Προς το περιεχόμενο

Μελη Συνδρομες


silisav

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα,

ειμαι νεος συναδελφος και οφειλω να αναγνωρισω την καθοριστικη σε καποιες περιπτωσεις συνδρομη της εδω σελιδας στην δραστηριοτητα μου ως λογιστης. Ενδεικτικα ειμαι βοηθος λογιστη εδω και 4 σχεδον χρονια και παλευω να μαθω οσα περισσοτερα μπορω ακολουθωντας πιστα το καθεις εφω εταχθει. Δεν θεωρησα σκοπιμο να κανω εγγραφη τα στο site τα χρονια αυτα διοτι θεωρω πως δεν εχω και πολλα να προσφερω σε φτασμενους συναδελφους ή νεους σαν εμενα, τους τελευταιους ισως και να αποπροσανατολιζα αντι να βοηθησω.

Στην βαση ανανεωσης της σελιδας και τα συγχαρητηρια μου για τις σημαντικες βελτιωσεις, εχω να παρεθεσω τον ακολουθο προβληματισμο. Προς τι η συνδρομητικη και απλη version εγγραφης μελλους?Μηπως υπηρχε και πριν και μου ειχε διαφυγει?Μηπως η "ζωη" της σελιδας σεν ειναι τα μελη που συμμετεχουν ενεργα ωντας ικανοποιημενα απο την τοσο χρησιμη παραπλευρη πληροφορηση του site?Δεν υπαρχουν εσοδα απο τα διαφημιστικα banner ωστε να καλυφθει το λειτουργικο κοστος και με το παραπανω?Μηπως για αποψεις μελων συχνα αυθαιρετες και ποτε εγγυημενες διοτι δεν πληρωνεις για αυτες και αρα ο παρεχων δεν φερει και καμια ευθυνη, 150 euro το ετος ειναι πολλα?

Βεβαια θα πει καποιος το φορουμ συγκαταλεγεται στην δωρεαν συνδρομη. Αν διαβασει λιγο πιο προσεκτικα τον προβληματισμο μου θα δει πως εχω απαντησει ηδη σε αυτο.

Τελος δεν εχω καμια διαθεση συγκρουσης με κανεναν συναδελφο μικρο η μεγαλο, διαχειριστη η οτιδηποτε. Απλα τα οικονομικα μου ειναι πολυ πολυ στενεμενα τελευταια και μου εκατσε ασχημα το 150αρι. Ευελπιστω στην αρμονικη εναρμονιση μου στην ομαδα των εδω λογιστων και στην εκατερωθεν στηριξη στον δυσκολο δρομο της επαγγελματικης μας πορειας.

Φιλικα,

silisav

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε σχέση με πριν την αναβάθμιση, υπάρχουν ακόμα περισσότερες δυνατότητες.... πάλι δωρεάν...

Τώρα, γιατί "γκρινιάζεις" δεν έχω καταλάβει...

Αν θες, εγγράφεσαι στις συνδρομητικές υπηρεσίες για να λάβεις καλύτερες υπηρεσίες... Αν δεν θες, δεν.....

Απλά μην θεωρούμε κάποια πράγματα δεδομένα...

Ο Κώστας (και τα άλλα παιδιά που συμμετέχουν) έχει δώσει πάρα πολλά, το ότι τα δίνει χωρίς συνδρομή δεν είναι κατάκτηση δική μας, είναι δικαίωμά του...

Το ότι δεν έχεις χρήματα, είναι θέμα καθαρά δικό σου... Αλλά φαντάζομαι και εσύ δεν προσφέρεις τις υπηρεσίες σου δωρεάν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συνδρομή αφορά πρόσθετες υπηρεσίες οι οποίες δεν παρέχονταν μέχρι σήμερα, αντιθέτως όπως αναφέρει και παραπάνω ο Στέφανος οι δωρεάν υπηρεσίες είναι αναβαθμισμένες, οπότε προς τι η γκρίνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με πριν την αναβάθμιση, υπάρχουν ακόμα περισσότερες δυνατότητες.... πάλι δωρεάν...

Τώρα, γιατί "γκρινιάζεις" δεν έχω καταλάβει...

θεωρω πως ημουν αρκετα σαφης

Αν θες, εγγράφεσαι στις συνδρομητικές υπηρεσίες για να λάβεις καλύτερες υπηρεσίες... Αν δεν θες, δεν.....

δεν διαφωνω το ευλογο του κοστους με προβληματιζει

Απλά μην θεωρούμε κάποια πράγματα δεδομένα...

δεν θεωρειτε αγαπητε δεδομενο κατι

Ο Κώστας (και τα άλλα παιδιά που συμμετέχουν) έχει δώσει πάρα πολλά, το ότι τα δίνει χωρίς συνδρομή δεν είναι κατάκτηση δική μας, είναι δικαίωμά του...

Ηδη μιλησα με τα καλυτερα λογια για το εργο του Κωστα και ας μην τον ξερω και ολης της ομαδας.Επιτρεψε μου να διαφωνησω με την συνεχεια. Η επιτυχια εχει να κανει και με τον πομπο και με τον δεκτη σε μια ραφιοφωνικη μεταδοση. Στην συγκεκριμενη περιπτωση πολλες φορες κιολας αποτελουν τα δυο παραπανω το ιδιο και το αυτο.

Το ότι δεν έχεις χρήματα, είναι θέμα καθαρά δικό σου... Αλλά φαντάζομαι και εσύ δεν προσφέρεις τις υπηρεσίες σου δωρεάν.....

Σε μικροτητες τυπου εγω εχω λεφτα και εσυ δεν εχεις δεν αξιζει απαντηση. Τωρα ξεκιναω και μου φανηκαν πολλα, συγνωμη κιολας. Δεν προσφερω τις υπηρεσιες μου δωρεαν, αλλα παρολο τους λιγους πελατες μου, εφαρμοζω ποσοστοση αναλογα με τα εισοδηματα τους. Πχ για μια δηλωση καποιου με ενα ΙΧ και ενα μισθο 600ευρω δεν θα απαιτησω 80αρα για αμοιβη μου.

Η συνδρομή αφορά πρόσθετες υπηρεσίες οι οποίες δεν παρέχονταν μέχρι σήμερα, αντιθέτως όπως αναφέρει και παραπάνω ο Στέφανος οι δωρεάν υπηρεσίες είναι αναβαθμισμένες, οπότε προς τι η γκρίνια.

