Προς το περιεχόμενο

Μελη Συνδρομες


silisav

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιώ αυτή την ιστοσελίδα από το 1999 και όντας εργαζόμενος αρκετά χρόνια νωρίτερα το μόνο που έχω να προσθέσω προς τους νέους συναδέλφους είναι απλώς ότι: δεν μπορούν να φανταστούν πως ήταν η ζωή ενός επαγγελματία χωρίς αυτήν την ιστοσελίδα. Δεν μπορούν να φανταστούν πως είναι να ξεκινάς την καριέρα σου και να μην έχεις κανέναν να ρωτήσεις κάτι, να βρεις μια εγκύκλιο και χίλια δυο πράγματα.

Ειλικρινά αισθάνομαι πολύ άσχημα όλα αυτά τα χρόνια που πίνοντας το πρωινό μου καφεδάκι σερφάρω δωρεάν εμπλουτίζοντας και ανανεώνοντας αυτά που νομίζω ότι ξέρω παρ΄όλο που δεν μπορώ να συμμετέχω περισσότερο, καθώς και ότι αντλώ άπειρες πληροφορίες και γνώσεις ταχύτατα & έγκυρα.

Επίσης είμαι σε θέση ( από μικρή ενασχόλησή μου σε άλλο forum με διαφορετική και άσχετη θεματολογία από αυτήν εδώ ) να γνωρίζω ή τουλάχιστον να φανταστώ, τον ατελείωτο προσωπικό χρόνο ενασχόλησης του ( ή των ) ιδιοκτήτη και των ενεργά συμμετεχόντων συντονιστών και μελών πέρα από τα όποια έξοδα, τα οποία νομίζω ότι τις περισσότερες φορές είναι σε βάρος οικογενειακών προϋπολογισμών.

Επειδή πιστεύω ότι οι συνάδελφοι δεν αποφάσισαν να θησαυρίσουν προσφέροντας άνθρακες, αποφάσισα να προβώ στην καταβολή αυτής της συνδρομής για τις extra υπηρεσίες.

( Επίσης απ΄ ότι παρατηρώ, το κυριότερο κατ΄εμέ θέμα, αυτό της ανώνυμης απάντησης επετεύχθη μέσω υποχρεωτικής σύνδεσης ).

Η συνδρομή για μένα είναι σκέτη εξιλέωση. Θα φύγει ένα βάρος από πάνω μου. Ασφαλώς γνωρίζετε ότι αποκτώ δικαίωμα στην κριτική. :D

Όμως, απ΄όσο είμαι σε θέση να θυμάμαι, αφενός επειδή δεν ήμουν ποτέ οπαδός φασιστικών αντιλήψεων, αφετέρου θα επιθυμούσα να μην υπήρχαν εξαιρέσεις ( εκτός από κάποια έντονα κοινωνικά προβλήματα που πιθανόν να πέσουν στην αντίληψή σας ) και να μην αντιμετωπιστώ καθ΄αναγκαστικά σοσιαλιστικά αναγκάζοντάς με να σας προσκομίζω εκκαθαριστικά εισοδήματος για να τυγχάνω μικρότερης συνδρομής. Στο κάτω - κάτω δεν θα παντρευτούμε κιόλας διότι οι 365 μέρες περνάνε γρήγορα.

κωστα σε ευχαριστώ θερμά που έγραψες όλα όσα ήθελα να γράψω... αλλά δεν προλάβαινα

είσαι μέσα στο μυαλό μου

150€/ετος είναι πολύ λίγα για να φύγει το βάρος που είχα όλα αυτά τα χρόνια

μέχρι και τα προγράμματα στο excel είχα αγοράσει κάποτε χωρίς να ανοίξω καν τα cd

μόνο και μόνο για να μην νοιώθω τόσο άσχημα

θερμά συγχαρητήρια παιδιά και σας ευχαριστούμε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γενναίες οι παρεμβάσεις (εξήγηση από τον Κερκυραίο και έκφραση συγνώμης από τον Καλαματιανό) και των δύο Μήτσων,

όμως θεωρώ ότι η ανταλλαγή "απόψεων" για το θέμα (περί συνδρομής) καλό θα ήταν να σταματούσε εδώ.

