Προς το περιεχόμενο
  • 0

Εσπα Για Ελευθερους Επαγγελματιες - Βαθμολογιες , Εγκρισεις Κτλ.


karn

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ,

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΥΠΟΨΙΝ ΠΟΤΕ ΝΑ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΕΓΚΡΙΣΕΙΣ , ΒΑΜΟΛΟΓΙΕΣ ΚΤΛ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ;

Η ΕΧΟΥΝΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝΕ Β' ΚΥΚΛΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΚΟΜΗ Ο Α' ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 124
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

καλημερα,,ακουσατε κανα νεο με τις επιδοτησεις ΕΣΠΑ για ελ. επαγγελματιες;;; θα εγκριθουν;;;πως ειδοποιουνε;;;καποια γνωστη μου ειπε πελατης της οτι εκγριθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ,

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΥΠΟΨΙΝ ΠΟΤΕ ΝΑ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΕΓΚΡΙΣΕΙΣ , ΒΑΜΟΛΟΓΙΕΣ ΚΤΛ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ;

Η ΕΧΟΥΝΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝΕ Β' ΚΥΚΛΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΚΟΜΗ Ο Α' ???

ποιος είπε ότι θα υπάρξει β κύκλος;;; αν θυμάστε το συγκεκριμένο πρόγραμμα είχε καταγγελθεί ως κατάπτυστο προεκλογικό τρικ που χαρίζει λεφτά σε κατά κανόνα φοροφυγάδες επαγγελματίες από .. την σημερινή κυβέρνηση!

οπότε κάτσε να δούμε αν τρέξει τελικά ο α' κύκλος γιατί βρωμάει η δουλειά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πάλι χάλια τα έκαναν στο ηλεκτρονικό σύστημα.

Σε προτάσεις που είχα υποβάλει εστάλη το ακόλουθο μήνυμα:

ΘΕΜΑ:Αποτελέσματα ταυτοποίησης των στοιχείων μητρώου των δυνητικών δικαιούχων από την Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων του Υπουργείου Οικονομίας

ΠΡΟΣΟΧΗ! Η συγκεκριμένη ενημέρωση δεν αποτελεί στοιχείο έγκρισης ή απόρριψης.

Μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας ταυτοποίησης των στοιχείων από την ΓΓΠΣ διαπιστώθηκαν ασυμφωνίες μεταξύ των στοιχείων που δηλώσατε στην αίτηση σας και των στοιχείων της ΓΓΠΣ στα εξής πεδία:

Δεν ταυτοποιήθηκε το επώνυμο. Επιβεβαίωση στην Εφορία και διορθωτική υποβολή.

Προκειμένου να επιλυθούν ώστε προχωρήσετε στην διαδικασία εξέτασης παραδεκτότητας και αξιολόγησης καλείστε μέχρι και την 26/2/2010

Α) Να απευθυνθείτε στην οικεία Δ.Ο.Υ και να κάνετε επιβεβαίωση/διόρθωση των ανωτέρω στοιχείων σας ή/και

Β) Να προβείτε σε διόρθωση των ανωτέρω στοιχείων στο Πληροφοριακό Σύστημα Κρατικών Ενισχύσεων ώστε τα στοιχεία σας να ταυτίζονται με τα αντίστοιχα της οικείας Δ.Ο.Υ.

Σε κάθε περίπτωση και προκειμένου η επενδυτική σας πρόταση να ταυτοποιηθεί θα πρέπει τα στοιχεία της Δ.Ο.Υ. και του Πληροφοριακού Συστήματος Κρατικών Ενισχύσεων να ταυτίζονται απολύτως.

Στη συνέχεια θα προχωρήσει η δεύτερη και τελική φάση παραδεκτότητας και αξιολόγησης και θα ενημερωθείτε με email και επιστολή για τα τελικά αποτελέσματα.

Για τεχνική υποστήριξη παρακαλώ όπως απευθυνθείτε στο [email protected]

Για επιχειρησιακή υποστήριξη παρακαλώ όπως απευθυνθείτε στο [email protected]

Για συχνές ερωτήσεις - απαντήσεις στο http://www.ependyseis.gr/sub/epag/faqs.htm

ΟΠΟΤΕ Η ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΠΑΙΔΙΑ......ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πάλι χάλια τα έκαναν στο ηλεκτρονικό σύστημα.