Αγαπητε δεν ειναι γκρινια. Απλα ειναι μια αποψη περι μιας δαπανης και θα ευελπιστουσα σε εναν καποιο σεβασμο στην διαφορετικοτητα της αποψης καποιου. Αν εσεις ψωνιζετε χωρις κριτηριο απλα επειδη σας αρεσει κατι και το θελετε-χρειαζεστε και εχετε αυτην την οικονομικη ανεση, χαιρομαι ειλικρινα. Εγω ακομη δυστυχως πρεπει να λογιζω τις δαπανες μου πολυ προσεκτικα.

Και για να σας κανω και την ζωη πιο ευκολη και να αποφυγουμε λογης φασιστικες αποψεις και πιστοποιητικα συμπραξης-αλληλεγγυης με τον καθε κωστα, κανω ευθεως την προταση μου οταν ξεκινησα αυτο το ποστ. Ας γινει μια μορφη αναλογικης χρεωσης βαση αδειας λογιστη, ιδιωτη-ελ.επαγγελματια. Αυτο κρινω εγω ως πιο δικαιο, το οποιο βεβαια δεν ειναι και υποχρεωτικο απο κανεναν να εφαρμοστει. Τελος θα παρακαλουσα να ξαναδιαβασετε το αρχικο ποστ μου που εχω ηδη απαντησει σε θεματα που θεσατε.

Φιλικα,

SILISAV

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγώ τώρα το είδα..

http://www.taxheaven.gr/products

1. Συνδρομητικές υπηρεσίες κόμβου

Η πρόσβαση στις σελίδες του κόμβου είναι ελεύθερη. Αναλυτικά:

* -Προβολή Αποφάσεων - νόμων - εγκυκλίων

* -Προβολή Συλλογικών αποφάσεων εργασίας

* -Ευρετήρια

* -Σεμινάρια

* -Αγγελίες (προβολή και καταχώρηση)

* -Ειδήσεις νέα

* -Και όλοι οι υπόλοιποι ενημερωτικοί τομείς του κόμβου

H συνδρομητική υπηρεσία σας δίνει την δυνατότητα να αξιοποιήσετε τον κόμβο σαν ένα δυνατό εργαλείο συνεχούς ενημέρωσης και αρχειοθέτησης . Μπορείτε να δημιουργήσετε την δική σας σελίδα, να χτίσετε την δική σας βιβλιοθήκη και να έχετε πρόσβαση από όποιο σημείο θέλετε. Εκτός λοιπόν απ'όλα τα παραπάνω το συνδρομητικό πακέτο σας προσφέρει την δυνατότητα για :

* Δημιουργία προσωπικής Βιβλιοθήκης

* Υπενθυμίσεις ρυθμισμένες ανάλογα με τον τύπο της εταιρίας που σας ενδιαφέρει

* Αποθήκευση όλων των πληροφοριών

* Σημειώσεις σε νόμους

* Αποθήκευση επαφών

* Πλοήγηση σε Προηγούμενες διατάξεις νόμων

* Σύγκριση διατάξεων νόμων

Και πραγματικά δεν καταλαβαίνω το νόημα της δημοσίευσης..

Απλά αν κάποιοι από μας είναι συνδρομητές σε κάποια ηλεκτρονική βάση δεδομένων, θα έχουν μια παραπάνω επιλογή..

και ίσως πιο ποιοτική και πιο συμφέρουσα..θα πρέπει να την δώ.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη λογιστης

Σε μικροτητες τυπου εγω εχω λεφτα και εσυ δεν εχεις δεν αξιζει απαντηση. Τωρα ξεκιναω και μου φανηκαν πολλα, συγνωμη κιολας. Δεν προσφερω τις υπηρεσιες μου δωρεαν, αλλα παρολο τους λιγους πελατες μου, εφαρμοζω ποσοστοση αναλογα με τα εισοδηματα τους. Πχ για μια δηλωση καποιου με ενα ΙΧ και ενα μισθο 600ευρω δεν θα απαιτησω 80αρα για αμοιβη μου.

Αγαπητε δεν ειναι γκρινια. Απλα ειναι μια αποψη περι μιας δαπανης και θα ευελπιστουσα σε εναν καποιο σεβασμο στην διαφορετικοτητα της αποψης καποιου. Αν εσεις ψωνιζετε χωρις κριτηριο απλα επειδη σας αρεσει κατι και το θελετε-χρειαζεστε και εχετε αυτην την οικονομικη ανεση, χαιρομαι ειλικρινα. Εγω ακομη δυστυχως πρεπει να λογιζω τις δαπανες μου πολυ προσεκτικα.

Και για να σας κανω και την ζωη πιο ευκολη και να αποφυγουμε λογης φασιστικες αποψεις και πιστοποιητικα συμπραξης-αλληλεγγυης με τον καθε κωστα, κανω ευθεως την προταση μου οταν ξεκινησα αυτο το ποστ. Ας γινει μια μορφη αναλογικης χρεωσης βαση αδειας λογιστη, ιδιωτη-ελ.επαγγελματια. Αυτο κρινω εγω ως πιο δικαιο, το οποιο βεβαια δεν ειναι και υποχρεωτικο απο κανεναν να εφαρμοστει. Τελος θα παρακαλουσα να ξαναδιαβασετε το αρχικο ποστ μου που εχω ηδη απαντησει σε θεματα που θεσατε.

Φιλικα,

SILISAV

Τελικα με τον καιρό εσκασε και το καπάκι της συνδρομής χαχαχα, ιδιως οταν ενας εκ των διαχειριστών το αναθεμάτιζε πανυγηρικά.Φίλε ή φίλη επειδή ακριβώς η τόσο τραβηγμένη σου αποκάλυψη περί φασίζουσας συντεχνίας αργόσχολων μελών σε εκνευρίζει μπορείς να κάνεις το εξής απλό, μην μπαίνεις εδω μέσα, όπως το κάνουν πάρα πολλοί και τα εσοδα απο διαφημίσεις θα πεσουν πανηγυρικά, με το κλίκ που κάνεις εδώ σε εγγράφουνε και πουλάνε , Υάρχουν και άλλα σάιτ που δεν ζητάνε ονομα, τηλεφωνο ,σωματότυπο ,αν εισαι δεξιός , ονομα ταυτότητας, αφμ, αμκα.ε αμα θες να μπείς με το ετσι θέλω φάτα να μάθεις.

Ο εκτος συντεχνίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καμία διάθεση να λογομαχήσω με εσένα, έτσι κι αλλιώς δεν σε γνωρίζω προσωπικά και δεν έχω τίποτα να χωρίσω μαζί σου....

Συζητάμε....

Οπότε...

Σε μικροτητες τυπου εγω εχω λεφτα και εσυ δεν εχεις δεν αξιζει απαντηση.