συμφωνω απολυτα, δεν υπαρχει κατι παραπερα να ειπωθει (χαιρομαι αν εγινα αιτια της οποιας συμφιλιωσης)

Πιστεύω ότι όλοι μας,μόλις περάσει το πήξιμο των ημερών Θα εγγραφούμε συνδρομητές,τουλάχιστον ως φόρος τιμής στους

ανθρώπους,που για πολλά χρόνια μας βοήθησαν και βοηθούν απίστευτα με αυτό το site.

ομολογω δεν το ειχα σκεφτει ετσι και συμφωνω.

Από εκεί και πέρα οι επιχειρηματικές κινήσεις είναι αποκλειστικό θέμα των διαχειριστών του forum και δεν θα έπρεπε

να μας πέφτει λόγος.

χμμμ εδω θα διαφωνισω αγαπητε και θα παρακαλουσα παλι για μια προνομιακου τυπου συνδρομη σε μικρους σε ταξη - νεους συναδελφους οπως εγω και αλλοι. Αυτος ειναι και ο λογος της αρχικης δημοσιευσης κωστα(και μονο), που σε προηγουμενο ποστ μου ειπες δεν καταλαβες το λογο δημοσιευσης. Βεβαια εταιρια ειναι και τιμολογει οπως θελει, μα καλο ειναι να μην προπυλακιζεται καποια γνωμη (βεβαια το οτι παρεμεινε ενεργο το θεμα ειναι δειγμα δημοκρατιας).

Πάντα με αγάπη

Βαγγέλης

Συμφωνώ με το Βαγγέλη ο οποίος έχει απόλυτο δίκιο.

Κρατω την γνωμη του φαφουτης-ιdo που με εκφραζει. Ο στεφανος παροτι αρκετα επιθετικος στην αρχη μπηκε στον κοπο να αναλυσει και να επεξηγησει την θεση του ας διαφωνουσαμε.Επισης εκτιμητεο. Τελος παντων ξαναλεω δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω. Να ευχαριστησω οσους συμμετειχαν ας διαφωνησαν συλληβδην μαζι μου. Ισως for the argument's sake καλο θα ηταν να μην εγερνε τοσο πολυ το καραβι. Θα παρακαλουσα να κλειδωσει το θεμα αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.

Φιλικα,

silisav

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά , παρότι ασχολούμαι μόνο με τα καλλιτεχνικά δρώμενα της κοινότητας και με τα γενικά θέματα του καιρού για ανέμους και υδατα ,έδωσα εντολή στον θυρωρό της πολυκατοικίας μου :D να συμπλήρωσει την αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τις συνδρομητικές υπηρεσίες την πρώτη ημέρα την αναβάθμισης του φόρουμ.

Δεν ξέρω γιατί , αλλα δεν το σκέφτηκα καθόλου , τα 150 ευρώ , σαφέστατα και δεν περισσεύουν σε κανένα (εκτος του προοδευτικού τυπου), αλλα δεν ξέρω , αισθάνθηκα ότι ήταν το ελάχιστο που μπορούσα να κάνω για το φόρουμ .

Ενα κομμάτι της ζωής μου είναι μεσα σε αυτον τον χώρο και αυτο δεν αλλάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα με τον καιρό εσκασε και το καπάκι της συνδρομής χαχαχα, ιδιως οταν ενας εκ των διαχειριστών το αναθεμάτιζε πανυγηρικά.Φίλε ή φίλη επειδή ακριβώς η τόσο τραβηγμένη σου αποκάλυψη περί φασίζουσας συντεχνίας αργόσχολων μελών σε εκνευρίζει μπορείς να κάνεις το εξής απλό, μην μπαίνεις εδω μέσα, όπως το κάνουν πάρα πολλοί και τα εσοδα απο διαφημίσεις θα πεσουν πανηγυρικά, με το κλίκ που κάνεις εδώ σε εγγράφουνε και πουλάνε , Υάρχουν και άλλα σάιτ που δεν ζητάνε ονομα, τηλεφωνο ,σωματότυπο ,αν εισαι δεξιός , ονομα ταυτότητας, αφμ, αμκα.ε αμα θες να μπείς με το ετσι θέλω φάτα να μάθεις.

