Προς το περιεχόμενο

Επιτροπη Καταστατικου. Ψηφοφορία Αρθρων .


Ψηφοφορία για την ανάδειξη Υπεύθυνου Σύνταξης Καταστατικού.  

49 ψήφοι

  1. 1. Ποιον επιθυμείται για Υπέυθυνο Συντονισμού Σύνταξης Καταστατικού.

    • diba
      12
    • All Bandy
      4
    • B25
      9
    • Τσόφης
      1
    • Sarimarina
      9
    • KAROLOS
      38


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο θα μένουν ο Χαλήτ και η Χρύσα αμέτοχοι σε όλα αυτά και θα τα αφήνουν να γίνονται για αυτούς και όλους εμάς χωρίς αυτούς και μας, τότε θα υπάρχουν και οι τυποι που θα εκμεταλλεύονται πράγματα και καταστάσεις . τελεία και παύλα

Συμφωνώ και επαυξάνω... Όταν (και αν) θα είμαι σε θέση να προσφέρω στον κλάδο, στον τόπο, θα συμμετέχω και θα προσπαθήσω, μέχρι τότε δέχομαι τα πράγματα ως έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 187
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και γω Χρύσα μου γέρασα (δεν θυμάμαι πότε ήμουνα νιός) και ακούω μόνιμα τα ίδια και τα ίδια από αυτούς που δεν ξεκουνάν απ τους καναπέδες τους

Καλα μην το παιρνεις και μετρητοις , ο λογος το λεει οτι γερασα, γιατι εγω ακομα δεν το ειπα ....tongue.gif

και που σαι αν ανεβουν , ειδοποιηστε με να κατεβω ....smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο θα μένουν ο Χαλήτ και η Χρύσα αμέτοχοι σε όλα αυτά και θα τα αφήνουν να γίνονται για αυτούς και όλους εμάς χωρίς αυτούς και μας, τότε θα υπάρχουν και οι τυποι που θα εκμεταλλεύονται πράγματα και καταστάσεις . τελεία και παύλα

Σωστά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά...

Ναι εσύ ουρά μη χάσεις....... :)

...........................

Τώρα όσα αφορά τα άλλα περί εκμετάλλευσης θέσεως κλπ κλπ ένα έχω να πω

Όσο θα μένουν ο Χαλήτ και η Χρύσα αμέτοχοι σε όλα αυτά και θα τα αφήνουν να γίνονται για αυτούς και όλους εμάς χωρίς αυτούς και μας, τότε θα υπάρχουν και οι τυποι που θα εκμεταλλεύονται πράγματα και καταστάσεις . τελεία και παύλα

Προσωπικά δεν συμμετέχω μέχρι τώρα γιατί:

1. όλοι οι σύλλογοι που γνωρίζω είναι αναποτελεσματικοί και η διοίκηση δεν τους λαμβάνει σοβαρά υπόψη.

2. φοβάμαι να αυξήσω τη δύναμη κάποιων μετέχοντας ως μέλος σε ένα σύλλογο, με αποτέλεσμα να έχουν μεγαλύτερη δύναμη και επιρροή εκεί που μπορούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν συμμετέχω μέχρι τώρα γιατί:

1. όλοι οι σύλλογοι που γνωρίζω είναι αναποτελεσματικοί και η διοίκηση δεν τους λαμβάνει σοβαρά υπόψη.

2. φοβάμαι να αυξήσω τη δύναμη κάποιων μετέχοντας ως μέλος σε ένα σύλλογο, με αποτέλεσμα να έχουν μεγαλύτερη δύναμη και επιρροή εκεί που μπορούν.

