Προς το περιεχόμενο

Αγροτης απο ειδικο καθεστως σε κανονικο καθεστως εδρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω να κάνω μεταβολή ενος αγρότη ειδικού καθεστώτος σε κανονικό καθεστώς με αντικείμενο παραγωγή δικων αγροτικων προιοντων αλλα και έμποριο δηλαδη αγορα απο αλλους αγότες αγροτικων προιοντων και πωληση η απορια μου ειναι σχετικα με την εδρα οι αγροτες ειδικου καθεστωτος δηλωνουν καποιοα εδρα και τωρα εγω πρεπει να κανω μεταφορα εδρας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια βοηθεια σας παρακαλω και γενικα αν ξερει καποιος να βοηθησει γενικα με το τι θα χρειαστει μετα την μεταβολη δηλωση αποθεματων κατασταση απογραφης λιγα λογια απο καποιον που εχει ασχοληθει στο παρελθον σας παρακαλω ......... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω να χρειαζεται δήλωση αποθεμάτων (τουλάχιστον στις μεταβολές που έχω κάνει εγώ).

Ως έδρα δήλωσε μια σταθερή εγκατασταση (συνήθως την οικία του) η οποία του ανήκει 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω να χρειαζεται δήλωση αποθεμάτων (τουλάχιστον στις μεταβολές που έχω κάνει εγώ).

Ως έδρα δήλωσε μια σταθερή εγκατασταση (συνήθως την οικία του) η οποία του ανήκει 100%.

ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση

ειναι ηδη δηλωμενη η οικια του οταν μπηκε στο ειδικο καθεστως επειδη ομως θα διενεργησει εμποριο θα χρειαστει ως εδρα καποια αποθηκη θα κανω μεταφορα εδρας ή απλα θα δηλωσω την νεα εδρα με το Μ2 που θα δηλωσω και τη μεταταξη στο νεο καθωστως φπα ?γιατι δεν θα χρειαστει δηλωση αποθεματων ?ξερεις κατι για καταστασεις απογραφης θεωρημενες ?αν ξερει καποιος ας απαντησει σας παρακαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την απογραφη διαβασε την αναλυση του αρθρου 33 στην παρακατω Πολ.

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/index/circular/3579/hl/10

Διαβαζω οτι η απογραφη αυτη συντασσεται σε θεωρημενες καταστασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...
επισκέπτη μανοσ

ειμαι αγροτησ ειδικου καθεστωτοσ, μπορω να κανω εισαγωγη απο χωρα εε και αν ναι μεχρι ποιου ποσου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη μανοσ

ειμαι αγροτησ ειδικου καθεστωτοσ, μπορω να κανω εισαγωγη απο χωρα εε και αν ναι μεχρι ποιου ποσου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...