Δεν είπα κάτι τέτοιο, και αν το κατάλαβες έτσι, λάθος κατάλαβες...

Τωρα ξεκιναω και μου φανηκαν πολλα, συγνωμη κιολας.

Σου φάνηκαν πολλά γιατί τώρα ξεκινάς και δεν υπάρχει ρευστό. Λογικό, αλλά αφορά εσένα και μόνο... Αν το δεις ανά μήνα, 150/12=12,5 ευρώ... δύο καφέδες δλδ...

Δεν προσφερω τις υπηρεσιες μου δωρεαν, αλλα παρολο τους λιγους πελατες μου, εφαρμοζω ποσοστοση αναλογα με τα εισοδηματα τους. Πχ για μια δηλωση καποιου με ενα ΙΧ και ενα μισθο 600ευρω δεν θα απαιτησω 80αρα για αμοιβη μου.

Είναι διαφορετικός ο τρόπος τιμολόγησής σου με αυτόν εδώ.. Ο ορθότερος τρόπος χρέωσης, θα ήταν, να χρεώνονται παραπάνω όσοι το χρησιμοποιούν περισσότερο, όσοι κερδίζουν παραπάνω χρήματα από τη χρήση του κτλ κτλ.. Αλλά καταλαβαίνεις ότι δεν γίνεται...

Αγαπητε δεν ειναι γκρινια. Απλα ειναι μια αποψη περι μιας δαπανης και θα ευελπιστουσα σε εναν καποιο σεβασμο στην διαφορετικοτητα της αποψης καποιου. Αν εσεις ψωνιζετε χωρις κριτηριο απλα επειδη σας αρεσει κατι και το θελετε-χρειαζεστε και εχετε αυτην την οικονομικη ανεση, χαιρομαι ειλικρινα. Εγω ακομη δυστυχως πρεπει να λογιζω τις δαπανες μου πολυ προσεκτικα.

Και πάλι ξαναλέω, ότι η κατάστασή σου αφορά εσένα, όχι την τιμολογιακή πολιτική που θέλει να εφαρμόσει το taxheaven... Ο κόπος που χρειάζεται για να υπάρχουν online όλοι οι νόμοι, όλες οι αποφάσεις, να υπάρχουν κωδικοποιημένοι νόμοι, άρθρα για κάθε κατηγορία, υποδείγματα κτλ κτλ κτλ.. Και για αυτά, δεν χρεώνει κάτι.. Αλλά σου λέει, αν θες και το κάτι παραπάνω, θέλω τόσα για να το προσφέρω...

Ότι δυνατότητες είχες πριν την αναβάθμιση, έχεις σαν μέλος και τώρα, και μάλιστα ακόμα περισσότερες... Έχω την εντύπωση πως τσάμπα γκρινιάζεις, ειλικρινά...

Και για να σας κανω και την ζωη πιο ευκολη και να αποφυγουμε λογης φασιστικες αποψεις και πιστοποιητικα συμπραξης-αλληλεγγυης με τον καθε κωστα, κανω ευθεως την προταση μου οταν ξεκινησα αυτο το ποστ. Ας γινει μια μορφη αναλογικης χρεωσης βαση αδειας λογιστη, ιδιωτη-ελ.επαγγελματια. Αυτο κρινω εγω ως πιο δικαιο, το οποιο βεβαια δεν ειναι και υποχρεωτικο απο κανεναν να εφαρμοστει. Τελος θα παρακαλουσα να ξαναδιαβασετε το αρχικο ποστ μου που εχω ηδη απαντησει σε θεματα που θεσατε.

Κάτι δεν έχεις καταλάβει...

Το taxheaven είναι επιχείρηση... Άμα ερχόμουνα και σου έλεγα "στον τάδε να του χρεώσεις όχι 50 που θες αλλά 20 ευρώ" τι θα μου έλεγες...?????

Μιλάω κάπως απότομα, αλλά έρχεσαι από το πουθενά, απολαμβάνεις τα οφέλη του forum και του site (όπως όλοι μας ), με την αναβάθμιση απολαμβάνεις(-ουμε) ακόμα περισσότερα, και θες και χαμηλότερη χρέωση για τις πρόσθετες υπηρεσίες...

Άποψή μου καθαρά, χωρίς να εκπροσωπώ κανένα, τη βλέπω λίγο αχάριστη την όλη τοποθέτηση...

Συζητώντας και χωρίς να θέλω να σε θίξω προσωπικά...

Και μιας και παραπέμπεις στην αρχική σου τοποθέτηση....

καλησπερα,

ειμαι νεος συναδελφος και οφειλω να αναγνωρισω την καθοριστικη σε καποιες περιπτωσεις συνδρομη της εδω σελιδας στην δραστηριοτητα μου ως λογιστης. Ενδεικτικα ειμαι βοηθος λογιστη εδω και 4 σχεδον χρονια και παλευω να μαθω οσα περισσοτερα μπορω ακολουθωντας πιστα το καθεις εφω εταχθει.

Μέχρι εδώ, όλα καλά.....

Δεν θεωρησα σκοπιμο να κανω εγγραφη τα στο site τα χρονια αυτα διοτι θεωρω πως δεν εχω και πολλα να προσφερω σε φτασμενους συναδελφους ή νεους σαν εμενα, τους τελευταιους ισως και να αποπροσανατολιζα αντι να βοηθησω.

Αυτό είναι δική σου άποψη... Εγώ θα έλεγα, ότι η διαδικασία συμμετοχής στο forum πρέπει να είναι αμφίδρομη, να συμμετέχουν όλοι... και αν έχουν όρεξη για ψάξιμο, θα βοηθηθούν πολύ περισσότερο... Θα μπορούσα κακοπροαίρετα να πω ότι απλά έπερνες και δεν έδινες τπτ.....

Στην βαση ανανεωσης της σελιδας και τα συγχαρητηρια μου για τις σημαντικες βελτιωσεις, εχω να παρεθεσω τον ακολουθο προβληματισμο.

Κι εδώ όλα καλά... Συμφωνούμε...

Προς τι η συνδρομητικη και απλη version εγγραφης μελλους?

Παρέχει κάποιες extra από τις γνωστές - αναβαθμισμένες υπηρεσίες και τις χρεώνει πλέον....

Μηπως υπηρχε και πριν και μου ειχε διαφυγει?

Το ότι δεν υπήρχε πριν, δεν πάει να πει ότι δεν θα ξεκινήσει και κάποια στιγμή... Με την ίδια λογική, το site θα έπρεπε να παραμείνει όπως τότε που το πρωτοξεκίνησε ο Κώστας... και να μην το αλλάξει....

