Προς το περιεχόμενο

Ψηφίστηκε το νομοσχέδιο "Εγγυήσεις για την εργασιακή ασφάλεια και άλλες διατάξεις"


SOULIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη ΔΙΟΜΗΔΗΣ

Η δική μου τοποθέτηση έχει να κάνει με το ότι όλοι λέμε για τους εργαζόμενους και το αντίκτυπο που θα έχει ο νόμος σε αυτούς και απλά περνάμε επιδερμικά για τις επιχειρήσεις που δυστυχώς δεν είναι ούτε ο Λάτσης ούτε ο Βαρδινοτζον ούτε ο Κόκκαλης ούτε δε ξέρω ποίος άλλος , αλλά το μαγαζάκι τις γειτονιάς αλλά και η μεγαλύτερη επιχείρηση που απασχολεί προσωπικό και τα βγάζει δύσκολα πέρα .Θέλω να πω το εξής απλό , θα την πατήσουν και οι εργαζόμενοι και οι μικροεπαγγελματίες .Και ξαναγράφω ουδείς θέλει να χρωστάει ειδικά στο δημόσιο και ακόμη πιο ειδικά όταν αφορά Ικα , αλλά έλα μου ντε που οι συνθηκές τις πραγματικής αγοράς είναι τέτοιες που δεν υπάρχει ρευστό ούτε για φωτογραφία και η δυσπραγία-δυσκοιλιότητα της Διοίκησης πολλές φορές σε αποθαρύνει από το να πας σε ρύθμιση, πχ γιατί να πας σε ρύθμιση και άρα σε έλεγχο αφού πάλι το ελάχιστο ποσό δόσης θα είναι περίπου σαν την μηνιαίας εισφοράς (ειδικά όταν είσαι επιχείρηση με 1 άτομο προσωπικό) και λες θα το παλέψω να κάνω οικονομία και να τα δώσω όταν έχω ..... Να ξεκολήσουμε από τη καραμέλα θίγονται οι εργαζόμενοι , όπως να ξεκολήσουμε και από την καραμέλα οι κακοί δ.υπάλληλοι με τους καλούς εμάς .....

δεν εχεις αδικο ομως με την συγκεκριμενη ρυθμιση οι εργαζόμενοι θίγονται άμεσα, οπως και οι οι μικρομεσαιοι που χαροπαλεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επισκέπτη Γιώργος

μακαρι να αποσυρθει αυτός ο αδικος νόμος ή τουλάχιστον να μην εφαρμοστεί.

Για ρίξε μια ματιά κι εδώ:

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=73443&pid=344424&st=0entry344424

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΚΟNSTANTINOS

http://www.enet.gr/?i=news.el.oikonomia&id=161887

την διάταξη για τις ΑΠΔ την εχει λαβει στα σοβαρα ο κος.Λοβερδος? στα υψη θα εκτιναχθει η ανασφαλιστη εργασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...