Προς το περιεχόμενο
  • 0

Διετές πρόγραμμα ΟΑΕΔ με επιχορήγηση ασφαλιστικών εισφορών


Soc

Ερώτηση

Καλησπέρα! Διαβάζω το πρόγραμμα του ΟΑΕΔ για επιχορήγηση των ασφαλιστικών εσιφορών και θα ήθελα μια διεκρίνιση αν κάποιος συνάδελφος μπορεί! Αναφέρει ότι το ύψος της επιχορήγησης θα υπολογίζεται ποσοστιαία στις πραγματικές ακαθάριστες αποδοχές που αντιστοιχούν μέχρι του ύψους του κατώτατου βασικού μισθού βάσει ΕΓΣΣΕ ?

Π.χ. για νέο άνεργο ποσοστό 100%

Ακαθάριστες αποδοχές 1000

ΚΑτώτατος μισθός ΕΓΣΣΕ 700

Ποσοστό εισφορών 44%

Το΄ποσό της επιχορήγησης πόσο θα είναι ?

1 : 700 χ 44% χ 100% = 308 € ή μήπως

2 : 1000 χ 44% χ 100% = 440 €

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Αν το έχω καταλάβει καλά (απαραίτητο disclaimer όταν προσπαθείς να καταλάβεις τι θέλει να πει ο ποιητής-δημόσιος λειτουργός που έγραψε την προκήρυξη), η επιχορήγηση είναι επί του βασικού μισθού, άρα 740 * 0,44% = 325 Ευρώ. Σε αυτά η επιδότηση θα είναι 80% τον πρώτο χρόνο (για το 4+1 πρόγραμμα) και ούτω καθ΄ εξής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα! Διαβάζω το πρόγραμμα του ΟΑΕΔ για επιχορήγηση των ασφαλιστικών εσιφορών και θα ήθελα μια διεκρίνιση αν κάποιος συνάδελφος μπορεί! Αναφέρει ότι το ύψος της επιχορήγησης θα υπολογίζεται ποσοστιαία στις πραγματικές ακαθάριστες αποδοχές που αντιστοιχούν μέχρι του ύψους του κατώτατου βασικού μισθού βάσει ΕΓΣΣΕ ?

Π.χ. για νέο άνεργο ποσοστό 100%

Ακαθάριστες αποδοχές 1000

ΚΑτώτατος μισθός ΕΓΣΣΕ 700

Ποσοστό εισφορών 44%

Το΄ποσό της επιχορήγησης πόσο θα είναι ?

1 : 700 χ 44% χ 100% = 308 € ή μήπως

2 : 1000 χ 44% χ 100% = 440 €

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει!

Δεν πάει να παίρνει και 50 εκκατομύρια το μήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη μαριος

καλησπερα,

προσληφθηκα σε μια εταιρεια μεσω του διετους προγραμματος του οαεδ. Στο εντυπο με τις πληροφοριες για το προγραμμα του οαεδ αναφερει πως ο μισθος δεν μπορει να ειναι κατωτερος απο τις οικειες συλλογικες συμβασεις. Αυτο σημαινει πως αν η συλλογικη συμβαση για εταιρειες παροχης υπηρεσιων προβλεπει ενα ποσο, 840 ευρω (με επιδομα πτυχιου) τότε εγω ειμαι εξασφαλισμενος οτι θα παρω τα χρηματα αυτα? δεν υπαρχει περιπτωση ο εργοδοτης να μου δωσει λιγοτερα λογω ελέγχου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα,

προσληφθηκα σε μια εταιρεια μεσω του διετους προγραμματος του οαεδ. Στο εντυπο με τις πληροφοριες για το προγραμμα του οαεδ αναφερει πως ο μισθος δεν μπορει να ειναι κατωτερος απο τις οικειες συλλογικες συμβασεις. Αυτο σημαινει πως αν η συλλογικη συμβαση για εταιρειες παροχης υπηρεσιων προβλεπει ενα ποσο, 840 ευρω (με επιδομα πτυχιου) τότε εγω ειμαι εξασφαλισμενος οτι θα παρω τα χρηματα αυτα? δεν υπαρχει περιπτωση ο εργοδοτης να μου δωσει λιγοτερα λογω ελέγχου?

Είναι μια δικλείδα παραπάνω, γιατί μάλλον που θα χρειαστεί σαν διαδικασία να υπογράφεις χαρτιά για το ποσό που παίρνεις, αλλά μην το δέσεις και κόμπο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη μαριος

που μπορω να μαθω τις αποδοχες που δικαιουμε με την νεα συμβαση εργασιας? επισης η εθνικη συλλογικη συμβαση χωριζεται ανα κλάδο δραστηριοτητας επιχειρησεων και αναλογα με το που εντασεται η εταιρεια που δουλευεις προκυπτει ο μισθός?