Ο εκτος συντεχνίας!

Δηλαδή εμείς αγαπητέ που είμαστε μέλη αυτου του φόρουμ είμαστε μαλάκες ?? είμαστε μέλη συντεχνίας ??? μας κάνανε με το ζόρι εγγραφή για να πουλάνε ?????? τί απο όλα αυτά παίζει , εκτός και εάν παίζουν όλα μαζί .

Καλο θα ήτανε αφου γνωρίζεις τόσα πολλά , να μας κάνεις μια αναλυτικη περιγραφή για το τι ακριβως συμβαινει σε αυτον τον πονηρό χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κωστα σε ευχαριστώ θερμά που έγραψες όλα όσα ήθελα να γράψω... αλλά δεν προλάβαινα

είσαι μέσα στο μυαλό μου

150€/ετος είναι πολύ λίγα για να φύγει το βάρος που είχα όλα αυτά τα χρόνια

μέχρι και τα προγράμματα στο excel είχα αγοράσει κάποτε χωρίς να ανοίξω καν τα cd

μόνο και μόνο για να μην νοιώθω τόσο άσχημα

Συναδέλφισα, θυμάσαι τότε που καταργήθηκε το χαρτόσημο στις υπεύθυνες δηλώσεις;

Θυμάσαι ότι εξαιτίας αυτού του λόγου σταμάτησαν να πουλάνε οι εφορίες υπεύθυνες δηλώσεις με αποτέλεσμα να υπάρχει έλλειψη;

Όχι μόνο δεν είχα ποτέ έλλειψη αλλά πάντοτε είχα τις καλύτερες και καθαρότερες. :D

Ποιος αλήθεια μπορεί να φανταστεί ότι από αυτήν την μικρή λεπτομέρεια, σε όποια εφορία πήγαινα για κάποια δουλειά, με αντιμετώπιζαν ως "νοικοκύρη" λογιστή;

Ποιος μπορεί να φανταστεί ότι από αυτήν την μικρή λεπτομέρεια είχα "κερδίσει" τον απίστευτο χρόνο στην διεκπεραίωση διαφόρων υποθέσεων;

Ή ότι από μια ερώτηση "καλέ που τις βρίσκεις αυτές τις δηλώσεις;" πόσοι και πόσοι πάγοι δεν έσπασαν;

Είδες πως είναι να θεωρούμε κάτι δεδομένο επειδή αυτό το κάτι απλά υπάρχει κάπου στο internet;

Ποτέ όμως δεν αναρωτιόμαστε το "πως" αυτό το κάτι υπάρχει;

Μιας και ανέφερες τα cd's.

Το έντυπο της υπεραξίας ακόμα και σήμερα μόλις το βλέπουν υπογράφουν με κλειστά μάτια. Πριν 10 χρόνια έμεναν απλώς άφωνοι.

Όταν μιλάμε για πρίν από 10 χρόνια εννοούμε τότε που το www.in.gr σε κάθε χιλιάδα χρηστών έβγαζε ανακοίνωση. :D

Πόσο αξίζουν λοιπόν συναδέλφισα, για σένα και για μένα, αυτές οι αναμνήσεις που δημιουργήθηκαν χάρις στο μεράκι κάποιων; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια συγνώμη και από μένα γεμάτη ¨εμπάθεια ¨ από τον Κερκυραίο μιας και λέει ότι δεν είναι αυτός ο δράστης .

Αλλά μιας και αναφέρει την εμπάθεια, να βεβαιώσω και γω ότι το όνομά του είναι στους φίλους του taxheaven στο facebook.

