Προς το περιεχόμενο
  • 0

Διαδικασία υποβολής τιμοκαταλόγου παρεχόμενων υπηρεσιών φροντιστηρίων


stefanos_her

Ερώτηση

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/index/circular/11239

Έχει κανείς υπόψη πως θα γίνει η υποβολή...??? Τους έχω στείλει mail από τη προηγούμενη βδομάδα, ακόμα να απαντήσουν....

Μήπως να τους στείλω κανα mail στο [email protected] τις τιμές...??? Και ποιες τιμές, από ποιες τάξεις, με έκπτωση ή χωρίς, για 2 παιδιά ή για ένα, για όλα τα μαθήματα ή για κάθε ένα ξεχωριστά.....????? Και χωρίς αριθμό πρωτοκόλλου....???????????

Η ηλεκτρονική υποβολή τους μάρανε..... Τέσπα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Να αρχίσω χριστοπαναγίες τώρα, εγώ φταίω....?????

3 mail τους έχω στείλει, να μη πω που με έχουν γράψει...

Η σελίδα δεν πολυκουνιέται, δεν απαντάνε στα mail τους, η προθεσμία και αγορανομική διάταξη τους μάρανε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να αρχίσω χριστοπαναγίες τώρα, εγώ φταίω....?????

3 mail τους έχω στείλει, να μη πω που με έχουν γράψει...

Η σελίδα δεν πολυκουνιέται, δεν απαντάνε στα mail τους, η προθεσμία και αγορανομική διάταξη τους μάρανε.....

Στεφανε , εχει δημοσιευτει στον ημερησιο τυπο?

ΑΡΘΡΟ 3

1. H παρούσα ισχύει σε όλη τη χώρα από την επομένη της ανακοίνωσής της στον ημερήσιο τύπο, πλην του άρθρου 2 η ισχύς του οποίου αρχίζει από 18/5/2010.

2. Οι παραβάτες της παρούσας διώκονται και τιμωρούνται σύμφωνα με τον ισχύοντα Αγορανομικό Κώδικα.

3. Η παρούσα αγορανομική Διάταξη να δημοσιευθεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως και να ανακοινωθεί στον ημερήσιο τύπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εάν έχεις κάποια απάντηση σε παρακαλώ ανάρτησέ την να μάθουμε και μεις. Επίσης μήπως γνωρίζεις την διεύθυνση της ιστοσελίδας για να ενημερωθούμε περαιτέρω; Σ' ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στεφανε , εχει δημοσιευτει στον ημερησιο τυπο?

ΑΡΘΡΟ 3

1. H παρούσα ισχύει σε όλη τη χώρα από την επομένη της ανακοίνωσής της στον ημερήσιο τύπο, πλην του άρθρου 2 η ισχύς του οποίου αρχίζει από 18/5/2010.

2. Οι παραβάτες της παρούσας διώκονται και τιμωρούνται σύμφωνα με τον ισχύοντα Αγορανομικό Κώδικα.

3. Η παρούσα αγορανομική Διάταξη να δημοσιευθεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως και να ανακοινωθεί στον ημερήσιο τύπο.

Σε ποιόν ημερήσιο τύπο? Τοπικό, πανελλήνιας κυκλοφορίας, πολιτικό, αθλητικό, άλλα ημερήσια έντυπα, στην πρώτη σελίδα, στις μέσες σελίδες... τέλος πάντων δεν βάζουν ένα πρόστιμο, υπό μορφή έκτακτης συνδρομής, μπάς και γίνει τίποτα γιατί πολλή ηρεμία επικρατεί....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στεφανε , εχει δημοσιευτει στον ημερησιο τυπο?

...................

Κι αμέ...?????

post-5038-1275028108749_thumb.jpg

Δε μας φτάνει να παρακολουθούμε τα φεκ, πρέπει να παρακολουθούμε και τον ημερήσιο τύπο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τηλ:2103820919, 2103893142, 2103893398, 2103893510

Αυτά τα τηλέφωνα παίρνω απο το πρωί..αλλά μάταια.. Δεν απαντά κανείς..

