Προς το περιεχόμενο

Παράταση ημερομηνίας υποβολής δηλώσεων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tην παράταση της προθεσμίας υποβολής δήλωσης φορολογίας εισοδήματος οικον. έτους 2010, καθώς και της δήλωσης στοιχείων ακινήτων έτους 2010, για υπόχρεους που αποκτούν γεωργικό εισόδημα και εισόδημα από εκμίσθωση ή δωρεάν παραχώρηση γεωργικής γής και για υπόχρεους της παρ.4 του άρθρου 2 του ΚΦΕ, που δεν τηρούν ή τηρούν βιβλία Α' ή Β' κατηγορίας, ανακοίνωσε το ΥΠΟΙΚ.

Πιο συγκεκριμένα, η προθεσμία υποβολής δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος για τους υπόχρεους του άρθρου 62 του ν.2238/1994, που αποκτούν γεωργικό εισόδημα, εισόδημα από εκμίσθωση ή δωρεάν παραχώρηση γεωργικής γής, παρατείνεται έως τις 19 Απριλίου 2010 (έληγε την 1η Απριλίου). Η υποβολή των δηλώσεων αυτών ολοκληρώνεται μέσα σε έντεκα εργάσιμες ημέρες, ανάλογα με το τελευταίο ψηφίο του αριθμού φορολογικού μητρώου του φορολογουμένου, με αρχή για το ψηφίο 1 την 19η Απριλίου 2010.

Επίσης, μέχρι τις 7 Απριλίου παρατείνεται η προθεσμία υποβολής των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος για τους υπόχρεους της παραγράφου 4 του άρθρου 2 του ΚΦΕ, ομόρρυθμες και ετερόρρυθμες εταιρίες, κοινωνίες αστικού δικαίου, κοινοπραξίες, αστικές εταιρίες, συμμετοχικές και αφανείς εταιρίες, με τελευταίο ψηφίο ΑΦΜ 1 και 2 (έληγαν την 1η/4 και 6η/4 αντίστοιχα).

Τέλος, στις ίδιες ημερομηνίες με τη δήλωση φορολογίας εισοδήματος οριζεται και η προθεσμία υποβολής δηλώσεων στοιχείων ακινήτων έτους 2010 για τους ανωτέρω υπόχρεους.

ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ ΣΗΜΕΡΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ

ΚΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ

ΓΕΝ. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ

Δ/ΝΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ

ΤΜΗΜΑ Α΄

Δ/ΝΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ

ΤΜΗΜΑ ΦΜΑΠ

Ταχ. Δ/νση: Κ.Σερβίας 10

Ταχ. Κώδικας: 101 84 ΑΘΗΝΑ

Τηλέφωνο: 210 3375317-18 ,360

ΦΑΞ: 210 3375001 Αθήνα, 19 Μαρτίου 2010

Αριθ. Πρωτ: Δ12 1037797 ΕΞ 2010

ΠΡΟΣ: ΑΠΟΔΕΚΤΕΣ ΩΣ Π.Δ.

ΘΕΜΑ: Παράταση προθεσμίας υποβολής δήλωσης φορολογίας εισοδήματος οικον. έτους 2010, καθώς και της δήλωσης στοιχείων ακινήτων έτους 2010, για υπόχρεους που αποκτούν γεωργικό εισόδημα και εισόδημα από εκμίσθωση ή δωρεάν παραχώρηση γεωργικής γής και για υπόχρεους της παρ.4 του άρθρου 2 του ΚΦΕ, που δεν τηρούν ή τηρούν βιβλία Α΄ ή Β΄ κατηγορίας.

ΑΠΟΦΑΣΗ

Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

Έχοντας υπόψη:

1. Τις διατάξεις της παρ.5 του άρθρου 22 του ν.2020/1992 (ΦΕΚ34Α) με τις οποίες παρέχεται εξουσιοδότηση στον Υπουργό οικονομίας και Οικονομικών να παρατείνει με απόφαση, τις προθεσμίες που ορίζονται από τις κείμενες φορολογικές διατάξεις για υποβολή φορολογικών δηλώσεων σε εξαιρετικές περιπτώσεις.

