Προς το περιεχόμενο

ΕΝΩΣΗ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – ΠΕΙΡΑΙΩΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάθαρσις

Βέβαια. Έπρεπε να σκύψω μπροστά στον ενα και, χαίδεύοντας ηδονικά το μαύρο σεβιότ - παφ, παφ, παφ, παφ -, «έχετε λίγη σκόνη» να είπω «κύριε Aλφα».

Ύστερα έπρεπε να περιμένω στη γωνιά, κι όταν αντίκριζα την κοιλιά του άλλου, αφού θα 'χα επί τόσα χρόνια παρακολουθήσει τα αισθήματα και το σφυγμό της, να σκύψω άλλη μια φορά και να ψιθυρίσω εμπιστευτικά: «Ωχ, αυτός ο Αλφα, κύριε Βήτα...»

Έπρεπε πίσω από τα γυαλιά του Γάμμα, να καραδοκώ την ιλαρή ματιά του. Αν μου την εχάριζε, να ξεδιπλωσω το καλύτερο χαμόγελό μου και να τη δεχθώ όπως σε μανδύα ιππότου ένα βασιλικό βρέφος. Αν όμως αργούσε, να σκύψω για τρίτη φορά γεμάτος συντριβή και ν' αρθρώσω: «Δούλος σας, κύριε μου».

Αλλα πρώτα πρώτα έπρεπε να μείνω στη σπείρα του Δέλτα. Εκεί η ληστεία γινόταν υπό λαμπρούς, διεθνείς οιωνούς, μέσα σε πολυτελή γραφεία. Στην αρχή δεν θα υπήρχα. Κρυμμένος πίσω από τον κοντόπαχο τμηματάρχη μου, θα οσφραινόμουν. Θα είχα τρόπους λεπτούς, αέρινους. Θα εμάθαινα τη συνθηματική τους γλώσσα. Η ψαύσις του αριστερού μέρους της χωρίστρας θα εσήμαινε: «πεντακόσιες χιλιάδες». Ένα επίμονο τίναγμα της στάχτης του πούρου θα έλεγε: «σύμφωνος». Θα εκέρδιζα την εμπιστοσύνη όλων. Και, μια μέρα, ακουμπώντας στο κρύσταλλο του τραπεζιού μου, θα έγραφα εγώ την απάντηση: «Ο αυτόνομος οργανισμός μας, κύριε Εισαγγελεύ...»

Έπρεπε να σκύψω, να σκύψω, να σκύψω. Τόσο που η μύτη μου να ενωθεί με τη φτέρνα μου. Έτσι βολικά κουλουριασμένος, να κυλώ και να φθάσω.

Κανάγιες!

Κώστας Καρυωτάκης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρηνη, η ανακοινωση αυτη για παρα πολυ κοσμο, τον περισσοτερο θα ελεγα, δεν καταδεικνυει απολυτως τιποτα γιατι απλα δεν ξερουμε ουτε προσωπα ουτε πραγματα. Το μονο που κανουν ολα αυτα ειναι να απομακρυνουν αντι να προσελκυσουν στους συλλογους. Και ξερεις η φαντασια του καθενος μπορει να φτασει πολυ πιο μακρια και απο την χειροτερη πραγματικοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τη Χρύσα όσον αφορά την ανακοίνωση του ΛΣΑ , δεν μου καταδεικνύει τίποτα και απλώς αναφέρει προσωπικές διαμάχες και άντε εγώ σας ξέρω και σας εμπιστεύομαι αλλά οι χιλιάδες συνάδελφοι τι ιδέα θα πάρουν ??????

Κατά τα λοιπά ......... 1.000.000 σύλλογοι να γίνουν , για μένα δεν θα αλλάξει τίποτα (έστω άμεσα), πάλι θα είμαι όλη μέρα γραφείο , καθόλου χρόνο για προσωπική-οικογενειακή ζωή και χόμπι, αδιάβαστος ,σε ένα βουνό χαρτιά και ευθύνες , εννοείται απλήρωτος και το κυριότερο ούτε ένα ευχαριστώ από κανένα έστω σαν ηθική αμοιβή .

Και μη μου πείτε για συμμετοχή .........

ΥΓ 1 Πλέον σκέφτομαι και τη συμμετοχή μου (σαν Αποστολής) στη διαδικτυακή κίνηση ................................

