Προς το περιεχόμενο
  • 0

To Excelάκι υπολογισμού της βαθμολογίας των προτάσεων, προσαρμοσμένο στον οδηγό εφαρμογής


M.Sioumis

Ερώτηση

Υστερα απο πολλές συζητήσεις με συναδέλφους και κάποιες ....ψιλοπιέσεις απο φίλους τραπεζικούς, σας ανεβάζω τελειοποιημένο το γνωστό excelάκι προσαρμοσμένο στον οδηγό εφαρμογής και με σωστή αντιμετώπιση και των περιπτώσεων βιβλίων Γ κατηγορίας.

_______.zip

___________sxed.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Αχ αυτοι οι τραπεζικοί!!! παντου εχουν το χερακι τους :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Αχ αυτοι οι τραπεζικοί!!! παντου εχουν το χερακι τους :wub:

...Παντού σίγουρα...

....και κυρίως στην τσέπη μας...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
A Ψ Ο Γ Ο.

Congratulations

Ευχαριστώ Marios.

Κάντε και κανένα έλεγχο, μην και μας ξέφυγε καμιά χοντράδα....

Κάθε κριτική ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης-Γιώργος-
A Ψ Ο Γ Ο.

Congratulations

Συγνώμη, αλλά πώς το κατέβασες; Γιατί εμένα δεν μου το επιτρέπει. (Έχω Windows XP, IE 6 & Mozilla Firefox 3.5.4)

Δεκτή κάθε βοήθεια. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Συγνώμη, αλλά πώς το κατέβασες; Γιατί εμένα δεν μου το επιτρέπει. (Έχω Windows XP, IE 6 & Mozilla Firefox 3.5.4)

Δεκτή κάθε βοήθεια. Ευχαριστώ.

Γιώργο δεν ξέρω πώς το κατέβασε ο Marios.

Ισως έχει και λογαριασμό.

Θα το ανεβάσω στα uploads όταν βρώ ευκαιρία.

Η αν κάποιος συνάδελφος έχει χρόνο, ας το στείλει στην σχετική ενότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης-Γιώργος-
Γιώργο δεν ξέρω πώς το κατέβασε ο Marios.

Ισως έχει και λογαριασμό.

Θα το ανεβάσω στα uploads όταν βρώ ευκαιρία.

Η αν κάποιος συνάδελφος έχει χρόνο, ας το στείλει στην σχετική ενότητα.

Σ' ευχαριστώ συνάδελφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Υστερα απο πολλές συζητήσεις με συναδέλφους και κάποιες ....ψιλοπιέσεις απο φίλους τραπεζικούς, σας ανεβάζω τελειοποιημένο το γνωστό excelάκι προσαρμοσμένο στον οδηγό εφαρμογής και με σωστή αντιμετώπιση και των περιπτώσεων βιβλίων Γ κατηγορίας.

To κατέβασα το excelaki πολύ καλή δουλειά και πολύ χρήσιμο εργαλείο, αλλά έχω την εντύπωση πως έχει κάποια λαθάκια.

1.Πρώτον οι συντελεστές που βγαίνει η τελική βαθμολογία είναι διαφορετικοί από αυτούς που εμφανίζοτναι στη προκύρηξη, ειδικά στην εμπειρία και σπουδές.

2.Επίσης έχει ένα λαθάκη με τον τύπο υπολογισμού για το κριτίριο 4.2 όταν η τιμή είναι ανάμεσα σε 0-1 δεν παίρνει γραμμική σχέση αλλά βάζει είτε την τιμή μηδέν είτε το 1.

3. Υπάρχει ένα τρίτο λαθάκι με τη περίπτωση που οι μέτοχοι/έταιροι ειναι πάνω από 1. Μέσα και πάλι στη προκύρηξη λέει πως η τελική βαθμολογία για εμπειρία,σπουδές,κατάρτηση βγαίνει απο το μέσο όρο της βαθμολογίας που θα συγκετρώσουν οι έταιροι και όχι από τη πρόσθαιση των μορίων των δύο ή τριών εταίρων.