2. Την κοινή απόφαση του Πρωθυπουργού και του Υπουργού Οικονομικών αριθμ. 2672/3-12-2009 ΦΕΚ 2408/3-12-2009 .

3. Τις διατάξεις των άρθρων 62 και 64 του ν.2238/1994 (ΦΕΚ Α΄151) που ορίζουν τις προθεσμίες υποβολής των ετήσιων δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος.

4. Τις διατάξεις της παρ.3 του άρθρου 23 τουν.3427/2005 (ΦΕΚ 312 Α΄/27-12-2005) με τις οποίες εξουσιοδοτείται ο Υπουργός να παρατείνει τις προθεσμίες υποβολής δηλώσεων στοιχείων ακινήτων.

5. Τα αιτήματα φορολογουμένων, λόγω της μη έγκαιρης λήψης των απαραίτητων δικαιολογητικών.

6. Τη διαπίστωση ότι από την απόφαση αυτή δεν προκαλείται δαπάνη σε βάρος του κρατικού προϋπολογισμού.

ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ

1. Η προθεσμία υποβολής των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος για τους υπόχρεους του άρθρου 62 του ν.2238/1994, που αποκτούν γεωργικό εισόδημα, εισόδημα από εκμίσθωση ή δωρεάν παραχώρηση γεωργικής γής, που λήγει την 1η Απριλίου 2010, ορίζεται η 19η Απριλίου 2010. Η υποβολή των δηλώσεων αυτών ολοκληρώνεται μέσα σε έντεκα (11) εργάσιμες ημέρες, ανάλογα με το τελευταίο ψηφίο του αριθμού φορολογικού μητρώου του φορολογουμένου, με αρχή για το ψηφίο 1 την 19η Απριλίου 2010.

2. Η προθεσμία υποβολής των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος για τους υπόχρεους της παραγράφου 4 του άρθρου 2 του ΚΦΕ, ομόρρυθμες και ετερόρρυθμες εταιρίες, κοινωνίες αστικού δικαίου, κοινοπραξίες, αστικές εταιρίες, συμμετοχικές και αφανείς εταιρίες, με τελευταίο ψηφίο ΑΦΜ 1 και 2,που λήγουν την 1η και 6η Απριλίου 2010 αντίστοιχα, παρατείνεται μέχρι 7 Απριλίου 2010.

3.Η προθεσμία υποβολής δηλώσεων στοιχείων ακινήτων έτους 2010, ορίζεται στις ίδιες ημερομηνίες με τη δήλωση φορολογίας εισοδήματος για τους υπόχρεους των παραγράφων 1 και 2 της παρούσης σύμφωνα με τα ως άνω οριζόμενα.

4.Η απόφαση αυτή να δημοσιευθεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.

ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

Ο ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ Γ. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 months later...

Με απόφαση του υπουργού Οικονομικών, Γιώργου Παπακωνσταντίνου, η ηλεκτρονική υποβολή δηλώσεων φόρου εισοδήματος και στοιχείων ακινήτων (Ε9), η οποία έληγε σήμερα, Τετάρτη 30 Ιουνίου, παρατείνεται μέχρι και την Δευτέρα 5 Ιουλίου.

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1837069

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ αρέσει πάντως βρε παιδιά που βλέπετε την κεντρική σελίδα...

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/6071

Επίσης εκείνο το ρημαδο ALERT που προσφέρουμε δωρεάν γιατί δεν το κατεβάζουν όλοι ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ αρέσει πάντως βρε παιδιά που βλέπετε την κεντρική σελίδα...