ΥΓ 2 Βλέπετε όμως το πρόβλημα μας , ακόμη και εμείς που είμαστε φίλοι και έχουμε το θάρρος να λέμε μια κουβέντα παραπάνω ο ένας στον άλλον, υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσουμε εντάσεις, φανταστείτε σε σύλλογο στον οποίο δεν υπάρχουν οι σχέσεις που έχουμε αναπτύξει εδώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ερωτήσω και κάτι

Με την ευκαιρία της όλης συζήτησης μπήκα στο site του ΛΣΑ και διάβασα το καταστατικό του και μάλιστα κάτι που δεν είχα προσέξει

Μέλη του μπορούν να γίνουν όλοι οι λογιστές , ελέυθεροι επαγγελματίες και μισθωτοί.

Τότε ρε γαμώτο πως θα έμπαινε στην Πανελλήνια Ομοσπονδία Φοροτεχνικών Ελευθέρων Επαγγελματιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ερωτήσω και κάτι

Με την ευκαιρία της όλης συζήτησης μπήκα στο site του ΛΣΑ και διάβασα το καταστατικό του και μάλιστα κάτι που δεν είχα προσέξει

Μέλη του μπορούν να γίνουν όλοι οι λογιστές , ελέυθεροι επαγγελματίες και μισθωτοί.

Τότε ρε γαμώτο πως θα έμπαινε στην Πανελλήνια Ομοσπονδία Φοροτεχνικών Ελευθέρων Επαγγελματιών.

Θα μου λύσει κανείς την απορία ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και εγω μια απορια που μπορει να δειχνει ασχετη αλλα νομιζω δεν ειναι

Δημοσιευτηκε ενα αρθρο σημερα στην Ναυτεμπορικη οπου αναφερεται μια προταση για την κλιμακα απο φοροτεχνικους την οποια χαρακτηριζει μαλιστα "ΠΡΟΤΑΣΗ ΒΟΜΒΑ "

Ξερουμε με ποιο συλλογο ομοσπονδια επιμελητηριο συνομιλει ο υπουργος?

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1727959

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν λαός, η Νεμεσις και το πιο μεγαλο ελαττωμα μας ειναι η φαγωμαρα που αρχιζω να πιστευω οτι ειναι στο DNA μας.

Εδω όμως σ' αυτον τον φιλόξενο κυβερνοτόπο πολλές διαφορές έχουν γεφυρωθεί και ειλικρινείς φιλίες έχουν εδραιωθεί.

Εδω δεν χωραει η φαγωμαρα, μόνο η φιλική αντιπαράθεση.

Και είναι οι φίλοι πρώτοι αυτοι που θα κρίνουν και θα κατακρίνουν με αγαπη ( οι εχθροι μονο κολακευουν)

Οσο για τους συλόγους...όλοι οι καλοί χωράνε!

Γιατι να μην συνεργαστούνε κιόλας;

Αφου αυτα που τους ενώνουν είναι περισσότερα απο αυτα που τους χωρίζουν.

Μη γνωρίζοντας πολλά περι των συνδικαλιστικών και βλέποντας τα πράγματα ιδεαλιστικά δεν μπορω να καταλάβω γιατι τόση φαγωμαρα και τοσο εντονοι χαρακτηρισμοί στις ανακοινωσεις επισημων συνδικαλιστικων φορεων.

Αυτο που πιστεύω, ειναι οτι η φαγωμαρα ειναι ανοιχτη πληγη αιωνων και στην πατρίδα μας και στο επάγγελμά μας.

Κοιταξτε μακρυτερα και δειτε οτι εκει στηριζονται οσοι μας καθονται στο σβερκο και καταστρεφουν μικρα η μεγαλα μας ονειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ερωτήσω και κάτι

Με την ευκαιρία της όλης συζήτησης μπήκα στο site του ΛΣΑ και διάβασα το καταστατικό του και μάλιστα κάτι που δεν είχα προσέξει

Μέλη του μπορούν να γίνουν όλοι οι λογιστές , ελέυθεροι επαγγελματίες και μισθωτοί.

Τότε ρε γαμώτο πως θα έμπαινε στην Πανελλήνια Ομοσπονδία Φοροτεχνικών Ελευθέρων Επαγγελματιών.

στην ΓΣ του 2007 που πάρθηκε η αποφαση

υπήρχε και απφαση για τροποποιηση του καταστατικου ΓΙαννη

και προσαρμογή του στο καταστατικο της ΠΟΦΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και εγω μια απορια που μπορει να δειχνει ασχετη αλλα νομιζω δεν ειναι

Δημοσιευτηκε ενα αρθρο σημερα στην Ναυτεμπορικη οπου αναφερεται μια προταση για την κλιμακα απο φοροτεχνικους την οποια χαρακτηριζει μαλιστα "ΠΡΟΤΑΣΗ ΒΟΜΒΑ "

Ξερουμε με ποιο συλλογο ομοσπονδια επιμελητηριο συνομιλει ο υπουργος?

