Προς το περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΩΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΝ

ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟ. ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ,

ΤΩΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΕΝΟΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ

(SCANNER,FAX κ ΦΩΤΟΤΥΠΙΚΟ), ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ

ΕΝΑΝ ΕΚΤΥΠΩΤΗ DOT-MATRIX ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΘΕΩΡΗΜΕΝΩΝ ΚΑΙ AN ΕΙΝΑΙ

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ, ΔΙΟΤΙ Ο ΠΩΛΗΤΗΣ ΤΩΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓ/ΤΩΝ ΜΟΥ

ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ laser ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΑΝΤΙ ΓΙΑ DOT-MATRIX, O ΟΠΟΙΟΣ

ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 500 ευρώ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ

ΑΠΟΨΗ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΣΑΣ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό θα ήταν φίλε μου να αποφύγεις τους DOT-MATRIX γιατί και ακριβοί είναι και ξεπερασμένοι είναι!εγώ στο γραφείο μου τα έχω κάνει όλα σε Α4 χαρτί και χρησιμοποιώ laser ΚΑΙ ΜΟΝΟ!!στην ανάγκη πάρε και ένα Α3 σε laser

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΠΩΛΗΤΗΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ. ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ

ΑΔΙΚΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΟΙ DOT-MATRIX ΕΚΤΥΠΩΤΕΣ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΟΧΗ. ΤΟ

ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΑΦΟΡΑ (ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ

ΕΚΤΥΠΩΤΕΣ laser) ΣΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΤΩΝ ΘΕΩΡΗΜΕΝΩΝ ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ

ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ. ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ Α3 ΣΕ laser ΓΙΑ ΘΕΩΡΗΜΕΝΑ??

ΥΓ=ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΕΙΜΑΙ ΦΙΛΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΦΙΛΟΣ! rolleyes.gif

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω έναν inject A3 τον οποίο σπάνια χρησιμοποιώ!αν έχω Α3 το διπλώνω με προσοχή και το βάζω στο LASER A4!ολά τα θεωρημένα βιβλία τα έχω κινητά φύλλα Α4!και όσα έχω Α3 μέχρι να τελειώσουν, διπλωμένα στο LASER!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα τολ laser ετσι κι αλλιώς θα τον πάρεις δεν υπάρχει θέμα καλό θα είναι μόνο να είναι διπλής όψης και αν σε σηκώνει ο προυπολογισμός έγχρωμος. Για τον dot matrix βλέπεις αργότερα αμα σου χρειαστεί π.χ. κάποιος πελάτης που θα έρθςι απο άλλο γραφείο και έχει ήδη θεωρημένο σε χαρτίο για dot matrix. Αλλά αυτό το κοιτάς τότε και εάν και εφόσον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠ'ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ Α3 Ή ΣΕ Α4 ΤΑ

ΘΕΩΡΗΜΕΝΑ. ΛΟΓΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ

ΘΕΩΡΗΣΗ ΚΙΝΗΤΩΝ ΦΥΛΛΩΝ Α4. ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΣΕ Α4 laser ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ

dot-matrix. ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΤΙΣ ΙΣΩΣ ΧΑΖΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ, ΑΛΛΑ

ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ Κ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ. rolleyes.gif

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello,

Βασικά οι dot matrix είναι όντως ξεπερασμένοι και άντε να βρεις dot matrix με usb ή pc parallel.

Όμως είναι σταθερότατοι, γρήγοροι, set and forget και έχουν χαμηλά λειτουργικά έξοδα.

Το laser και θεωρημένα προσωπικά δεν ξέρω τη διαδικασία έχει και αν είναι η ίδια η θεώριση Α4 σελίδων

με το μηχανογραφικό χαρτί.

Αλλά laser θα χρειαστείς σίγουρα για φωτοτυπίες κλπ.