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/6071

Επίσης εκείνο το ρημαδο ALERT που προσφέρουμε δωρεάν γιατί δεν το κατεβάζουν όλοι ;;;

Κωσταντίνε,που είναι αυτό το ρημαδοALERT και τι κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωσταντίνε,που είναι αυτό το ρημαδοALERT και τι κάνει?

http://www.taxheaven.gr/pages/desktop

Βαγγέλη, απο καιρό το έχουμε φτειάξει και το κατεβάζει όποιος θέλει δωρεάν ... Είναι πάρα πολύ χρήσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.taxheaven.gr/pages/desktop

Βαγγέλη, απο καιρό το έχουμε φτειάξει και το κατεβάζει όποιος θέλει δωρεάν ... Είναι πάρα πολύ χρήσιμο

Εσείς το φτιάξατε, εμείς όμως το πήραμε χαμπάρι? Οπότε (μας) χρειάζεται, που και που, μιά αναλυτική

υπενθύμιση/οδηγία!

Υ.Γ. Το εγκατέστησα και δείχνει πολύ εξυπηρετικό, έστω και χωρίς μπίπ, όταν προστίθεται ένα νέο θέμα, έστω και

χωρίς δυνατότητα αλλαγής χρώματος ..................................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα μπραβο στα παιδια για οσα εχουν στησει (και δωρεαν!!!! ) απλα θελει οπως λεει και ο προηγουμενος ισως και ηχητικη ή παντως πιο εντονη- Ξεχωριστη- εμφανεστερη ειδοποίηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.taxheaven.gr/pages/desktop

Βαγγέλη, απο καιρό το έχουμε φτειάξει και το κατεβάζει όποιος θέλει δωρεάν ... Είναι πάρα πολύ χρήσιμο

Κωστα , μήπως να το κάνατε κάπως έτσι , να έχει και ήχο

:rolleyes::blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς το φτιάξατε, εμείς όμως το πήραμε χαμπάρι? Οπότε (μας) χρειάζεται, που και που, μιά αναλυτική

υπενθύμιση/οδηγία!

Υ.Γ. Το εγκατέστησα και δείχνει πολύ εξυπηρετικό, έστω και χωρίς μπίπ, όταν προστίθεται ένα νέο θέμα, έστω και

χωρίς δυνατότητα αλλαγής χρώματος ..................................................

γενικα μπραβο στα παιδια για οσα εχουν στησει (και δωρεαν!!!! ) απλα θελει οπως λεει και ο προηγουμενος ισως και ηχητικη ή παντως πιο εντονη- Ξεχωριστη- εμφανεστερη ειδοποίηση

Το δωρεάν για όλους εσάς δε σημαίνει βέβαια και δωρεάν για μας... Η εφαρμογή του desktot alert μας κόστισε περίπου 3.000,00 €. Και αυτό το κάναμε για να βοηθήσουμε όλες και όλους τους συναδέλφους. Ο,τι κάνουμε δεν το κάνουμε για να ακούσουμε ευχαριστώ. Το κάνουμε για να βοηθήσουμε. Και μην μου πεί κάποιος πως βγάζουμε παχυλούς μισθούς απ τον κόμβο. Τα οικονομικά στοιχεία της επιχείρησης θα αναρτηθούν στον κόμβο σύντομα. Για λόγους διαφάνειας.Το μεράκι είναι αυτό που μας καθοδηγεί. Το αστείο όμως της υπόθεσης είναι οτι πολλές φορές τα ακούμε κι απο πάνω! Σχετικά με τη μη ενημέρωση όπως αναφέρθηκε, τι να πω... Λίγοι διαβάζουν τα νέα του κόμβου στην κεντρική σελίδα όπου αναφέρονται όλες οι νέες προσθήκες στο site.. Λίγοι βλέπουν και διαβάζουν πολλά χρήσιμα πράγματα στον κόμβο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα στο pc τα 2 αρχεία αλλά μετά ? Προσπάθησα να τα ανοίξω αλλά δεν....:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωνσταντίνε

Τα παίρνεις, και τα παίρνεις άσχημα.

Κατ αρχήν δεν φταις εσύ ούτε κανένα από τα άλλα παιδιά αν πολλοί από εμάς αγνοούν την κεντρική σελίδα.