Στη σελίδα της Γενικής Γραματείας Εμπορίου και στην καρτέλα ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΡΙΟ ΤΙΜΩΝ ΙΔ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΩΝ βλέπω για δίδακτρα ιδιωτικών δημοτικών, νηπιαγωγείων & γυμνασίων. Μήπως δεν ισχύει για φροντιστήρια ξένων γλωσσών (αγγλικών);; και αν ισχύει υπάρχει κάποια φόρμα να συμπληρώσω;;

ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συγνώμη ρε παιδιά ...... Αλλά εμείς γιατί να αγχωνόμαστε ??? Δε λέω έχουμε ένα επάγγελμα που ασχολείται με πάρα πολλά , αλλά δε νόμιζω ότι το συγκεκριμένο είναι στα πλαίσια ευθύνης μας , άλλο να ενημερώσεις το πελάτη σου για κάτι τέτοιο το οποίο έμαθες και άλλο να πάρεις το βάρος της αποπεράτωσης .

Όπως μας είπαν εμάς στο ΤΕΒΕ πχ (και ευτυχώς ήταν η ster γιατί τώρα τελευταία έχω τεντωμένα νεύρα) ότι θα πρέπει εμείς να συμπληρώνουμε τις αιτήσεις για την εγγραφή μιας και είναι δικό μας πελάτης που για τη κάθε υπηρεσία σημαίνει ότι θα πρέπει σε γαβγίσει :) κιόλας , μη ρωτάτε τι δουλειά κάνουν αυτοί !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συγνώμη ρε παιδιά ...... Αλλά εμείς γιατί να αγχωνόμαστε ??? Δε λέω έχουμε ένα επάγγελμα που ασχολείται με πάρα πολλά , αλλά δε νόμιζω ότι το συγκεκριμένο είναι στα πλαίσια ευθύνης μας , άλλο να ενημερώσεις το πελάτη σου για κάτι τέτοιο το οποίο έμαθες και άλλο να πάρεις το βάρος της αποπεράτωσης .

Συμφωνώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συγνώμη ρε παιδιά ...... Αλλά εμείς γιατί να αγχωνόμαστε ??? Δε λέω έχουμε ένα επάγγελμα που ασχολείται με πάρα πολλά , αλλά δε νόμιζω ότι το συγκεκριμένο είναι στα πλαίσια ευθύνης μας , άλλο να ενημερώσεις το πελάτη σου για κάτι τέτοιο το οποίο έμαθες και άλλο να πάρεις το βάρος της αποπεράτωσης .

Όπως μας είπαν εμάς στο ΤΕΒΕ πχ (και ευτυχώς ήταν η ster γιατί τώρα τελευταία έχω τεντωμένα νεύρα) ότι θα πρέπει εμείς να συμπληρώνουμε τις αιτήσεις για την εγγραφή μιας και είναι δικό μας πελάτης που για τη κάθε υπηρεσία σημαίνει ότι θα πρέπει σε γαβγίσει :) κιόλας , μη ρωτάτε τι δουλειά κάνουν αυτοί !!!!!

Συμφωνώ....

Δεν διαφωνώ ρε παιδιά...

Αλλά, άμα έχεις καλές σχέσεις με τους πελάτες σου, πληρώνουν τακτικά, σου μιλάνε στον πληθυντικό από ευγένεια και εκτίμηση που σου έχουν... Και σε ρωτάνε πως να το κάνουν αυτό......

Δεν μπορώ, νιώθω υποχρεωμένος και θέλω να τους εξυπηρετήσω.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν διαφωνώ ρε παιδιά...

Αλλά, άμα έχεις καλές σχέσεις με τους πελάτες σου, πληρώνουν τακτικά, σου μιλάνε στον πληθυντικό από ευγένεια και εκτίμηση που σου έχουν... Και σε ρωτάνε πως να το κάνουν αυτό......

Δεν μπορώ, νιώθω υποχρεωμένος και θέλω να τους εξυπηρετήσω.......

Οτσέϊ !!!!! :)

Αχ αυτή η καλή μας η καρδιά και το φιλότιμο θα μας φάει .....

Βέβαια κάπου πρέπει να βάλουμε και μια διαχωριστική γραμμή ....

ΥΓ Το γράφω μπας και επιτέλους το καταφέρουμε και εμείς ...... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/index/circular/11239

Έχει κανείς υπόψη πως θα γίνει η υποβολή...??? Τους έχω στείλει mail από τη προηγούμενη βδομάδα, ακόμα να απαντήσουν....