Αν περισσέψει λοιπόν τίποτα από το budget ρίξε μια ματιά στο ebay, μπορείς να βρεις OKI πχ

σε πολύ καλή τιμή, χωρίς να χρειάζεται να δώσεις μια ολόκληρη περιουσία (όπως τα πουλάν εδώ)

για ένα μηχάνημα με τεχνολογία μισού αιώνα πίσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΡΧΙΚΑ ΘΕΩΡΗΣΑ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ Ο dot matrix

ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ. ΑΠΛΑ

ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ

ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ. ΠΕΡΙ

ΞΕΠΕΡΑΣΜΕΝΟΥ ΚΤΛ ΚΤΛ..ΑΣΕ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ

ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΩΡΗΜΕΝΑ! ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ

ΠΩΣ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 500 ΕΥΡΩ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ

ΘΕΩΡΗΣΗ ΑΠΛΩΝ ΣΕΛΙΔΩΝ ΓΙΑ laser ΘΑ ΤΟ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ

ΠΟΥ ΑΝΗΚΩ, ΓΙΑΤΙ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ

ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΣΕ ΤΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΘΑ

ΠΕΣΕΙΣ!!! rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΘΕΩΡΗΣΟΥΝ!!!!!!!!!!!!!!!και μάλιστα στο αποδεικτικό θεώρησης αναγράφει ''κινητά φύλλα'' αντι για μηχανογραφικο!!εξακριβωμένο και στις ΔΟΥ της αθήνας και στη ΔΟΥ ΠΥΡΓΟΥ που είμαι τώρα λογιστής!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. δεν υπάρχει πρόβλημα με θεωρημένα σε α4. θεωρείς κανονικά.

2. το μόνο πρόβλημα που πιθανόν να συναντήσεις, αν δεν πάρεις dot matrix εκτυπωτή, είναι να σου έρθει πελάτης από συνάδελφο που είχε θεωρημένα μηχανογραφικό και ο πελάτης έχει θέμα με εφορία / οαεε / ικα και δεν μπορεί να θεωρήσει καινούρια φύλλα.

Κατά τα άλλα, ασπρόμαυρο laser εκτυπωτή διπλής όψης (αν είναι δυνατόν και α3) είναι ότι καλύτερο.

Επίσης, θα μπορούσες να αγοράσεις φωτοτυπικό μηχάνημα και να το συνδέσεις με τον Η/Υ, με αυτές τις δυνατότητες, το οποίο είναι βέβαια πιο ακριβό στην αγορά, αλλά το λειτουργικό του κόστος είναι σημαντικά μικρότερο από αυτό του εκτυπωτή laser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη μου ένσταση για τους laser είναι οτι συχνά έχουν πρόβλημα με τις θεωρήσεις. Αν σφηνώσει το χαρτί μέσα στο τύμπανο, ξεχάστε το τύμπανο, θα γρατσουνιστεί.

Κατά τα άλλα σίγουρα ένας laser είναι απαραίτητος. Τώρα αν τα οικονομικά φτάνουν και για κρουστικό ....

Η πρότασή μου είναι αντί για πολυμηχάνημα, η αγορά ενός φωτοτυπικού και μάλιστα Α3 με δυνατότητα εκτύπωσης.

Τα φωτοτυπικά έχουν αναλώσιμα μεγάλης διάρκειας. π.χ. ένα Toner 16.000 σελίδων έχει γύρω στα 100€ (Υπολογίστε και ένα κόστος γύρω στα 300€ ανα 50.000 σελίδες για drum,service κλπ)

Το κόστος ανα σελίδα των πολυμηχανημάτων και εκτυπωτών laser είναι πολύ μεγαλύτερο και η κατασκευή τους πολύ πιο "ελαφριά"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτοτυπικο Α3 με συνδεση με τον υπολογιστή. Μια φορα πληρωνεις. Ricoh εχω, 4 χρονια τωρα ουτε μια συντηρηση δεν εκανα, φωτοτυπίες, εκτυπωσεις, θεωρημενα αθεωρητα ολα εκει. Τονερ κοστιζει 40 € και το τελευταίο ειχε βγάλει περίπου 10.000 εκτυπωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη μου ένσταση για τους laser είναι οτι συχνά έχουν πρόβλημα με τις θεωρήσεις. Αν σφηνώσει το χαρτί μέσα στο τύμπανο, ξεχάστε το τύμπανο, θα γρατσουνιστεί.

Κατά τα άλλα σίγουρα ένας laser είναι απαραίτητος. Τώρα αν τα οικονομικά φτάνουν και για κρουστικό ....

Η πρότασή μου είναι αντί για πολυμηχάνημα, η αγορά ενός φωτοτυπικού και μάλιστα Α3 με δυνατότητα εκτύπωσης.