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γνωριζει κανεις αν εχει βγει αυτη η διευκρινιστικη εγκυκλιος του ΙΚΑ σχετικα με την καταθεση ΑΠΔ εως 30 Σεπτεμβριου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Διαβαζω:

Αριθμ. Πρωτ: 6251/245/31.3.2010

Ειδικό τετραετές πρόγραμμα προώθησης της απασχόλησης με επιχορήγηση των ασφαλιστικών εισφορών για την πρόσληψη 40.000 ανέργων.

................................................

Αρθρο 7<br style="font-weight: bold; ">Ποσό και διάρκεια επιχορήγησης

Ως ποσό επιχορήγησης ορίζεται το ποσό που αντιστοιχεί στις ασφαλιστικές εισφορές ή σε μέρος αυτών, όπως παρακάτω υπολογίζεται κατ' έτος, για όλους τους κλάδους κύριας ασφάλισης του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ και της επικουρικής ασφάλισης του ΕΤΕΑΜ, καθώς και στις ασφαλιστικές εισφορές ή σε μέρος αυτών, εκείνων που το ΙΚΑ εισπράττει ή συνεισπράττει υπέρ Φορέων και Κλάδων Κοινωνικής Ασφάλισης.

Για τους εργαζόμενους, που αντί του ΕΤΕΑΜ, ασφαλίζονται σε άλλα Επικουρικά Ταμεία, ως ποσό επιχορήγησης ορίζεται το ποσό που αντιστοιχεί στις ασφαλιστικές εισφορές ή σε μέρος αυτών, για όλους του κλάδους κύριας ασφάλισης του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ, καθώς και στις ασφαλιστικές εισφορές ή σε μέρος αυτών, των αντίστοιχων Επικουρικών Ταμείων, καθώς και στις ασφαλιστικές εισφορές ή σε μέρος αυτών εκείνων που το ΙΚΑ εισπράττει ή συνεισπράττει υπέρ Φορέων και Κλάδων Κοινωνικής Ασφάλισης.

....αλλα δεν καταλαβαινω ...sad.gif

εχω επιδοτουμενο , κοινο ανεργο με 100%

Μισθος 1113,00

ΙΚΑ 38,06 % (=συνολο εισφορων 423,61)

ΤΕΑΥΕΚ 10%

Η επιδοτηση θα ειναι 739,56χ 44%=325,85 και πληρωνω διαφορα 423,61-325,85=97,76

ή

739,56χ38,06%=281,48 και πληρωνω διαφορα 423,61-281,48=142,13

απο το ΙΚΑ με μαλωσαν γιατι παιρνω τελευταια ωρα τηλεφωνο

μην το κανετε και σεις γιατι θα πληγωθω ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Διαβαζω:

Αριθμ. Πρωτ: 6251/245/31.3.2010

Ειδικό τετραετές πρόγραμμα προώθησης της απασχόλησης με επιχορήγηση των ασφαλιστικών εισφορών για την πρόσληψη 40.000 ανέργων.

................................................

Αρθρο 7<br style="font-weight: bold; ">Ποσό και διάρκεια επιχορήγησης

Ως ποσό επιχορήγησης ορίζεται το ποσό που αντιστοιχεί στις ασφαλιστικές εισφορές ή σε μέρος αυτών, όπως παρακάτω υπολογίζεται κατ' έτος, για όλους τους κλάδους κύριας ασφάλισης του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ και της επικουρικής ασφάλισης του ΕΤΕΑΜ, καθώς και στις ασφαλιστικές εισφορές ή σε μέρος αυτών, εκείνων που το ΙΚΑ εισπράττει ή συνεισπράττει υπέρ Φορέων και Κλάδων Κοινωνικής Ασφάλισης.

Για τους εργαζόμενους, που αντί του ΕΤΕΑΜ, ασφαλίζονται σε άλλα Επικουρικά Ταμεία, ως ποσό επιχορήγησης ορίζεται το ποσό που αντιστοιχεί στις ασφαλιστικές εισφορές ή σε μέρος αυτών, για όλους του κλάδους κύριας ασφάλισης του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ, καθώς και στις ασφαλιστικές εισφορές ή σε μέρος αυτών, των αντίστοιχων Επικουρικών Ταμείων, καθώς και στις ασφαλιστικές εισφορές ή σε μέρος αυτών εκείνων που το ΙΚΑ εισπράττει ή συνεισπράττει υπέρ Φορέων και Κλάδων Κοινωνικής Ασφάλισης.