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1727959

[/q

Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗΣ ΠΡΟΤΑΣΗΣ, ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΚΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ, ΠΟΥ ΠΡΟΤΑΘΗΚΕ ΣΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΠΟΥ ΔΙΕΞΗΧΘΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ.

SAN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν ειναι λοιπον αυτο που υποψιαστηκα απο την αρχη , για το υπουργειο δεν υπαρχουν συνδικαλιστες του κλαδου να συνομιλουν και να προτεινουν , υπαρχουν μονο forum ?

( δεν κρινω εαν ειναι σωστες οι προτασεις η οχι του επιστημονικου συνεδριου , αυτο ειναι αλλο θεμα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου λύσει κανείς την απορία ?

Για του λόγου το αληθές Γιάννη

ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

Ο Λογιστικός Σύλλογος Αθηνών σας καλεί στην 5η Τακτική Αρχαιρεσιακή Γενική Συνέλευση των μελών στις 13 Δεκεμβρίου 2007, ημέρα Πέμπτη και ώρα 18:00 μ.μ. στην Ηλιούπολη, στο ΚΕ.Κ. ΑΚΜΗ, Βουλιαγμένης 337, τέρμα μετρό Αγ. Δημητρίου.

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Απόφαση για ένταξη του Συλλόγου σε Δευτεροβάθμια Ομοσπονδία(Ομοσπονδία Ελευθέρων Επαγγελματιών).

2. Τροποποίηση άρθρων καταστατικού για την ένταξη σε Δευτεροβάθμια Ομοσπονδία(Ομοσπονδία Ελευθέρων Επαγγελματιών).

3. Διοικητικός Απολογισμός.

4. Οικονομικός Απολογισμός.

5. Εκλογή νέας Εφορευτικής Επιτροπής.

6. Εκλογή νέου Διοικητικού Συμβουλίου.

7. Εκλογή νέας Ελεγκτικής Επιτροπής.

8. Διάφορα επείγοντα θέματα του Συλλόγου και του λογιστικού επαγγέλματος.

Υπενθυμίζεται στα μέλη ότι:

1. Για την συμμετοχή τους στην διαδικασία και τις ψηφοφορίες , πρέπει να τακτοποιήσουν τις ταμειακές τους υποχρεώσεις.

2. Οι αιτήσεις των υποψηφιοτήτων για τα όργανα του Συλλόγου πρέπει να κατατεθούν προς το Δ.Σ. του Συλλόγου μέχρι και τις 11 Δεκεμβρίου 2007(Ταχυδρομικώς: Σαρπηδόνος 22 ,104 42 Αθήνα, μέσω fax: 210 51.32.661 ή με e-mail: [email protected] )

3. Σύμφωνα με το άρθρο 14,21 και 22 του Καταστατικού όπως αυτά μέχρι σήμερα έχουν τροποποιηθεί από προηγούμενη Γ.Σ. η θητεία των οργάνων είναι τριετής , οι δε προβλεπόμενες θέσεις είναι για το μεν Διοικητικό Συμβούλιο: πέντε (5), για δε την Ελεγκτική και Εφορευτική Επιτροπή :τρεις (3) αντίστοιχα. Η υποψηφιότητα σε κάποιο όργανο αποκλείει την συμμετοχή και σε άλλο.

Για το Δ.Σ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώ το θέμα και σκέφτομαι να γράψω ........να απαντήσω......... (ενώ δεν θα έπρεπα να μπώ στον πειρασμό)

Τελικά αποφάσισα να καταθέσω μόνο αυτό : μια σκέψη (άδηλη) χωρίς να χαρακτηρίζει γεγονότα καταστάσεις ή κάποιον συγκεκριμένο από το forum και τα γραφόμενά του.....

Δεν μπορεί αυτός ο κλάδος να ενωθεί επιτέλους...??

Δεν μπορεί ποτέ κάποιος να είναι ελεύθερος στις επιλογές του : α)να ιδρύσει έναν σύλλογο β)να φύγει από κάποιον άλλο ....χωρίς να δίνει εξηγήσεις για τα αυτονόητα....????