Μηπως η "ζωη" της σελιδας σεν ειναι τα μελη που συμμετεχουν ενεργα ωντας ικανοποιημενα απο την τοσο χρησιμη παραπλευρη πληροφορηση του site?

Δεν θα διαφωνήσω... Αλλά κάποια στιγμή είχε παρέμβει ο gus γνωστοποιώντας την επισκεψιμότητα του site και αυτή του forum... Το site είχε πολύ περισσότερες επισκέψεις από ότι το forum...και λογικό, καθώς όλοι μπαίνουν στην κεντρική για πληροφορίες, αλλά πολύ λιγότεροι (κυρίως λογιστές κτλ) στο forum για συζήτηση... Επομένως, ναι το forum είναι ένα ζωτικό κομμάτι του taxheaven, αλλά όχι το μεγαλύτερο (για τον πολύ κόσμο).

Δεν υπαρχουν εσοδα απο τα διαφημιστικα banner ωστε να καλυφθει το λειτουργικο κοστος και με το παραπανω?

Πιθανόν.. Αλλά για να σου απαντήσει κανείς σε αυτό, πρέπει να κάνει τακτικό φορολογικό έλεγχο στο taxheaven...

Μηπως για αποψεις μελων συχνα αυθαιρετες και ποτε εγγυημενες διοτι δεν πληρωνεις για αυτες και αρα ο παρεχων δεν φερει και καμια ευθυνη, 150 euro το ετος ειναι πολλα?

Τα έχεις μπερδέψει, στο ξαναείπα... Ή απλά λες ότι σε βολεύει...

Η συμμετοχή στο forum παραμένει ΔΩΡΕΑΝ.-

Άλλα πράγματα πληρώνεις extra... Δλδ:

Δυνατότητα προσθήκης όλων των πληροφοριών του κόμβου σε προσωπικό χώρο για ανάγνωση σε μεταγενέστερο χρόνο.

Δημιουργία προσωπικής βιβλιοθήκης με δυνατότητα προσθήκης αρχείων, άρθρων, ειδήσεων, νόμων κλπ, χωρίς περιορισμούς κατηγοριών και χωρητικότητας.

Δυνατότητα δημιουργίας προσωπικής σελίδας με επιλογή προβολής μόνο των πληροφοριών που δημοσιεύονται από τον κόμβο και σας ενδιαφέρουν.

Δυνατότητα πλοήγησης σε όλες τις προϊσχύουσες διατάξεις των κωδικοποιημένων - βασικών νόμων .

Δυνατότητα προβολής όλων των σχετικών αποφάσεων / άρθρων / εγγράφων, ανά παράγραφο και ανά άρθρο σε όλους του ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ νόμους

Δυνατότητα προβολής όλων των ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΚΘΕΣΕΩΝ των νόμων που είναι καταχωρημένοι στον κόμβο.

Δυνατότητα προβολής Περίληψης κάθε νόμου που είναι καταχωρημένος στον κόμβο.

Δυνατότητα προβολής όλου του ΙΣΤΟΡΙΚΟΥ ΤΗΣ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗΣ των νόμων, σε μία σελίδα . (Αναλυτικός κατάλογος με τους νόμους . τα άρθρα και τις παραγράφους που έχουν τροποποιηθεί από την Δημοσίευση του νόμου μέχρι σήμερα.)

Δυνατότητα προβολής όλων των σχετικών διατάξεων (νόμων / προεδρικών διατ/των) ανά άρθρο Κωδικοποιημένου νόμου.

Δυνατότητα προβολής / αποθήκευσης / εκτύπωσης , των ΠΡΩΤΟΤΥΠΩΝ ΕΓΓΡΑΦΩΝ / ΕΓΚΥΚΛΙΩΝ για χρησιμοποίησή τους στις δημόσιες υπηρεσίες

Δυνατότητα σύγκρισης των διατάξεων των νόμων σε επίπεδο παραγράφων .

Δυνατότητα αποθήκευσης σημειώσεων σε κάθε νόμο.

Δυνατότητα αποθήκευσης σημειώσεων σε κάθε απόφαση - εγκύκλιο.

Δυνατότητα αποθήκευσης προσωπικών σημειώσεων (to do list) στον προσωπικό σας λογ/μό.

Επιλογή άμεσης υπενθύμισης με email για κάθε κατηγορία σε [αποφάσεις , νόμους , συλλογικές συμβάσεις , σεμινάρια, ειδήσεις]

Δυνατότητα αποθήκευσης όλων των αναζητήσεων στον κόμβο.

Δυνατότητα άμεσης ειδοποίησης με email για αποφάσεις ανά είδος (κλάδο) επιχείρησης .

Για όλα αυτά φαντάζομαι υπάρχει ένα extra κόστος.. Ή μήπως νομίζεις ότι γίνονται μαγικά...???

Βεβαια θα πει καποιος το φορουμ συγκαταλεγεται στην δωρεαν συνδρομη. Αν διαβασει λιγο πιο προσεκτικα τον προβληματισμο μου θα δει πως εχω απαντησει ηδη σε αυτο.

Εγώ διάβασα προσεκτικά τον προβληματισμό σου και δεν το είδα απαντημένο.... Αν θες, διευκρίνησε...

Τελος δεν εχω καμια διαθεση συγκρουσης με κανεναν συναδελφο μικρο η μεγαλο, διαχειριστη η οτιδηποτε.

Είπαμε, ούτε και εγώ... Δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε... Συζήτηση κάνουμε...

Απλα τα οικονομικα μου ειναι πολυ πολυ στενεμενα τελευταια και μου εκατσε ασχημα το 150αρι.

Ξαναλέω ότι είναι δικό σου θέμα... Ο καθένας κοιτάζει όμως τα δικά του προβλήματα (οικονομικά).... Και μακάρι όλα σου τα έξοδα να είναι αυτού του στυλ, δλδ 150-200 ευρώ το χρόνο...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα με τον καιρό εσκασε και το καπάκι της συνδρομής χαχαχα, ιδιως οταν ενας εκ των διαχειριστών το αναθεμάτιζε πανυγηρικά.Φίλε ή φίλη επειδή ακριβώς η τόσο τραβηγμένη σου αποκάλυψη περί φασίζουσας συντεχνίας αργόσχολων μελών σε εκνευρίζει μπορείς να κάνεις το εξής απλό, μην μπαίνεις εδω μέσα, όπως το κάνουν πάρα πολλοί και τα εσοδα απο διαφημίσεις θα πεσουν πανηγυρικά, με το κλίκ που κάνεις εδώ σε εγγράφουνε και πουλάνε , Υάρχουν και άλλα σάιτ που δεν ζητάνε ονομα, τηλεφωνο ,σωματότυπο ,αν εισαι δεξιός , ονομα ταυτότητας, αφμ, αμκα.ε αμα θες να μπείς με το ετσι θέλω φάτα να μάθεις.

