Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ


zoikat

Ερώτηση

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΕ

ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΑΝΟΙΓΜΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΠΟΥ ΝΑ

ΑΦΟΡΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Τι είναι επιτέλους αυτό το επιχειρηματικό σχέδιο ..... πολύ περιζήτητο έχει γίνει, γιατί δεν το ανεβάζει όποιος το έχει εδω να το κατεβάσουν όλοι

Κάνουμε γκάλοπ να δούμε πόσο χρήσιμο είναι και τι ζήτηση έχει.............. laugh.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επίσης και πόσοι υποβάλλουν αιτήσεις για να υπολογίσουμε πιθανότητες έγκρισης??? biggrin.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μπορεις σε παρακαλώ πολύ να το στείλεις και σε μένα ;

email: [email protected]

Σ'ευχαριστω πολυ!!

μπορεις σε παρακαλώ να το στείλεισ και σε μενα? [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τώρα κατάλαβα γιατί κάνει ο ΟΑΕΔ 5 μήνες να βγάλει αποτελέσματα, 2 την ημέρα θα μπορούν να διαβάζουν το πολύ (αν τα διαβάζουν) ...biggrin.gif

Καλό το σχέδιο... αλλά πολύ τζερζελές για το τίποτα μου φαίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη γιωργος

παιδια συγνωμη αλλα με αυτο το επιχειρηματικο σχεδιο δεν προκειται να παρει επιδοτηση κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

παιδια συγνωμη αλλα με αυτο το επιχειρηματικο σχεδιο δεν προκειται να παρει επιδοτηση κανεις.

Σύμφωνοι, υπάρχουν καλύτερα, αλλά μιλάμε για τον ΟΑΕΔ, μη ξεχνιόμαστε.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ MXALIT ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ XARISGR21 ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΣ ΤΖΕΡΤΖΕΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΠΤ.ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΟ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΣΕ ΜΝΜ ΔΥΟ ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΚΑΤΑΛΑΒΙΣΤΙΚΩΝ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΩΝ ΣΗΜΕΙΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΜΝΜ ΠΟΥ ΕΛΑΒΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΟΔΗΓΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΒΑΣΕΙ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΓΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ ΣΕΛΙΔΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΤΟΜΙΚΗ ΜΙΚΡΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ.

ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Η ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΥΣΙΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ.ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΝΑ ΣΩΣΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΘΑ ΣΥΝΟΨΙΖΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ ΠΟΥ ΒΑΣΕΙ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΕΞΕΤΑΖΕΤΑΙ Η ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗ.ΔΛΔ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΟΜΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΚΤΙΚΟ.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ:[email protected]

ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ.

ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το υπόδειγμα επιχ. σχεδίου που δίνουν στα σεμινάρια του ΟΑΕΔ είναι ένα απο αυτά που έχουν πάρει την επιδότηση και

μάλιστα ένα απο αυτά που θεωρούν αυτοί "τέλειο".Αυτό που θέλουν αυτοί να δούνε (εκτός από πρωτοτυπία στην δραστηριότητα-πράσινη ανάπτυξη κτλπ)

είναι ρεαλιστικός προυπολογισμός 3-ετίας ή 5-ετίας που να δείχνει κερδοφορία και βιωσιμότητα όπως και δυνατότητα χρηματοδότησης με δανεισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

λοιπον απλα για την ιστορια το εν λογω πλανο που ανεβασα θα συμφωνησω οτι εχει πολυ "τζερτζελε" για αυτο αλλωστε και το πληρωνομαστε, πριν ομως το θαψετε τελειως με το συγκεκριμενο εχω ηδη παρει εγκρισεις απο οαεδ για 7 στα 7 που εχω καταθεσει για πελατες μου.... καθως και αλλοι συναδελφοι - φιλοι μου που το χρησιμοποιησαν εγινε ακριβως το αντιστοιχο οποιος θελει κατι να με ρωτησει ας μου στειλει pm

ευχαριστω.

(δεν θα ανεβαζα κατι ετσι απλα για να το ανεβασω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη eleftheriadis

θα μπορουσε να μου το στείλει και μενα καποιος αυτο το σχέδιο σας παρακαλώ. Μια φίλη μου θέλει να ενταχθεί στο πρόγραμμα και το σεμινάρι διστηχως αφησε το σιγκεκριμένο κομμάτι τελειως ακάλυπτο

το email μου ειναι [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το ανεβασα και εδω...

http://www.taxheaven...s&showfile=1127

θα μπορουσε να μου το στείλει και μενα καποιος αυτο το σχέδιο σας παρακαλώ. Μια φίλη μου θέλει να ενταχθεί στο πρόγραμμα και το σεμινάρι διστηχως αφησε το σιγκεκριμένο κομμάτι τελειως ακάλυπτο

το email μου ειναι [email protected]

Τι ακριβώς δεν έχεις καταλάβει...????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα μηπως θα μπορουσα να εχω και εγω το επιχειρηματικο πλανο για λογιστικο γραφειο;Ενδιαφερομαι για την επιδοτηση της γυναικειας επιχειρηματικοτητας.

email: [email protected]

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχει υπόψη του κανείς γιατί δεν μπαίνουν τιμολόγια επίπλων για το

Πρόγραμμα Επιχορήγησης 4.000 Νέων Ελευθέρων Επαγγελματιών – Γυναικών ηλικίας 22-64 ετών με το διακριτικό τίτλο «ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΝΕΡΓΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΗΛΙΚΙΑΣ 22-64»

????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Νέο φρούτο και αυτό?? Τα εμπορεύματα τα δέχτηκαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Νέο φρούτο και αυτό?? Τα εμπορεύματα τα δέχτηκαν?