Προσωπικά την έχω πάντα ανοιχτή, εκεί άλλωστε ανοίγει ο εξπλόρερ μου όταν συνδέομαι με το ιντερνετ και ομολογώ ότι έχω πάντα άμεσα την είδηση.

Να προχωρήσω όμως και λίγο πάρα κάτω.

Δεν έχει κανείς από εσάς καμία υποχρέωση, ούτε ηθική, να απολογηθεί και να δώσει τα οικονομικά του κόμβου στην δημοσιότητα.

Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν ο Κωνσταντίνος κονόμησε και πόσα από τον κόμβο αυτόν. Εμένα με ενδιαφέρει ότι χάρις στην μούρλα κάποιων ανθρώπων υπάρχει αυτό το τόσο χρήσιμο εργαλείο. Το ξέρω ότι σ αυτήν την επιτυχία έχουν συμβάλει και εκατοντάδες συνάδελφοι συμμετέχοντας και προσθέτοντας την γνώση τους και την πείρα τους για να γίνει ο κόμβος ο εγκυρότερος και δημοφιλέστερος απ όλους όσους υπάρχουν στην Ελλάδα στο χώρο μας. Ο κόπος όμως, το μεράκι και το χρήμα που έχει χρειαστεί είναι της ομάδας του taxheaven

Και για τον λόγο αυτόν χρωστάω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους εσάς.

Τελεία και παύλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωνσταντίνε

Τα παίρνεις, και τα παίρνεις άσχημα.

Κατ αρχήν δεν φταις εσύ ούτε κανένα από τα άλλα παιδιά αν πολλοί από εμάς αγνοούν την κεντρική σελίδα.

Προσωπικά την έχω πάντα ανοιχτή, εκεί άλλωστε ανοίγει ο εξπλόρερ μου όταν συνδέομαι με το ιντερνετ και ομολογώ ότι έχω πάντα άμεσα την είδηση.

Να προχωρήσω όμως και λίγο πάρα κάτω.

Δεν έχει κανείς από εσάς καμία υποχρέωση, ούτε ηθική, να απολογηθεί και να δώσει τα οικονομικά του κόμβου στην δημοσιότητα.

Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν ο Κωνσταντίνος κονόμησε και πόσα από τον κόμβο αυτόν. Εμένα με ενδιαφέρει ότι χάρις στην μούρλα κάποιων ανθρώπων υπάρχει αυτό το τόσο χρήσιμο εργαλείο. Το ξέρω ότι σ αυτήν την επιτυχία έχουν συμβάλει και εκατοντάδες συνάδελφοι συμμετέχοντας και προσθέτοντας την γνώση τους και την πείρα τους για να γίνει ο κόμβος ο εγκυρότερος και δημοφιλέστερος απ όλους όσους υπάρχουν στην Ελλάδα στο χώρο μας. Ο κόπος όμως, το μεράκι και το χρήμα που έχει χρειαστεί είναι της ομάδας του taxheaven

Και για τον λόγο αυτόν χρωστάω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους εσάς.

Τελεία και παύλα

Γιάννη, καλέ μου φίλε, δεν τα παίρνω. Ξέρεις άλλωστε πως η γνώμη σου έχει βαρύνουσα σημασία για μένα. Η απόφαση να κοινοποιούμε τα οικονομικά μας στοιχεία δεν έγινε εν βρασμώ αλλά με βάση τις αρχές της διαφάνειας. Δεν έχουμε άλλωστε κάτι κρυφό. ΕΠΕ είμαστε και τα στοιχεία μας δημοσιεύονται. Το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι πολλοί φαντάζονται πως ό,τι κάνουμε το κάνουμε γιατί τα χουμε κονομήσει, ότι απο τις διαφημίσεις βγάζουμε τρελά λεφτά και κάτι άλλες αρλούμπες. Αν ίσχυε κάτι τέτοιο δε θα καθόμασταν μέχρι αργά το βράδυ να δουλεύουμε για το taxheaven. Θα δείς σύντομα ποιά είναι τα "τρελά" κέρδη μας. Ξαναλέω δε ζητώ ευχαριστώ από κάποιον γιατί ότι κάνω το κάνω οικειοθελώς. Η ηθική ικανοποίηση είναι μεγαλύτερη για μένα.