Το σημαντικό δεν είναι η διαδρομή του καθενός (αυτό δεν πρέπει να κοιτάει κάποιος)???

Σταματήστε να τσακώνεστε ειλικρινά το λέω (για κάθε απάντηση και κάθε τι που γράφεται ) πρέπει να υπάρχει νέα απάντηση.....

Αποστόλη, Κωστή, Ειρήνη (δεν έχετε να αποδείξετε τίποτε σε κανένα)............... αλλά επειδή σίγουρα πρέπει να μάθουν και άλλοι τί έχει γίνει και γιατί φύγατε.................. αυτό που πρέπει να κρατήσουμε όλοι μας είναι ότι σε κάτι νέο και καινούριο δεν πρέπει να ξαναγίνουν τα ίδια

Σίγουρα μέσα από όλα αυτά κάτι μπορεί να βγεί το πιστεύω ειλικρινά..... κάτι καλύτερο

Σκεφτείτε όμως και την άλλη πλευρά (όταν βλέπουν συνάδελφοι) οι οποίοι δεν γνωρίζουν πρόσωπα και καταστάσεις τι αποκομίζουν άραγε?? Καρέκλες......Μαγαζάκια .........

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ.....................

Πως μπορεί να συσπειρωθεί ο κλάδος όταν ο ένας απαντάει στον άλλο λες και έχει πρηγούμενα μαζί του.........

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ...............ΑΛΛΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ.........(αυτά τα δείχνουν η πορεία του καθενός σας) και δεν τα λέω εγώ ............

Υ.Γ Και για όσους δεν κατάλαβαν ναι συμμέτεχω και εγώ στον καινούριο σύλλογο και έχω και όνειρα και ελπίδες επιτέλους να ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ..................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επισημάνω κάτι..λόγω της συζήτησης είπα κι εγώ να δω τι παίζει στους υπάρχοντες συλλόγους.

Με τον ΛΣΑ ότι πρόλαβα πρόλαβα .. γιατί σήμερα στο site βγαίνει Under construction

Πρόλαβα όμως να δω αυτό που επισήμανε παραπάνω ο Χαλκιδέος και απάντησε στην συνέχεια ο Απόστολος..

για την συνύπαρξη ελευθέρων επαγγελματιών και μισθωτών, κάτι που εξ'αρχής απέκλειε τον ΛΣΑ από οποιαδήποτε ένταξη/εκπροσώπηση σε δευτεροβάθμια συνδικαλιστική οργάνωση.

Οπότε ερωτώ ..έστω και εκ των υστέρων ..

Αποστόλη, Ειρήνη, Κώστα κ.λ.π. με ποιο σκεπτικό είχε δημιουργηθεί αυτός ο Σύλλογος?

Τα σημερινά μέλη του Δ.Σ. είναι μισθωτοί ή ελεύθεροι επαγγελματίες?

Δεν πρόλαβα να δω την ημερομηνία ίδρυσης ..

Απ'την άλλη βλέπω την Ε.Φ.Ε.Ε.Α.

Η Ένωση Φοροτεχνικών Ελεύθερων Επαγγελματιών Αττικής (Ε.Φ.Ε.Ε.Α.) ιδρύθηκε το 1990 και είναι η παλαιότερη πρωτοβάθμια συνδικαλιστική οργάνωση των ελεύθερων επαγγελματιών Λογιστών - Φοροτεχνικών. Είναι η μοναδική συνδικαλιστική οργάνωση που εκπροσωπεί τους αμιγώς ελεύθερους επαγγελματίες Λογιστές - Φοροτεχνικούς που δραστηριοποιούνται στο Νομό Αττικής, και είναι επίσης ιδρυτικό μέλος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Φοροτεχνικών Ελεύθερων Επαγγελματιών Αττικής (Π.Ο.Φ.Ε.Ε.).

το site της λειτουργεί αν και η τελευταία ανακοίνωση είναι του 2008.. :unsure:

και σκέφτομαι ως άλλος Χαλκιδέος .. γιατί οι φίλοι μου δεν πήγαν να "ταρακουνήσουν" αυτή την ένωση αντί να δημιουργήσουν μια καινούργια..

Σ'αυτό πρέπει να απαντήσετε εσείς..

Εγώ πάντως ένα δίκαιο σας το αναγνωρίζω διαβάζοντας το καταστατικό της..