....αλλα δεν καταλαβαινω ...sad.gif

εχω επιδοτουμενο , κοινο ανεργο με 100%

Μισθος 1113,00

ΙΚΑ 38,06 % (=συνολο εισφορων 423,61)

ΤΕΑΥΕΚ 10%

Η επιδοτηση θα ειναι 739,56χ 44%=325,85 και πληρωνω διαφορα 423,61-325,85=97,76

ή

739,56χ38,06%=281,48 και πληρωνω διαφορα 423,61-281,48=142,13

απο το ΙΚΑ με μαλωσαν γιατι παιρνω τελευταια ωρα τηλεφωνο

μην το κανετε και σεις γιατι θα πληγωθω ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΙΚΑ 38,06% Χ 739,56 = 281,48

ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΤΕΑΥΚ 10,00% Χ 739,56 = 73,96

ΣΥΝΟΛΟ 355,44. ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ 100% ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ ΣΤΟΝ

ΜΙΣΘΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΛΕΙΣ, ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΑ 1113,00 ΕΥΡΩ.

ΣΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΛΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ : ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΙΚΑ 38,06% Χ 1113,00 = 423,61

ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΤΕΑΥΕΚ 10,00% Χ 1113,00 = 111,30

ΣΥΝΟΛΟ 534,91

ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΙΚΑ & ΤΕΑΥΕΚ 534,91-355,44 = 179,47.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΙΚΑ 38,06% Χ 739,56 = 281,48

ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΤΕΑΥΚ 10,00% Χ 739,56 = 73,96

ΣΥΝΟΛΟ 355,44. ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ 100% ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ ΣΤΟΝ

ΜΙΣΘΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΛΕΙΣ, ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΑ 1113,00 ΕΥΡΩ.

ΣΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΛΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ : ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΙΚΑ 38,06% Χ 1113,00 = 423,61

ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΤΕΑΥΕΚ 10,00% Χ 1113,00 = 111,30

ΣΥΝΟΛΟ 534,91

ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΙΚΑ & ΤΕΑΥΕΚ 534,91-355,44 = 179,47.

στο ΤΕΑΥΕΚ πληρωνεται ολοκληρη η εισφορα μετα τι θα γινει με τον ΟΑΕΔ θα δουμε...

στο ΙΚΑ τι πληρωνω ? εσυ λες 142,13 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οπως σου τα λεει ο συναδελφος . 142,13

Να προσεξεις τι εχεις κανει για τους προηγουμενους μηνες αν ειχες πχ Ιουνιο και Ιουλιο και δεν εχεις πληρωσει τιποτα

Πληρωνονται μεχρι τελος Οκτωβρη χωρις προσαυξηση

Το τεαυεκ το πληρωνεις κανονικα , εχω παρει τηλ και το χω επιβεβαιωσει , και μετα παιρνεις τα λεφτα απο τον οαεδ....

Το ποτε ειναι μια αλλη ιστορια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οπως σου τα λεει ο συναδελφος . 142,13

Να προσεξεις τι εχεις κανει για τους προηγουμενους μηνες αν ειχες πχ Ιουνιο και Ιουλιο και δεν εχεις πληρωσει τιποτα

Πληρωνονται μεχρι τελος Οκτωβρη χωρις προσαυξηση

Το τεαυεκ το πληρωνεις κανονικα , εχω παρει τηλ και το χω επιβεβαιωσει , και μετα παιρνεις τα λεφτα απο τον οαεδ....

Το ποτε ειναι μια αλλη ιστορια .

με το ΤΕΑΥΕΚ και γω μιλησα , ειναι οπως τα λες

ενα μπερδεμα μου ηρθε και μια αμφιβολια, αφου εδωσα εντολη πληρωμης για 142,13 ...

ευχαριστω πολυ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

παντως το σημειο αυτο της εγκυκλιου ακομα μου φαινεται κινεζικο.....

θα το διαβασω και αυριο....tongue.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα!

μια ερωτηση εχω κι εγω!σχετικα με την επιχορηγηση εισφορων σε μερικη απασχοληση: 4ωρο-5μερο....

εστω μισθος υπαλληλου 930.07

αρα ωρομισθιο (((903,07/25)*6)/40=5.42

και ημερες ανα μηνα 22

οποτε μικτες αποδοχες 22*4=88 ωρες/μηνα

και 5.42*88= 476,96

θα υπολογισω εδω την επιδοτηση,δλδ 476,96 * 46,06% * 80% =.....

ή

το μεγιστο ποσο επιχορηγησησς στην περιπτωση ωρομισθιου υπολογιζεται με βαση το ωρομισθιο που θα εχω με μισθο το 739,56(βασικος κατωτατος μισθος)?

δλδ ωρομισθιο= (((739,56/25)*6)/40)= 4,44

4,44* 88ωρες/μηνα=μικτες αποδοχες ...κ.ο.κ......?

ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα!

