Προς το περιεχόμενο

Αρχείο Υπολογισμού Αυτοελέγχου Επιχειρήσεων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείτε να κατεβάσετε ένα πρόχειρο βπήθημα σε excel για τον υπολογισμό του αυτελέγχου των επιχειρήσεων σύμφωνα με τον νέο φορολογικό Νόμο.

Φυσικά με τις ερμηνευτικές που θα ακολουθήσουν θα γίνει και η ολοκλήρωσή του.

etisios_autoelegxos.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΛΕΟΝΤΑΣ

Πολύ καλό το προγραμματάκι και σε ευχαριστούμε (πιστεύω όλοι).

Το "έτρεξα" και είδα ότι βγάζει 3πλάσια και 4πλάσια ποσά, από τα συνηθισμένα (ξέρω αδόκιμος όρος).

Ποιός θα μας βεβαιώσει ότι μετά 3-4 χρονάκια, δεν θα φέρουν μια άλλη απόφαση, Νόμο κλπ και δεν θα πούν " καλά τα πήγατε ρίξτε τώρα και χχχ ποσό κεφαλικό φόρο, για να κλεισουν οριστικά οι χρήσεις" (ξέρω ό Νόμος λέει ...κλπ, αλλά πόσοι Νόμοι έρχονται μετά και ξελένε το ξέρουμε όλοι).

Και δεύτερον όσοι δεν ακολουθήσουν την διαδικασία και συνεχίσουν όπως μεχρι τώρα, θα τους φωνάξουν ποτέ?

Πόσες υποθέσεις παραγράφηκαν πέρυσι, και ποσες θα παραγραφούν φέτος?

Από προηγούμενα κλεισίματα και περαιώσεις πολλοί γλυτωσαν και το παίζουν καί "μάγκες" απο πάνω.

Για μια ακόμη φορά (και δυστυχώς δεν θα είναι η τελευταία) ο λογιστής χρεώνεται την καθοδήγηση του επιχειρηματία ώστε να είναι καλός φορολογούμενος, πληρώνοντας παρα πάνω φόρους, και κάποιοι ακολουθώντας την πεπατημένη θα γελάνε όταν έρθουν τα εκκαθαριστικά, βάζοντας στο στόχαστρο τον λογιστή που καθοδήγησε τον πελάτη του να πληρώσει παρα πάνω φόρους.

Μεχρι πότε πια μπορούμε να αντέξουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

:D Εχω κατεβάσει από εδώ και εγώ αρκετά βοηθήματα χωρίς να πληρώσω τίποτε οπότε με τον τρόπο αυτό το ξεπληρώνω .

Επίσης τα δύο cd του gus για τη δουλειά που έχουν και στην τιμή που μπορεί κάποιος να τα αποκτήσει είναι σαν να μην πληρώνεις τίποτε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω καταβασει και εγω αλλά δε μπορώ να τα δουλέψω.Μου βγάζει πρόβλημα μακροεντολων,μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-Stelios-
Μπορούμε να το χρησιμοποιούμε αυτό χωρίς να πληρώσουμε τίποτα????

:D Αυτό είναι αρχείο excel?

Και νομιζα ότι το ξέρω (το excel)!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η χρήση 2003 έχει ξεπεράσει σε ακαθάριστα έσοδα τα 300.000 ευρώ αλλά η χρήση 2004 δεν τα έχει ξεπεράσει και πληρεί τις προυποθέσεις της περαίωσης χωρίς έλεγχο σημαίνει οτι θα ελεγχθώ για το 2003 αλλά όχι για το 2004;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D Αυτό είναι αρχείο excel?

Και νομιζα ότι το ξέρω (το excel)!!!!!!

Αγαπητέ συνάδελφε si-fo, θα μπορούσες να δώσεις τα φώτα σου και σε μας;

Με ποιό τρόπο δημιουργείται αυτή η μορφή αρχείων; Μακροεντολές; Γιατί εμείς οι ταλαίπωροι γνωρίζουμε μόνο το Excel σαν λογιστικό φύλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ συνάδελφε si-fo, θα μπορούσες να δώσεις τα φώτα σου και σε μας;

Με ποιό τρόπο δημιουργείται αυτή η μορφή αρχείων; Μακροεντολές; Γιατί εμείς οι ταλαίπωροι γνωρίζουμε μόνο το Excel σαν λογιστικό φύλλο.

:DΕαν μπορώ , με μεγάλη μου χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την Visual του Excel (VBA)

Δημιουργείς φόρμες στις οποίες προσθέτεις πλαίσια κειμένου και τα οποία συνδέεις με κάποιο κελί σε ένα φύλλο εργασίας .

Στις φόρμες δημιουργείς και κουμπιά εντολών και για να δουλέψει το κουμπί γράφεις ελάχιστο κώδικα ( και εγώ λογιστής είμαι όχι προγραμματιστής )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την Visual του Excel (VBA)

Δημιουργείς φόρμες στις οποίες προσθέτεις πλαίσια κειμένου και τα οποία συνδέεις με κάποιο κελί σε ένα φύλλο εργασίας .

Στις φόρμες δημιουργείς και κουμπιά εντολών και για να δουλέψει το κουμπί γράφεις  ελάχιστο κώδικα  ( και εγώ λογιστής είμαι όχι προγραμματιστής )

Μπορείς να μου υποδείξεις βιβλιογραφία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

Η νέα έκδοση του προγράμματος αυτοέλεγχος επιχειρήσεων .

Με νέα χαρακτηριστικά και ελπίζω λιγότερα λάθη .

Εαν κάποιος συνάδελφος έχει τον τρόπο ελέγχου ( τη συνάρτηση ) των ΑΦΜ ας το γράψει για να το βάλω στο πρόγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Βγάζει μήνυμα "Compile error in hidden module:Module2"

???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Si-fo έχω Ver. Microsoft Excel 2002

Το βγάζει μόλις το φορτώνει σε ένα "μπανεράκι" !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Εμένα σε δύο διαφορετικά pc με Excel xp και Excel 2000 μου βγάζει το ίδιο μήνυμα.

Πάντως αφού στους περισσότερους δουλεύει σωστά κάτι θα φταίει σε εμάς.

Ευχαριστώ τον si-fo για το ενδιαφέρον του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθεί να βγάζει το ίδιο και σε μένα . Όπως είπε και ο κ. Δημήτρης ίσως έχουμε εμείς κάποιο πρόβλημα .Ευχαριστώ και εγώ για το ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...