Προς το περιεχόμενο

Υπέρογκη αυξηση στα συμβόλαια ανανέωσης της Epsilon Net !


επισκέπτη Λογιστής

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η δεδομένη τιμολογιακή τους αλαζονία συνεχίζεται , με γοργούς ρυθμούς και για το 2011, για το 2010 οι αυξήσεις των τιμών υποστήριξης για μένα ήταν της τάξης του 9,5% , για δε το 2011 μου ζητούν + 12 % ακριβώς σε σχέση με το 2010 . Τεκμαίρεται ότι εάν περιλαμβάνεσαι στις 500 πλέον αναπτυσσόμενες επιχειρήσεις της Ε.Ε. , μπορείς να τιμολογείς όπως γουστάρεις .

Υπάρχουν κάποιες προτάσεις χειρισμού του προβλήματος κατ΄ιδίαν ή και μαζικά αν είναι δυνατό , πέραν βέβαια της αυτονόητης απάντησης : ότι "υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια'' ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 136
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η δεδομένη τιμολογιακή τους αλαζονία συνεχίζεται , με γοργούς ρυθμούς και για το 2011, για το 2010 οι αυξήσεις των τιμών υποστήριξης για μένα ήταν της τάξης του 9,5% , για δε το 2011 μου ζητούν + 12 % ακριβώς σε σχέση με το 2010 . Τεκμαίρεται ότι εάν περιλαμβάνεσαι στις 500 πλέον αναπτυσσόμενες επιχειρήσεις της Ε.Ε. , μπορείς να τιμολογείς όπως γουστάρεις .

Υπάρχουν κάποιες προτάσεις χειρισμού του προβλήματος κατ΄ιδίαν ή και μαζικά αν είναι δυνατό , πέραν βέβαια της αυτονόητης απάντησης : ότι "υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια'' ;

Μην είσαι γκρινιάρης πέρυσι αν δεν κάνω λάθος η αύξηση στις συνδρομές υποστήριξης ήταν 30%...... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 months later...

Η epsilon έχει ξεφύγει με τις τιμές της, θα πρέπει να κάνει κάτι.

Κατ αρχήν έχει κατακερματήσει τα προγράμματά της σε 1002 extra modules τα οποία τα πληρώνεις extra εννοείται. Οι τιμές και η υποστήριξη έχει ξεφύγει και για τα δεδομένα της εποχής αυτό είναι απαράδεκτο. Είπαμε μας αρέσουν τα προγράμματά τους αλλά το βάρος του laptop σε χρυσάφι πληρώνουμε κάθε χρόνο. Έτσι, όταν θα μου τα σκάσει τελείως στο κρανίο θα κάνω τη μετάβαση σε κάτι φθηνότερο.

Ειδικά για νέους επαγγελματίες θα έπρεπε να προσέχουν λίγο με τις χρεώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω....

Αναμφισβήτητα καλά τα προγραμματά της, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι αξίζουν τα λεφτά τους....

Πάντως για το 30% στις 01/01/2010 (που είχε ειπωθεί τότε από πάρα πολλούς συναδέλφους) dealer της epsilon που κάνει πολύ φιλότιμη προσπάθεια να με ψήσει εδώ και καιρό ορκίζεται ότι δεν ισχύει...

Θέμα γούστου είναι ειλικρινά.

Με τη singular υπάρχει σχέση αγάπης-μίσους αλλά πραγματικά το accountant (αρκετά αξιόπιστό ειδικά για Β', με θέματα στα Γ') και το δήλωση εισοδήματος είναι εξαιρετικά οικονομικά...

Για μισθοδοσία έχω anaconda που είναι ισάξια της epsilon με περίπου τα μισά λεφτά...

Προσωπικά αν ήξερα ότι η epsilon θα είχε μια φυσιολογική τιμολογιακή πολιτική σε σχέση με τα συμβόλαιά της - δηλαδή να κάνει αυξήσεις 0-7% που κάνουν οι άλλες εταιρείες, τότε θα το σκεφτόμουν να πάω προς εκεί, αλλά προς το παρόν... Πάντως λόγω κρίσης νομίζω ότι έχουν μαζευτεί λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΜΑΤΙΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΦΥΚΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΞΩΤΑ. ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ ΑΣ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΕΝΑ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΥ ΜΕ .........489...ΕΥΡΩ ΟΛΑ ΜΑΖΙ. ΟΥΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΕΞΤΡΑ ΑΥΤΟΠΕΡΑΙΩΣΗ ..!!!! ΚΑΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΕΞΤΡΑ ....ΤΗΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ...!!!!!! ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΤΟΥ 2011

