Προς το περιεχόμενο

Να μην ξεχάσετε το βραδάκι στις 8 να δείτε την τηλεμ..ια των 6


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και αύριο μπορείται να δειτε την τηλεμ..ια των 2

Αθήνα

Επί ποδός βρίσκονται τα κομματικά επιτελεία για το πρώτο ντιμπέιτ μεταξύ των έξι πολιτικών αρχηγών που θα διεξαχθεί στις 20:00 τη Δευτέρα.

Μετά το αίτημα των δημοσιογράφων, το οποίο έγινε αποδεκτό από την κυβέρνηση και τα κόμματα της αντιπολίτευσης, θα υπάρχει χρόνος για δεύτερη διευκρινιστική ερώτηση προς τους πολιτικούς αρχηγούς, όπως ίσχυε και στις προηγούμενες τηλεμαχίες.

Κάθε δημοσιογράφος θα αναλάβει ένα θεματικό κύκλο, μετά το πέρας του οποίου κάθε πολιτικός αρχηγός θα έχει το δικαίωμα να θέσει μια ερώτηση σε έναν από τους άλλους πολιτικούς αρχηγούς της επιλογής του χωρίς δικαίωμα σχολιασμού.

Το ντιμπέιτ θα έχει έξι ενότητες: οικονομία, περιβάλλον, δημόσια διοίκηση, εργασία και κοινωνική πολιτική, παιδεία, εξωτερική πολιτική.

Στο ντιμπέιτ έχουν κληθεί να συμμετάσχουν οι δημοσιογράφοι: Μαρία Χούκλη (ΕΡΤ), Παύλος Τσίμας (Mega), Νίκος Ευαγγελάτος (ΑΝΤ1), Αντώνης Σρόιτερ (Alpha), Αιμίλιος Λιάτσος (Star), Ανδρέας Κωνσταντάτος (Alter) και Σία Κοσιώνη (ΣΚΑΙ).

Στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης, ο Π.Τσίμας θα απευθύνει ερωτήματα για την Οικονομία, ο Ν.Ευαγγελάτος για την Κοινωνική Πολιτική και ο Αιμ. Λιάτσος για την Εξωτερική Πολιτική.

Μετά το διάλειμμα, τις θέσεις του θα πάρουν η Σ.Κοσιώνη, που θα ρωτήσει για το Περιβάλλον, ο Α.Κωνσταντάτος με ερωτήσεις για την Παιδεία και ο Αντ.Σρόιτερ, ο οποίος θα απευθύνει ερωτήματα για τη Δημόσια Διοίκηση.

Την Τρίτη η τηλεμαχία των «2»

Στις 20:00 την Τρίτη, θα διενεργηθεί η πρώτη τηλεοπτική αναμέτρηση μεταξύ των δύο υποψηφίων πρωθυπουργών Κώστα Καραμανλή και Γιώργου Παπανδρέου.

Στην τηλεμαχία συντονίστρια θα είναι η δημοσιογράφος Μαρία Χούκλη από την ΕΡΤ.

Η σειρά των θεμάτων που θα συζητηθούν είναι η εξής: Οικονομία- Ανάπτυξη, Κοινωνικά θέματα - Παιδεία, Κράτος - Δημόσια Διοίκηση, Περιβάλλον-Υποδομές, Εξωτερική πολιτική.

Ο χρόνος τοποθέτησης του κάθε αρχηγού είναι: Τρία λεπτά για κάθε πρωτολογία, τρία λεπτά για κάθε δευτερολογία και ένα λεπτό για κάθε τριτολογία.

Το ντιμπέιτ ολοκληρώνεται με τρίλεπτες γενικές τοποθετήσεις των δύο αρχηγών.

Newsroom ΔΟΛ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ντιμπέιτ έχουν κληθεί να συμμετάσχουν οι δημοσιογράφοι: Μαρία Χούκλη (ΕΡΤ), Παύλος Τσίμας (Mega), Νίκος Ευαγγελάτος (ΑΝΤ1), Αντώνης Σρόιτερ (Alpha), Αιμίλιος Λιάτσος (Star), Ανδρέας Κωνσταντάτος (Alter) και Σία Κοσιώνη (ΣΚΑΙ).

Πάει χάλασε και ο Star.

Είχα εναποθέσει τις ελπίδες μου εκεί,μπας και δω κανένα έργο της προκοπής.

Γιά το EXTRA,ακούσατε τίποτα;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ραδιοτηλεοπτικό συμβούλιο θυμάμαι μια προηγούμενη φάση που είχε πάρει θέση......

Είχε ρίξει και 30,000 ευρά πρόστιμο....

350_2008.pdf

Τώρα δεν θα πάρει θέση λέτε...???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή μόνο εγώ έκατσα και είδα 2,5 ώρες την τηλεμ...α ???

Κι εγω... αλλα επειδη δεν καταλαβα τιποτα θα την δω και σημερα....λες σημερα να εχω μεγαλυτερη διαυγεια πνευματος ? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή μόνο εγώ έκατσα και είδα 2,5 ώρες την τηλεμ...α ???

Εβλεπα και εγώ για λίγο και αφου "φτιαχνόμουνα" έφευγα και όταν ηρεμούσα ξαναέβλεπα.

Μπάς και υποκρύπτω κανα υφέρπον μαζοχιστικό σύνδρομο?