Φιλική συμβουλή:

α) Κόψε τις πολλές παρέες με τον Καταστροφέα Αρμαγεδώνα,:)

β) Σβήσε ότι έγραψες γιατί θα φρικάρει ο Χαλκιδάιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κιμωνάκο (σου χρωστάω μια απάντηση από χτες )Εσύ ξέρεις συνδικαλιστές του χώρου που ταΐζονται και χρηματίζονται ? Αλήθεια, έχεις σκεφτεί πόσες ώρες (χιλιάδες) σπαταλά κάποιος που ασχολείται με τα κοινά . Και να στο φέρω με ένα συγκεκριμένο παράδειγμα. Η διαδικτυακή ομάδα λογιστών κλπ κλπ δεν έχει καταφέρει να βρει χρόνο να ολοκληρώσει το καταστατικό της. Και μιλάμε για μια δουλειά που την κάνουμε και απ το σπίτι μας και στις 12 τα μεσάνυχτα. Ρωτάς αυτούς που κλείνουν το γραφείο τους και τρέχουν στις εφορίες και τα ΙΚΑ προσπαθώντας να λύσουν κοινά προβλήματα πως τα καταφέρνουν ? Και πούσαι, άσε τις αγάπες και κανόνισε καμιά βόλτα οικογενειακώς προς τα δω

Και γω Χρύσα μου γέρασα (δεν θυμάμαι πότε ήμουνα νιός) και ακούω μόνιμα τα ίδια και τα ίδια από αυτούς που δεν ξεκουνάν απ τους καναπέδες τους

Σωστά...

Αγάπες μου ,

δεν αφήνουμε στην άκρη τις αμπελοφιλοσοφίες και το κρυφτό πίσω απο το δάκτυλό μας .

Αν ξέρω συνδικαλιστές του χώρου που ταίζονται και χρηματίζονται ????

Ονόματα και διευθύνσεις μπορεί να μήν ξέρω , γιατί όπως λέτε δεν ασχολήθηκα ποτέ με τον συνδικαλισμό , αλλα είναι φύση αδύνατο να μην υπάρχουν .

Δηλαδή εσείς ξέρετε ότι δεν υπάρχουν ?????

Δεν ξέρετε οτι ο υποτιθέμενος συνδικαλισμός με την σημερινή του μορφή , είναι μία απο τις σοβαρότερες αιτίες της καταστροφής του κλάδου .

Δέν το ξέρετε???

Πάλι η αποχή σας φταίει .

Και σας το ξαναλέω για μιά ακόμα φορά , μην κρίνετε απο τους ευατούς σας , είστε μονάδες σε επαρχιώτικες κοινωνίες και μπορείται να αντιδράτε .

Αλλα και πάλι , τα χέρια σας είναι δεμένα και τα χέρια σας είναι δεμένα γιατί είστε λίγοι , εάν είσασταν πολλοί θα είχατε φτιάξει τα πάντα.

Γιαννάκη μου , εγώ στον καναπέ δεν έκατσα ποτέ , απλά εσύ θεωρείς την διαδικτυακή ομάδα λογιστών κλπ κλπ , κίνηση του καναπέ και μου λές να δώ αυτούς που κλείνουν τα γραφεία τους για να πάνε στο ΙΚΑ και στην εφορία για να λύσουν τα προβλήματα του κλάδου .

Και εγώ σε ρωτάω , ποιά προβλήματα του κλάδου έλυσαν όλα αυτα τα χρόνια ??????

Εκτός εάν θεωρούμε λύση των προβλημάτων μας , τις παρατάσεις των καταληκτικών ημερομηνιών .

Τότε πάω πάσο .

Διαφημίζει ο σύλλογος οικονομολόγων λογιστών Θεσσαλονίκης τα σεμινάρια του για τον νέο φορολογικό Νόμο που ακόμα δεν έχει ψηφιστεί

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=72723&pid=340984&st=0entry340984

Μέλη του συλλόγου τους μπορεί να είναι αποκλειστικά πτυχιούχοι ΑΕΙ και μέλη του ΟΕΕ.

Τα σεμινάρια τους όμως μπορεί να τα παρακολουθήσει με 60 ευρώ όποιος θέλει και του δίνουν και βραβείο παρακολουθησης .

Ο λαλακας ο μη πτυχιούχος ΑΕΙ και μέλος του ΟΕΕ μέλος του συλλόγου δεν μπορεί να γίνει , τα 60 ευρώπουλα όμως του τα παίρνουμε , για το σεμινάριο , για τα βιβλία , για τα προγράμματα που θα διαφημίσουμε , για τα πάντα όλα .

Οτι κάνει και το ΟΕΕ με το ΕΤΑΟ .

Παντού τα ίδια δεν συμβαίνουν ????