ΑΡΘΡΟΝ 3ον

1. Μέλη του Σωματείου εγγράφονται όλοι όσοι ασκούν το επάγγελμα του Φοροτεχνικού ως ελεύθερου επαγγελματία, σαν φυσικό πρόσωπο, ή σαν μέλος προσωπικών εταιρειών τούτο αποδεικνυομένου, δια της βεβαιώσεως ενάρξεως εργασιών της Δ.Ο.Υ. και μετά από έγκριση του Δ.Σ..

2. Η εγγραφή γίνεται με αίτηση που απευθύνεται προς το Διοικητικό Συμβούλιο με θέμα την εγγραφή του υποψηφίου μέλους στο μητρώο των μελών και περιέχει υπεύθυνη δήλωση ότι ο αιτών αποδέχεται ανεπιφύλακτα τις διατάξεις του Καταστατικού, τις νόμιμες αποφάσεις των Γενικών Συνελεύσεων, του Διοικητικού Συμβουλίου και του Πειθαρχικού Συμβουλίου.

3. Το Διοικητικό Συμβούλιο εφόσον κρίνει βάσιμη την αίτηση, την αποδέχεται με απόφασή του την οποία λαμβάνει εις την πρώτη τακτική συνεδρίασή του μετά την υποβολή της αιτήσεως, διαφορετικά την απορρίπτει.

4. Μέλος δεν δύναται να εγγραφεί ο υποψήφιος που είναι εγγεγραμμένος σε άλλο όμοιο σωματείο.

Φροντίστε λοιπόν στην Ένωση που εσείς θα φτιάξετε η εγγραφή των μελών να είναι αυτοδίκαιη, εφόσον αυτά (τα υποψήφια μέλη) τηρούν τις προϋποθέσεις και χωρίς καμιά περαιτέρω έγκριση..

Πρέπει να ξέρω κι εγώ, αλλά και κάθε ενδιαφερόμενος, ότι αν μου την δώσει, μπορώ με καταστατικές διαδικασίες να αλλάξω τα φώτα στην κάθε διοίκηση κατακτώντας απρόσκοπτα την πλειοψηφία..

Προσέξτε επίσης τις διατάξεις για την σύγκλιση, τις απαρτίες, κ.λ.π. της Γενικής Συνέλευσης.. ξέρετε καλύτερα από μένα πόσο εύκολο είναι να δημιουργηθούν "πλαστές" πλειοψηφίες..

Επίσης λάβετε μέριμνα για την υποχρεωτική εφαρμογή των αποφάσεων της Γ.Σ. από το Δ.Σ. (με ποινή καθαίρεσης), γιατί απ'ότι μας περιγράφετε στον ΛΣΑ το ΔΣ λειτουργεί υπεράνω..

Αυτά σαν αρχή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυστε μου και μια απορια σας παρακαλω....

τι τροποποιηση θα μπορουσε να γινει στον ΛΣΑ, ωστε να μπορει να γινει μελος στην ΠΟΦΕΕ ?

Με τους μισθωτους μελη του συλλογου τι θα μπορουσε να γινει? Μπορουσε να τους περιλαμβανει και αυτους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυστε μου και μια απορια σας παρακαλω....

τι τροποποιηση θα μπορουσε να γινει στον ΛΣΑ, ωστε να μπορει να γινει μελος στην ΠΟΦΕΕ ?

Με τους μισθωτους μελη του συλλογου τι θα μπορουσε να γινει? Μπορουσε να τους περιλαμβανει και αυτους?

Χρύσα μου απλά θα βλέπαν την πόρτα εξόδου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόστολε

Δεκτό και κατανοητό .

Τελικά τι έγινε ?

Τι αποφάσισε η ΓΣ τότε ?

ομόφωνα όλα τα θέματα που αφορούν την ενταξη στην ομοσπονδία και την τροποποιηση του καταστατικου

ΦΩΣ δεν είδαμε απο το ΔΣ και γι αυτό (μαζι και με τα άλλα που αναφερουμε) και υποβάλαμε τις παραιτήσεις μας.

Απο το επόμενο ΔΣ μπήκαν τα κωλύματα απο την πλειοψηφία του ΔΣ στην κατευθυνση της ΜΗ υλοποίησης της απόφασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυστε μου και μια απορια σας παρακαλω....

τι τροποποιηση θα μπορουσε να γινει στον ΛΣΑ, ωστε να μπορει να γινει μελος στην ΠΟΦΕΕ ?

Με τους μισθωτους μελη του συλλογου τι θα μπορουσε να γινει? Μπορουσε να τους περιλαμβανει και αυτους?