Μήπως να τους στείλω κανα mail στο [email protected] τις τιμές...??? Και ποιες τιμές, από ποιες τάξεις, με έκπτωση ή χωρίς, για 2 παιδιά ή για ένα, για όλα τα μαθήματα ή για κάθε ένα ξεχωριστά.....????? Και χωρίς αριθμό πρωτοκόλλου....???????????

Η ηλεκτρονική υποβολή τους μάρανε..... Τέσπα.....

Eγώ έστειλα για ένα πελάτη μου τον βασικό κατάλογο(στο e-mail που αναφέρεις) για όλες τις τάξεις και από κάτω τις τυχόν εκπτώσεις.Τα φροντιστήρια εξάλλου δέχονται ετήσιο έλεγχο από την Δευτεροβάθμια οπότε τους τον ζητάνε.Στείλε τον ίδιο.

Τώρα όσον αφορά το πρωτόκολλο....ζήτα report παραλαβής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη z.vasilios

Μήπως υπάρχει κάποιο πρότυπο επάνω στο οποίο μπορούμε ή πρέπει να βασιστούμε για να δημιουργήσουμε τον τιμοκατάλογο?

Τις κατηγορίες εκπτώσεων πως τις δηλώνουμε?

Και εαν ένα τμήμα π.χ. PreJunior είναι δωρεάν το δηλώνουμε πως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Eγώ έστειλα για ένα πελάτη μου τον βασικό κατάλογο(στο e-mail που αναφέρεις) για όλες τις τάξεις και από κάτω τις τυχόν εκπτώσεις.Τα φροντιστήρια εξάλλου δέχονται ετήσιο έλεγχο από την Δευτεροβάθμια οπότε τους τον ζητάνε.Στείλε τον ίδιο.

Τώρα όσον αφορά το πρωτόκολλο....ζήτα report παραλαβής.

Τα κέντρα ξένων γλωσσών ελέγχονταί από τη Δευτεροβάθμια για τον τιμοκατάλογο τους???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη barba Giorgos

Τα εργαστήρια ελευθέρων σπουδών υποχρεούνται και αυτά να υποβάλλουν ???

Και γράφοντας εργαστήρια εννοώ σχολές : ecdl, μαγείρων, κομμωτικής, κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δηλαδή υποβάλλουν τιμοκατάλογο και τα φροντιστήρια ξένων γλωσσών?? Αναλυτικά για κάθε τάξη?

Τα εργαστήρια ελευθέρων σπουδών υποχρεούνται και αυτά να υποβάλλουν ???

Και γράφοντας εργαστήρια εννοώ σχολές : ecdl, μαγείρων, κομμωτικής, κλπ

Το link το έδωσα στην αρχή, γιατί δεν μπαίνετε στον κόπο να πάτε να διαβάσετε....????

  • Τα κάθε είδους Φροντιστήρια,
  • Ιδιωτικά Ινστιτούτα Επαγγελματικής Κατάρτισης,
  • Εργαστήρια Ελευθέρων Σπουδών,
  • Ιδιωτικοί Βρεφονηπιακοί και
  • Παιδικοί Σταθμοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Το link το έδωσα στην αρχή, γιατί δεν μπαίνετε στον κόπο να πάτε να διαβάσετε....????

Την αγορανομική διάταξη τη διάβασα και ευχαριστώ πολύ για το link...

Αυτό που δε καταλαβαίνω όμως είναι το εξής:

Όσον αφορά τα κέντρα ξένων γλωσσών και μόνο για αυτά ρωτάω.

Τώρα θα στείλουμε τιμοκατάλογο. Ο καθένας ότι κατεβάζει η γκλάβα του... μιας και δεν υπάρχει ένα template.

Έπρεπε να έχουμε στείλει και τα προηγούμενα χρόνια κάπου αυτόν τον τιμοκατάλογο η είναι η πρώτη φορά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Υ.γ.

Μιας και όπως γράφει το άρθρο 1 "υποχρεούνται να καταθέτουν σε ηλεκτρονική μορφή" εγώ προτείνω εξαγωγή σε αρχείο .asc η ότι άλλο προτιμάτε από την παρακάτω λίστα

http://www.fileinfo.com/filetypes/text

Με γιαπωνέζικη κωδικοποίηση χαρακτήρων

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7_%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%AE%CF%81%CF%89%CE%BD

και είμαστε έτοιμοι και εμείς με τη σειρά μας... ότι ζήτησαν πρέπει να πάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

......................