Το ποιός λοιπόν είναι εμπαθής ………

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενναίες οι παρεμβάσεις (εξήγηση από τον Κερκυραίο και έκφραση συγνώμης από τον Καλαματιανό) και των δύο Μήτσων,

όμως θεωρώ ότι η ανταλλαγή "απόψεων" για το θέμα (περί συνδρομής) καλό θα ήταν να σταματούσε εδώ.

Οι επισκέπτες και τα μέλη εκφράσανε τις απόψεις τους και οι διαχειριστές ευγενικά ενημέρωσαν σχετικά για την κί-

νησή τους,χωρίς να αφήσουν κενά για να μην παραξηγηθούν από κάποιους.

Πιστεύω ότι όλοι μας,μόλις περάσει το πήξιμο των ημερών Θα εγγραφούμε συνδρομητές,τουλάχιστον ως φόρος τιμής στους

ανθρώπους,που για πολλά χρόνια μας βοήθησαν και βοηθούν απίστευτα με αυτό το site.

Από εκεί και πέρα οι επιχειρηματικές κινήσεις είναι αποκλειστικό θέμα των διαχειριστών του forum και δεν θα έπρεπε

να μας πέφτει λόγος.

Πάντα με αγάπη

Βαγγέλης

Αγαπητέ fafoutis τωρα τελευταια εχω την τάση να διαφωνώ σχεδόν σε όλα μαζί σου, το θέμα των διαχειριστών του forum δεν ειναι αποκλειστικό τους.Θα ήταν εάν και εφόσον δίναν αυτοί τις απαντήσεις σε διάφορες ερωτήσεις λογιστικού/φοροτεχνικού περιεχομένου, οταν με την δική μου την εισφορά (απάντηση) κάποιος πάει να την πουλήσει τότε θέλω και εγώ μερίδιο, μήπως πρεπει να ανατρέξουμε στα παλιά βιβλία μας εμπορικού αστικού δικαίου?

Ο/Οι ιδιοκτήτες έχουν έσοδα για την λειτουργία απο τις διαφημίσεις του χωρου, το κλίκ και μόνο της αποστολής αυτού του μηνύματος εισφέρει εσοδο στην σελίδα και δεν νομίζω οτι με σέβεται επιτρέποντας σε μία παρέα να έχει αναλάβει τον ελεγχο ων δημοσιευσεων (4-5) είναι και οι υπόλοιποι ή συμφωνούν ή τους αποκλείουν.Για αυτό και εγω και πολλοί άλλοι απλά δεν μπαίνουμε και όταν γίνει και απο άλλους κατανοητό θα μείνουν με την παρέα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..............

Ο/Οι ιδιοκτήτες έχουν έσοδα για την λειτουργία απο τις διαφημίσεις του χωρου, το κλίκ και μόνο της αποστολής αυτού του μηνύματος εισφέρει εσοδο στην σελίδα και δεν νομίζω οτι με σέβεται επιτρέποντας σε μία παρέα να έχει αναλάβει τον ελεγχο ων δημοσιευσεων (4-5) είναι και οι υπόλοιποι ή συμφωνούν ή τους αποκλείουν.Για αυτό και εγω και πολλοί άλλοι απλά δεν μπαίνουμε και όταν γίνει και απο άλλους κατανοητό θα μείνουν με την παρέα!

δεν μπαινεις ....δεν μπαινεις και ολο εδω μεσα εισαι .....:D

σεβασου πρωτα εσυ τον εαυτο σου, εναρμονιζοντας τα λογια με τις πραξεις σου και μετα ζητα και σεβασμο απο τους αλλους.

και εν επασει περιπτωσει , εμας, που μπαινουμε, ετσι μας αρεσει ....

και μην ξεχασεις να μετρησεις τα κλικ που εκανες να σου στειλουμε τα ποσοστα ....:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ fafoutis τωρα τελευταια εχω την τάση να διαφωνώ σχεδόν σε όλα μαζί σου, το θέμα των διαχειριστών του forum δεν ειναι αποκλειστικό τους.Θα ήταν εάν και εφόσον δίναν αυτοί τις απαντήσεις σε διάφορες ερωτήσεις λογιστικού/φοροτεχνικού περιεχομένου, οταν με την δική μου την εισφορά (απάντηση) κάποιος πάει να την πουλήσει τότε θέλω και εγώ μερίδιο, μήπως πρεπει να ανατρέξουμε στα παλιά βιβλία μας εμπορικού αστικού δικαίου?