Σε προτάσεις που είχα υποβάλει εστάλη το ακόλουθο μήνυμα:

ΘΕΜΑ:Αποτελέσματα ταυτοποίησης των στοιχείων μητρώου των δυνητικών δικαιούχων από την Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων του Υπουργείου Οικονομίας

ΠΡΟΣΟΧΗ! Η συγκεκριμένη ενημέρωση δεν αποτελεί στοιχείο έγκρισης ή απόρριψης.

Μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας ταυτοποίησης των στοιχείων από την ΓΓΠΣ διαπιστώθηκαν ασυμφωνίες μεταξύ των στοιχείων που δηλώσατε στην αίτηση σας και των στοιχείων της ΓΓΠΣ στα εξής πεδία:

Δεν ταυτοποιήθηκε το επώνυμο. Επιβεβαίωση στην Εφορία και διορθωτική υποβολή.

Προκειμένου να επιλυθούν ώστε προχωρήσετε στην διαδικασία εξέτασης παραδεκτότητας και αξιολόγησης καλείστε μέχρι και την 26/2/2010

Α) Να απευθυνθείτε στην οικεία Δ.Ο.Υ και να κάνετε επιβεβαίωση/διόρθωση των ανωτέρω στοιχείων σας ή/και

Β) Να προβείτε σε διόρθωση των ανωτέρω στοιχείων στο Πληροφοριακό Σύστημα Κρατικών Ενισχύσεων ώστε τα στοιχεία σας να ταυτίζονται με τα αντίστοιχα της οικείας Δ.Ο.Υ.

Σε κάθε περίπτωση και προκειμένου η επενδυτική σας πρόταση να ταυτοποιηθεί θα πρέπει τα στοιχεία της Δ.Ο.Υ. και του Πληροφοριακού Συστήματος Κρατικών Ενισχύσεων να ταυτίζονται απολύτως.

Στη συνέχεια θα προχωρήσει η δεύτερη και τελική φάση παραδεκτότητας και αξιολόγησης και θα ενημερωθείτε με email και επιστολή για τα τελικά αποτελέσματα.

Για τεχνική υποστήριξη παρακαλώ όπως απευθυνθείτε στο [email protected]

Για επιχειρησιακή υποστήριξη παρακαλώ όπως απευθυνθείτε στο [email protected]

Για συχνές ερωτήσεις - απαντήσεις στο http://www.ependysei...b/epag/faqs.htm

ΟΠΟΤΕ Η ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΠΑΙΔΙΑ......ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ! Η συγκεκριμένη ενημέρωση δεν αποτελεί στοιχείο έγκρισης ή απόρριψης.

Μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας ταυτοποίησης των στοιχείων από την ΓΓΠΣ διαπιστώθηκαν ασυμφωνίες μεταξύ των στοιχείων που δηλώσατε στην αίτηση σας και των στοιχείων της ΓΓΠΣ στα εξής πεδία:

Δεν ταυτοποιήθηκε η διεύθυνση έδρας. Επιβεβαίωση στην Εφορία και διορθωτική υποβολή.

( προσπαθω να καταλαβω τι μα@#@#@ εχουν κανει )

Προκειμένου να επιλυθούν ώστε προχωρήσετε στην διαδικασία εξέτασης παραδεκτότητας και αξιολόγησης καλείστε μέχρι και την 26/2/2010

Α) Να απευθυνθείτε στην οικεία Δ.Ο.Υ και να κάνετε επιβεβαίωση/διόρθωση των ανωτέρω στοιχείων σας ή/και

Β) Να προβείτε σε διόρθωση των ανωτέρω στοιχείων στο Πληροφοριακό Σύστημα Κρατικών Ενισχύσεων ώστε τα στοιχεία σας να ταυτίζονται με τα αντίστοιχα της οικείας Δ.Ο.Υ.