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ TIMΕΣ ΛΙΑΝΙΚΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΗΣΙΑ RELEASE PB-ASQ00-001 ACCOUNTANT STANDARD 530 199 WB-ASQ00-001 Βιβλία Α' & Β' κατηγορίας, Διαχείριση Λογιστικού Γραφείου, Διαχ/ση Παγίων, Διαχ/ση Αξιογράφων, Καταστάσεις ΚΕΠΥΟ, Δήλωση ΦΠΑ, Δήλωση Εισοδήματος PB-ASQ00-002 ACCOUNTANT STANDARD PLUS 905 333 WB-ASQ00-002 Βιβλία Α' & Β' κατηγορίας, Διαχείριση Λογιστικού Γραφείου, Διαχ/ση Παγίων, Διαχ/ση Αξιογράφων, Καταστάσεις ΚΕΠΥΟ, Δήλωση ΦΠΑ, Δήλωση Εισοδήματος, Μισθοδοσία PB-ASQ00-003 ACCOUNTANT ADVANCED 955 348 WB-ASQ00-003 Βιβλία Α' , Β' & Γ΄ κατηγορίας, Διαχείριση Λογιστικού Γραφείου, Διαχ/ση Παγίων, Διαχ/ση Αξιογράφων, Καταστάσεις ΚΕΠΥΟ, Δήλωση ΦΠΑ, Δήλωση Εισοδήματος PB-ASQ00-004 ACCOUNTANT ADVANCED PLUS 1.315 489 WB-ASQ00-004 Βιβλία Α' , Β' & Γ΄ κατηγορίας, Διαχείριση Λογιστικού Γραφείου, Διαχ/ση Παγίων, Διαχ/ση Αξιογράφων, Καταστάσεις ΚΕΠΥΟ, Δήλωση ΦΠΑ, Δήλωση Εισοδήματος, Μισθοδοσία PB-ASQ00-005 ACCOUNTANT/ΓΕΝΙΚΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ 605 239 WB-ASQ00-005 Βιβλία Γ΄ κατηγορίας, Διαχείριση Λογιστικού Γραφείου, Διαχ/ση Παγίων, Διαχ/ση Αξιογράφων, Καταστάσεις ΚΕΠΥΟ, Δήλωση ΦΠΑ ACCOUNTANT EXTRAS PB-ASQ08-003 ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ 980 255 WB-ASQ08-003 Προυποθέτει συνδυασμό που περιλαμβάνει Διαχ/ση βιβλίων Γ' κατηγορίας PB-SIL02-001 IMPORT/EXPORT & CONSOLIDATION 765 171 WB-SIL02-001 PB-SIL02-002 ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΣ 165 40 WB-SIL02-002 PB-ASQ08-002 M.I.S. 1 220 56 WB-ASQ08-002 PB-ASQ08-004 REPORT GENERATOR 330 90 WB-ASQ08-004 PB-ASQ08-005 ΒΙΒΛΙΟ ΚΟΣΤΟΛΟΓΙΟΥ 110 34 WB-ASQ08-005 PB-ASQ09-003 ΟΙΚΟΔΟΜΟΤΕΧΝΙΚΑ 275 74 WB-ASQ09-003 Συνοδεύει συνδυασμούς που περιλαμβάνουν Μισθοδοσία ΕΠΙΠΛΕΟΝ USERS ΑΝΑ ΧΡΗΣΤΗ 330 85

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΜΑΤΙΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΦΥΚΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΞΩΤΑ. ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ ΑΣ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΕΝΑ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΥ ΜΕ .........489...ΕΥΡΩ ΟΛΑ ΜΑΖΙ. ΟΥΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΕΞΤΡΑ ΑΥΤΟΠΕΡΑΙΩΣΗ ..!!!! ΚΑΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΕΞΤΡΑ ....ΤΗΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ...!!!!!! ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΤΟΥ 2011

Ε, καλά.....

Πως κάνεις έτσι....??? Δική σου είναι η singular και στη θίξαμε...???

Δεν έχει να κάνει με τις τιμές, αλλά με την ποιότητα των προγραμμάτων, τη λειτουργικότητά τους και γενικότερα την αποτελεσματικότητα που αυτά έχουν.....