Ο/Οι ιδιοκτήτες έχουν έσοδα για την λειτουργία απο τις διαφημίσεις του χωρου, το κλίκ και μόνο της αποστολής αυτού του μηνύματος εισφέρει εσοδο στην σελίδα και δεν νομίζω οτι με σέβεται επιτρέποντας σε μία παρέα να έχει αναλάβει τον ελεγχο ων δημοσιευσεων (4-5) είναι και οι υπόλοιποι ή συμφωνούν ή τους αποκλείουν.Για αυτό και εγω και πολλοί άλλοι απλά δεν μπαίνουμε και όταν γίνει και απο άλλους κατανοητό θα μείνουν με την παρέα!

Αγαπητέ επισκέπτη,

Πρώτον δεν βλέπω να πωλείτε πουθενά η δική μας συνεισφορά..μιας και το forum δεν είχε, ούτε απέκτησε συνδρομητική version..

Δεύτερον δεν έχουμε όλοι στο μαξιλάρι μας, τα βιβλία του εμπορικού δικαίου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τώρα μετρήστε την ενορχηστρωμένη ειρωνεία της παρεάς, την επίθεση με το συνήθες αποτέλεσμα, προς απάντηση επωνύμων της παρέας, να εισαι σίγουρη/ος ότι δεν είμαι καθόλου εδώ, τα τρία κλίκ τα κάνω δώρο σοτυς φτωχούς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τώρα μετρήστε την ενορχηστρωμένη ειρωνεία της παρεάς, την επίθεση με το συνήθες αποτέλεσμα, προς απάντηση επωνύμων της παρέας, να εισαι σίγουρη/ος ότι δεν είμαι καθόλου εδώ, τα τρία κλίκ τα κάνω δώρο σοτυς φτωχούς!

ουτε επιθεση ειναι, ουτε ειρωνεια αγαπητε γκεστ...

αν παλι θελεις εσυ να μιλας και μεις να ακουμε , ενταξει...

να ξερεις ομως, την παρεα την κανει η καλη διαθεση και την επωνυμια η επιλογη μας να εχουμε προσωπο εδω μεσα...

αφου δεν τα εχεις και τα δυο γιατι χανεις αδικα την ωρα σου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τώρα μετρήστε την ενορχηστρωμένη ειρωνεία της παρεάς, την επίθεση με το συνήθες αποτέλεσμα, προς απάντηση επωνύμων της παρέας, να εισαι σίγουρη/ος ότι δεν είμαι καθόλου εδώ, τα τρία κλίκ τα κάνω δώρο σοτυς φτωχούς!

Κανε ενα κλικ ακομα δώρο και πες μας ποιος είσαι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε ενα κλικ ακομα δώρο και πες μας ποιος είσαι .

να ρωτησω και συ ποιος εισαι ???

ή κινδυνευω παλι να μου κανει τζααα ο Γκας ??? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία , το « σχόλια - προτάσεις - βελτιώσεις » δεν είναι στο φόρουμ των μελών ? Γιατί τότε έχουμε τον κάθε πικραμένο να λέει το κοντό του και το μακρύ του ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ fafoutis τωρα τελευταια εχω την τάση να διαφωνώ σχεδόν σε όλα μαζί σου, το θέμα των διαχειριστών του forum δεν ειναι αποκλειστικό τους.Θα ήταν εάν και εφόσον δίναν αυτοί τις απαντήσεις σε διάφορες ερωτήσεις λογιστικού/φοροτεχνικού περιεχομένου, οταν με την δική μου την εισφορά (απάντηση) κάποιος πάει να την πουλήσει τότε θέλω και εγώ μερίδιο, μήπως πρεπει να ανατρέξουμε στα παλιά βιβλία μας εμπορικού αστικού δικαίου?

