Προς το περιεχόμενο

Τελικά εκείνη η Δευτέρα του φίλου μας του +λάκη δεν ήρθε , έρχεται όμως μία άλλη Δευτέρα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/5811

ZHTHMA χρόνου είναι η προσφυγή της Ελλάδας στον ευρωπαϊκό μηχανισμό στήριξης, μετά την επιστολή του υπουργού Οικονομικών κ. Γ. Παπακωνσταντίνου προς την Ε.Ε., την ΕΚΤ και το ΔΝΤ, με την οποία η κυβέρνηση ζητεί «διαβουλεύσεις για ένα πολυετές πρόγραμμα οικονομικών πολιτικών, το οποίο θα μπορεί να υποστηριχθεί από οικονομική βοήθεια στην περίπτωση που οι ελληνικές αρχές αποφασίσουν να ζητήσουν τη βοήθεια».

Τη Δευτέρα μικτό κλιμάκιο της Ε.Ε., της ΕΚΤ και του ΔΝΤ θα βρίσκεται στη Αθήνα για διαβουλεύσεις με την ελληνική κυβέρνηση, ενώ εξελίξεις μπορεί να υπάρξουν και στο άτυπο συμβούλιο των υπουργών Οικονομίας της Ε.Ε., που συνεδριάζει από σήμερα στη Μαδρίτη.

Υπό την αφόρητη πίεση των αγορών η κυβέρνηση δεν έχει άλλη επιλογή από την προσφυγή στον μηχανισμό. Σύμφωνα με τις υπάρχουσες εκτιμήσεις, η πρώτη εκταμίευση θα γίνει από το Διεθνές Νομισματικό Ταμείο με επιτόκιο γύρω στο 3%. Η διάθεση των 30 δισ. από τις χώρες της Ε.Ε. τοποθετείται χρονικά στο δεύτερο 15ήμερο του Μαΐου.

Σχολιάζοντας την επιστολή ο ΣΕΒ κάνει λόγο για ελιγμό με στόχο τις αγορές και ζητεί την υποβολή αιτήματος για άμεση ενεργοποίηση του μηχανισμού.

Πηγή: Express.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Στέφανε ,

τελικά δέν ήταν τυχαία η εκπομπή του Τζίμα .

Μας έδειξε ποιές θα είναι οι επόμενες ημέρες.

Εγώ σου είπα....

Βουνά λαγγάδια έχουμε εδώ πέρα.... Ελιές, αμπέλια μπόλικα, θα πάρω και δυο πρόβατα και ένα σκύλο και θα κάνω το τσομπάνη.....

Και να πάν' να γ@μθν όλοι τους.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοηθό τσομπάνη τρίτεκνο χρειάζεσαι ????

Η να την κάνω για Σάμο μεριά .........??

Όλοι οι καλοί χωράνε... laugh.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κίμωνα για εκείνη η Δευτέρα:

Ηλιο θα έχει;

Αέρα;

Τα παιδιά σου θα σου χαμογελούν;

Την θάλασσα μπορείς να την δεις;

Μπορείς να φωνάξεις όσο δυνατά θες;

Ναι ήθελα και πολλά άλλα σε αυτή τη γαμημένη Δευτέρα...

Μα η αλήθεια είναι πως κρατώ πολλές Version από "Δευτέρες"...

Αυτή η Version είναι η ύστατη, αλλά την έχω..

Για δες το δικό σου Pc να μου πεις εάν έχεις και συ κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κίμωνα για εκείνη η Δευτέρα:

Ηλιο θα έχει;

Αέρα;

Τα παιδιά σου θα σου χαμογελούν;

Την θάλασσα μπορείς να την δεις;

Μπορείς να φωνάξεις όσο δυνατά θες;

Ναι ήθελα και πολλά άλλα σε αυτή τη γαμημένη Δευτέρα...

Μα η αλήθεια είναι πως κρατώ πολλές Version από "Δευτέρες"...

Αυτή η Version είναι η ύστατη, αλλά την έχω..

Για δες το δικό σου Pc να μου πεις εάν έχεις και συ κάτι...

Καλέ μου ΦΙΛΕ Κωστή ,

θέλω να πιστεύω πως και ήλιο θα έχει και αέρας θα φυσάει δυνατός , θελω να πιστεύω πως θα έχω μάτια καθαρά για να μπορώ να βλέπω τα παιδιά μου να χαμογελούν και την θάλασσα να είναι φουρτουνιασμένη , μα πάνω απο όλα θέλω να πιστεύω πως θα μπορώ ακόμα και τότε, να φωνάζω δυνατά σε όποιον γουστάρω .

Με λίγα λόγια θέλω να πιστεύω , πως θα έρθει η έκδοση της Δευτέρας που και οι δύο επιθυμούμε.