Ψυχολόγος είναι....

Αν και στη συζήτηση που είχαν με την επαγγελματία, τα δέχονται σε άλλες περιπτώσεις..............

Κινδυνεύει να βγει εκτός επειδή δεν έχει τιμολόγια..........................

Τι άλλο θα σκεφτούν για να μην δώσουν λεφτά ργμτ....................

Δευτέρα θα πάω να μαλλιοτραβηχτούμε και έλεγα μήπως υπάρχει ανάλογος χειρισμός και από άλλα υπ/τα ΟΑΕΔ ανά τη Ελλάδα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Hi se olous! Stefane diafwtise me, ti egine me tin psyxologo??

Emena irthan gia elegxo, mou eipan to idio akribws gia tis agores epiplwn alla synexisan kanonika xwris polla polla kai thewrisa oti den tha exw problima. Les na kopw gia auto??? Sto seminario kai ston oaed mou eixan pei oti pianoun oi agores autes!!!

Perimenw apantisi apo opoion xerei kati! Eyxaristw!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Hi se olous! Stefane diafwtise me, ti egine me tin psyxologo??

Emena irthan gia elegxo, mou eipan to idio akribws gia tis agores epiplwn alla synexisan kanonika xwris polla polla kai thewrisa oti den tha exw problima. Les na kopw gia auto??? Sto seminario kai ston oaed mou eixan pei oti pianoun oi agores autes!!!

Perimenw apantisi apo opoion xerei kati! Eyxaristw!

Πήραν (λέει) εγκύκλιο από τα κεντρικά ότι σε αυτό το πρόγραμμα δεν μπαίνει ο εξοπλισμός. Το υπονοεί (λέει) στον οδηγό του προγράμματος, καθότι δεν αναφέρει πουθενά εξοπλισμό παρά μόνο τις αποσβέσεις αυτού. Μόνο δαπάνες περνάνε δλδ.... Τιμολόγιο από τασάκι, μου το πέταξε έξω γιατί το θεώρησε εξοπλισμό.....!!!

Οπότε ερωτήματα (αναπάντητα, καθώς κουνούσε το κεφάλι η υπάλληλος)

1. Πες ότι αγοράζω εξοπλισμό, επί πιστώσει.. Δεν τον εξοφλώ για όλο το επόμενο έτος, 31/12/2010 θα πέσουν οι αποσβέσεις έτσι κι αλλιώς.. Οπότε θα μετρήσουν ως έξοδα στην επόμενη πληρωμή του ΟΑΕΔ.. Το ότι τα θέλει εξοφλημένα τα τιμολόγια δλδ πάει περίπατο, έτσι..???

2. Αν δεν είναι πειστήριο λειτουργίας της επιχείρησης η αγορά εξοπλισμού για 1η εγκατάσταση, τότε τι είναι....????? Ξέρετε καμιά επιχείρηση να ανοίγει χωρίς να αγοράζει εξοπλισμό...???????

3. Υποτίθεται ότι το πρόγραμμα είναι για να ΒΟΗΘΗΣΕΙ τον άνεργο/η να ανοίξει μια καινούρια επιχείρηση. Εφόσον δεν είναι στους εξαιρούμενους ΚΑΔ, η ψυχολόγος (και ο κάθε επαγγελματίας δλδ) πρέπει να αγοράσει έπιπλα, βιβλιοθήκες, υπολογιστές κτλ κτλ κτλ. Που θα κάθονται οι πελάτες, στο πάτωμα...??? Οπότε, γιατί να μην γίνονται δεκτά δεν το έχω καταλάβει.... Τι βοήθεια για την πρώτη έναρξη είναι αυτή τέλος πάντων...??????

Τέλος πάντων, βρεθήκανε τα απαιτούμενα τιμολόγια, κόπηκε το τιμολόγιο... Το επόμενο crash test είναι η ημερομηνία καταβολής της 1ης δόσης... είπαν σε 40 μέρες το πολύ ότι θα έχουν μπει... είδομεν.....

PS: Την άλλη φορά στα ελληνικά, ναι..??? smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα και ευχαριστώ πάρα πολύ για την τόσο άμεση απάντησή σου!

Τα ίδια ερωτήματα έχω και εγώ, με ένα και βασικότερο.. Τί ακριβώς δικαιολογείται??! Πώς ψάχνουν σε μια νέα επιχείρηση απόσβεση παγίων? Και πραγματικά αναμένουν από λογαριασμούς ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ κτλ να ξοδέψεις σε τρεις μήνες 6.000Ε???

Εσείς πώς συγκεντρώσατε τα απαραίτητα?

Και πάλι σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

....................

Εσείς πώς συγκεντρώσατε τα απαραίτητα?

....................

Με κόπο................. laugh.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ψυχολόγος είμαι και εγώ, παροχή υπηρεσιών δηλαδή. Σοβαρά σε ρωτάω.. τί θα μπορούσε δηλαδή να 'περάσει' στην περίπτωσή μας??

Συγνώμη για τα απανωτά μηνύματα, τα έχω χάσει από χθες και δεν ξέρει κανείς τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...