Σε κάθε περίπτωση και προκειμένου η επενδυτική σας πρόταση να ταυτοποιηθεί θα πρέπει τα στοιχεία της Δ.Ο.Υ. και του Πληροφοριακού Συστήματος Κρατικών Ενισχύσεων να ταυτίζονται απολύτως.

Στη συνέχεια θα προχωρήσει η δεύτερη και τελική φάση παραδεκτότητας και αξιολόγησης και θα ενημερωθείτε με email και επιστολή για τα τελικά αποτελέσματα.

Για τεχνική υποστήριξη παρακαλώ όπως απευθυνθείτε στο [email protected]

Για επιχειρησιακή υποστήριξη παρακαλώ όπως απευθυνθείτε στο [email protected]

Για συχνές ερωτήσεις - απαντήσεις στο http://www.ependyseis.gr/sub/epag/faqs.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΡΟΣΟΧΗ! Η συγκεκριμένη ενημέρωση δεν αποτελεί στοιχείο έγκρισης ή απόρριψης.

Μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας ταυτοποίησης των στοιχείων από την ΓΓΠΣ διαπιστώθηκαν ασυμφωνίες μεταξύ των στοιχείων που δηλώσατε στην αίτηση σας και των στοιχείων της ΓΓΠΣ στα εξής πεδία:

Δεν ταυτοποιήθηκε η διεύθυνση έδρας. Επιβεβαίωση στην Εφορία και διορθωτική υποβολή.

Προκειμένου να επιλυθούν ώστε προχωρήσετε στην διαδικασία εξέτασης παραδεκτότητας και αξιολόγησης καλείστε μέχρι και την 26/2/2010

Α) Να απευθυνθείτε στην οικεία Δ.Ο.Υ και να κάνετε επιβεβαίωση/διόρθωση των ανωτέρω στοιχείων σας ή/και

Β) Να προβείτε σε διόρθωση των ανωτέρω στοιχείων στο Πληροφοριακό Σύστημα Κρατικών Ενισχύσεων ώστε τα στοιχεία σας να ταυτίζονται με τα αντίστοιχα της οικείας Δ.Ο.Υ.

Σε κάθε περίπτωση και προκειμένου η επενδυτική σας πρόταση να ταυτοποιηθεί θα πρέπει τα στοιχεία της Δ.Ο.Υ. και του Πληροφοριακού Συστήματος Κρατικών Ενισχύσεων να ταυτίζονται απολύτως.

Στη συνέχεια θα προχωρήσει η δεύτερη και τελική φάση παραδεκτότητας και αξιολόγησης και θα ενημερωθείτε με email και επιστολή για τα τελικά αποτελέσματα.

Tι μαλ@*&&ίες είναι αυτά ρε παιδιά ????

Μίλησα και με ΔΟΥ είδα και την έναρξη , δεν χρειάζεται κάτι , τι πήγαν και έκαναν ??

Κι εμείς τι να κάνουμε τώρα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΡΟΣΟΧΗ! Η συγκεκριμένη ενημέρωση δεν αποτελεί στοιχείο έγκρισης ή απόρριψης.

Μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας ταυτοποίησης των στοιχείων από την ΓΓΠΣ διαπιστώθηκαν ασυμφωνίες μεταξύ των στοιχείων που δηλώσατε στην αίτηση σας και των στοιχείων της ΓΓΠΣ στα εξής πεδία:

Δεν ταυτοποιήθηκε η διεύθυνση έδρας. Επιβεβαίωση στην Εφορία και διορθωτική υποβολή.

Προκειμένου να επιλυθούν ώστε προχωρήσετε στην διαδικασία εξέτασης παραδεκτότητας και αξιολόγησης καλείστε μέχρι και την 26/2/2010

Α) Να απευθυνθείτε στην οικεία Δ.Ο.Υ και να κάνετε επιβεβαίωση/διόρθωση των ανωτέρω στοιχείων σας ή/και

Β) Να προβείτε σε διόρθωση των ανωτέρω στοιχείων στο Πληροφοριακό Σύστημα Κρατικών Ενισχύσεων ώστε τα στοιχεία σας να ταυτίζονται με τα αντίστοιχα της οικείας Δ.Ο.Υ.

