Jump to content
Sign in to follow this  
silisav

Μελη Συνδρομες

Recommended Posts

Συναδέλφισα, θυμάσαι τότε που καταργήθηκε το χαρτόσημο στις υπεύθυνες δηλώσεις;

Θυμάσαι ότι εξαιτίας αυτού του λόγου σταμάτησαν να πουλάνε οι εφορίες υπεύθυνες δηλώσεις με αποτέλεσμα να υπάρχει έλλειψη;

Όχι μόνο δεν είχα ποτέ έλλειψη αλλά πάντοτε είχα τις καλύτερες και καθαρότερες. :D

Ποιος αλήθεια μπορεί να φανταστεί ότι από αυτήν την μικρή λεπτομέρεια, σε όποια εφορία πήγαινα για κάποια δουλειά, με αντιμετώπιζαν ως "νοικοκύρη" λογιστή;

Ποιος μπορεί να φανταστεί ότι από αυτήν την μικρή λεπτομέρεια είχα "κερδίσει" τον απίστευτο χρόνο στην διεκπεραίωση διαφόρων υποθέσεων;

Ή ότι από μια ερώτηση "καλέ που τις βρίσκεις αυτές τις δηλώσεις;" πόσοι και πόσοι πάγοι δεν έσπασαν;

Είδες πως είναι να θεωρούμε κάτι δεδομένο επειδή αυτό το κάτι απλά υπάρχει κάπου στο internet;

Ποτέ όμως δεν αναρωτιόμαστε το "πως" αυτό το κάτι υπάρχει;

Μιας και ανέφερες τα cd's.

Το έντυπο της υπεραξίας ακόμα και σήμερα μόλις το βλέπουν υπογράφουν με κλειστά μάτια. Πριν 10 χρόνια έμεναν απλώς άφωνοι.

Όταν μιλάμε για πρίν από 10 χρόνια εννοούμε τότε που το www.in.gr σε κάθε χιλιάδα χρηστών έβγαζε ανακοίνωση. :D

Πόσο αξίζουν λοιπόν συναδέλφισα, για σένα και για μένα, αυτές οι αναμνήσεις που δημιουργήθηκαν χάρις στο μεράκι κάποιων; :)

πολλά καλέ μου, πάρα πολλά...

μεράκι αγάπη και αυτό που λέει ο γιός μου και οι φίλοι του "να είσαι large" χρειάζεται...

αλλά τι τα θες? μιζέρια κακομοιριά και μικροπρέπια μας κυνηγάνε κάθε μέρα

οπότε επέτρεψέ μου να σου αφιερώσω ένα τραγουδάκι που με εκανες και σήμερα να χαρώ γιατο ότι "ειμαστε πολοί τελικά αλλά κρυμένοι "

...κείνο που με τρώει κείνο που με σώζει είναι που ονειρεύομαι σαν τον καραγκιόζη"

Δεν μπορώ να καταλάβω τι μας πιάνει μερικές φορές....

Εμείς τα ίδια τα μέλη, είμαστε που λέγαμε τους Κωστάδες, χρόνια τώρα, να βάλουν και συνδρομή για κάποιες υπηρεσίες που μας πρόσφεραν, για να έχει και κάποιο νόημα η προσπάθειά τους!

Όποιος θέλει να έχει και συνδρομή, όπως έχουν τόσα άλλα sites, που παρέχουν έξτρα υπηρεσίες, καλώς να ορίσει! Όποιος πάλι, δεν θέλει, καλά κάνει και δεν θέλει. Δεν τον υποχρεώνει κανένας! Ελεύθερη αγορά είμαστε, ο καθένας πουλάει και αγοράζει ότι θέλει!

Θα συμφωνησω με την Χριστινα και με όλους τους συναδελφους που ανελυσαν παραπανω πόσο σημαντικη ειναι αυτη η ιστοσελίδα και η προσφορά των συντελεστων της.

