Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΙΣΧΥΕΙ Η ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΤΗΣ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ ΣΕ ΤΡΑΠ. ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ;


GIAN

Ερώτηση

Παιδιά,

έχω μια απορία (ίσως χαζή):

Από τη δημοσίευση του Νόμου ισχύει η υποχρέωση του εργοδότη να πληρώνει τη μισθοδοσία των εργαζομένων μέσω τραπεζικών λογαριασμών;

ή απο 1-1-2011;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Συνάδελφοι, μήπως βγήκε αυτή η εγκύκλιος; :ph34r:

http://www.youtube.com/watch?v=dKeyUyVV1CI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απο τον Απρίλιο 2012 ΟΛΑ μεσω τράπεζας

Δηλαδή Αμοιβές - Φ μ υ - ΙΚΑ

Το δήλωσε η κα Γ.Γ

(Γενικη Γραμματέας στην TV)

Αγαπητέ SOULIS βάλε το μυαλό να δουλεψει !!

Μετά το PSI ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΆ ΚΟΥΡΕΜΑΤΑ οι τράπεζες θέλουν ρευστό !!

Διάβασα σήμερα και άρθρο στην ημερήσια για συνυποβολή ΦΜΥ και ΑΠΔ

Τέλος εχουμε και εκλογές άρα η σημερινή κυβέρνηση ρυθμίζει και οι άλλοι ακολουθούν !!

Συγνώμη Λάθος οχι Ημερήσια αλλά capital

Σχετικό άρθρο

http://www.capital.g....asp?id=1429977

Μη μου ζητάς εξηγήσεις LIANIKH το παραθέτω για παραληλλησμό πληροφοριών !

Το έδοφος πάντα προετιμάζεται σιγια-σιγά εξάλλου διάβασε λίγο πιό πάνω τι γράφω

Βρές Δηλώσεις κας ΑΘΗΝΑΣ ΔΡΕΤΤΑ

Συνάδελφε πέρυσι ψόφησε φέτος βρώμισε;

Φαίνεται πως ο δημοσιογράφος στο capital θέλει να σας κρατάει σε εγρήγορση γι΄αυτό μηρυκάζει αργά - αργά.

Στο νήμα http://www.isarkadia...ionPlan2012.pdf βρήκα μετά από αρκετό κόπο το επιχειρησιακό σχέδιο δράσης του ΙΚΑ για το έτος 2012.

Είχε αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του ΙΚΑ πριν την 31/12/2011 όπου το είχα πρωτοδιαβάσει καθώς και συνοπτικό χρονοδιάγραμμα υλοποίησης.

Ο κόπος μου συνίσταται στο ότι για διάφορους λόγους που οι υπεύθυνοι του ΙΚΑ γνωρίζουν το "κατέβασαν".

Κάνε τον κόπο αν θέλεις να το διαβάσεις και θα διαπιστώσεις πως θα γλιτώσεις πολύ χρόνο.

Μεταξύ άλλων θεμάτων αναγράφει για την κάρτα εργασίας, για την ενοποίηση ΑΠΔ-ΦΜΥ καθώς και την μηνιαία υποβολή από το καλοκαίρι, τον περιορισμό των πακέτων κάλυψης κ.ά. που έχουν ανακοινωθεί πολλάκις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι, μήπως βγήκε αυτή η εγκύκλιος; :ph34r:

Ρε συ γιατρέ, ένα τετράωρο έχω...

Θύμησέ μου, 22 ασφαλιστικά του βάζω, ε....??? Ή μήπως όσες οι εργάσιμες...????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ρε συ γιατρέ, ένα τετράωρο έχω...

Θύμησέ μου, 22 ασφαλιστικά του βάζω, ε....??? Ή μήπως όσες οι εργάσιμες...????

Περίμενε το πόρισμα του συνηγόρου..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ρε συ γιατρέ, ένα τετράωρο έχω...