Σε κάθε περίπτωση και προκειμένου η επενδυτική σας πρόταση να ταυτοποιηθεί θα πρέπει τα στοιχεία της Δ.Ο.Υ. και του Πληροφοριακού Συστήματος Κρατικών Ενισχύσεων να ταυτίζονται απολύτως.

Στη συνέχεια θα προχωρήσει η δεύτερη και τελική φάση παραδεκτότητας και αξιολόγησης και θα ενημερωθείτε με email και επιστολή για τα τελικά αποτελέσματα.

Tι μαλ@*&&ίες είναι αυτά ρε παιδιά ????

Μίλησα και με ΔΟΥ είδα και την έναρξη , δεν χρειάζεται κάτι , τι πήγαν και έκαναν ??

Κι εμείς τι να κάνουμε τώρα ???

Μηπως μπερδεψαν διευθυνση κατοικιας με διευθυνση εδρας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μηπως μπερδεψαν διευθυνση κατοικιας με διευθυνση εδρας?

Δεν ξέρω τι έκαναν , αλλά εστειλα κι ένα mail στην Υποστήριξη μπας και καταλάβουνε τι έκαναν ....

Καλά ότι το έστειλαν το μήνυμα σε όλη την Ελλάδα χαμπάρι δεν πήρανε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν ξέρω τι έκαναν , αλλά εστειλα κι ένα mail στην Υποστήριξη μπας και καταλάβουνε τι έκαναν ....

Καλά ότι το έστειλαν το μήνυμα σε όλη την Ελλάδα χαμπάρι δεν πήρανε ?

Επραξα το ιδιο , οποιος εχει απαντηση πρωτος ας ενημερωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και σε μένα το ίδιο ακριβώς email. Το μόνο που βρήκα κοιτάζοντας την έναρξη και την αίτησή μου, ήταν ότι η διεύθυνση έδρας στην έναρξη εφορίας έλεγε μόνο ΦΙΞ, ενώ εγώ συμπλήρωσα Ιωάννου ΦΙΞ! Αυτά είναι γελοία!!

Ωστόσο δεν μπορώ να υποβάλω ξανά το αρχείο μέσω συστήματος γιατί μου λέει ότι έχει περάσει η προθεσμία. Ξέρει κανείς πως γίνεται η υποβολή του διορθωμένου αρχείου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και σε μένα το ίδιο ακριβώς email. Το μόνο που βρήκα κοιτάζοντας την έναρξη και την αίτησή μου, ήταν ότι η διεύθυνση έδρας στην έναρξη εφορίας έλεγε μόνο ΦΙΞ, ενώ εγώ συμπλήρωσα Ιωάννου ΦΙΞ! Αυτά είναι γελοία!!

Ωστόσο δεν μπορώ να υποβάλω ξανά το αρχείο μέσω συστήματος γιατί μου λέει ότι έχει περάσει η προθεσμία. Ξέρει κανείς πως γίνεται η υποβολή του διορθωμένου αρχείου?

Το συστημα εαν δεν κανω λαθος θα ανοιξει απο αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μολις μου απάντησαν το εξής:

Καλησπέρα

Η διορθωτική υποβολή θα γίνει on line στο Πληροφοριακό Σύστημα Κρατικών Ενισχύσεων (www.ependyseis.gr/mis )

Αύριο θα προστεθεί το μενού "Διορθωτικές Υποβολές" και θα αναρτηθούν και οι σχετικές οδηγίες στο μενού "Πληροφορίες"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σπάστε πλάκα που αυτός που ανέλαβε αυτές τις διορθώσεις, είναι ο ίδιος που ανέλαβε τις διορθώσεις του ΕΤΑΚ.......... τουλάχιστον το ενημερωτικό email.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ πάλι ξέρω πως έχουν δαπανηθεί εκατοντάδες εκατομμύρια ευρώ για το ρημάδι το Πληροφοριακό Σύστημα και τελικά:

  1. Αντί να διανείμουν σε διάφορους σέρβερ το σύστημα το συγκέντρωσαν σε έναν και μόνον στη Μιχαλακοπούλου
  2. Αν κάποιος που κάνει έργα π.χ. για ΕΥΔΑΠ στη Μιχαλακοπούλου κόψει το "μπουρί" έπεσαν "τα πάντα όλα"
  3. Όσο και μεγάλο "μπουρί" όταν μπούνε αξιολογητές ΠΕΠ, αξιολογητές ΕΟΜΜΕΧ και καταϊδρωμένοι Αν.Νόμου το σύστημα παραπέει
  4. Δεν υπάρχει Γενικό Πληροφοριακό Σύστημα που να συνδέει ΥΠΟΙΟ, Δ.Ο.Υ., επιδοτήσεις, ΟΑΕΔ, ΙΚΑ, ΟΑΕΕ κλπ με αποτέλεσμα γραφειοκρατία και χαρά

Με τις υγείες μας. Πληρώστε φόρους με εμένα για να ξεπληρώνουμε μίζες και κλεμμένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μηπως μπερδεψαν διευθυνση κατοικιας με διευθυνση εδρας?

στην εντελώς "απίθανη" λέω εγώ περίπτωση που τα στοιχεία διεύθυνσης της αίτησης έχουν βασιστεί σε αυτά που έχουν δηλωθεί στην έναρξη της ΔΟΥ ποιο από τα Α και Β θα πρέπει να κάνουμε;;; μήπως έπρεπε να βάλουν και επιλογή Γ: ειδοποιήστε μας ότι έχουμε κάνει μαλακία;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα, μου φαινεται ότι σχετικα με το email που στάλθηκε πρέπει να αφόρα προτάσεις που στάλθηκαν νώρις πριν βγεί η διευκρυνση για το ποία ημερομηνια θα θεωρειται ως ημερομηνια εναρξης, της αρχικής ή της ημερομηνίας που έγινε η αντιστοίχιση των ΚΑΔ....η ορθή ημερομηνία είναι η ημερομηνια αρχικής εναρξης και όχι η ημερομηνια που έγινε η αντιστοίχηση των ΚΑΔ.

έχω αυτή την εντύπωση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ελέγξτε καλύτερα τα πεδία, σε’ μένα πάντως ορθά στείλανε την ειδοποίηση.

Πολλά τα προβλήματα λόγο μηχανογραφικής ταυτοποίησης, μην τα ρίχνουμε αμέσως στο σύστημα, και τεχνολογία θέλουμε και δεν μας αρέσουν τα αποτελέσματα αυτής!!! Δε γίνεται να τα έχουμε όλα!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ελέγξτε καλύτερα τα πεδία, σε’ μένα πάντως ορθά στείλανε την ειδοποίηση.

Πολλά τα προβλήματα λόγο μηχανογραφικής ταυτοποίησης, μην τα ρίχνουμε αμέσως στο σύστημα, και τεχνολογία θέλουμε και δεν μας αρέσουν τα αποτελέσματα αυτής!!! Δε γίνεται να τα έχουμε όλα!!! wink.gif

Δεν είναι ακριβώς όπως τα λες, διότι αν πχ δεν μπορούν ταυτοποιήσουν μια διεύθυνση επειδή έχεις γράψει για οδό Ανδρέα Συγγρού στην αίτηση, ενώ στην εφορία σκέτο Συγγρού, έπρεπε να μην ήταν η οδός πεδίο ελεύθερο προς συμπλήρωση αλλά επιλογής συγκεκριμένων οδών από μια βάση δεδομένων, κοινή με το ΓΠΠΣ. Σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν είναι ακριβώς όπως τα λες, διότι αν πχ δεν μπορούν ταυτοποιήσουν μια διεύθυνση επειδή έχεις γράψει για οδό Ανδρέα Συγγρού στην αίτηση, ενώ στην εφορία σκέτο Συγγρού, έπρεπε να μην ήταν η οδός πεδίο ελεύθερο προς συμπλήρωση αλλά επιλογής συγκεκριμένων οδών από μια βάση δεδομένων, κοινή με το ΓΠΠΣ. Σωστά?