Φυσικά και υπάρχει αμφίδρομη βοήθεια - όπως ανέφερες- από τα μέλη που συμμετέχουν στο φόρουμ γιατί είναι γεγονός πως το δικό μας φόρουμ είναι το καλύτερο στο χώρο.

Απλά με ενοχλεί ρε Γιάννη που πολλά μέλη χρησιμοποιούν εδώ και χρόνια ό,τι προσφέρουμε δωρεάν με κόπο, και δεν έχουν βάλει το χέρι στην τσέπη να πάρουν έστω για το θεαθήναι κάτι από μας. Οχι για το υλικό κομμάτι, αυτό προσωπικά δε με απασχολεί, το χω γραμμένο, απλά σαν χειρονομία, σαν αναγνώριση βρε παιδί μου.... Το μόνο που κάνουν είναι να γκρινιάζουν και να παραπονούνται αν δε δουλεύει κάτι σωστά ή κάτι ανάλογο. Λές και είμαστε η google και διαθέτουμε χιλιάδες άτομα προσωπικού.Αυτά από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ DESKTOP ALERT EINAI ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ!!!

ΕΠΙΣΗΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΙ TA RSS ΤΟΥ TAX HEAVEN ΓΙΑ ΤΑ NEA POSTS ΣΤΟ FORUM , ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ , ΝΕΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ.

ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕΝΩ ΠΟΤΕ ΑΝΕΝΗΜΕΡΩΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ!

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΝΟΜΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΕΙ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΑ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ EPSILON NET THΣ ΟΠΟΙΑΣ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΣΤΗΝ ONLINE ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΙ Η ΟΠΟΙΑ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΑΡΚΕΤΑ!

ΑΝ Η TAXHEAVEN ΣΥΝΔΙΑΣΕΙ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΡΧΕΙΟ ΝΟΜΩΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ , ΑΡΘΡΑ , ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΣΤΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ, ΛΟΓΙΣΤΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΟ EXCELL KAI MAZI ME TO FORUM ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΙΜΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.........................................

Απλά με ενοχλεί ρε Γιάννη που πολλά μέλη χρησιμοποιούν εδώ και χρόνια ό,τι προσφέρουμε δωρεάν με κόπο, και δεν έχουν βάλει το χέρι στην τσέπη να πάρουν έστω για το θεαθήναι κάτι από μας. Οχι για το υλικό κομμάτι, αυτό προσωπικά δε με απασχολεί, το χω γραμμένο, απλά σαν χειρονομία, σαν αναγνώριση βρε παιδί μου.... Το μόνο που κάνουν είναι να γκρινιάζουν και να παραπονούνται αν δε δουλεύει κάτι σωστά ή κάτι ανάλογο. Λές και είμαστε η google και διαθέτουμε χιλιάδες άτομα προσωπικού.Αυτά από μένα.

Κώστα, αν κατά τύχη περιλαμβάνεις και εμένα μέσα, είσαι foul......

Όταν γίνεται κάποια τοποθέτηση για δυσλειτουργία του forum γίνεται κυρίως για ενημέρωση και για αποκατάσταση... Ενδεχομένως με ένα πιο άνετο τρόπο, λόγω του φιλικού κλίματος που επικρατεί.... Αλλά πάντα καλοπροαίρετα και όχι με το στυλ απαίτησης. Αν έτσι το εκλαμβάνεις, έχεις παρεξηγήσει, τουλάχιστον μιλώντας για μένα.................