Θύμησέ μου, 22 ασφαλιστικά του βάζω, ε....??? Ή μήπως όσες οι εργάσιμες...????

Κανονικά πρέπει να βάλεις όσες οι εργάσιμες του μήνα αλλά μπορείς και με το standar 22 σε όλους τούς μήνες, σε 15 ελέγχους 10ετίας που μου έχουν γίνει από το ΙΚΑ σε πελάτες μου, (και οι 15 Ξεν/κες τουριστικές επιχ. Γ κατ. με μέσω όρο 25 άτομα) δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα 22αρια στα 4ωρα. Τώρα αν έχει να κάνει το υποκατάστημα του ΙΚΑ ή ο ελεγκτής …….τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κανονικά πρέπει να βάλεις όσες οι εργάσιμες του μήνα αλλά μπορείς και με το standar 22 σε όλους τούς μήνες, σε 15 ελέγχους 10ετίας που μου έχουν γίνει από το ΙΚΑ σε πελάτες μου, (και οι 15 Ξεν/κες τουριστικές επιχ. Γ κατ. με μέσω όρο 25 άτομα) δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα 22αρια στα 4ωρα. Τώρα αν έχει να κάνει το υποκατάστημα του ΙΚΑ ή ο ελεγκτής …….τι να πω

Τι θες βρε Στέφανε και το παιδεύεις? το θέμα είναι λυμένο.. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://www.taxheaven...ws/view/id/9649

Από 01/04/2012 μέσω τραπέζης και η πληρωμη των αποδοχών των εργαζομένων

Αυτό έχει ήδη νομοθετηθεί 2 φορές έως τώρα, άντε άλλη μία να δούμε τι θα καταλάβουμε.

Κάτσε να βγεί εγκύκλιος για την εφαρμογή της διάταξης και βλέπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://www.taxheaven...ws/view/id/9649

Από 01/04/2012 μέσω τραπέζης και η πληρωμη των αποδοχών των εργαζομένων

Για να μη μπερδέψουμε κόσμο....

Δημοσίευμα εφημερίδας είναι, δεν υπάρχει τίποτα ακόμα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0


Για να μη μπερδέψουμε κόσμο....

Δημοσίευμα εφημερίδας είναι, δεν υπάρχει τίποτα ακόμα.....


Και όχι μόνο …
...
Το bonus προβλέπει νομοθετική ρύθμιση που προωθεί άμεσα για ψήφιση στη Βουλή ο υπουργός Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης Γ. Κουτρουμάνης.
Η καταβολή των εισφορών θα γίνεται από την 1η Απριλίου υποχρεωτικά μέσω τραπέζης και ταυτόχρονα με την πληρωμή των αποδοχών, έτσι ώστε να ελέγχεται αν αποδίδονται οι εισφορές, οι οποίες αντιστοιχούν στους καταβαλλόμενους μισθούς.
...

τώρα πως θα προωθηθεί άμεσα (σήμερα 22/03/12), θα ψηφιστεί και θα δημοσιευθεί για να ισχύσει από 01/04/12 είναι ένα μεγάλο ερώτημα. Όπως επίσης και ένα άλλο είναι, αν οι τράπεζες είναι έτοιμες για την παραπάνω διαδικασία. Κάποιες ίσως, αλλά δεν πιστεύω όλες.
Ή μήπως θα αναγκαστούν όλοι να πάνε … στις "έτοιμες" ;

Μπάμπης Κ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και όχι μόνο …

...

Το bonus προβλέπει νομοθετική ρύθμιση που προωθεί άμεσα για ψήφιση στη Βουλή ο υπουργός Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης Γ. Κουτρουμάνης.

Η καταβολή των εισφορών θα γίνεται από την 1η Απριλίου υποχρεωτικά μέσω τραπέζης και ταυτόχρονα με την πληρωμή των αποδοχών, έτσι ώστε να ελέγχεται αν αποδίδονται οι εισφορές, οι οποίες αντιστοιχούν στους καταβαλλόμενους μισθούς.