4. Μέσα στη προκύρηξη γράφει για το Υποκριτήριο 5.4: Συμβολή στην τοπική ανάπτυξη και ότι Υπολογίζεται βάσει του ακόλουθου ποσοστού:

• Ποσοστό δαπανών απασχολούμενων, εξειδικευμένου προσωπικού,

υπεργολαβιών εντός της Περιφέρειας στο αντίστοιχο σύνολο δαπανών.

άρα στο εxcel δε θα έπρεπε να υπάρχει κάτι αντίστοιχο δηλαδή μόνο το πινακάκι με τις ακαθάριστες αποδοχές των εργαζομένων για το 2008 αντι για τα πινακάκια με τη προμήθεια πρώτων υλών+αγορές+έξοδα τρίτων?

Αυτά τα λαθάκια ανακάλυψα εγώ ελπίζω να βοήθησα...!! Καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
To κατέβασα το excelaki πολύ καλή δουλειά και πολύ χρήσιμο εργαλείο, αλλά έχω την εντύπωση πως έχει κάποια λαθάκια.

1.Πρώτον οι συντελεστές που βγαίνει η τελική βαθμολογία είναι διαφορετικοί από αυτούς που εμφανίζοτναι στη προκύρηξη, ειδικά στην εμπειρία και σπουδές.

2.Επίσης έχει ένα λαθάκη με τον τύπο υπολογισμού για το κριτίριο 4.2 όταν η τιμή είναι ανάμεσα σε 0-1 δεν παίρνει γραμμική σχέση αλλά βάζει είτε την τιμή μηδέν είτε το 1.

3. Υπάρχει ένα τρίτο λαθάκι με τη περίπτωση που οι μέτοχοι/έταιροι ειναι πάνω από 1. Μέσα και πάλι στη προκύρηξη λέει πως η τελική βαθμολογία για εμπειρία,σπουδές,κατάρτηση βγαίνει απο το μέσο όρο της βαθμολογίας που θα συγκετρώσουν οι έταιροι και όχι από τη πρόσθαιση των μορίων των δύο ή τριών εταίρων.

4. Μέσα στη προκύρηξη γράφει για το Υποκριτήριο 5.4: Συμβολή στην τοπική ανάπτυξη και ότι Υπολογίζεται βάσει του ακόλουθου ποσοστού:

• Ποσοστό δαπανών απασχολούμενων, εξειδικευμένου προσωπικού,

υπεργολαβιών εντός της Περιφέρειας στο αντίστοιχο σύνολο δαπανών.

άρα στο εxcel δε θα έπρεπε να υπάρχει κάτι αντίστοιχο δηλαδή μόνο το πινακάκι με τις ακαθάριστες αποδοχές των εργαζομένων για το 2008 αντι για τα πινακάκια με τη προμήθεια πρώτων υλών+αγορές+έξοδα τρίτων?

Αυτά τα λαθάκια ανακάλυψα εγώ ελπίζω να βοήθησα...!! Καλή συνέχεια!

Ευχαριστώ ANGELINAAAA για τις παρατηρήσεις σου.

Σωστές όλες.

Ηδη έχουν γίνει οι σχετικές διορθώσεις και το ανεβάζω ήδη διορθωμένο.