Ο εκτος συντεχνίας!

Καλώς τονε κι ας άργησε

Πούσουνα βρε χαμένος εσύ ?

Μαύρα μάτια κάναμε να σε δούμε

Γιατί χάνεσαι βρε ατιμούλικο ?

Γιατί μας το κάνεις αυτό και μας ξεχνάς?

Να περνάς βρε που και που να σε βλέπουμε να μην ξεχνιόμαστε.

Κι αυτός ο στόμας σου

Μέλι στάζει βρε

Το καλό τον λόγο τον έχεις έτοιμο

Μην και σε προλάβει κανας άλλος

Πρώτος εσύ

Μπράβο παλικάρι μου

Πάντα τέτοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πώ ρέ παιδιά και εγώ την άποψή μου και την .......μ_λ_κ__ μου ?

Πράγματι το συγκεκριμένο Site , όπως και άλλα παρόμοια , αν θέλει νά έχει ενα υψηλό επίπεδο και κύρος χρειάζεται παρα-παρα πολύ και κοπιαστική δουλειά πολλών και ειδικευμένων ατόμων τα οποία, όπως είναι φυσικό, θα πρέπει να αμείβονται για την εργασία τους και για να μπορούν να καλύπτουν τις βιοποριστικές τους ανάγκες και υποχρεώσεις.

Δεν νομίζω λοιπόν ότι υπάρχουν πολλοί τρόποι , πέραν των διαφημίσεων και των συνδρομών ,για να καλυφθουν οι αμοιβές των απασχολουμένων και τα λοιπά λειτουργικά έξοδα.

Τώρα άν τά έσοδα είναι τόσα που πέραν των λειτουργικών εξόδων αφήνουν και κάποιο Κέρδος (μικρό ή μεγάλο) , δεν βρίσκω απολύτως τίποτα μεμπτόν ,

Απεναντίας θεωρώ ότι πρόκειται για αναγκαίο κίνητρο το οποίο συμβάλλει καθοριστικά στην για την βελτίωση των παρεχομένων υπηρεσιών ή προιόντων μιας επιχείρησης .

Ομως

Επειδή στην εγκυρότητα του SITE διαδραματίζουν σημαντικό ρόλο τα μέλη του Forum τα οποία δια μέσου των συζητήσεων προσφέρουν τις όποιες γνώσεις τους , εμπλουτίζοντάς το και καθιστώντας το πληρέστερο εγκυρότερο και θελκτικότερο,

Νομίζω

ότι μερικά μέλη ως αναγνώρισης της προσφοράς τους , και ασφαλώς με κάποια κριτήρια , θα μπορουσαν να απολαμβάνουν τις συνδρομητικές υπηρεσίες του Forum, ΔΩΡΕΑΝ.

Αν ήδη συμβαινει κάτι τέτοιο δεν το γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να σας κανω και την ζωη πιο ευκολη και να αποφυγουμε λογης φασιστικες αποψεις και πιστοποιητικα συμπραξης-αλληλεγγυης με τον καθε κωστα,

Αυτά περί φασιστικής άποψης αλλού, όχι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα με τον καιρό εσκασε και το καπάκι της συνδρομής χαχαχα, ιδιως οταν ενας εκ των διαχειριστών το αναθεμάτιζε πανυγηρικά.Φίλε ή φίλη επειδή ακριβώς η τόσο τραβηγμένη σου αποκάλυψη περί φασίζουσας συντεχνίας αργόσχολων μελών σε εκνευρίζει μπορείς να κάνεις το εξής απλό, μην μπαίνεις εδω μέσα, όπως το κάνουν πάρα πολλοί και τα εσοδα απο διαφημίσεις θα πεσουν πανηγυρικά, με το κλίκ που κάνεις εδώ σε εγγράφουνε και πουλάνε , Υάρχουν και άλλα σάιτ που δεν ζητάνε ονομα, τηλεφωνο ,σωματότυπο ,αν εισαι δεξιός , ονομα ταυτότητας, αφμ, αμκα.ε αμα θες να μπείς με το ετσι θέλω φάτα να μάθεις.

Ο εκτος συντεχνίας!

Μήτσο μας έχεις κουράσει, τράβα στο λυόμενο σου και άσε μας ήσυχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ήδη συμβεί αυτό.

Gus αυτό είναι απάντηση σε μένα ?

Αν ναί

Τότε με βρίσκετε απόλυτα σύμφωνο

Επίσης , αν και αυτό δεν συμβαίνει ήδη , να προβλέπατε κάποια έκπτωση για τους νέους συναδέλφους.

Πληροφοριακά σου λέω ότι είμαι συνδρομητής σε κάποια ηλεκτρονική βιβλιοθήκη , και μετά απο παζάρια πληρώνω μόνον το 50% της συνδρομής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ αυτή την ιστοσελίδα από το 1999 και όντας εργαζόμενος αρκετά χρόνια νωρίτερα το μόνο που έχω να προσθέσω προς τους νέους συναδέλφους είναι απλώς ότι: δεν μπορούν να φανταστούν πως ήταν η ζωή ενός επαγγελματία χωρίς αυτήν την ιστοσελίδα. Δεν μπορούν να φανταστούν πως είναι να ξεκινάς την καριέρα σου και να μην έχεις κανέναν να ρωτήσεις κάτι, να βρεις μια εγκύκλιο και χίλια δυο πράγματα.

Ειλικρινά αισθάνομαι πολύ άσχημα όλα αυτά τα χρόνια που πίνοντας το πρωινό μου καφεδάκι σερφάρω δωρεάν εμπλουτίζοντας και ανανεώνοντας αυτά που νομίζω ότι ξέρω παρ΄όλο που δεν μπορώ να συμμετέχω περισσότερο, καθώς και ότι αντλώ άπειρες πληροφορίες και γνώσεις ταχύτατα & έγκυρα.

Επίσης είμαι σε θέση ( από μικρή ενασχόλησή μου σε άλλο forum με διαφορετική και άσχετη θεματολογία από αυτήν εδώ ) να γνωρίζω ή τουλάχιστον να φανταστώ, τον ατελείωτο προσωπικό χρόνο ενασχόλησης του ( ή των ) ιδιοκτήτη και των ενεργά συμμετεχόντων συντονιστών και μελών πέρα από τα όποια έξοδα, τα οποία νομίζω ότι τις περισσότερες φορές είναι σε βάρος οικογενειακών προϋπολογισμών.