...

τώρα πως θα προωθηθεί άμεσα (σήμερα 22/03/12), θα ψηφιστεί και θα δημοσιευθεί για να ισχύσει από 01/04/12 είναι ένα μεγάλο ερώτημα. Όπως επίσης και ένα άλλο είναι, αν οι τράπεζες είναι έτοιμες για την παραπάνω διαδικασία. Κάποιες ίσως, αλλά δεν πιστεύω όλες.

Ή μήπως θα αναγκαστούν όλοι να πάνε … στις «έτοιμες» ;

Μπάμπης Κ.

Θεωρητικά, η πληρωμή του μισθού γίνεται τη τελευταία μέρα του μήνα.

Οπότε, φαντάζομαι ότι θα παίζει ένα περιθώριο 1 μήνα για συμμόρφωση..........

Αλλά ρε παιδί μου, αφού δεν τους βγαίνουν οι ημερομηνίες, τι θέλουν και τις βάζουν στους νόμους και μας ανακατεύουνε όλους......??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τίποτα νεοτερο βρε παιδιά , πάλι ηταν για να φάμε μερικές ώρες ψαξιμο και μετα να μας πουν οτι θα ισχύσει μετα απο απόφαση του υπουργού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

α) Από πλευράς Υπουργείου Οικονομικών

Ν.2238/1994 - Άρθρο 31: Λογιστικός προσδιορισμός του καθαρού εισοδήματος

«1. Το καθαρό εισόδημα των επιχειρήσεων που τηρούν επαρκή και ακριβή βιβλία και στοιχεία δεύτερης και τρίτης κατηγορίας του Κ.Β.Σ. εξευρίσκεται λογιστικώς με έκπτωση από τα ακαθάριστα έσοδα, όπως αυτά ορίζονται στο προηγούμενο άρθρο, των ακόλουθων εξόδων, με την επιφύλαξη των διατάξεων των άρθρων 51Α και 51Β του παρόντος:

α) των γενικών εξόδων διαχείρισης, στα οποία περιλαμβάνονται, με την επιφύλαξη της παραγράφου 20 του παρόντος άρθρου:

αα) Τα έξοδα μισθοδοσίας και αμοιβής του προσωπικού, εφόσον έχουν καταβληθεί ή βεβαιωθεί οι ασφαλιστικές εισφορές υπέρ του Ι.Κ.Α. ή άλλου ασφαλιστικού οργανισμού, εκτός αν από την κείμενη νομοθεσία προβλέπεται μερική ή ολική απαλλαγή από την υποχρέωση για την καταβολή εισφορών. Η υπηρεσία που διενεργεί το φορολογικό έλεγχο, τακτικό ή προσωρινό, υποχρεούται, αμέσως μετά την ολοκλήρωσή του, να ενημερώσει τον αρμόδιο ασφαλιστικό οργανισμό σχετικά με την απόδοση ή μη των ασφαλιστικών εισφορών. Η παραβίαση της υποχρέωσης του προηγούμενου εδαφίου συνιστά πειθαρχικό αδίκημα που τιμωρείται κατά τις οικείες διατάξεις του πειθαρχικού δικαίου. Οι δαπάνες μισθοδοσίας δεν αναγνωρίζονται προς έκπτωση αν δεν έχουν εξοφληθεί μέσω επαγγελματικών τραπεζικών λογαριασμών ή επιταγών που εξοφλούνται μέσω των ίδιων λογαριασμών. Με απόφαση του Υπουργού Οικονομικών καθορίζεται η σταδιακή εφαρμογή των διατάξεων των προηγούμενων εδαφίων, η διαδικασία της εξόφλησης των δαπανών μισθοδοσίας, και κάθε άλλη αναγκαία λεπτομέρεια για την εφαρμογή των διατάξεων του τελευταίου εδαφίου της προηγούμενης παραγράφου.» (Η εν λόγω απόφαση δεν έχει εκδοθεί ακόμη).