μια ερωτηση εχω κι εγω!σχετικα με την επιχορηγηση εισφορων σε μερικη απασχοληση: 4ωρο-5μερο....

εστω μισθος υπαλληλου 930.07

αρα ωρομισθιο (((903,07/25)*6)/40=5.42

και ημερες ανα μηνα 22

οποτε μικτες αποδοχες 22*4=88 ωρες/μηνα

και 5.42*88= 476,96

θα υπολογισω εδω την επιδοτηση,δλδ 476,96 * 46,06% * 80% =.....

ή

το μεγιστο ποσο επιχορηγησησς στην περιπτωση ωρομισθιου υπολογιζεται με βαση το ωρομισθιο που θα εχω με μισθο το 739,56(βασικος κατωτατος μισθος)?

δλδ ωρομισθιο= (((739,56/25)*6)/40)= 4,44

4,44* 88ωρες/μηνα=μικτες αποδοχες ...κ.ο.κ......?

ευχαριστω εκ των προτερων

ΠΟΙΠ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ?ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝΕΝΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΓΙΑ ΤΟ Διετές πρόγραμμα ΟΑΕΔ με επιχορήγηση ασφαλιστικών εισφορών

ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΒΓΗΚΕ ΣΤΟ GUS ΕΝΗΜΕΡΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΝΤΑΣΟΝΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ Η ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ

ΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 20 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΜΗΝΑ

ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΕΧΤΕΙ

....ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΗΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?...ΟΕΟΟΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

geia sas! yparxei afth y tropopioish pou me "ekapse" vgike 25.11.2010.Y epidotisi einai idia 80% proto xrono 60% deutero.perimenw edw kai 9 mhnes na "mpw" sto dietes programa (eno douleuw full time sth epixeirish)kai xtes ematha oti tha me valei sto part time.To kserw oti 10 mhnes tou xronou tha douleuw full time,ypolipa part time(aistithikos eimai kai exoume 3 mhnes to xeimona xoris polu doulia).Tha to dextw esto kai etsi,aporw pws tha dikeologisei o ergodotis mou tis yperories mou pou tha kanw...(douleuw 1o-12 wres 5 hmeres th evd).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΓΙΑ ΤΟ Διετές πρόγραμμα ΟΑΕΔ με επιχορήγηση ασφαλιστικών εισφορών

ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΒΓΗΚΕ ΣΤΟ GUS ΕΝΗΜΕΡΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΝΤΑΣΟΝΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ Η ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ

ΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 20 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΜΗΝΑ

ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΕΧΤΕΙ

....ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΗΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?...ΟΕΟΟΟ!

Αν και λίγο καθυστερημένα ... http://www.power-tax.gr/catalognews.asp?catid=7253&refid=108&subtitle=25-01-2011,%20%CE%94%CE%B9%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82%20%CE%9F%CE%91%CE%95%CE%94%20%CE%B3%CE%B9%CE%B1%20%CF%84%CE%B7%CE%BD%20%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%87%CE%BF%CF%81%CE%AE%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7%20%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD%20%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%8E%CE%BD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλη σας μερα,

τι γινεται οταν δε σου εχουν πληρωσει 2 μηνες το μισθο σου + ουτε το ικα σου?Αφορα επιχειρηση η οποια λεει οτι εχειπροβλημα με το μπλοκ στη τραπεζα (NOMIMOPOUHSH ΠΡΟΕΔΡΟΥ ) κ δεν μπορει να πληρωσει αμεσα γι αυτο κ πρεπει να περιμενω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Ξέρει κανείς αν είναι σε ισχύ το πρόγραμμα αυτό;

μπορεί κανείς να κάνει αίτηση και να ενταχθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όσο είναι ανοιχτό το ηλεκτρονικό σύστημα υποβολής στο site του ΟΑΕΔ, μπορείς να στείλεις αίτηση. Μέσα σε 5 μέρες από την αίτηση πας στον ΟΑΕΔ με τα δικαιολογητικά που αναφέρει και στη χειρότερη δεν θα σου δώσουν την έγκριση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΙΕΤΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΗΞΗ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ?ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΑΦΕΝΤΙΚΟΥ ΜΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΔΙΕΤΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΣΜΕΥΤΙΚΟ ΓΙΑ 2 + 1 ΧΡΟΝΙΑ. ΕΣΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΤΥΠΟ Β2 ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΙΣΑΙ ΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στην επιδότηση των εργοδοτικών εισφορών απο 14/02/2012 υπολογίζουμε με τη νέα μείωση? Δηλαδή μειωμένη επιδότηση κατά 22% ? Εχει κάποιος συνάδελφος πληροφόρηση απο ΟΑΕΔ τι κάνουμε για να αγοράσουμε ένσημα Φεβρουάριος 2012.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...