Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΧΩ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕΧΕΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΑΠΟ 01/01/2010 ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ INTRASTAT. ιΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ?


ΑΘΗΝΑ

Ερώτηση

ΕΧΩ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕΧΕΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΑΠΟ 01/01/2010 ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ INTRASTAT. ιΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ?

cool.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Intrastat μόνο εφόσον υπάρχει διακίνηση αγαθών..

για ανακεφαλαιωτικό πίνακα παροχής υπηρεσιών(μηνιαίως), μάλλον σου είπανε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν εκδίδεις ΤΠΥ άνευ ΦΠΑ σε χώρα της ΕΟΚ και σε πελάτη "δηλωμένο" στο VIES..

πρέπει να δηλώσεις και εσύ στο μητρώο την μεταβολή..

και ναι πρέπει να υποβάλλεις ανακεφαλαιωτικό για κάθε μήνα (και όχι τρίμηνο) που είχες ή θα έχεις ΤΠΥ..

Τι είδους παροχή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΝΑΙ ΕΝΔΟΚΟΙΝΟΤΙΚΗ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ

ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΜΗΤΡΩΟ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΑΛΕΦΑΛΑΙΩΤΙΚΟ

ΜΕ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΟΤΙ ΣΤΟ VIES ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΒΟΥΛΓΑΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΤΙ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΝΑ ΚΑΝΩ?

ΑΦΟΥ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΩΜΕΝΟ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΕΝΔΟΚΟΙΝΟΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ:ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ-ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ.

ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΠΑΡΕΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΚΑΙ ΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΕΝΔΟΚΟΙΝΟΤΙΚΩΝ ΣΥΝΑΛΛΑΓΩΝ ΑΠΟ 1/1/2010 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΘΕΙ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΕΤΑΙ ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΩΤΙΚΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ VIES. ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΑ.

ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΚΑΙ ΤΣΕΚΑΡΩ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΕΝΔΟΚΟΙΝΟΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΤΟ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΥΠΟΒΑΛΩ ΤΟΝ ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΩΤΙΚΟ ΠΙΝΑΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ iNTRASTAT. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ VIES. ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΑ.

ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΚΑΙ ΤΣΕΚΑΡΩ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΕΝΔΟΚΟΙΝΟΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΤΟ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΥΠΟΒΑΛΩ ΤΟΝ ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΩΤΙΚΟ ΠΙΝΑΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ iNTRASTAT. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Εχω πελάτη στη Γερμανία, ο οποίος βάζει καταχώρηση , διαφήμιση σε περιοδικό που εκδίδεται στην Ελλάδα , εως τώρα δεν είχα προσέξει τα τιμολόγια και επειδή ήταν χωρίς ΦΠΑ ( σωστά έτσι:rolleyes:, τα έβαζα στο κωδικό 310 της περιοδικής αντί 309, και δεν έχω κάνει δηλώσει ενδοκοινοτικές στο μητρώο, και δεν έχω στείλει vies. να το κάνω τώρα και να κάνω τροποιητικές στην περιοδική και να στείλω εκπρόθεσμα vies η να το αφήσω έτσι με την ελπίδα ότι δεν θα το δουν. Το αφμ του γερμανού ισχύει το επιβεβαίωσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θα κάνω τώρα μεταβολή στο μητρώο και θα υποβαλω τις δηλώσεις με συνολικά 4 με σημερινή ημερομηνία και αν το βρουν θα πληρώσω τα πρόστιμα. Το ότι δεν έχει ΦΠΑ το είχα δει στην εφορία και μου είχαν πει προφορικά ότι δεν έχει, ΕΊΝΑΙ ΈΤΣΙ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχω πελάτη στη Γερμανία, ο οποίος βάζει καταχώρηση , διαφήμιση σε περιοδικό που εκδίδεται στην Ελλάδα , εως τώρα δεν είχα προσέξει τα τιμολόγια και επειδή ήταν χωρίς ΦΠΑ ( σωστά έτσι:rolleyes:, τα έβαζα στο κωδικό 310 της περιοδικής αντί 309, και δεν έχω κάνει δηλώσει ενδοκοινοτικές στο μητρώο, και δεν έχω στείλει vies. να το κάνω τώρα και να κάνω τροποιητικές στην περιοδική και να στείλω εκπρόθεσμα vies η να το αφήσω έτσι με την ελπίδα ότι δεν θα το δουν. Το αφμ του γερμανού ισχύει το επιβεβαίωσα