Αυτό που δε καταλαβαίνω όμως είναι το εξής:

Όσον αφορά τα κέντρα ξένων γλωσσών και μόνο για αυτά ρωτάω.

Τώρα θα στείλουμε τιμοκατάλογο. Ο καθένας ότι κατεβάζει η γκλάβα του... μιας και δεν υπάρχει ένα template.

Έπρεπε να έχουμε στείλει και τα προηγούμενα χρόνια κάπου αυτόν τον τιμοκατάλογο η είναι η πρώτη φορά?

.....................

Τους έχω στείλει 3 mail, με έχουν γράψει... τη δευτέρα λήγει, αν δεν δώσουν παράταση...

Οπότε, δρούμε κατά βούληση....

Ένα αρχείο word, χοντρά χοντρά τις τιμές, κι αν θέλουν διευκρινήσεις, εδώ είμαστε, να μας το πουν.....

Τα κέντρα ξένων γλωσσών, επειδή

1. στην καθημερινή τα λέμε φροντιστήρια ξένων γλωσσών,

2. το συγκεκριμένο μάθημα (ξένες γλώσσες και ιδίως τα αγγλικά) διδάσκεται σε όλες τις βαθμίδες της εκπαίδευσης

3. η διάταξη είναι τελείως γενική και δεν διευκρινίζει,

εγώ προσωπικά θα τα στείλω, αν και δεν πιστεύω ότι μπορούν να βάλουν πρόστιμο από αυτό.

Όσο για το αν είναι η πρώτη φορά φέτος, ναι, θέλουν να φτιάξουν παρατηρητήριο τιμών όπου ο κάθε καταναλωτής θα μπορεί να συγκρίνει ανάλογα τη περιοχή που θέλει και το προϊόν/υπηρεσία που αναζητεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Τους έχω στείλει 3 mail, με έχουν γράψει... τη δευτέρα λήγει, αν δεν δώσουν παράταση...

Οπότε, δρούμε κατά βούληση....

Ένα αρχείο word, χοντρά χοντρά τις τιμές, κι αν θέλουν διευκρινήσεις, εδώ είμαστε, να μας το πουν.....

Τα κέντρα ξένων γλωσσών, επειδή

1. στην καθημερινή τα λέμε φροντιστήρια ξένων γλωσσών,

2. το συγκεκριμένο μάθημα (ξένες γλώσσες και ιδίως τα αγγλικά) διδάσκεται σε όλες τις βαθμίδες της εκπαίδευσης

3. η διάταξη είναι τελείως γενική και δεν διευκρινίζει,

εγώ προσωπικά θα τα στείλω, αν και δεν πιστεύω ότι μπορούν να βάλουν πρόστιμο από αυτό.

Όσο για το αν είναι η πρώτη φορά φέτος, ναι, θέλουν να φτιάξουν παρατηρητήριο τιμών όπου ο κάθε καταναλωτής θα μπορεί να συγκρίνει ανάλογα τη περιοχή που θέλει και το προϊόν/υπηρεσία που αναζητεί.

Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση. Γενικώς υπάρχει ένα μπάχαλο αλλά θα κάνουμε μόνοι μας τα αυτονόητα και θα φτιάξουμε ένα αξιοπρεπές αρχείο να στείλουμε.

Εγκυκλοπαιδικά να αναφέρω ότι ο κόσμος μπερδεύει τα κέντρα ξένων γλωσσών με τα φροντιστήρια "μεσοβάθμιας συνήθως"... Όσον αφορά τα κέντρα απαγορεύεται να χρησιμοποιούν τη λέξη φροντιστήριο με την αιτιολογία ότι είναι αποπροσανατολιστική ως πρως τον καταναλωτή. Φαντάζομαι το ίδιο μπάχαλο θα ισχύει και με τα ιδιωτικά ΙΕΚ εργαστήρια ελευθέρων και πάει λέγοντας...

Ξέρει κανένας εαν πρέπει να αναφερθούν τυχών εκπτώσεις? π.χ. Ajunior 100 euro αλλά εαν είναι αδέλφια 80. Αν και νομίζω πως εκεί και εαν θα γίνει το μπάχαλο το ίδιο...