Προσωπικά δεν σε θεωρώ υπεύθυνο για το ότι εκείνη η Δευτέρα δεν ήρθε , για τον ακριβώς αντίθετο λόγο άνοιξα αυτό το θέμα , αλλα μάλλον δεν έγινα κατανοητός .

Ελπίζω τώρα να έγινα .

Φιλούθια πολλά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ανακοινωθηκε απο τον πωρθυπουργο η εισαγωγή μας στο ΔΝΤ και τον οργανισμο στήριξης .

Η ανακοινωση έγινε στο Καστελλόριζο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ανακοινωθηκε απο τον πωρθυπουργο η εισαγωγή μας στο ΔΝΤ και τον οργανισμο στήριξης .

Η ανακοινωση έγινε στο Καστελλόριζο.

τι ρομαντικο πρωθυπουργο που εχουμε ....ηθελε να μας το πει με φοντο τη θαλασσα και ανημερα της γιορτης του !!!!

γι αυτο τοσο καιρο μας το κρατουσε μυστικο.....!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολιτικοί.....για να φροντίσουν για την σωστή και συνεχή υδροδότηση του νησιού δεν ξέρουν, παρά μόνο επισκέψεις εντυπωσιασμού κάνουν όταν και όποτε το θυμούντε!!!!! Εκτός και άν πήγε εκεί για να έχει εύκολη διαφυγή.....

Απορώ με τους κατοίκους του Καστελόριζου που δεν τον πέταξαν στην θάλασσα.... θα μου πείτε...περισσότεροι θα ήταν οι φουσκωτοί από τους κατοίκους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το επομενο πακετο μετρων απο που θα το ανακοινωσουν?

απο τη βραχονησιδα της Ρω? ή απο την Καλολιμνο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΔ - Α. Σαμαράς για την ενεργοποίηση του μηχανισμού στήριξης

(ANA) – 4 ώρες πριν

Ο Πρόεδρος της ΝΔ Αντώνης Σαμαράς σε δήλωσή του για την προσφυγή της Ελλάδος στο μηχανισμό στήριξης επέκρινε τον πρωθυπουργό για την απόφασή του αυτή και τόνισε ότι το κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης θα προωθήσει λύσεις και πολιτικές που "θα βγάλουν μιαν ώρα αρχύτερα την Ελλάδα από τον ασφυκτικό έλεγχο του ΔΝΤ". Στη δήλωσή του ο Αντώνης Σαμαράς τονίζει: «Συνέβη τελικά εκείνο που δεν έπρεπε:

Ανάθεμα το μυαλό και το στόμα σας ρε μαλάκες , δεν ντρέπεσαι και εσύ λιγάκι βρε παλιοκαραγκιόζη που θα προωθήσεις λύσεις και πολιτικές.

Εξι χρόνια γιατί δεν προώθησατε ούτε μία ρε λαμόγια ,

πού είναι εξαφανισμένα όλα σας τα πρωτοπαλήκαρα ρε ????

Που είναι οι μειμαράκηδες , οι βουλγαράκηδες , ο καραμανλής , ο ρουσσόπουλος , ο σουφλιάς , η ντορα μητσοτάκη , ο αλογοσκούφης , ο άρης ο καπετάνιος του κώλου και τα άλλα λαμόγια ,πού είναι ρε .ούστη μου ????

Ξέρω που είναι , έχουν πάει να βρούν την παλιά φρουρά των άλλων και σε λίγα χρόνια θα εμφανιστούν όπως εμφανίστηκε τώρα και ο παπαντωνίου και οι άλλοι .

Α ρε μνήμη ψίρας έχετε , θαυμάστε τους .

Αλλα ξέρω ,

κανένας Ελληνας δεν τους ψήφισε ,

εξωγήινοι πήγαν στις κάλπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΛΟΓΙΑ....ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ (ΕΚΛΟΓΕΣ) ΤΑ ΙΔΙΑ.

ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΟΣΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΙΣ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ?

Υ/Γ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΤΑ ΓΑΪΔΟΥΡΙΑ (ΑΥΤΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΑΤTΑΝ Ο,ΤΙ ΟΙ...ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ :o:):blink:

ΦΙΛΙΚΑ

SAN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλέ μου ΦΙΛΕ Κωστή ,

...

Προσωπικά δεν σε θεωρώ υπεύθυνο για το ότι εκείνη η Δευτέρα δεν ήρθε , για τον ακριβώς αντίθετο λόγο άνοιξα αυτό το θέμα , αλλα μάλλον δεν έγινα κατανοητός .

Ελπίζω τώρα να έγινα .

Φιλούθια πολλά .

Είχες γίνει - κατανοητός- και πιο πριν.. :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...