ν. 2859/2000

Αρθρο 14

Τόπος παροχής υπηρεσιών

1. Η παροχή υπηρεσιών θεωρείται ότι πραγματοποιείται στην Ελλάδα, εφόσον κατά το χρόνο γένεσης της φορολογικής υποχρέωσης αυτός που παρέχει τις υπηρεσίες έχει στο εσωτερικό της χώρας την έδρα της οικονομικής του δραστηριότητας ή τη μόνιμη εγκατάστασή του από την οποία παρέχονται οι υπηρεσίες ή, αν δεν υπάρχει έδρα ή μόνιμη εγκατάσταση, την κατοικία ή τη συνήθη διαμονή του.

3. Επίσης, κατ' εξαίρεση, ο τόπος παροχής υπηρεσιών θεωρείται ότι βρίσκεται στο εσωτερικό της χώρας στις παρακάτω περιπτώσεις υπηρεσιών, εφόσον παρέχονται από πρόσωπα εγκαταστημένα σε άλλο κράτος - μέλος σε υποκειμένους στο φόρο, οι οποίοι έχουν στο εσωτερικό της χώρας την έδρα της οικονομικής τους δραστηριότητας ή τη μόνιμη εγκατάστασή τους ή την κατοικία, ή τη συνήθη διαμονή τους ή, εφόσον παρέχονται από πρόσωπα εγκαταστημένα εκτός της Κοινότητας, σε οποιονδήποτε λήπτη εγκαταστημένο στο εσωτερικό της χώρας:

β) διαφημίσεων,

5. Κατά παρέκκλιση των διατάξεων της παραγράφου 1, ο τόπος παροχής υπηρεσιών θεωρείται ότι βρίσκεται εκτός του εσωτερικού της χώρας, όταν ο εγκαταστημένος στο εσωτερικό της χώρας παρέχει:

η) υπηρεσίες της παραγράφου 3, που παρέχονται σε υποκείμενο στο φόρο εγκαταστημένο σε άλλο κράτος - μέλος ή στα όργανα της Κοινότητας ή σε οποιοδήποτε λήπτη εγκαταστημένο εκτός της Κοινότητας,

ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ, ΚΟΒΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ , ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΟΜΙΖΩ ΣΩΣΤΑ, ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΗΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΓΝΩΜΗ;

ΑΠΟ ANAST 15-10-2010 ΘΕΜΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΣΕ ΚΟΙΝΟΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΣ 8 ΦΠΑ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

7. Διαφημιστική εταιρεία εγκατεστημένη στην Ελλάδα, κάτοχος κοινοτικού ΑΦΜ αναλαμβάνει για λογαριασμό Γερμανικής εταιρείας, εγκατεστημένης στη Γερμανία κατόχου επίσης κοινοτικού ΑΦΜ, τη διαφήμιση των προϊόντων της στην Ελληνική αγορά. Τόπος φορολογία στην περίπτωση αυτή θα είναι η Γερμανία (βάσει του γενικού κανόνα της παρ. 2 του άρθρου 14) καθώς ο λήπτης της υπηρεσίας είναι στη Γερμανία και η συγκεκριμένη υπηρεσία δεν περιλαμβάνεται στις περιπτώσεις που εξαιρούνται του γενικού κανόνα (όταν παρέχονται σε υποκείμενο στο φόρο, εγκατεστημένο εντός της Κοινότητας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ INTRASTAT ΓΙΑ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΜΟΝΟ ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΟΤΙΚΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΜΗΝΙΑΙΩΣ ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΕΞΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΑ ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΕΙΔΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΠΧ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΦΠΑ ΤΟΥ Υ.Ο. ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΒΕΒΑΙΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ INTRASTAT ΓΙΑ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΜΟΝΟ ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΟΤΙΚΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΜΗΝΙΑΙΩΣ ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΕΞΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΑ ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΕΙΔΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΠΧ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΦΠΑ ΤΟΥ Υ.Ο. ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΒΕΒΑΙΟΣ.

ΣΥΓΝΩΜΗ , ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ANAST ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΠΑ, ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΚΑΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΣΤΟ VIES ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΠΑ ΚΑΙ ΦΟΡΟΛΟΓΗΤΑΙ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΛΗΠΤΗ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ, ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ν. 2859/2000

Αρθρο 14

Τόπος παροχής υπηρεσιών

1. Η παροχή υπηρεσιών θεωρείται ότι πραγματοποιείται στην Ελλάδα, εφόσον κατά το χρόνο γένεσης της φορολογικής υποχρέωσης αυτός που παρέχει τις υπηρεσίες έχει στο εσωτερικό της χώρας την έδρα της οικονομικής του δραστηριότητας ή τη μόνιμη εγκατάστασή του από την οποία παρέχονται οι υπηρεσίες ή, αν δεν υπάρχει έδρα ή μόνιμη εγκατάσταση, την κατοικία ή τη συνήθη διαμονή του.

3. Επίσης, κατ' εξαίρεση, ο τόπος παροχής υπηρεσιών θεωρείται ότι βρίσκεται στο εσωτερικό της χώρας στις παρακάτω περιπτώσεις υπηρεσιών, εφόσον παρέχονται από πρόσωπα εγκαταστημένα σε άλλο κράτος - μέλος σε υποκειμένους στο φόρο, οι οποίοι έχουν στο εσωτερικό της χώρας την έδρα της οικονομικής τους δραστηριότητας ή τη μόνιμη εγκατάστασή τους ή την κατοικία, ή τη συνήθη διαμονή τους ή, εφόσον παρέχονται από πρόσωπα εγκαταστημένα εκτός της Κοινότητας, σε οποιονδήποτε λήπτη εγκαταστημένο στο εσωτερικό της χώρας:

β) διαφημίσεων,

5. Κατά παρέκκλιση των διατάξεων της παραγράφου 1, ο τόπος παροχής υπηρεσιών θεωρείται ότι βρίσκεται εκτός του εσωτερικού της χώρας, όταν ο εγκαταστημένος στο εσωτερικό της χώρας παρέχει:

η) υπηρεσίες της παραγράφου 3, που παρέχονται σε υποκείμενο στο φόρο εγκαταστημένο σε άλλο κράτος - μέλος ή στα όργανα της Κοινότητας ή σε οποιοδήποτε λήπτη εγκαταστημένο εκτός της Κοινότητας,

ΕΑΝ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΛΗΠΤΗΣ ΤΗΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ, ΕΧΩ ΦΠΑ, ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ, ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ , 303-353, ΕΑΝ ΕΓΩ ΠΑΡΕΧΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΣΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ KAI EINAI ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΣΤΟ VIES ΔΕΝ ΚΟΒΩ ΦΠΑ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ , ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΕΣ,ΟΠΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΓΩ, ΜΙΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΠΙΟ ΕΜΕΙΡΟ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα

Ελληνική εταιρία στέλνει κάποια προσωπικό της στο εξωτερικό (Γερμανία) για να παρακολουθήσουν ενα συνέδριο, τους καλύπτει τα αεροπορικά εισιτήρια, η μητρική εταιρία που βρίσκεται σε άλλη χώρα της ευρ.ενωσης τους καλύπτει την διαμονή και τις εγγραφές τους. Αργότερα τιμολογεί την Ελληνική εταιρία.

Η Ελληνική εταιρία απο ότι γνωρίζω δεν υποβάλει intrastat αλλα πρέπει να υποβάλει ανακεφαλαιωτικό;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΗ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ  ΓΥΨΟΣΑΝΙΔΕΣ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΡΞΗ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ .ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΧΕΙ  ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ  ΜΕ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΑΠΟ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ _ ? ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ_?ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΛΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΧΩΡΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΑΛΙ ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ. ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...