Και κυρίως για ποιές χρονικές περιόδους πρέπει να στείλουμε? π.χ. για τα θερινά του 2010 και για τα χειμερινά 2010-11 ή θέλουν και προηγούμενων ετών?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση. Γενικώς υπάρχει ένα μπάχαλο αλλά θα κάνουμε μόνοι μας τα αυτονόητα και θα φτιάξουμε ένα αξιοπρεπές αρχείο να στείλουμε.

Εγκυκλοπαιδικά να αναφέρω ότι ο κόσμος μπερδεύει τα κέντρα ξένων γλωσσών με τα φροντιστήρια "μεσοβάθμιας συνήθως"... Όσον αφορά τα κέντρα απαγορεύεται να χρησιμοποιούν τη λέξη φροντιστήριο με την αιτιολογία ότι είναι αποπροσανατολιστική ως πρως τον καταναλωτή. Φαντάζομαι το ίδιο μπάχαλο θα ισχύει και με τα ιδιωτικά ΙΕΚ εργαστήρια ελευθέρων και πάει λέγοντας...

Ξέρει κανένας εαν πρέπει να αναφερθούν τυχών εκπτώσεις? π.χ. Ajunior 100 euro αλλά εαν είναι αδέλφια 80. Αν και νομίζω πως εκεί και εαν θα γίνει το μπάχαλο το ίδιο...

Και κυρίως για ποιές χρονικές περιόδους πρέπει να στείλουμε? π.χ. για τα θερινά του 2010 και για τα χειμερινά 2010-11 ή θέλουν και προηγούμενων ετών?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Τίποτα, άγνοια....

Δεν ξέρω κάποιος σύνδεσμος των κέντρων ξένων γλωσσών έχει κάποια πληροφόρηση, αλλά γενικά δεν....

Κατά βούληση και να πάνε να δουν αν ερχόμαστε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Εγώ συγκεκριμένα που είμαι "γραμμένος" σε κάποιο σύλλογο δεν είχα καμια πληροφόριση...

Δεν αναφέρω ποιός σύλλογος για να μην κακολογό. Αυτός που δεν λειτουργεί καν η σελίδα του αυτές τις μέρες...

Αν και όποτε έχουν χορούς και ψηφοφορίες στέλνουν και με ταχυδρομείο συμβατικό και με ηλεκτρονικό τώρα τίποτα...

Δοκίμασα να μιλήσω στο τηλέφωνο αλλά γενικά σκοτάδι...

Θα δοκιμάσω να περάσω από τα γραφεία τους αύριο πρωί πρωί όπου υποτίθεται πως υπάρχει και νομικός σύμβουλος "σιγά και μή" και εαν έχω κάποια συγκλονιστική απάντηση θα ποστάρω εδώ αν και δεν το βρίσκω πολύ πιθανό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σύντεκνε Στεφαν άκη, δεν προβλέπετε από υπηρεσίες ιδιωτικής εκπαίδευσης κάτω των 2.000.000,00 ευρος η υποβολή τιμοκαταλόγου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σύντεκνε Στεφαν άκη, δεν προβλέπετε από υπηρεσίες ιδιωτικής εκπαίδευσης κάτω των 2.000.000,00 ευρος η υποβολή τιμοκαταλόγου.

1ον εδά εμπίτησε..... ήπεπσά τα εγώ και πήγανε σούμπιτα.....

2ον να σε πιστέψω ωρέ Σωτήρη, μπας και έχεις εύκαιρη διάταξη..?? Η αγορανομική διάταξη υπ' αριθμ. 4 δεν κάνει τέτοιες διακρίσεις πάντως.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

1. βγήκαν οι φόρμες υποβολής. 31/5/2010 έληγε η προθεσμία, 2/6/2010 αναρτήθηκαν.... Αθάνατο δημόσιο.........

http://www.e-prices.gr/el/Pages/news/announcements/DisplayItem.aspx?KEYID=29&ListID=023774e9-b38d-4dd7-8a63-eab17e179bae

2. μέσα και τα κέντρα ξένων γλωσσών......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

1. βγήκαν οι φόρμες υποβολής. 31/5/2010 έληγε η προθεσμία, 2/6/2010 αναρτήθηκαν.... Αθάνατο δημόσιο.........

http://www.e-prices....63-eab17e179bae

2. μέσα και τα κέντρα ξένων γλωσσών......

ευχαριστούμε...

...τουλάχιστον έχουμε από κάπου να αρχίσουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...