Επειδή πιστεύω ότι οι συνάδελφοι δεν αποφάσισαν να θησαυρίσουν προσφέροντας άνθρακες, αποφάσισα να προβώ στην καταβολή αυτής της συνδρομής για τις extra υπηρεσίες.

( Επίσης απ΄ ότι παρατηρώ, το κυριότερο κατ΄εμέ θέμα, αυτό της ανώνυμης απάντησης επετεύχθη μέσω υποχρεωτικής σύνδεσης ).

Η συνδρομή για μένα είναι σκέτη εξιλέωση. Θα φύγει ένα βάρος από πάνω μου. Ασφαλώς γνωρίζετε ότι αποκτώ δικαίωμα στην κριτική. :D

Όμως, απ΄όσο είμαι σε θέση να θυμάμαι, αφενός επειδή δεν ήμουν ποτέ οπαδός φασιστικών αντιλήψεων, αφετέρου θα επιθυμούσα να μην υπήρχαν εξαιρέσεις ( εκτός από κάποια έντονα κοινωνικά προβλήματα που πιθανόν να πέσουν στην αντίληψή σας ) και να μην αντιμετωπιστώ καθ΄αναγκαστικά σοσιαλιστικά αναγκάζοντάς με να σας προσκομίζω εκκαθαριστικά εισοδήματος για να τυγχάνω μικρότερης συνδρομής. Στο κάτω - κάτω δεν θα παντρευτούμε κιόλας διότι οι 365 μέρες περνάνε γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας και παλι,

σιγουρα δεν ενστερνιζομαι της αποψεις του Επισκέπτης-λογιστης. Ξεκαθαρισα εξ αρχης την συμβολη της σελιδας στην εργασια μας. Σιγουρα ειναι θεμα τιμολογησης και συμφωνω πως ειναι μια εταιρια και τιμολογει κατα το δοκουν εν πασει περιπτωση. Βεβαια αυτο δεν με αποθαρυνει απο το να σχολιασω μια τιμη σαν καταναλωτης πλεον, πιστευω πως εχω αυτο το δικαιωμα και δεν θα μου το αναιρεσει κανενας δημητρης κλμ. Εξιλεωση δεν νιωθω οταν πληρωνω εστω και 1 ευρω γιατι σιγουρα το κερδος παντα εμπεριεχεται και τιποτε δεν διδεται δωρεαν στον ματαιο τουτο κοσμο. Δλδ για να καταλαβω τοσο καιρο μια ομαδα δουλευει για εμας αφιλοκερδως και μπαινει και μεσα, και ειπε μιας και δεν βγαινω με τα νεα μετρα να τιμολογησω ετσι για πλακα ενα 150αρι το κεφαλι. Εχω να παρεθεσω πως η πλεονεξια ειναι ενα απο τα 7 θανασιμα αμαρτηματα (καλοπιστη κριτικη). Δεν εξυπηρετω καμια σκοπιμοτητα και κανεναν ανταγωνισμο. Δεν εχω κανενα ενομο συμφερον ουτε επιδιωξη μεσα απο αυτην την δημοσιευση αρα ειμαι και ελευθερος να παραθετω την αποψη μου χωρις παρωπιδες. Θα επιθυμουσα μια απαντηση επισημως και οχι μεσω τριτων απο την ομαδα διαχειρισης. Δεν πειραζει για εμενα εχει τελειωσει αυτη η ''συζητηση''. Δεν εχω σκοπο να πληρωσω. Σας θυμιζω την αρχικη μου τοποθετηση πως οι χρηστες ειναι η ψυχη του φορουμ. Καλη συνεχεια σε ολους.

Φιλικα,

silisav

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας και παλι,

σιγουρα δεν ενστερνιζομαι της αποψεις του Επισκέπτης-λογιστης. Ξεκαθαρισα εξ αρχης την συμβολη της σελιδας στην εργασια μας. Σιγουρα ειναι θεμα τιμολογησης και συμφωνω πως ειναι μια εταιρια και τιμολογει κατα το δοκουν εν πασει περιπτωση. Βεβαια αυτο δεν με αποθαρυνει απο το να σχολιασω μια τιμη σαν καταναλωτης πλεον, πιστευω πως εχω αυτο το δικαιωμα και δεν θα μου το αναιρεσει κανενας δημητρης κλμ. Εξιλεωση δεν νιωθω οταν πληρωνω εστω και 1 ευρω γιατι σιγουρα το κερδος παντα εμπεριεχεται και τιποτε δεν διδεται δωρεαν στον ματαιο τουτο κοσμο. Δλδ για να καταλαβω τοσο καιρο μια ομαδα δουλευει για εμας αφιλοκερδως και μπαινει και μεσα, και ειπε μιας και δεν βγαινω με τα νεα μετρα να τιμολογησω ετσι για πλακα ενα 150αρι το κεφαλι. Εχω να παρεθεσω πως η πλεονεξια ειναι ενα απο τα 7 θανασιμα αμαρτηματα (καλοπιστη κριτικη). Δεν εξυπηρετω καμια σκοπιμοτητα και κανεναν ανταγωνισμο. Δεν εχω κανενα ενομο συμφερον ουτε επιδιωξη μεσα απο αυτην την δημοσιευση αρα ειμαι και ελευθερος να παραθετω την αποψη μου χωρις παρωπιδες. Θα επιθυμουσα μια απαντηση επισημως και οχι μεσω τριτων απο την ομαδα διαχειρισης. Δεν πειραζει για εμενα εχει τελειωσει αυτη η ''συζητηση''. Δεν εχω σκοπο να πληρωσω. Σας θυμιζω την αρχικη μου τοποθετηση πως οι χρηστες ειναι η ψυχη του φορουμ. Καλη συνεχεια σε ολους.

Φιλικα,

silisav

Ειλικρινά δεν κατάλαβα ποτέ τον σκοπό της δημοσίευσή σου.

Επίσημη τοποθέτηση θα μπορούσες να πάρεις, εάν έκανες τον κόπο να πάρεις τηλέφωνο στο γραφείο του κόμβου.

Για τα υπόλοιπα νομίζω ότι πρέπει να σε έχουν καλύψει οι προηγούμενοι συνάδελφοι.

Εάν δεν σε έχουν καλύψει θα το πω όσο πιο απλά μπορώ.

Ο κόμβος προσφέρει ένα ΝΕΟ προϊόν. Σε όποιον είναι χρήσιμο το αγοράζει, σε όποιον δεν είναι, δεν το αγοράζει.