ουσιαστικά δεν υπηρχε προβλημα Χρύσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρύσα μου απλά θα βλέπαν την πόρτα εξόδου
ουσιαστικά δεν υπηρχε προβλημα Χρύσα

με φωτισατε .... :P:unsure:-_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θες βρε Χρύσα.. δεν υπήρχαν μισθωτοί ή τουλάχιστον ικανός αριθμός .. παρά την πρόβλεψη του καταστατικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θες βρε Χρύσα.. δεν υπήρχαν μισθωτοί ή τουλάχιστον ικανός αριθμός .. παρά την πρόβλεψη του καταστατικού.

ενα περιεργο πραγμα, εσενα σε καταλαβαινω με το πρωτο ....οι αλλοι με μπερδευουν .... :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΑΝ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ TAXHEAVEN ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ (ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ), ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ, ΚΑΙ ΕΠΙ ΤΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΝΑ ΣΥΓΧΑΡΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ "ΕΡΓΑΛΕΙΟ" ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΤΟΝ ΟΙΚΟΝΟΜΟ-ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ-ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΘΕΤΙΚΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΟΠΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗΣ ΕΦΕΕΑΠ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ "ΚΑΛΟ" ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΑΤΑΡΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΝΕΡΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ "ΞΥΠΝΗΣΕΙ" ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΕΠΑΝΑΠΑΥΤΕΙ ΣΤΗΝ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΟΣΟ "ΕΝΕΡΓΑ" ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ.

ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΚΥΡΗΞΗ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΗΡΡΕΑΣΕΙ ΤΟ ΟΛΟ ΚΛΙΜΑ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΩΝ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ, ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ Ή ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΥΛΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ. ΚΑΙ ΛΕΩ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΤΑΣΣΟΜΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΥΠΕΡ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΕΥΕΛΠΙΣΤΟΝΤΑΣ ΠΩΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ.

ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΟΥΝ.

JP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ,

έχω αρχίσει και τα "παίρνω" ............... :P

Γνωριζόμαστε οι περισσοτεροι τόσο καλά , που μπορούμε με μία τηλεφωνική κλήση να κανονίσουμε τα πάντα , να δώσουμε διευκρινήσεις όπου χρειάζεται , και να αναλύσουμε σχετικά θέματα .

Και επειδή με νευριάσατε αφάνταστα , κάλεσα έκτακτο ΔΣ με τον εαυτό μου και αποφάσισα έκτακτη γενική συνέλευση των μελών του φόρουμ , για την επόμενη εβδομάδα στην Αρτάκη , σε εκείνο το ακριβό μαγαζί . :unsure:

Θέματα της έκτακτης γενικής συνέλευσης θα είναι :

α) το μέλλον του συνδικαλισμού στην χώρα

β) ο συνδικαλισμός του μέλλοντος

γ) ο μελλοντικός συνδικαλισμός

δ) ο συνδικαλισμος στο πέρασμα των αιώνων

ε) το πέρασμα των αιώνων και τα σημαδια του στον συνδικαλισμο

στ) ο συνδικαλιστής του σήμερα

ζ) ο συνδικαλιστής του χθες

η) ο συνδικαλιστής του άυριο

Αυτά .

Υ.Γ Παρασκευή 23/10/2009 είναι καλά ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Αρτάκη την ξέρω. Εκείνο το "ακριβό" μαγαζί όχι. Αν κάποιος μου το υποδείξει... μέσα. Πειράζει την ίδια μέρα, μετά τα μεσάνυχτα, να εορτάσουμε τα γενέθλια της αγαπημένης μου ?

ΥΓ. Στην ημερήσια διάταξη να προστεθεί και θέμα θ) ο συνδικαλιστής χθές, σήμερα και αύριο. Διαχρονική εξέλιξη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ,

έχω αρχίσει και τα "παίρνω" ............... :unsure:

Γνωριζόμαστε οι περισσοτεροι τόσο καλά , που μπορούμε με μία τηλεφωνική κλήση να κανονίσουμε τα πάντα , να δώσουμε διευκρινήσεις όπου χρειάζεται , και να αναλύσουμε σχετικά θέματα .

...

Όπως πάντα ,

υπέρ αδιαφανών διαβουλεύσεων(τλφ),

ύποπτων διαδρομών(Αρτάκη κ.λ.π.)

συναλλαγών κάτω απ'το τραπέζι(για το ποιος θα πληρώσει),

κ.τ.λ.

γνωστόν το ποιόν σου.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...