Ο/Οι ιδιοκτήτες έχουν έσοδα για την λειτουργία απο τις διαφημίσεις του χωρου, το κλίκ και μόνο της αποστολής αυτού του μηνύματος εισφέρει εσοδο στην σελίδα και δεν νομίζω οτι με σέβεται επιτρέποντας σε μία παρέα να έχει αναλάβει τον ελεγχο ων δημοσιευσεων (4-5) είναι και οι υπόλοιποι ή συμφωνούν ή τους αποκλείουν.Για αυτό και εγω και πολλοί άλλοι απλά δεν μπαίνουμε και όταν γίνει και απο άλλους κατανοητό θα μείνουν με την παρέα!

Πολύ μου αρέσει η ευκολία με την οποία ο καθένας λέει ότι θέλει, χωρίς να γνωρίζει .

Ηθελα να ήξερα αυτά που γράφεις τα έχεις ανκαλύψει μόνος σου ή είναι στην φαντασία σου.

1ον .'Οπως σου ανέφερε και ο Σούλης το forum δεν είναι συνδρομητικό.(όπως είναι κάποια άλλα).

2ον .Οχι μόνο δεν πληρώνει κανείς για να συμετάσχει στο FORUM , αλλά το ίδιο το forum και όλα τα παρεπόμενα δεν είναι δωρεάν. Εχουν κάποιο κόστος το οποίο δεν πληρώνεις εσύ. Μπές στην σελίδα της εταιρίας που το κατασκευάζει να δείς. (δεν βάζω το χρόνο της παραμετροποίησης ούτε τις επιπλέον εφαρμογές που τις κατασκευάζει η εταιρία για εμάς και φυσικά πληρώνετε γιαυτό)

3ον . Η φιλοξενία του forum και του κόμβου δεν είναι δωρεάν . Ούτε αυτή την πληρώνεις εσύ .

4ον . Η διαχείρηση του forum γίνεται πλέον από πρώσοπο το οποίο πληρώνετε , και δεν έχει καμία σχέση με Παρέα ή παρέες.

5ον . Τα στατιστικά του κόμβου και του forum είναι στην κεντρική σελίδα (στο κάτω μέρος). Δες πόσοι συμμετέχουν στο forum και πόσοι στον υπόλοιπο κόμβο. (ενδοικτικά το 80% των επισκέψεων είναι στο κόμβο και το υπόλοιπο 20% στο forum)

Ολα τα παραπάνω είναι η πραγματικότητα . Και η πραγματικότητα διαφέρει πολύ από την δική σου φαντασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία , το « σχόλια - προτάσεις - βελτιώσεις » δεν είναι στο φόρουμ των μελών ? Γιατί τότε έχουμε τον κάθε πικραμένο να λέει το κοντό του και το μακρύ του ?

Στην ενότητα "σχολια προτάσεις και βελιτώσεις " μπορούν να απαντούν και επισκέπτες . (μόνο σε αυτή.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω και συ ποιος εισαι ???

ή κινδυνευω παλι να μου κανει τζααα ο Γκας ??? :D

Κινδυνευεις να σου κανει τζααααα ο das.

:D

Συγνώμη Χρύσα μου , δεν το προσεξα πάλι, αλλα δεν μπορω να συνδεθω με τίποτα απο το γραφείο, δεν με αναγνωρίζει το σύστημα :)

Das σε αποσύνδεση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ fafoutis τωρα τελευταια εχω την τάση να διαφωνώ σχεδόν σε όλα μαζί σου, το θέμα των διαχειριστών του forum δεν ειναι αποκλειστικό τους.Θα ήταν εάν και εφόσον δίναν αυτοί τις απαντήσεις σε διάφορες ερωτήσεις λογιστικού/φοροτεχνικού περιεχομένου, οταν με την δική μου την εισφορά (απάντηση) κάποιος πάει να την πουλήσει τότε θέλω και εγώ μερίδιο, μήπως πρεπει να ανατρέξουμε στα παλιά βιβλία μας εμπορικού αστικού δικαίου?