Τόσο απλό είναι είναι .

Θα μου επιτρέψεις επίσης να σου πω ότι η δημοσίευσή σου ήταν άστοχη, διότι όταν μία εταιρία βγάζει ένα νέο προϊόν στην αγορά (και μάλιστα πρωτοποριακό) δεν χρειάζεται την ενημερώνεις ότι δεν πρόκειται να το αγοράσεις . Απλά το αγνοείς .

Με το ίδιο σκεπτικό θα έπρεπε κάθε φορά που Βγαίνει ένα νέο βιβλίο να μας ενημερώνεις ότι δεν πρόκειται να το αγοράσεις.

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τον σκοπό την πρώτης σου δημοσίευσης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήτσο μας έχεις κουράσει, τράβα στο λυόμενο σου και άσε μας ήσυχους.

Παρακολουθώ το φόρουμ και το site καθημερινά και εδώ και πάρα πολύ καιρό δεν έχω επέμβει πουθενά.Αντίθετα με έχει βοηθήσει πάρα πολύ.Τυχαία είδα αυτό το θέμα απόψε που έψαχνα να βρώ στην αναζήτηση κάτι από το φόρουμ.Δεν υπάρχει πλέον κόντρα για εμένα.Εχει σταματήσει από πάρα πολύ καιρό.Και την κόντρα αν την είχα την είχα με ένα μόνο άτομο το οποίο γνωρίζεις.Αντίθετα την κόντρα την δημιουργούν μερικοί εδώ μέσα για να μπορούν με κάτι να ασχολούνται.

Ηδη αρκετά σημαντικά μέλη του φόρουμ,διαχειριστές και συντονιστές ,τους αισθάνομαι πραγματικά φίλους.Ηδη με αρκετούς απο αυτούς ζήτησα και είμαι φίλος στο facebook και τους ευχαριστώ για αυτό.Ηδη με αρκετούς απο αυτούς μιλάω συχνά στο τηλέφωνο.

Ηδη ήμουν από τους πρώτους που εγινα μέλος της ομάδας του taxheaven στο facebook και εσύ σαν δημιουργός της με διέγραψες.Και έγινα μέλος γιατί έτσι αισθάνομαι.

Οπότε αγαπητέ Μήτσο άστοχο αυτό που έγραψες εσύ για το λυόμενο και αυτά που έγραψε ο Γιάννης ο Χαλκιδαίος.

Ο επισκέπτης λογιστής δεν είμαι ΕΓΩ.Δεν θα είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο για κάποιους εμπαθείς.Γιατί πρόκειται περί εμπάθειας κάποιων που πάσχουν απο πεσιμισμό.

Οσο για το λυόμενο άστο.Εγώ τουλάχιστον εφτιαξα έστω και ένα "λυόμενο" και βάζω από κάτω το κεφάλι μου.Εσύ τι έφτιαξες που φιλοξενείσαι κάτω από τα μπαλκόνια άλλων σπιτιών?(αυτό γιατί είπες μεγάλη κουβέντα,προσβλητική).

Ημουν ο πρώτος από την πρώτη στιγμή που συμμετείχα στο φόρουμ και είπα προσωπικά στον gus ότι θα έπρεπε να βάλει συνδρομή όχι μόνο στο site αλλά και στο φόρουμ,γιατί προσφέρει πάρα πολλά και τα έξοδα δεν καλλύπτονται.Μπορείς να τον ρωτήσεις.Γνωρίζω τι χρόνος απαιτείται να ενημερωθεί σωστά και εκτενώς ενα λογιστικό site και φόρουμ.Πως λοιπόν θα επεμβαινα εγώ σε αυτή την συζήτηση και θα έγραφα αυτά που έγραψε ο "επισκέπτης λογιστής"?

Αλλά όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται αγαπητέ Μήτσο.

Σαν συντονιστής μπορείς να το δείς και με άλλους τρόπους ότι δεν είμαι εγώ ο "επισκέπτης λογιστής".

Απαιτώ εδώ μέσα την δημόσια συγγνώμη σου.Και να κάνεις μια αυτοκριτική εσύ και ο Χαλκιδέος για το ποιος δημιουργεί εντάσεις και ακρότητες εδώ στο φόρουμ.

Σε παρακαλώ να αφήσεις την απάντηση μου να την δεί ο Κώστας και αυτός θα κρίνει.Κανένας άλλος.

Φιλικά

Δημήτρης Βλαχόπουλος (dcorfu).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω τι μας πιάνει μερικές φορές....

Εμείς τα ίδια τα μέλη, είμαστε που λέγαμε τους Κωστάδες, χρόνια τώρα, να βάλουν και συνδρομή για κάποιες υπηρεσίες που μας πρόσφεραν, για να έχει και κάποιο νόημα η προσπάθειά τους!

Όποιος θέλει να έχει και συνδρομή, όπως έχουν τόσα άλλα sites, που παρέχουν έξτρα υπηρεσίες, καλώς να ορίσει! Όποιος πάλι, δεν θέλει, καλά κάνει και δεν θέλει. Δεν τον υποχρεώνει κανένας! Ελεύθερη αγορά είμαστε, ο καθένας πουλάει και αγοράζει ότι θέλει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήτσο μας έχεις κουράσει, τράβα στο λυόμενο σου και άσε μας ήσυχους.

Με αφορμή της παραπάνω απάντησης μου στους εμπαθείς και “ασπονδους” φίλους μου ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΛΜ και ΧΑΛΚΙΔΕΟ,θα ήθελα να εκφέρω και εγώ την άποψη μου σχετικά με το θέμα.

Συνάδελφοι,

Ο κόμβος του TAXHEAVEN,απο την ίδρυση του,αποτελεί ένα ανεκτίμητο θησαυρό.Ενα απαράιτητο εργαλείο για τον λογιστή και οικονομολόγο που του παρέχει τα πάντα.

Η αρχική σελίδα του site είναι πάντα ενημερωμένη με ότι απαιτεί σήμερα ο λογιστής και ο οικονομολόγος.Αρχείο νόμων,αποφάσεων,προθεσμίες,πίνακες,χρήσιμα προγράμματα και άλλα πολλά,που δεν τα χωράει ο νούς του λογιστή.

Παράλληλα με το site λειτουργεί και η κοινότητα (φόρουμ) λογιστών.Εδώ ο καθένας μας μπορεί να θέσει το ερώτημα του και καποιος άλλος συνάδελφος με την εμπειρία του στο θέμα να του απαντήσει και να έχει λύσεις και απόψεις στο πρόβλημα του.Και οι ερωτήσεις και οι απαντήσεις είναι τόσες πολλές που αν έχει κάποιος παράπονο “θα πέσει ο ουρανός να τον κάψει”,όπως λένε στο χωριό μου.