β) Από πλευράς Υπουργείου Υγείας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων

N.3863/2010 - Άρθρο 40: Συναλλαγές μέσω τραπεζικού συστήματος

«1. Από 1.1.2011 η καταβολή των συντάξεων του συνόλου των παροχών, των αποδοχών των υπαλλήλων και των λοιπών πληρωμών των Ασφαλιστικών Φορέων διενεργείται υποχρεωτικά με πίστωση λογαριασμών πληρωμών τράπεζας ή ΕΛ.ΤΑ., με δικαίωμα επιλογής από τον δικαιούχο. Επίσης, από 1.1.2011 η είσπραξη των ασφαλιστικών εισφορών διενεργείται υποχρεωτικά μέσω τραπεζικού συστήματος ή ΕΛ.ΤΑ.

2. Από 1.7.2011 οι αποδοχές των εργαζομένων στον ιδιωτικό τομέα κατατίθενται από τους εργοδότες ταυτόχρονα και συνολικά με τις ασφαλιστικές εισφορές και το φόρο μισθωτών υπηρεσιών σε τράπεζα και μεταφέρονται και αποδίδονται από αυτή στους λογαριασμούς των δικαιούχων μισθωτών, στους Φορείς Κοινωνικής Ασφάλισης και το Δημόσιο, αντίστοιχα. Για το σκοπό αυτόν κάθε υπόχρεη επιχείρηση υπογράφει σχετική σύμβαση με τράπεζα που επιλέγει. Οι συμβαλλόμενες τράπεζες δεν θεωρούνται δημόσιοι υπόλογοι και ευθύνονται μόνο για τυχόν λάθη από δική τους υπαιτιότητα.

Η όλη διαδικασία, τα χρονικά πλαίσια, καθώς και κάθε άλλη αναγκαία λεπτομέρεια καθορίζονται με κοινή απόφαση των Υπουργών Οικονομικών και Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης.» (η εν λόγω απόφαση δεν έχει εκδοθεί ακόμη).

γ) Από πλευράς ΙΚΑ

Από το ΙΚΑ έχει εκδοθεί μάλιστα και σχετική εγκύκλιος (45/11.7.2011) περί της μη εφαρμογής του μέτρου, η οποία αναφέρει:

«Β. Ταυτόχρονη καταβολή αποδοχών και εισφορών μέσω τραπεζικού συστήματος

Με τις διατάξεις του άρθρου 40, παρ. 2 του Ν.3863/2010, μεταξύ άλλων, ορίζεται ότι:

Από 1.7.2011 οι αποδοχές των εργαζομένων στον ιδιωτικό τομέα κατατίθενται από τους εργοδότες ταυτόχρονα και συνολικά με τις ασφαλιστικές εισφορές σε τράπεζα και μεταφέρονται και αποδίδονται από αυτή στους λογαριασμούς των δικαιούχων μισθωτών, στους Φορείς Κοινωνικής Ασφάλισης και το Δημόσιο, αντίστοιχα.

Για τον σκοπό αυτόν, κάθε υπόχρεη επιχείρηση υπογράφει σχετική σύμβαση με τράπεζα που επιλέγει.

Οι συμβαλλόμενες τράπεζες δεν θεωρούνται δημόσιοι υπόλογοι και ευθύνονται μόνο για τυχόν λάθη από δική τους υπαιτιότητα.

Επειδή, όπως ρητά αναφέρεται στον νόμο, θα εκδοθεί κοινή απόφαση των Υπουργείων Οικονομικών - Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης, με την οποία θα καθορίζεται η όλη διαδικασία, τα χρονικά πλαίσια, καθώς και κάθε άλλη αναγκαία λεπτομέρεια, θα ακολουθήσει νεότερη εγκύκλιός μας για παροχή περαιτέρω διευκρινίσεων.»