Δεν το παίρνω προσωπικά, απλά μια γενική τοποθέτηση......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.ΑΡΧΕΙΟ ΝΟΜΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΕΩΝ (ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ)

2.ΒΑΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ , ΑΡΘΡΑ , ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΘΟΓΡΑΦΟΥΝ ΓΝΩΣΤΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΤΟΥ FORUM

3.ΛΟΓΙΣΤΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΟ EXCELL (ΟΠΩΣ ΤΟ ΥΠΑΡΧΟΝ ΠΡΟΙΟΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ)

4.FORUM ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΘΑ ΔΙΝΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΜΟΝΟ ΣΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ Η ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΑΝΟΙΚΤΗ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΝ)

5.ΤΙΜΗ 250-350€ ΤΟ ΧΡΟΝΟ.

ΤΟ ΤΑΧΗEAVEN ΕΧΕΙ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ BRAND NAME ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΚΑΙ Η ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ ΤΟ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΤΟ ΣΤΗΡΙΞΕΙ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΣΑΝ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ. ΤΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΦΙΚΤΟ Η ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΟ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ , ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΘΟΥΝ ΤΟ BRAND NAME ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ. ΑΣ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΔΡΟΜΕΣ ΣΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΜΑΣ ΤΟ TAXHEAVEN ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΕΙ ΤΗ Νο1 ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΕ ΕΝΑ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΕΝΟ.

ΣΕ ANAZHTHΣΕΙΣ ΓΙΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ - ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ Η GOOGLE ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΣΤΙΣ 3-5 ΠΡΩΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΠΑΝΤΑ TO ΤΑΧΗΕAVEN!!!! ΤΥΧΑΙΟ? ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα, αν κατά τύχη περιλαμβάνεις και εμένα μέσα, είσαι foul......

Όταν γίνεται κάποια τοποθέτηση για δυσλειτουργία του forum γίνεται κυρίως για ενημέρωση και για αποκατάσταση... Ενδεχομένως με ένα πιο άνετο τρόπο, λόγω του φιλικού κλίματος που επικρατεί.... Αλλά πάντα καλοπροαίρετα και όχι με το στυλ απαίτησης. Αν έτσι το εκλαμβάνεις, έχεις παρεξηγήσει, τουλάχιστον μιλώντας για μένα.................

Δεν το παίρνω προσωπικά, απλά μια γενική τοποθέτηση......

Στέφανε, αν ήθελα να μιλήσω επι προσωπικού θα το είχα κάνει ήδη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωνσταντίνε

Τα παίρνεις, και τα παίρνεις άσχημα.

Κατ αρχήν δεν φταις εσύ ούτε κανένα από τα άλλα παιδιά αν πολλοί από εμάς αγνοούν την κεντρική σελίδα.

Προσωπικά την έχω πάντα ανοιχτή, εκεί άλλωστε ανοίγει ο εξπλόρερ μου όταν συνδέομαι με το ιντερνετ και ομολογώ ότι έχω πάντα άμεσα την είδηση.

Να προχωρήσω όμως και λίγο πάρα κάτω.

Δεν έχει κανείς από εσάς καμία υποχρέωση, ούτε ηθική, να απολογηθεί και να δώσει τα οικονομικά του κόμβου στην δημοσιότητα.

Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν ο Κωνσταντίνος κονόμησε και πόσα από τον κόμβο αυτόν. Εμένα με ενδιαφέρει ότι χάρις στην μούρλα κάποιων ανθρώπων υπάρχει αυτό το τόσο χρήσιμο εργαλείο. Το ξέρω ότι σ αυτήν την επιτυχία έχουν συμβάλει και εκατοντάδες συνάδελφοι συμμετέχοντας και προσθέτοντας την γνώση τους και την πείρα τους για να γίνει ο κόμβος ο εγκυρότερος και δημοφιλέστερος απ όλους όσους υπάρχουν στην Ελλάδα στο χώρο μας. Ο κόπος όμως, το μεράκι και το χρήμα που έχει χρειαστεί είναι της ομάδας του taxheaven

Και για τον λόγο αυτόν χρωστάω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους εσάς.

Τελεία και παύλα

Παρομοίως και 'γω.