Και όλα αυτά ΔΩΡΕΑΝ.Μέλη και επισκέπτες μπορούν να απολαύσουν τα αγαθά του TAXHEAVEN ΔΩΡΕΑΝ.Χωρίς το παραμικρό λεπτό του ευρώ.

Εγώ στην ηληκία των 51 ετών,ξέρετε πόσες φορές με βοήθησε αυτός ο κόμβος?Βρίσκω τα πάντα.

Γνωρίζετε,ότι υπάρχουν και άλλες τράπεζες πληροφοριών για λογιστές και οικονομολόγους,που με πολύ λιγότερες πληροφορίες από το TAXHEAVEN ζητούν υπέρογκες συνδρομές.Δεν χρειάζεται να τις αναφέρω.

Εδώ δεν ζητάνε τίποτε.Απλά αν θέλετε περισσότερα,θα πληρώσετε.Δεν λένε τίποτε κακό.Λένε το σωστό και το δίκαιο.

Για να το καταλάβετε θα σας δώσω ένα παράδειγμα.

Ενας περιπτεράς που είχε ενα γεμάτο ψυγείο με παγωτά,κάλεσε μερικούς πεινασμένους .

Τους άνοιξε το ψυγείο με τα παγωτά και τους είπε,φάτε τα όλα.Οσο αντέχετε.ΔΩΡΕΑΝ.

Αυτοί όρμηξαν και έφαγαν όλα τα παγωτά μέχρι που έσκασαν.

Αφού εφαγαν όλα τα παγωτά έβγαλαν το ψυγείο από τη μπρίζα,το σήκωσαν και άρχισαν να το μεταφέρουν.

-Εει ,τους φωνάζει ο περιπτεράς,που πάτε με το ψυγείο?

-Μα δεν μας είπες να φάμε δωρεάν τα παγωτά?

-Τα παγωτά σας είπα να φάτε,όχι να μου πάρετε και το ψυγείο!!! Το ψυγείο κοστίζει πολλά λέφτά.Αν θέλτε να το πάρετε θα το πληρώσετε.

Αυτό απαιτούν και μερικοί από το tahxeaven.Και τα παγωτά και το ψυγείο.

Φιλικά

Δημήτρης Βλαχόπουλος (dcorfu)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη από τον Μήτσο για το λυόμενο, ότι φτιάχνει ο καθένας με τον ιδρώτα του είναι ιερό τόσο για αυτόν όσο και για τους τρίτους, αυτό εγώ παραβαίνοντας τις αρχές μου δεν το τήρησα. Όσο για το ότι εγώ σαν σαν δημιουργός της σε διέγραψα από μέλος της ομάδας του Taxheaven Friends στο facebook θέλω να πιστεύω ότι κάνεις μόνο λάθος και δεν επιδιώκεις κάτι άλλο γιατί είσαι και παραμένεις μέλος.

Αυτά, καλημέρα σου και πάλι συγνώμη για το ατόπημά μου.

Δημήτρης Μπούχαλης

Taxheaven.doc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενναίες οι παρεμβάσεις (εξήγηση από τον Κερκυραίο και έκφραση συγνώμης από τον Καλαματιανό) και των δύο Μήτσων,

όμως θεωρώ ότι η ανταλλαγή "απόψεων" για το θέμα (περί συνδρομής) καλό θα ήταν να σταματούσε εδώ.

Οι επισκέπτες και τα μέλη εκφράσανε τις απόψεις τους και οι διαχειριστές ευγενικά ενημέρωσαν σχετικά για την κί-

νησή τους,χωρίς να αφήσουν κενά για να μην παραξηγηθούν από κάποιους.

Πιστεύω ότι όλοι μας,μόλις περάσει το πήξιμο των ημερών Θα εγγραφούμε συνδρομητές,τουλάχιστον ως φόρος τιμής στους

ανθρώπους,που για πολλά χρόνια μας βοήθησαν και βοηθούν απίστευτα με αυτό το site.

Από εκεί και πέρα οι επιχειρηματικές κινήσεις είναι αποκλειστικό θέμα των διαχειριστών του forum και δεν θα έπρεπε

να μας πέφτει λόγος.

Πάντα με αγάπη

Βαγγέλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι όλοι μας,μόλις περάσει το πήξιμο των ημερών Θα εγγραφούμε συνδρομητές,τουλάχιστον ως φόρος τιμής στους

ανθρώπους,που για πολλά χρόνια μας βοήθησαν και βοηθούν απίστευτα με αυτό το site.

Συμφωνώ με το Βαγγέλη ο οποίος έχει απόλυτο δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενναίες οι παρεμβάσεις (εξήγηση από τον Κερκυραίο και έκφραση συγνώμης από τον Καλαματιανό) και των δύο Μήτσων,

.............................

Άστα Βαγγέλη, ακόμα με το στόμα ανοικτό είμαι......... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί να αμφισβητηθεί η ανεκτίμητη προσφορά των δημιουργών του Forum.

Συμβάλλουν βέβαια και οι χρήστες στην προσπάθεια αυτή, αλλά δεν είναι δα και σωστό να βγάλουμε τον Κολοκοτρώνη από τις κορνίζες των σχολείων και να βάλουμε στην θέση του τους οπλίτες που πολέμησαν στην Τριπολιτσά….

Όσο αφορά τους Μήτσους, τους Κωστήδες και τους Γιάννηδες (Βόρειοι και Νότιοι) χάρηκα που διάβασα κείμενα τους, σε επίπεδο λογικής και συγκατάβασης. Όχι ότι δεν κατανοώ και τα σκληρά κείμενα αφού, κακώς μεν, φυσιολογικά δε , θα περάσουν από το διάβα μας. Είναι σαν τον ουρανό. Δεν γίνεται ν’ ναι πάντα γαλανός. Δεν γίνεται όταν βρέχει να πούμε « Πίσω βροχή !! Κάνεις λάθος που εμφανίζεσαι…»

Όπως, παραταύτα, πάντα το καλοκαίρι έχουμε στο μυαλό μας

Υ.Γ. Αναφέρθηκα σε Βόρειους και Νότιους διότι και εκεί δεν γνωρίζω ποιοι ήταν οι κακοί -χωρίς βέβαια να τους έχω μελετήσει- Προφανώς όμως παρατηρώντας το όνομά τους η αντιμαχία τους θα πρέπει να ήταν ο καιρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...