Τα φωτοτυπικά έχουν αναλώσιμα μεγάλης διάρκειας. π.χ. ένα Toner 16.000 σελίδων έχει γύρω στα 100€ (Υπολογίστε και ένα κόστος γύρω στα 300€ ανα 50.000 σελίδες για drum,service κλπ)

Το κόστος ανα σελίδα των πολυμηχανημάτων και εκτυπωτών laser είναι πολύ μεγαλύτερο και η κατασκευή τους πολύ πιο "ελαφριά"

Για τα βιβλία υπάρχει η δυνατότητα να τα σφραγίσει , αντι να τα τρυπήσει.

Τώρα όσον αφορά τους κρουστικούς , έχουν το πλεονέκτημα με μια εκτύπωση να τυπώνουν 2,3,..... αντίτυπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω μια γνώμη έστω και οπισθοδρομική

Πιστεύω ότι σε ένα γραφείο λογιστικό είναι απαραίτητος ο κρουστικός εκτυπωτής.

Η (σωστή) λύση για ένα φωτοαντιγραφικό που θα συνδεθεί με τον υπολογιστή και θα παίζει και τον ρόλο του εκτυπωτή, είναι πανάκριβη.

Η εκτύπωση θεωρημένων (διάτρητων) βιβλίων πάντα έχει το ρίσκο να μπλοκάρει τον λέιζερ εκτυπωτή και να του προκαλέσει βλάβη.

Ο κρουστικός εκτυπωτής έχει μηδενικό κόστος συντήρησης (αλλάζεις μια φορά στο τόσο μελανοταινία και τίποτα άλλο και μιλάμε για εκτυπωτές 10 ή 15 χρόνων)

Το κόστος του χαρτιού επίσης είναι πολύ μικρότερο

Και τέλος τυπώνεις όσα (1,2,3, κλπ) αντίγραφα θέλεις με μία εκτύπωση.

Να προσθέσω και έναν ακόμα λόγο.

Μπορεί να υπάρξει λογιστικό γραφείο χωρίς αυτόν τον υπέροχα ήχο του εκτυπωτή να τυπώνει ακατάπαυστα ? (εδώ ναι, είμαι οπισθοδρομικός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με ΧΑΛΚΙΔΕΟ παρότι προοδευτικός( :))) ) , θα πρέπει να υπάρχει και ένας dot matrix σε συνδιασμό με τον laser ή με τον injekt ...

Τα μηχανήματα αυτά είναι αθάνατα και δεν είναι παράλογο το ότι μετά από 20 χρόνια παραμένουν πανάκριβα .... Σε επιχείρηση ή λογιστικό γραφείο όπου καθημερινά διακινείται όγκος χαρτιού , θα πρέπει να υπάρχει ένας OKI !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.......................

Η εκτύπωση θεωρημένων (διάτρητων) βιβλίων πάντα έχει το ρίσκο να μπλοκάρει τον λέιζερ εκτυπωτή και να του προκαλέσει βλάβη.

.......................

Αν δεν το ξέρετε εκεί στη Χαλκίδα, υπάρχει η δυνατότητα αντί να κάνεις σουρωτήρια τα βιβλία, βάζεις τη σφραγιδούλα της εφορίας και είναι οκ... Και δεν θέλουν σίδερο μετά...... tongue.gif

Να προσθέσω και έναν ακόμα λόγο.

Μπορεί να υπάρξει λογιστικό γραφείο χωρίς αυτόν τον υπέροχα ήχο του εκτυπωτή να τυπώνει ακατάπαυστα ? (εδώ ναι, είμαι οπισθοδρομικός)

Και depon για τον πονοκέφαλο after....... άσε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω μια γνώμη έστω και οπισθοδρομική

Πιστεύω ότι σε ένα γραφείο λογιστικό είναι απαραίτητος ο κρουστικός εκτυπωτής.

Η (σωστή) λύση για ένα φωτοαντιγραφικό που θα συνδεθεί με τον υπολογιστή και θα παίζει και τον ρόλο του εκτυπωτή, είναι πανάκριβη.

Η εκτύπωση θεωρημένων (διάτρητων) βιβλίων πάντα έχει το ρίσκο να μπλοκάρει τον λέιζερ εκτυπωτή και να του προκαλέσει βλάβη.

Ο κρουστικός εκτυπωτής έχει μηδενικό κόστος συντήρησης (αλλάζεις μια φορά στο τόσο μελανοταινία και τίποτα άλλο και μιλάμε για εκτυπωτές 10 ή 15 χρόνων)

Το κόστος του χαρτιού επίσης είναι πολύ μικρότερο

Και τέλος τυπώνεις όσα (1,2,3, κλπ) αντίγραφα θέλεις με μία εκτύπωση.