Ιδίως στη μισθοδοσία, χαράμι τα λεφτά και οι ώρες που είχαμε φάει στο στήσιμο και τη λειτουργία τότε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, καλά.....

Πως κάνεις έτσι....??? Δική σου είναι η singular και στη θίξαμε...???

Πραγματικά η κουβέντα αυτή θυμίζει παλιότερες κουβέντες για κόμματα και ομάδες. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ τα προγράμματα Epsilonet αλλά δεν την παντρεύτηκα κιόλας. Ολα έχουν την τιμή τους. Εαν νομίζουν οτι σε τέτοιες εποχές που ΟΛΟΙ ζητούν μείωση στις παντός είδους αμοιβές , τότε ας τους θυμίσω οτι "των οικιών ημών εμπιμπραμένων, ημείς άδομεν".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Γιατί δεν ζητάτε έκπτωση στη τιμή του συμβολαίου; Γνωρίζω περιπτώσεις που έκανε μείωση στο ετήσιο συμβόλαιο. Πάντως υπάρχουν ισάξιες εταιρείες με φθηνότερα συμβόλαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου προτειναν για το 2012 για το tax system kai το εσοδα-εξοδα που εχω, 540 ευρω με φπα και εξοφληση σε 6 μηνες-για αυτα τα 2 προγραμματα μονο που χρειαζομαι τωρα τι τιμες μπορω να βρω στη singular? Η απο καποια αλλη εταιρεια?..Και εμενα η τιμη μου φαινεται υψηλη.

Αν γνωριζει καποιος ας με διαφωτησει-ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο σήμερα και ρώτησα στη Data. Εσοδα-Εξοδα και Δηλώσεις τα δίνουν δωρεάν με χρέωση το συμβόλαιο 395 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι, ρίξτε μια ματιά και στη Union!

Καλές τιμές (ίσως όχι οι χαμηλότερες) αλλά τα προγράμματα τρέχουν με κλειστά μάτια & χωρίς περίπλοκες παραμετροποιήσεις, δε χτυπάνε και η υποστήριξη άψογη .

Τα δουλεύω κοντά στα 10 χρόνια και δεν αλλάζω ..εκτός κι αν καβαλήσουν κι αυτοί το καλάμι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...
επισκέπτη Κώστας Κ.

θα σας προτεινα να δείτε και τα λογιστικά της megasoft εγω ειμαι ευχαριστημενος για την υποστηριξη δεν το συζηταμε τα παιδια ειναι φοβερα!

τα δινουν δωρεαν μόνο με το συμβολαιο συντηρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...
επισκέπτη Επισκέπτης

Μου έχουν κάνει προσφορά αλλά όσο τη μελετάω τόσο πιο ακριβή μου φαίνεται.

750 + ΦΠΑ το χρόνο για λογιστική και taxsystem? Τους έχω στο περίμενε. Μου φαίνονται άπειρα χρήματα, έχουν ξεφύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα ,

υπάρχει περίπτωση να ξέρει κάποιος συνάδελφος εάν μπορώ να κάνω προαιρετική

απογραφή σε υποκατάστημα (με είδη κυνηγετικά & χρώματα)χωρίς να παρασύρω το κεντρικό σε απογραφή

το οποίο έχει αντικείμενο δραστηριότητας mini market ?

ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα ,

υπάρχει περίπτωση να ξέρει κάποιος συνάδελφος εάν μπορώ να κάνω προαιρετική

απογραφή σε υποκατάστημα (με είδη κυνηγετικά & χρώματα)χωρίς να παρασύρω το κεντρικό σε απογραφή

το οποίο έχει αντικείμενο δραστηριότητας mini market ?

ευχαριστώ πολύ!

Κατά τη γνώμη μου όχι, αλλά κοίτα λίγο την ενότητα στην οποία δημοσίευσες την ερώτησή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...
επισκέπτη Επισκέπτης

Σκεφτομαι να κανω τη μεταβαση, αλλα αν ειναι να μου χρεωνουν το καθε module εξτρα θα το σκεφτω ξανα.

Ο dealer με ρωτησε αν στο Ε3 θελω αυτοελεγχο και ειπα φωναχτα "ΩΧ, Αρχισαμε..."

Δηλαδη αν ειναι δυνατον να χρεωνουν ΚΑΙ αυτο εξτρα. Αν ηταν αλλιως θα την καναμε στο χερι τη ρημαδα τη δηλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...