Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
TOLL

ΘΑΝΑΤΟΣ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΑΣΘΕΝΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΕΡΓΟΔΟΤΗ

Question

ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΕ ΤΕΤΡΑΕΤΙΑ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟΔΟΤΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΑΣΘΕΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ 10ο του 2008 ΑΠΕΒΙΩΣΕ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2009.

ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΔΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ 2009 ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΒΑΛΛΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΥΣ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Αποζημίωση άδειας και επίδομα άδειας δικαιούνται να λάβουν οι οικειοθελώς αποχωρούντες εργαζόμενοι - απολυόμενοι λόγω συνταξιοδοτήσεως, αφού συμπληρώσουν τις πλήρεις προϋποθέσεις και οι κληρονόμοι του εργαζόμενου σε περίπτωση θανάτου του. Σύμφωνα με το άρθρο 1 παραγ. 3 εδ. 5 του Ν.1346/83 η σχέση εργασίας του εργαζόμενου που λύνεται με οποιοδήποτε τρόπο, υποχρεώνει τον εργοδότη στην καταβολή των αποδοχών της άδειας και του επιδόματος άδειας.

ΑΡΑ ΝΑΙ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...