Ο/Οι ιδιοκτήτες έχουν έσοδα για την λειτουργία απο τις διαφημίσεις του χωρου, το κλίκ και μόνο της αποστολής αυτού του μηνύματος εισφέρει εσοδο στην σελίδα και δεν νομίζω οτι με σέβεται επιτρέποντας σε μία παρέα να έχει αναλάβει τον ελεγχο ων δημοσιευσεων (4-5) είναι και οι υπόλοιποι ή συμφωνούν ή τους αποκλείουν.Για αυτό και εγω και πολλοί άλλοι απλά δεν μπαίνουμε και όταν γίνει και απο άλλους κατανοητό θα μείνουν με την παρέα!

Αγαπητέ φίλε.

Είναι λάθος η παρέμβαση σου γενικά στο θέμα και λάθος η συγκεκριμένη παραπάνω απάντηση.

Ισως δεν έχεις καταλάβει τι σημαίνει φόρουμ.

Φόρουμ στο ιντερνετ σημαίνει ένα βήμα συζητήσεων που ο καθένας που συμμετέχει συνδιαλέγεται ελεύθερα.Ελεύθερα συμμετέχει αυτός που κάνει την ερώτηση και ελεύθερα συμμετέχει αυτός που δίνει την απάντηση.Οπως κανένας δεν υποχρέωσε κάποιον να κάνει την ερώτηση,κανένας δεν υποχρέωσε κανέναν να δώσει την απάντηση.Το φόρουμ δεν είναι chat οπότε να τρέχουν τα θέματα και να χάνονται.Το φόρουμ κρατάει αρχεία,και έχει αναζήτηση στα οποία μπορεί να ανατρέξει ο καθένας στην κάθε στιγμή.Επομένως αυτά που λές για ¨πώληση" απαντήσεων είναι τελείως άστοχη γιατί και εσύ σαν επισκέπτης μπορείς να δείς μια απάντηση και να την "πουλήσεις" όπου θέλεις,αν όλα για σένα έχουν τιμή.

Η παρουσία των διαχειριστών και συντονιστών ενός φόρουμ είναι για να διασφαλίζουν την απρόσκοπτη εφαρμογή των κανόνων που έχει θέσει το φόρουμ και τους οποίους έχεις αποδεχθεί από την στιγμή που συμμετέχεις είτε σαν μέλος είτε σαν επισκέπτης στο φόρουμ.

Αν σε ενοχλεί η συνδρομή που έχουν ορίσει οι δημιουργοί του φόρουμ,τότε μην συμμετέχεις.

Η συνδρομή δεν αφορά την επίσκεψη στο φόρουμ και άντληση πληροφοριών από τον κόμβο,αλλά για πρόσθετες πληροφορίες και προιόντα που διαθέτει ο κόμβος και αν επιθυμείς συμμετέχεις με την συνδρομή,που έχει ορίσει ο δημιουργός.Αν δεν επιθυμείς τότε κάθησε σε αυτά που σου πρόσφερε και σου προσφέρει δωρεάν ο δημιουργός και "αμε" στον .....

Κάποιου του πρόσφεραν ένα γαιάδαρο και τον κοίταζε και στα δόντια.

Βέβαια σε κάποιες συνδρομητικές εταιρίες "παροχής λογιστικών υπηρεσιών" το TAXHEAVEN έχει κάνει μεγάλη ζημιά με το πλήθος των πλήροφοριών που διαθέτει αλλά και το φόρουμ του.

Αλλά.

Κόκκινο ξύδι για το φαγητό...είναι μονάχα το ξύδι ΤΟΠ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ fafoutis τωρα τελευταια εχω την τάση να διαφωνώ σχεδόν σε όλα μαζί σου, το θέμα των διαχειριστών του forum δεν ειναι αποκλειστικό τους.Θα ήταν εάν και εφόσον δίναν αυτοί τις απαντήσεις σε διάφορες ερωτήσεις λογιστικού/φοροτεχνικού περιεχομένου, οταν με την δική μου την εισφορά (απάντηση) κάποιος πάει να την πουλήσει τότε θέλω και εγώ μερίδιο, μήπως πρεπει να ανατρέξουμε στα παλιά βιβλία μας εμπορικού αστικού δικαίου?

