα απο κάθε λογική και νομιμότητα δημιουργεί συνέχεια προβλήματα. Εγω πάντως πάντα έβαζα και συνεχίζω να βάζω 25 ημέρες, ανεξάρτητα τι μου λένε στα διάφορα τοπικά του ΙΚΑ. Σε μερικούς ασφαλισμένους δε, που τους έκοψαν ένσημα τους προέτρεψα να πάνε την υπόθεση δικαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μπουν τα ονόματα μόνο στην επιστολή που θα πάει στο ΣτΠ μήπως και χρειαστούν.

Για τα υπόλοιπαενημερωτικά θεωρώ περιττό να υπάρχουν ονόματα, απλά να υπάρχει ο εκπρόσωπος γιανα ξέρουν με ποιον θα επικοινωνήσουν για τυχόν επιπλέον διευκρινήσεις.

Μέχρι την επόμενη επιστολή θα υπάρχει και χώρος όπου θα αναφέρονται τα στοιχεία και οι δράσεις της ομάδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες, για πες...... :lol:

Να ολοκληρώσω την μορφή κλπ και θα επανέλθω με ξεχωριστό θέμα για τα κείμενα. Θέλω λίγο χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωση για την εξέλιξη της επιστολής:

Σήμερα έφυγε με courier. Ευελπιστώ ότι αύριο θα έχουμε και πρωτόκολλο. Προσπάθησα να επικοινωνήσω με τον κ.Τζέμο, αλλά δεν κατέστη δυνατό. Θα δούμε ποιος θα το αναλάβει τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχωρείστε κατά τα γνωστά και ξεχάστε προς το παρόν τα ΜΜΕ ..

έχουν από χθες άλλα θέματα να ασχολούνται..smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς μόλις τώρα αντιλήφθηκα την ύπαρξη αυτής της κίνησης στο forum.

Προσωπικά συμφωνώ και συνυπογράφω σχετικά με το θέμα της άδικης μεταχείρησης των μερικώς απασχολούμενων.

Μέχρι τώρα το αντιμετώπιζα μαχόμενος σε προσωπικό επίπεδο, έναντια στην αυθαιρεσία του ΙΚΑ και των ελεκτών του, σεβόμενος το νόμο αλλά και την κοινή λογική.

Δεν χρειάζεται να σας αναφέρω την αντιμετώπιση από πλευράς ΙΚΑ... -αρκεί να σας πω ότι ελέγκτρια με προειδοποίησε ότι αν συνεχίσω να υπολογίζω στους μερικώς απασχολούμενους 25 ένσημα δεν θα ξαναασχοληθεί με δικούς μου πελάτες κι ας καίγονται για ενημερότητα για θεώρηση στοχείων κ.τ.λ. Εννοείται ότι τους τα μείωνε σε 22 με επιχειρήμα μεταξύ άλλων: "Σιγά τώρα που ο αιγύπτιος ο Χασάν πρόκειται να σου ζητήσει το λόγο ή να αντιληφθεί ότι είναι ενάντια στο νόμο τα λιγότερα ένσημα.

Αυτά τα ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζετε όλοι συγχαρητήρια. Μπράβο σας. Στην αρχή ήμουν επιφυλακτικός για την δράση μας και τον αντίκτυπο που θα είχε. Έκανα λάθος όμως.

Συμφωνώ αν και καθυστερημένα. Θα πρέπει κατά την άποψη μου να βρούμε έναν τρόπο ώστε η ομάδα να είναι πιο ευέλικτη.

Και πάλι συγχαρητήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...