Σωστά αλλά πολύ μακριά ακόμα!!!! Υπομονή 5-6 χρονάκια ακόμα, θα γίνει και αυτό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΗΝ ΔΩΣΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΛΛΟΝ

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΓΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΚΩΝ/ΝΟΥ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ Η ΕΝΑΡΞΗ,ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΕΦΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ? ΑΝΤΕ ΚΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

ΑΡΑΓΕ ΘΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΚ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΑΚΑ; ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΕΝΑΡΞΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΟΛΩΝ, ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΦΜ; ΤΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΜΕΤΑΒΟΛΗΣ ΔΗΛΑΔΗ; ΑΦΟΥ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΑΡΑ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ. ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ ΔΗΛΑΔΗ ΨΑΧΝΟΥΝ; ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ, ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΝ ΘΑ ΒΡΩ ΤΗ ΣΩΣΤΗ Η ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΜΕ ΚΟΨΟΥΝ;

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΓΕΛΟΙΟΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΕΙΣΑΓΟΥΜΕ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΚΑΝΕ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΑΣΧΕΤΑ ΟΤΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΑΦΜ ΣΟΥ , ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΑΜΕΣΑ Η ΠΡΟΤΑΣΗ...

ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΕΧΩ 50-50 ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΙΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ Η ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΕΝΑΡΞΗ; ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΤΩΝ ΚΑΔ; ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΑΥΤΗ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΤΗ ΣΩΣΤΗ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΙΝΦΟΕΣΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βασικά από ότι έχω καταλάβει πρέπει να είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως στην εφορία, ούτε ένα γράμμα παραπάνω. Να ρωτήσω όμως κάτι αν πχ κάποιος έχει κάνει έναρξη σαν ασφαλιστής το 2002 και το 2004 που αναγνώρισε το πτυχίο του έκανε έναρξη σαν μηχανικός, ποια είναι η ημερομηνία έναρξης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

aasimak, θα πρέπει αν δηλώσεις ως Τρέχουσα Έναρξη αυτή του Μηχανικού.

ΓΙΑΝΝΗ, ως Τρέχουσα Έναρξη θα βάλεις είτε την Ημερομηνία Πρώτης Έναρξης του επιλέξιμου επαγγέλματος, είτε (αν προέβηκες σε διακοπή και επανέναρξη για οιοδήποτε λόγο) την Ημερομηνία Επανέναρξης.Οι ημερομηνίες λοιπών μεταβολών (π.χ. αλλαγή ταυτότητας, αλλαγή έδρας, αλλαγή ΚΑΔ) ΔΕΝ θεωρούνται πως επηρεάζουν τη συνέχεια της επιλέξιμης δραστηριότητας).

Γενικό Σχόλιο:

Το θέμα όμως είναι πως έστω και σε ένα "κενό" να έχεις κάνει λάθος τότε δεν υπάρχει ταυτοποίηση και βάσει του Οδηγού, η αίτηση θα θεωρηθεί ως Μη Παραδεκτή.Και επιπλέον προσοχή!Όσοι αλλάξουν τα στοιχεία της Έδρας να αλλάξουν και τα στοιχεία του Τόπου Εγκατάστασης!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

aasimak, θα πρέπει αν δηλώσεις ως Τρέχουσα Έναρξη αυτή του Μηχανικού.

Γενικό Σχόλιο:

Το θέμα όμως είναι πως έστω και σε ένα "κενό" να έχεις κάνει λάθος τότε δεν υπάρχει ταυτοποίηση και βάσει του Οδηγού, η αίτηση θα θεωρηθεί ως Μη Παραδεκτή.Και επιπλέον προσοχή!Όσοι αλλάξουν τα στοιχεία της Έδρας να αλλάξουν και τα στοιχεία του Τόπου Εγκατάστασης!!!!

Τι είναι αυτά που λέτε ρε παιδιά; Είναι δυνατόν να απορριφθεί μία πρόταση που αντί για Κηφησίας αναγράφει Λ. Κηφησίας; Τι παραλογισμός είναι αυτός;; Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά που λέτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...