Με εκτίμηση

Βαγγέλης Φαφούτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τι γίνεται με την υποβολή των φορολογικών δηλώσεων μέσω taxisnet;

'Έχει δοθεί άτυπη παράταση;

Γιατί βλέπω ότι υπάρχει ακόμα η δυνατότητα υποβολής μέσω internet των φορολογικών δηλώσεων.

Να διακινδυνεύσω κάποιες υποβολές μέσω internet ή θα μας έρθουν τίποτα πρόστιμα ετεροχρονισμένα;

Τι συμβαίνει άραγε;

Καμιά γνώμη;

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δωρεάν για όλους εσάς δε σημαίνει βέβαια και δωρεάν για μας... Η εφαρμογή του desktot alert μας κόστισε περίπου 3.000,00 €. Και αυτό το κάναμε για να βοηθήσουμε όλες και όλους τους συναδέλφους. Ο,τι κάνουμε δεν το κάνουμε για να ακούσουμε ευχαριστώ. Το κάνουμε για να βοηθήσουμε. Και μην μου πεί κάποιος πως βγάζουμε παχυλούς μισθούς απ τον κόμβο. Τα οικονομικά στοιχεία της επιχείρησης θα αναρτηθούν στον κόμβο σύντομα. Για λόγους διαφάνειας.Το μεράκι είναι αυτό που μας καθοδηγεί. Το αστείο όμως της υπόθεσης είναι οτι πολλές φορές τα ακούμε κι απο πάνω! Σχετικά με τη μη ενημέρωση όπως αναφέρθηκε, τι να πω... Λίγοι διαβάζουν τα νέα του κόμβου στην κεντρική σελίδα όπου αναφέρονται όλες οι νέες προσθήκες στο site.. Λίγοι βλέπουν και διαβάζουν πολλά χρήσιμα πράγματα στον κόμβο...

Λυπάμε για όλα αυτά που λέγονται.

ένα ευχαριστώ δεν φτάνει

είναι μεγάλη υπόθεση με το που ανοίγεις το πρωί τον υπολογιστή , να ξεκινάς με τον καφέ σου (έστω για 10 λεπτά) , να ξέρεις ότι κάποιοι δούλεψαν πριν από εσένα για να σου δώσουν μία πλήρη ενημέρωση.

τουλάχιστον ένας σκεπτόμενος άνθρωπος δεν θα μπορούσε να κάνει κακή κριτική.

εάν βγάζετε χρήματα καλά κάνετε και βγάζετε , εξάλλου ίσως έπρεπε μία τέτοια προσπάθεια να την υποστηρίζουμε και οικονομικά όλοι οι συνάδελφοι που το εκμεταλλευόμαστε.

Στο κάτω αν δεν του αρέσει κάποιου ας μην μπαίνει στην σελίδα , δεν νομίζω ότι κάποιο τον έβαλε με το ζόρι!!! ούτε του το έχει βάλει στην αρχική σελίδα!!!

ας σοβαρευτούμε λιγάκι , να βλέπει ο καθένας τα δικά του και να αφήσει ήσυχους τους άλλους

παιδιά σας ευχαριστούμε για όλη αυτή την προσπάθεια

είσαστε η πρώτη καλημέρα και η τελευταία καληνύχτα

καλή συνέχεια

δεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια καποιον προηγουμενο φιλο να πω οτι σε παλαιοτερη επικοινωνια με το taxis μου ειχαν πει πως εφοσον εκδοθει η αποδειξη επιτυχους υποβολης της δηλωσης εισαι οκ.σημειωση χθες 12 τα μεσανυχτα εκλεισαν το ε9 αλλα σημερα το πρωι εχει ξαναανοιξει....σπευστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως τα μεσάνυχτα θα είναι ανοιχτό το σύστημα, τα κεφάλια μέσα. Τώρα.:rolleyes:

Κι εγώ που νόμιζα ότι ήταν ανοιχτό μόνο για 'μενα που είμαι παλιός και καλός πελάτης! :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...