Συνεπώς, δεν τίθεται θέμα υποχρέωσης εξόφλησης της μισθοδοσίας μέσω τραπέζης.

1. Άρθρο 26

Προθεσμία Καταβολής Εισφορών

Οι διατάξεις της παρ. 3 του άρθρου 26 του ΑΝ 1846/51 όπως αντικαταστάθηκαν με το άρθρο 13 του Ν. 2972/01 και συμπληρώθηκαν με την παρ.4 του άρθρου 33 του Ν. 3232/04 και την παρ.1 του άρθρου 32 του Ν. 3518/06 αντικαθίσταται ως ακολούθως :

« 3.Ως χρόνος υπολογισμού των εισφορών ορίζεται ο ημερολογιακός μήνας εντός του οποίου παρασχέθηκε η εργασία ή η υπηρεσία. Δεν μεταβάλλει τον παραπάνω χρόνο η καθυστέρηση, από οποιαδήποτε αιτία, της πληρωμής του μισθού πέραν του μηνός, όπως επίσης δεν μεταβάλλει αυτόν η καταβολή των πάσης φύσεως αποδοχών σε μακρότερα ή βραχύτερα χρονικά διαστήματα.

Ο υπόχρεος οφείλει να καταβάλλει τις εισφορές στο ΙΚΑ – ΕΤΑΜ μέχρι την πέμπτη (5η) για τις Δημόσιες Υπηρεσίες εργάσιμη ημέρα του επομένου μήνα από τον παραπάνω οριζόμενο χρόνο.

Η προθεσμία αυτή δεν ισχύει για το Δημόσιο τα Ν.Π.Δ.Δ. και τους Ο.Τ.Α. α΄ και β΄ βαθμίδας καθώς και για την εταιρεία με την επωνυμία Επαγγελματική Κατάρτιση Α.Ε.

Η προθεσμία καταβολής των εισφορών επί των επιδομάτων εορτών Χριστουγέννων και Πάσχα από όλους τους υπόχρεους λήγει την τελευταία εργάσιμη του Ιανουαρίου και Μαΐου αντίστοιχα.»

άρα ούτε απο πλευράς υπουργείου οικονομικων, ούτε απο πλευράς ΙΚΑ έχει βγει σχετική απόφαση όπως ορίζεται. Με το σχέδιο νόμου που είναι στην βουλή καθορίζεται ως ημερομηνία εξόφλησης ασφαλιστικών εισφορών η 5η εργάσιμη ημέρα και όχι το τέλος του μήνα που θα εξοφλείτε η μισθοδοσία.

Συμπερασματικά περιμένουμε την κοινη υπουργική απόφαση

(κάποιο πουλάκι μου είπε ότι θα είχε εφαρμοστεί αλλά γνωρίζουν ότι οι μισοί Έλληνες περνούν απο το απέναντι πεζοδρόμιο της τράπεζας και οι άλλοι μισοί απο το πίσω τετράγωνο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχουμε τίποτα νεότερο για την ταυτόχρονη πληρωμή μέσω τράπεζας μισθών και εισφορών απο 1/6/12?

Ισχύει ή περιμένουμε πάλι υπουργική απόφαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Από τον Αύγουστο θα αρχίσει η ταυτόχρονη πληρωμή του μισθού και των εισφορών του ΙΚΑ στην τράπεζα.

Μέχρι της 5 του επόμενου μήνα θα πρέπει να κατατεθούν στην τράπεζα μισθοί και εισφορές.

Ο μισθός του Ιουλίου θα πρέπει να κατατεθεί έως της 5 του Αυγούστου εκτός αν αυτήν η ημερομηνία είναι Σάββατο ή Κυριακή τότε μετατίθεται για την επόμενη εργάσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Μαρίνα Σ.

