Jump to content
  • 0

ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ

Question

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΕ

ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΑΝΟΙΓΜΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΠΟΥ ΝΑ

ΑΦΟΡΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

• Answers 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Recommended Posts

• 0

ΟΤΕ, ΔΕΗ, ΤΕΒΕ, ΗΛΕΚ/ΛΟΓΟΣ, ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΣ, ΓΥΨΟΣΑΝΙΔΑΣ, ΤΖΑΜΑΣ, ΓΡΑΦΙΣΤΑΣ (ΓΙΑ ΤΑΜΠΕΛΕΣ ΓΡΑΜΜΑΤΑ)

ενοίκιο, εγγύηση ενοικίου, λογιστής, δικηγόρος, μεσίτης..

Βάλε λίγο τη φαντασία σου να δουλέψει....

• 0
Guest KATHRIN ZORZ

εχω κανει εγω τετοιο υποδειγμα για το γραφειο μου.αν θελεις πες μου ενα fax να σου το στειλω.

ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΜΟΘ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΜΕ FAX????TO E-MAIL:[email protected]

• 0

ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΛΕΙΣ Κ ΣΕ ΜΕΝΑ ??

ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΓΚΙΘΕΙ ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΕΓΡΙΘΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ!!

ΤΟ ΜΑΙΛ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ [email protected]

ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!

• 0

Συνάδελφοι μία ερώτηση για ένα πέλάτη μου.

Η επιδότηση του Ο.Α.Ε.Δ. πάει στα μη εκπιπτώμενα και άρα κάνουμε pro rata

• 0

Συνάδελφοι μία ερώτηση για ένα πέλάτη μου.

Η επιδότηση του Ο.Α.Ε.Δ. πάει στα μη εκπιπτώμενα και άρα κάνουμε pro rata

Μόνο υπό προϋποθέσεις.

Ψάξε στο forum, έχει αναλυθεί διεξοδικά το θέμα....

• 0

Καλησπέρα σας,

Είμαι και εγώ καινούργια στον χώρο...Μετά απο ενάμισι χρόνο προυπηρεσίας σκέφτομαι και εγώ να ανοίξω δικό μου λογιστικό γραφείο.Μήπως γνωρίζετε αν τρέχει κάποιο πρόγραμμα αυτόν τον καιρό??

• 0

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΡΕΞΕΙ ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΓΙΑ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΝΕΕ ΤΟ 2011 ???????????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ???????????

• 0

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ???????????

Τώρα δεν τρέχει τίποτα.

Μετά από επικοινωνία που είχα πρόσφατα με τον ΟΑΕΔ μου είπαν ότι περιμένουν να βγει πρόγραμμα αλλά δεν ξέρουν πότε

Άν μπείνεις στη σελίδα του ΟΑΕΔ www.oaed.gr στις δράσεις-προγράμματα ανακοινώνονται όλα όσα προγράμματα βγαίνουν κατά καιρούς

• 0
<br>Τώρα δεν τρέχει τίποτα.<br><br>Μετά από επικοινωνία που είχα πρόσφατα με τον ΟΑΕΔ μου είπαν ότι περιμένουν να βγει πρόγραμμα αλλά δεν ξέρουν πότε<br><br>Άν μπείνεις στη σελίδα του ΟΑΕΔ <a href="http://www.oaed.gr" class="bbc_url" title="Εξωτερικός σύνδεσμος" rel="nofollow external">www.oaed.gr</a> στις δράσεις-προγράμματα ανακοινώνονται όλα όσα προγράμματα βγαίνουν κατά καιρούς<br>
<br><br>ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ. <br><br>ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΠΑΝΕ ΣΕ ΑΥΞΗΣΗ ΦΟΡΩΝ (ΦΠΑ,ΚΑΥΣΙΜΑ ΚΛΠ) ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ <u>ΚΑΤΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ</u><br><br>ΑΛΛΑ ΟΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΝΕΕ ΜΕΣΩ ΟΑΕΔ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΛΙΘΑΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΓΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ , ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ ΣΕ ΒΑΘΜΟ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟΥ.<br><br>ΑΝΤΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ ΜΕ ΓΟΡΓΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ , ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ , ΤΗΝ ΝΕΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ , ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΝΕΥΡΑΛΓΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΕΣΟΔΩΝ ΜΙΑΣ ΧΩΡΑΣ, ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ ΜΙΣΘΩΝ(ΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕΙΩΣΗ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣΤΙΚΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ) ΚΑΙ ΜΕ ΦΟΡΟΜΠΙΧΤΙΚΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ(ΑΡΑ ΨΑΛΙΔΙΣΜΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ). ΑΥΤΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΕ ΠΤΥΧΙΑ ΠΑΡΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΜΑΤΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΕΣ ΦΟΙΤΗΤΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ.<br>
  • 0
Guest bezas thomas12345678

Μπορειτε σας παρακαλώ πολύ να το στείλεις και σε μένα ;

email:[email protected] Σας ευχαριστώ πολύ, άντε και καλές μας δουλειές!:)

• 0

Μια όχι και τόσο εύκολη ερώτηση πάνω στο πρόγραμμα διατήρησης 200.000 θέσεων.Επιχείρηση μπήκε στο πρόγραμμα με 3 επιδοτούμενους, 6 δεσμευόμενους (τους 3 + άλλους 3).

Μετά την ένταξη προσέλαβε και έναν έβδομο με πλήρη απασχόληση - βοηθό σερβιτόρου (μη δεσμευόμενο προσωπικό)Τέλη απριλίου απέλυσε έναν από τους επιδοτούμενους, με ειδικότητα ψήστη.

Η ερωτησή μου είναι η εξής: Μπορεί να κάνει αντικατάσταση τον έβδομο - μη δεσμευόμενο προσωπικό με τον ψήστη?

Αν είχαν την ίδια ειδικότητα, η απάντηση είναι ναι, γιατί αυτό επιτρέπεται, το έχω κάνει σε αυτό το πρόγραμμα σε άλλη επιχείρηση σε προηγούμενο τρίμηνο και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.

Όμως εδώ έχουμε διαφορετικές ειδικότητες (ούτε καν παρεμφερείς) και το πρόγραμμα αναφέρει στην αντικατάσταση ότι η αντικατάσταση γίνεται με εργαζόμενο με τα "ίδια χαρακτηριστικά".Άντε να δούμε τι θέλει να πει ο ποιητής...

Ίδια χαρακτηριστικά μόνο όσον αφορά το θέμα της πλήρους απασχόλησης (βασική προυπόθεση για την επιδότηση των εισφορών), για την ειδικότητα?

Ή μήπως πρέπει να βρω έναν κλώνο του πρώτου με το ίδιο DNA για να είμαι σίγουρα μέσα... :lol: θα ρωτήσω αύριο στον ΟΑΕΔ αλλά θέλω να ξέρω αν κάποιος συνάδελφος έχει αντιμετωπίσει κάτι σχετικό. :)

• 0

Καλησπέρα μήπως μπορείς να μου το στείλεις και έμένα;

Θα σου ήμουν υπόχρεη αν μου το έστελνες το σηντομότερο, αφού το χρειάζομαι για αύριο.

Το mail [email protected]

Ευχαριστώ εκ των πρωτερω!