Ο/Οι ιδιοκτήτες έχουν έσοδα για την λειτουργία απο τις διαφημίσεις του χωρου, το κλίκ και μόνο της αποστολής αυτού του μηνύματος εισφέρει εσοδο στην σελίδα και δεν νομίζω οτι με σέβεται επιτρέποντας σε μία παρέα να έχει αναλάβει τον ελεγχο ων δημοσιευσεων (4-5) είναι και οι υπόλοιποι ή συμφωνούν ή τους αποκλείουν.Για αυτό και εγω και πολλοί άλλοι απλά δεν μπαίνουμε και όταν γίνει και απο άλλους κατανοητό θα μείνουν με την παρέα!

Ζητώ συγνώμη,που λόγω αύξημένων υποχρεώσεων χθες,μπορεί να φάνηκε ότι "σνομπάρησα" να σου απαντήσω,αλλά θεωρώ ότι αν σε

ένα κόσμο συμφωνούσαμε όλοι ακόμα και για το πιό απλό πράγμα,η ύπαρξή μας σαυτόν τον κόσμο θα ήταν ανούσια,ξενέρωτη και

χωρίς ενδιαφέρον,όπως λέει μία σοφή φίλη μου περίπου 80 χρόνων.

Αυτή είναι η άποψή μου για το συγκεκριμμένο θέμα και σέβομαι και τις άλλες αντίθετες με την δική μου,απόψεις.

Προσωπικά θεωρώ πραγματικό σχολείο αυτή την ιστοσελίδα,μεγαλύτερο από το Πανεπιστήμιο,που έβγαλα,χωρίς να υπερβάλλω.

(άποψη μου και αυτή και δεν θέλω να σοκάρω μαυτό που λέω κανέναν.)

Οφείλω πάντως να παραδεχτώ ότι ο εκκινήσας το θέμα έκφρασε πολιτισμένα μιά άποψη την οποία κατανοώ.Δεν θα μπορούσα να την

κατανοήσω αν ήταν μικρόψυχη,αλλά θα την σεβόμουνα.Τι να κάνουμε εξάλλου με όλους αυτούς,που είναι αντίθετοι με τα δικά μας

αποδεκτα standard;;;;;.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τελικά γιατί δεν έχω καταλάβει προς τι, όλη αυτή η ιστορία .

Τα πράγματα είναι απλά , απλούστατα

Ότι είχαμε πριν την αναβάθμιση το έχουμε και τώρα, τίποτα λιγότερο, ίσως μερικά πράγματα περισσότερα, όπως πχ οι ευκολίες που (όταν το μάθουμε) έχει το νέο πρόσωπο του site .

Από κει και πέρα λέει ο Κώστας (συν τον Κώστα συν τον Δημήτρη συν όποιον άλλον είναι στην taxheaven οικονομική ενημέρωση ΕΠΕ) ότι ¨έχω και άλλο πράγμα στο πανέρι, αυτό και αυτό και το άλλο και το εκείνο. Αλλά επειδή θέλω να βγάλω τα έξοδά μου ή επειδή ρε αδελφέ θέλω και γω να αποκτήσω μια βίλα με πισίνα στη Μύκονο, για να τα έχεις θα μου δίνεις τόσα το χρόνο. Θες ? καλώς . Δεν θες ? δεν έγινε και τίποτα . Όσοι θέλουνε. Το πολύ πολύ να φτιάξω την πισίνα αργότερα. Κράτα αυτό που είχες μέχρι τώρα και μάλιστα σε ωραιότερο περιτύλιγμα και άμα το ξανασκεφτείς εδώ είμαι.¨

Και μην νομίσει κανείς ότι τα γράφω αυτά επειδή μου ΄ταξε να μου δίνει το κλειδί της βίλας. Απλά έτσι είναι τα πράγματα. Ας βάλουμε λοιπόν ένα τέλος σ αυτή την χωρίς αντικείμενο συζήτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...