Καλημέρα ,είμαι καινούρια με τις μισθοδοσίες. Παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας για 2 θέματα που εχω...

- Την ΑΠΔ την υποβάλλουμε πλέον κάθε μήνα για κάθε μορφή επιχείρησης,για κάθε κατηγορία βιβλίων (Β' και Γ') και ανεξαρτήτως αριθμού εργαζομένων που απασχολεί η επιχείρηση?

Αν απασχολήθηκε κάποιος π.χ. τον 5/2012 μέχρι πότε μπορώ να υποβάλλω την ΑΠΔ και να καταβάλλει ο εργοδότης τις εισφορές?

- Για απασχόληση 4 ώρες την ημέρα (μερική απασχόληση),αμοιβόμενος με μισθόμηνιαίως ,πώς θα υπολογίσω τον μισθό?

Θα πω ότι : π.χ. για 8 ωρο=πλήρη απασχόληση θα έπαιρνε 600,00 άρα για 4ώρες που απασχολείται αυτός είναι 600/2=300,00

ή θα βρω το ημερομίσθιο και θα το πολλ/σω με τις ημέρες που απασχολήθηκε πραγματικά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Από τον Αύγουστο θα αρχίσει η ταυτόχρονη πληρωμή του μισθού και των εισφορών του ΙΚΑ στην τράπεζα.

Μέχρι της 5 του επόμενου μήνα θα πρέπει να κατατεθούν στην τράπεζα μισθοί και εισφορές.

Ο μισθός του Ιουλίου θα πρέπει να κατατεθεί έως της 5 του Αυγούστου εκτός αν αυτήν η ημερομηνία είναι Σάββατο ή Κυριακή τότε μετατίθεται για την επόμενη εργάσιμη.

Δυστυχώς αυτά είναι τα μέχρι τώρα δεδομένα...Για τις ασφαλιστικές εισφορές του Ι.Κ.Α. έχει βγει και εγκύκλιος,5 Αυγούστου, 5 Σεμπτέμβρη κτλ,

http://www.taxheaven...r/view/id/13798

για την υποχρεωτική κατάθεση της μισθοδοσίας σε τραπεζικό λογαριασμό παίζετε,μπορεί να υπάρξουν και εξαιρέσεις π.χ. λίγο προσωπικό, κτλ ΕΙΔΟΜΕΝ,εκτός αν έχει βγει κάτι που μου διαφεύγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Από τον Αύγουστο θα αρχίσει η ταυτόχρονη πληρωμή του μισθού και των εισφορών του ΙΚΑ στην τράπεζα.

Μέχρι της 5 του επόμενου μήνα θα πρέπει να κατατεθούν στην τράπεζα μισθοί και εισφορές.

Ο μισθός του Ιουλίου θα πρέπει να κατατεθεί έως της 5 του Αυγούστου εκτός αν αυτήν η ημερομηνία είναι Σάββατο ή Κυριακή τότε μετατίθεται για την επόμενη εργάσιμη.

Έχουμε κ παραπομπή σε διάταξη ή έτσι το λέμε...?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δυστυχώς αυτά είναι τα μέχρι τώρα δεδομένα...Για τις ασφαλιστικές εισφορές του Ι.Κ.Α. έχει βγει και εγκύκλιος,5 Αυγούστου, 5 Σεμπτέμβρη κτλ,

http://www.taxheaven...r/view/id/13798

για την υποχρεωτική κατάθεση της μισθοδοσίας σε τραπεζικό λογαριασμό παίζετε,μπορεί να υπάρξουν και εξαιρέσεις π.χ. λίγο προσωπικό, κτλ ΕΙΔΟΜΕΝ,εκτός αν έχει βγει κάτι που μου διαφεύγει...

Εχουμε κανένα νέο σχετικά με την υποχρεωτική κατάθεση μισθοδοσίας μέσω τράπεζας????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...