Προς το περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ ως νέα και με μοντέρνες απόψεις ξεκίνησα μόνο με Laser. Έναν Α4 xerox που μόνο καφέ δε σου κάνει (εκτυπωτής, έγχρωμος, διπλής όψης, φαξ, σκανερ, φωτοτυπικό). ¨οταν όμως μου ήρθε ο πρώτος πελάτης με θεωρημένα από dot matrix ΚΑΙ δε μπορούσα να θεωρήσω άλλα γιατί φεύγοντας από τον προηγούμενο λογιστή δεν είχε εκτυπωμένη κατάσταση μηνός που είχε περάσει και θα ήταν εκπρόθεσμη αν θεωρούσα Α4, μπήκα στη διαδικασία να πάρω. Ως νέα και "ψαρωμένη" φοβήθηκα να βάλω τα θεωρημένα Α3 στο Laser μη τα μασησει κλπ.

Απλά δεν πήρα ΟΚΙ λόγω κόστους (κοντά στο χιλιάρικο) αλλά epson (ακριβώς μισή τιμή).

Στην αρχή με τον θόρυβο με έπιασε μια φρικη!!!! Αλλά όπως λένε και οι συνάδελφοι καταλαβαίνεις ότι βρίσκεσαι σε λογιστικό γραφείο :P (Πάντως αν μπορούσα να τον είχα αποφύγει θα το έκανα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με τους laser μπορείς να το κάνεις...δεν τίθεται θέμα...

Πως το καταφέρνεις αυτό. Με ποιό πρόγραμμα.??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το καταφέρνεις αυτό. Με ποιό πρόγραμμα.??

Accountant που έχω δουλέψει, πχ, σου δίνει περιθώριο όσες γραμμές θέλεις (κενές) για να εκτυπώσει.. Με 1-2 δοκιμές, το έχεις πετύχει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ως νέα και με μοντέρνες απόψεις ξεκίνησα μόνο με Laser. Έναν Α4 xerox που μόνο καφέ δε σου κάνει (εκτυπωτής, έγχρωμος, διπλής όψης, φαξ, σκανερ, φωτοτυπικό). ¨οταν όμως μου ήρθε ο πρώτος πελάτης με θεωρημένα από dot matrix ΚΑΙ δε μπορούσα να θεωρήσω άλλα γιατί φεύγοντας από τον προηγούμενο λογιστή δεν είχε εκτυπωμένη κατάσταση μηνός που είχε περάσει και θα ήταν εκπρόθεσμη αν θεωρούσα Α4, μπήκα στη διαδικασία να πάρω. Ως νέα και "ψαρωμένη" φοβήθηκα να βάλω τα θεωρημένα Α3 στο Laser μη τα μασησει κλπ.

Απλά δεν πήρα ΟΚΙ λόγω κόστους (κοντά στο χιλιάρικο) αλλά epson (ακριβώς μισή τιμή).

Στην αρχή με τον θόρυβο με έπιασε μια φρικη!!!! Αλλά όπως λένε και οι συνάδελφοι καταλαβαίνεις ότι βρίσκεσαι σε λογιστικό γραφείο :P (Πάντως αν μπορούσα να τον είχα αποφύγει θα το έκανα...)

Ξέρεις πόσες μηχανογραφικές Α3 τις έχω περάσει από το φωτοτυπικό...??? Όλα καλά κ έτσι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 months later...

Σιγά μην δώσουμε και λεφτά για dot matrix

Αν ρωτήσεις φίλους και γνωστούς σίγουρα θα έχει κάποιος έναν να σου χαρίσει, ξεχασμένο σε καμιά σοφίτα!

Εγώ όταν άνοιξα πριν 3 χρόνια σήκωσα 2 star lc 20 από το πατάρι ενός πελάτη.

Ρωτήστε και θα βρείτε!

Όλοι τους πετάνε, μόνο σε εμάς χρειάζονται για ακόμη λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Α3 lazer εκτυπωτής, δεν λέω ωραίος, αλλά ακριβώς, άσε που πλέον παρέλκει η όποια αξία του μιας και όλα τα στέλνουμε ηλεκτρονικά.

Α!!! και ένα καλό scanner δεν είναι κακή ιδέα ( με αυτόματο τροφοδότη και γρήγορη σάρωση)

... και ups, πολλά ups....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά είμαι και γω νέος συνάδελφος και το σκέφτηκα και ψάχτηκα αρκετά και

πραγματικά δε βλέπω το λόγω για κάτι άλλο πλην ενός laser σε ένα λογιστικό γραφείο.

Στον Α3 τυπώνω σε μηχανογραφημένο χαρτί χωρίς κανένα πρόβλημα και χωρίς πατέντες.

Σε ένα σύγχρονο μηχανογραφημένο γραφείο δε βλέπω το λόγο και για πάρα πολλές εκτυπώσεις.

Ε1-2-3-9 κλπ ηλεκτρονικά, άντε να τυπώσεις κανα εκκαθαριστικό για τον πελάτη, αρχείο . pdf

Φ1-2 ηλέκτρονικά και αρχέιο .pdf

Μισθοδοσίες, λίγα πράγματα

ΙΚΑ ηλεκτρονικά

Πελάτες-προμηθευτές με αρχείο, τώρα και online

OK τυπώνουμε βιβλία-καταστάσεις, όχι αναλυτικά

που είναι πάλι μια σελίδα/πελάτη το μήνα.

Αυτά προσωπικά χρησιμοποιώ για Β' κατηγορίας.

Δεν ξέρω αν Γ' κατηγορίας επιχειρήσεις έχουν άλλο φόρτο ή άλλες ιδιομορφίες λογιστικών εργασιών κλπ

Συν ότι με λίγη προσοχή και αν βγάλεις άκρη με taxis και το πρόγραμμά σου μπορείς να έχει το αρχείο σου ηλεκτρονικά

Και αν φοβάσαι ότι θα χαλάσει το pc και θα το χάσεις, μπορείς να το αποθηκεύεις σε cloud.

Δηλαδή σε χώρο στο ιnternet.

Έτσι και θα έχεις πρόσβαση από παντού, θα κάνει μόνο του backup και θα διαμοιράζεται σε όλα τα συστήματα σου.

Check this out

www.dropbox.com

Bye!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...