Θα προσθεσω μονο τα εξης:

Τοσα χρονια απολαμβανουμε δωρεάν σημαντικοτατες υπηρεσίες

Σημερα απολαμβανουμε τις ίδιες συν ακομα περισσότερες αναβαθμισμενες και καλουμαστε -εαν θελουμε- να επιλέξουμε και ενα καινουριο πακετο νεων υπηρεσιών

Ποιο ειναι το προβλημα λοιπον? Η τιμη για ενα πακετο? Το παζαρι?

Ελεύθερη ειναι η αγορα με πολλα πακετα για να διαλεξουμε.

Θα συμφωνησω με την Χριστινα και με όλους τους συναδελφους που ανελυσαν παραπανω πόσο σημαντικη ειναι αυτη η ιστοσελίδα και η προσφορά των συντελεστων της.

Θα προσθεσω μονο τα εξης:

Τοσα χρονια απολαμβανουμε δωρεάν σημαντικοτατες υπηρεσίες

Σημερα απολαμβανουμε τις ίδιες συν ακομα περισσότερες αναβαθμισμενες και καλουμαστε -εαν θελουμε- να επιλέξουμε και ενα καινουριο πακετο νεων υπηρεσιών

Ποιο ειναι το προβλημα λοιπον? Η τιμη για ενα πακετο? Το παζαρι?

Ελεύθερη ειναι η αγορα με πολλα πακετα για να διαλεξουμε.

Το πρόβλημα είναι ότι "και το χρυσάφι, όταν εμφανιστεί σε μεγάλες ποσότητες, χάνει την αξία του" και όπως υποστήριζε ο Αριστοτέλης "επειδή η επιθυμία των ανθρώπων για ζωή δεν έχει όριο, είναι ατελείωτες και οι επιθυμίες των ανθρώπων.."

αλλά θεωρώ ότι αν σε ένα κόσμο συμφωνούσαμε όλοι ακόμα και για το πιό απλό πράγμα,η ύπαρξή μας σαυτόν τον κόσμο θα ήταν ανούσια,ξενέρωτη και

χωρίς ενδιαφέρον,όπως λέει μία σοφή φίλη μου περίπου 80 χρόνων.

Ε λοιπόν διαφωνώ μαζί σου. rolleyes.gif

Guest PAPAPOSTOLOU

Συγχαρητήρια στους δημιουργούς της ιστοσελίδας www.taxheaven.gr Αποτελεί πολύτιμο βοηθό σε κάθε λογιστή - οικονομολόγο - φοροτεχνικό - μελετητή.

Με εκτίμηση

Σταμάτης Παπαποστόλου

Ε λοιπόν διαφωνώ μαζί σου. rolleyes.gif

Γιατί να μην διαφωνείς ρε σύντεκνε????

Είδες να βάζει κανένας πρόστιμο,σε όσους διαφωνούν????? :):P:D

Αν ήξεραν καποιοι των οποίων η γλωσσα στάζει "μελι" το τι δουλεια εχουν ριξει τα παιδια που φτιαχνουν-διατηρουν-διαχειριζονται αυτη τη σελιδα και το forum δεν θα μιλουσαν ετσι. Συγκεκριμενα το 90% των ανθρωπων εδω μεσα και ενα σκασμο λεφτα να τους εδειναν πιστεψτε με δεν θα αναλαμβανε κανενας ενα τοσο δυσκολο εργο. Και πιστεψτε με δεν μιλω χωρις να γνωριζω τι δουλεια εχει γινει πισω απο αυτο το ομορφο user interface που βλεπουμε στις οθονες μας.