Να προσθέσω και έναν ακόμα λόγο.

Μπορεί να υπάρξει λογιστικό γραφείο χωρίς αυτόν τον υπέροχα ήχο του εκτυπωτή να τυπώνει ακατάπαυστα ? (εδώ ναι, είμαι οπισθοδρομικός)

"Οπισθοδρομικέ" συνάδελφε ( το συνάδελφος πάει στο Οπισθοδρομικέ) Γιάννη ,αυτό υποκαθίσταται με εγκατάσταση του γραφείου δίπλα σε ξυλουργείο

Ο Ηχος της πριονοκορδέλας ειναι αρκετά παρόμοιος:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 months later...

Καλησπέρα σας !!

Μόλις άνοιξα γραφείο αλλά δεν ξέρω αν θα πάρω εκτυπωτη laser.Στο λογιστικό γραφείο που δούλευα είχαμε τουσ dot matrix με Α3 χαρτί.Αν εγώ σαν καινούργια πάρω laser και κάποιος πελάτης έρθει απο άλλο γραφείο που έχει ήδη θεωρημένα απο άλλοξν εκτυπωτή τι γίνεται??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας !!

Μόλις άνοιξα γραφείο αλλά δεν ξέρω αν θα πάρω εκτυπωτη laser.Στο λογιστικό γραφείο που δούλευα είχαμε τουσ dot matrix με Α3 χαρτί.Αν εγώ σαν καινούργια πάρω laser και κάποιος πελάτης έρθει απο άλλο γραφείο που έχει ήδη θεωρημένα απο άλλοξν εκτυπωτή τι γίνεται??

[/quote

πολύ απλά θεωρείς Α4....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διπλώνεις προσεχτικά σε μέγεθος Α4 έχοντας βάση μια κόλα Α4 και το εκτυπώνεις κανονικά.99% των περιπτώσεων

εάν το κάνεις σωστά δε θα στο "μασήσει" :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω μια γνώμη έστω και οπισθοδρομική

Πιστεύω ότι σε ένα γραφείο λογιστικό είναι απαραίτητος ο κρουστικός εκτυπωτής.

Η (σωστή) λύση για ένα φωτοαντιγραφικό που θα συνδεθεί με τον υπολογιστή και θα παίζει και τον ρόλο του εκτυπωτή, είναι πανάκριβη.

Η εκτύπωση θεωρημένων (διάτρητων) βιβλίων πάντα έχει το ρίσκο να μπλοκάρει τον λέιζερ εκτυπωτή και να του προκαλέσει βλάβη.

Ο κρουστικός εκτυπωτής έχει μηδενικό κόστος συντήρησης (αλλάζεις μια φορά στο τόσο μελανοταινία και τίποτα άλλο και μιλάμε για εκτυπωτές 10 ή 15 χρόνων)

Το κόστος του χαρτιού επίσης είναι πολύ μικρότερο

Και τέλος τυπώνεις όσα (1,2,3, κλπ) αντίγραφα θέλεις με μία εκτύπωση.

Να προσθέσω και έναν ακόμα λόγο.

Μπορεί να υπάρξει λογιστικό γραφείο χωρίς αυτόν τον υπέροχα ήχο του εκτυπωτή να τυπώνει ακατάπαυστα ? (εδώ ναι, είμαι οπισθοδρομικός)

Μπράβο ρε ΧΑΛΚΙΔΕΕ, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Έχω και εγώ , 1 λέιζερ, 4 inject, 1 inject για φωτό και εκτύπωση πάνω σε cd. Αλλά όταν βάλω μπροστά τον 15αρη κρουστικό, μόνο τότε καταλαβαίνω ότι έχω γραφείο το οποίο ασχολείται και με την ενημέρωση βιβλίων. Π.χ. Όταν τυπώνω με λέιζερ την απογραφή , νοιώθω σαν να είναι παράνομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μην ξεχνάμε και τη δυνατότητα των ΟΚΙ να τυπώνουν 2 μήνες στο ίδιο φύλλο (πάνω-κάτω) ......για τους μπαταχτσίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μην ξεχνάμε και τη δυνατότητα των ΟΚΙ να τυπώνουν 2 μήνες στο ίδιο φύλλο (πάνω-κάτω) ......για τους μπαταχτσίδες.

Και με τους laser μπορείς να το κάνεις...δεν τίθεται θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...