Θα χαρώ πολύ άν και άλλοι συνάδελφοι επισημάνουν κάτι, να το αναφέρουν ώστε να γίνουν οι σχετικές διορθώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πολύ χρησιμη πληροφορία.Επειδη δεν ειναι και τοσο ενημερωμένη.Στην τελευταία σελίδα προσθέτω όλες τις βαθμολογίες και θα πρέπει να συγκεντρώνει πάνω από 15 μονάδες?Σας παρακαλώ απαντήστε μου σύντομα γιατί δεν μπορώ να συνεχίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης
Πολύ χρησιμη πληροφορία.Επειδη δεν ειναι και τοσο ενημερωμένη.Στην τελευταία σελίδα προσθέτω όλες τις βαθμολογίες και θα πρέπει να συγκεντρώνει πάνω από 15 μονάδες?Σας παρακαλώ απαντήστε μου σύντομα γιατί δεν μπορώ να συνεχίσω

Ποιά εννοείς τελευταία σελίδα? στο excel αναφέρεσαι? θα πρέπει να είναι πάνω από 40 μονάδες για να είναι αποδεκτή η πρόταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι στο exel αναφαιρομαι.στην τελευταία σελίδα που λέει βαθμολογία.στην υπουργική απόφαση που διάβασα έλεγε για πάνω από 15 μονάδες για να μπεις στη λίστα.είναι 40 τελικά?

με τους δικούς μου υπολογισμούς δεν είναι ουτε 3 μονάδες.

ευχαριστω για την απαντηση θα ηθελα ομως και αυτή τη διευκρίνιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Ναι στο exel αναφαιρομαι.στην τελευταία σελίδα που λέει βαθμολογία.στην υπουργική απόφαση που διάβασα έλεγε για πάνω από 15 μονάδες για να μπεις στη λίστα.είναι 40 τελικά?

με τους δικούς μου υπολογισμούς δεν είναι ουτε 3 μονάδες.

ευχαριστω για την απαντηση θα ηθελα ομως και αυτή τη διευκρίνιση

Σαράντα είναι η βάση αλλά πολλαπλασιάζοντας τα νούμερα που θα βγάζεις από π.χ το ΡΑΚΕ με τους αντίστοιχους συντελεστές που δίνονται στο πρώτο φύλλο της αξιολόγησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιατί δεν κατεβάζετε απο τα Uploads την Β΄έκδοση και τις οδηγίες, που είναι πολύ πιο εξελιγμένο και σαφώς καλλίτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, το είπα και στην αρχή οτι είμαι άσχετη.πού μπορώ να βρώ αυτό που μου λέτε?μπορείτε να μου δώσετε διεύθυνση?επίσης να σας πω ότι έχω κάνει έναρξη 2007.με τον ίδιο τρόπο γίνονται ου υπολογισμοί?

σας παρακαλώ πολύ να μου απαντήσετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στην παρακάτω διεύθυνση υπάρχει ο οδηγός του προγράμματος:

http://www.ependyseis.gr/sub/mtey/docs.htm

πιστεύω ότι θα σου λύσει πολλές απορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ευχαριστω για την πληροφορία.στον πινακα που αναφερονται οι σπουδες,η εμπειρια κτλ.και διπλα εχει τιμες ειναι η βαθμολογια και απο εκεί προκύπτουν οι βαθμοι που περνει η καθε πρόταση και πρέπει να ειναι πανω απο 40?μα μεσα στην υπουργική απόφαση λέει για 15

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

θες να μας πεις σε ποια σε σελίδα της υπουργικής απόφασης, οδηγού ή οτιδήποτε άλλο βρήκες αυτό το 15 που λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πάμε πάλι...

εδώ είναι η ΚΥΑ της προκύρηξης για μικρές και πολύ μικρές επιχειρήσεις,

προκύρηξη

σελίδα 10 της προκύρηξης δεν αναφέρει τίποτα για 15 στα 100.

Μάλλον εσύ αναφέρεσαι στην σελίδα 10 του οδηγού για ελεύθερους επαγγελματίες...

προκύρηξη ελεύθεροι επαγγελματίες

Μάλλον κοιτάζεις λάθος προκύρηξη...

(άσχετο, το πράσινο προσωπάκι στην τίτλο της απάντησης, σημαίνει κάτι?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ.ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΣΑ ΠΩΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ ΑΝΑΦΑΙΡΕΤΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ.

Υ.Γ ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΜΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...