Οτι παρεχοταν εδω μεσα τοσα χρονια δωρεαν εξακολουθει να παρεχεται και μαλιστα αναβαθμισμενο τα επιπλεον gadgetακια χρεωνονται και μαλιστα πολυ λογικα. Οσοι θιγονται απο αυτο οταν αγορασουν αμαξι καινουργιο μην τυχον μαθω οτι εσταξαν 3000 ευρω να παρουν αυτοματο σειριακο κιβωτιο ταχυτητων...την δουλεια σας με το 6ταχυτο χειροκινητο δεν την κανετε? Αλλα για τη μοστρα πλερουα αγαπητοι μελισταλακτοι...

Δημοσια με τη σειρα μου να ευχαριστησω τα παιδια για τα μερονυχτα που εχυσαν τα ματια τους πανω σε βιβλια πληκτρολογια και οθονες εδω και καιρο για ολο αυτο που εχουμε σημερα!!!

......................................

οταν αγορασουν αμαξι καινουργιο μην τυχον μαθω οτι εσταξαν 3000 ευρω να παρουν αυτοματο σειριακο κιβωτιο ταχυτητων...την δουλεια σας με το 6ταχυτο χειροκινητο δεν την κανετε?

..........................

Σε αυτό το σημείο να εκφράσω την έντονη διαφώνια μου φίλε Γρηγόρη (Χρόνια Πολλά και για την εορτή σου !! :P ) , μη τα βάζουμε όλα στο βωμό της επίδειξης ..... Άλλη αίσθηση να οδηγείς με χειροκίνητο κιβώτιο και άλλη με αυτόματο ..... :)

Και κάτι για το θέμα ... Απορώ γιατί συνεχίζει ένα θέμα χωρίς ουσία , είναι απλό όποιος θέλει το παίρνει και όποιος δεν θέλει πάλι εδώ είμαστε και επίσης διαφώνω με τη λογική να το πάρουμε για τα παιδιά κλπ (γνωρίζουν βεβαίως ότι και στη φωτιά θα πέφταμε, που λέει ο λογος :D ), το προϊον είναι καταπληκτικό και μας βάζει σε επαφή με νέες τενολογίες , άρα λοιπόν δεν είναι απλά άλλη μία συνδρομή αλλά κάτι το διαφορετικό , το λέω επείδη είμαστε συνδρομητές σχεδόν σε ότι κυκλοφορεί (άλλο που δεν υπάρχει χρόνος να διαβάσεις και να ψάξεις !!!) και βλέπουμε τις διαφορές , όταν μάθουμε δε και το χρησιμοποιούμε με όλες τις δυνατότητες του τότε πιστεύω θα απογειωθούμε εντελώς .....

Χρόνια πολλά και καλά με δυναμη και κουραγιο για την συνέχεια. :)

Σας ευχαριστούμε για την πολύτιμη βοήθεια που μας προσφέρετε.

Πώς πέρασε έτσι πάλι ένας ολόκληρος χρόνος .

Αντε και του χρόνου να είμαστε καλά.

Κάτι λίγα Κωνσταντίνε, προσπαθώ για μερικά ακόμα :)

καλα μην εισαι τοσο μετριοφρων ....

κουκλος εγινε ......τρεξτε κοριτσια ....!!!! tongue.gifsmile.gif

καλα μην εισαι τοσο μετριοφρων ....

κουκλος εγινε ......τρεξτε κοριτσια ....!!!! tongue.gifsmile.gif

Μετριόφρων εγώ ο ημίθεος??:P:D

Μετριόφρων εγώ ο ημίθεος??:P:D

Υποκλίνομαι ,

αν και ζορίζομαι διότι τα κιλά που εχασες εσυ τα πήρα εγώ .

:D :D

Υποκλίνομαι ,

αν και ζορίζομαι διότι τα κιλά που εχασες εσυ τα πήρα εγώ .

:D :D

Κίμωνα πες μου ότι κάνεις πλάκα ακόμα απορώ που στο καλό πήγαν :D :D

Χμμμ είσαι μεγάλο μούτρο τελικά :D :D

είδες!!!! με το photoshop πως το μίκρυνα!!! ... ενώ από την άλλη άλλα τα μεγαλώνεις....