Για τα φράγκα δεν γίνονται όλα ?????

Ε εγώ δεν θέλω έτσι ρε φίλε , δεν γουστάρω να με περνάνε για μαλάκα , θέλω να βρίζω και να φωνάζω μέσα απο την ομάδα σκέψης και αντίδρασης .

Ελα και εσύ μαζί και αμα δείς ότι δεν σου αρέσει φεύγεις και τότε χώστα άγρια και εγώ μαζί σου.

Αμα δείς ότι δεν παλεύουμε , ότι δεν προσπαθούμε , ότι γινόμαστε λαμόγια ,θα φύγουμε μαζί , στο υπόσχομαι .

Εγω τί θέλεις να κάνω , να κουβαλήσω το γραφείο στην Χαλκίδα , η στα Χανιά για να παλέψουμε παρέα ???

Αφου δεν γίνεται ρε φίλε.

Τέσπα .

Σας αγαπώ πολύ και τους δύο και το ξέρετε ,

αλλα δεν μπορώ με αυτό το "στίγμα" της υποτιθέμενης αποχής .

Φιλιά πολλά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..........................

αλλα δεν μπορώ με αυτό το "στίγμα" της υποτιθέμενης αποχής .

Αυτα Κιμωνα ειναι ναχαμε να λεγαμε .....

μπορεις να εισαι μεσα οπουδηποτε και να απεχεις με πολλους αλλους τροπους . Και η καλυτερη αποχη ειναι απο τα μεσα γιατι γινεται ανοχη ...

Επισης μπορει να εισαι απ εξω, αλλα να παλευεις για καθε τι οσο δε γινεται, πραγμα πολυ δυσκολο γιατι εισαι μονος, παλευεις πρωτα με τον εαυτο σου και δε περιμενεις και αναγνωριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλική συμβουλή:

α) Κόψε τις πολλές παρέες με τον Καταστροφέα Αρμαγεδώνα,:D

Α, κοίτα να δεις.... Σε αγαπώ, σε εκτιμώ, αλλά..........

Λίγα λόγια για το Βαγγέλη...... έτσι....?????????? :)

Μακάρι να 'ταν κι άλλοι φίλοι σαν αυτόν.....

β) Σβήσε ότι έγραψες γιατί θα φρικάρει ο Χαλκιδάιος...

Σιγά, εδώ δεν έκανα πίσω με το μαθητολόγιο, εδά θα σταματήσω...???? :)

Και γιατί θα φρικάρει ο Γιάννης, συζήτηση κάνουμε, λογικά επιχειρήματα παραθέτω.....

Και να φρικάρει όμως, ρακί έχω μπόλικη, θα του πέψω μια μπουκάλα και θα ηρεμήσει..... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγάπες μου ,

δεν αφήνουμε στην άκρη τις αμπελοφιλοσοφίες και το κρυφτό πίσω απο το δάκτυλό μας .

Αν ξέρω συνδικαλιστές του χώρου που ταίζονται και χρηματίζονται ????

Κίμωνα προσωπικά ουδέποτε έκανα τέτοια νύξη και ούτε θα ακούσεις.

Αναφέρθηκα στην Συμμετοχή.

Ξαναδιάβασε το για .. τιμωρία... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...............................

Και να φρικάρει όμως, ρακί έχω μπόλικη, θα του πέψω μια μπουκάλα και θα ηρεμήσει..... :)

Τώρα πραγματικά φρίκαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πραγματικά φρίκαρα

Εγώ σας το είπα.... dry.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύγνωμη για το ξενέρωτο του θέματος, αλλά θα σας ήταν εύκολο να συνοψίσετε τις θέσεις του Συλλόγου γιατί είναι πολλές οι σελίδες και ζαλίστηκα στο μόνιτορ; rolleyes.gif

Πώς γραφόμαστε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύγνωμη για το ξενέρωτο του θέματος, αλλά θα σας ήταν εύκολο να συνοψίσετε τις θέσεις του Συλλόγου γιατί είναι πολλές οι σελίδες και ζαλίστηκα στο μόνιτορ; rolleyes.gif

Πώς γραφόμαστε;

Συμφωνώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...