Πάντως απ' οτι άκουσα αργότερα απο σχολιαστές , δεν έγινε η παραμικρή αναφορά στην SIEMENS

Μήπως τά έχουν "πιάσει" και οι δημοσιογράφοι , και τελικώς τα κορόιδα είμαστε εμείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθομαι και τους παρακολουθώ σχεδόν καθημερινά και αυτο δεν ξερω αν είναι σωστό , διότι νευριάζω αφάνταστα.

Απο την άλλη όμως επειδή θέλω να προσπαθώ για τα παιδιά μου και όπως μπορώ, πιστεύω πως το κάνω ,

προβληματίζομαι για την αποχή μου απο τις κάλπες .

Με λίγα λόγια είμαι πολύ μπερδεμένος και γενικοτερα όποτε μπερδευομαι θέλω να το συζητώ με τους φίλους μου .

Τελευταία φορά που ψήφισα , κάναμε με ένα φίλο μου , ένα ολόκληρο χωριό να ψάχνεται για να βρεί ποιοι ήταν αυτοι οι δύο που χάλασαν την γενικότερη κομματική "δυναμική" του χωριού .

Μετά απο 12 χρόνια αποχής , σκέφτομαι πως και αυτή η κίνηση που έκανα τότε , ίσως να ήταν λάθος , διότι αποτέλεσμα μηδέν.

Και πάνω που έχω αρχίσει να βλέπω με συμπάθεια , εναν απο τους χθεσινούς έξι , για τα όσα λέει και για τον τρόπο που τα λέει (για την παιδεία ουσιαστικά), τελειώνει η τηλεμαχία και αρχίζει η ανάλυσή της .

Και πάνω στο ψάξιμο "πέφτω" στον Αρη , στον Αρη της παιδείας

και δεν είναι ότι "πέφτω" απλά πάνω στον Αρη , "πέφτω" πάνω του την ώρα που λέει πως η χώρα μας είναι ένα σκάφος , ένας σκάφος λέει , που κυβερνήτη μπορεί να έχει μόνο τον κώστα αν θέλει να κάνει σωστό ταξίδι και να μην βουλιάξει .

Και λέω δεν είναι δυνατόν θεέ μου , δεν μπορεί να συμβαινει πάλι αυτό , πάλι ο Αρης να μιλάει για σκάφος και για καπετάνιο , δεν το αντέχω πάλι .

Πόσο θα ήθελα για πέντε μόνο λέπτα να είμαι εκεί , να βουτήξω έναν απο την γραβάτα και να του ρίχνω , πάρε αυτήν για το σκάφος , πάρε αυτήν για τις μαύρες διακοπές σου , πάρε αυτήν για τα μαυρα ταμεία του υπουργείου σου , πάρε αυτήν για το χρηματιστήριο , πάρε αυτή για τα ομόλογα , πάρε αυτή για την siemens, πάρε αυτήν για το βατοπέδι , πάρε αυτήν για τις υποκλοπές , πάρε αυτήν για τους αλλοδαπούς , πάρε αυτήν για τους κουμπάρους , παρε και αυτή .......πάρε και αυτή πάρε πάρε πάρε.

Χαστουκάκια έ , για να μην παρεξηγηθούμε κιόλας .

Δεν ξέρω ειλικρινά ,

μήπως θα έπρεπε να πάω να ψηφίσω ??.

Δεν ξέρω ρε γαμώτο μου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση ποτέ εργαζόμενος (δημοσιογράφοι) σε μια επιχείρηση με ερώτησή του ή τοποθέτηση να βλάψει τα συμφέροντα του εργοδότη (πολιτικά κόματα) χωρίς συνέπειες;

Πολιτικοί αρχηγοί και δημοσιογράφοι είναι μια ωραία παρέα που μας σερβίρουν στην τηλεόραση ένα ωραίο παραμύθι αλλά όσο περνάνε τα χρόνια δεν μπορούν πλέον να κρυφτούνε γι' αυτό πλέον η τηλεθέαση κάθε φορά πάει απο το κακό στο χειρότερο.Προσπαθούν με μετρήσεις να πείσουν τον κόσμο ότι η τηλεθέαση ήταν μεγάλη αλλά κάθε φορά βρίσκουν διαφορετικούς τρόπους μέτρησης για να παραμυθιάζονται μόνοι τους.

Εγώ συγκεκρμένα χθές το βράδυ πήγα σε μια ανοικτή θεατρική παράσταση με ΤΖΙΒΙΛΙΚΑ & ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ και πέρασα θαυμάσια.Τουλάχιστον απο τους γωστούς μου απ' ότι γνωρίζω κανείς δεν παρακολούθησε το τσίρκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθομαι και τους παρακολουθώ σχεδόν καθημερινά και αυτο δεν ξερω αν είναι σωστό , διότι νευριάζω αφάνταστα.

Απο την άλλη όμως επειδή θέλω να προσπαθώ για τα παιδιά μου και όπως μπορώ, πιστεύω πως το κάνω ,

προβληματίζομαι για την αποχή μου απο τις κάλπες .

Με λίγα λόγια είμαι πολύ μπερδεμένος και γενικοτερα όποτε μπερδευομαι θέλω να το συζητώ με τους φίλους μου .

Τελευταία φορά που ψήφισα , κάναμε με ένα φίλο μου , ένα ολόκληρο χωριό να ψάχνεται για να βρεί ποιοι ήταν αυτοι οι δύο που χάλασαν την γενικότερη κομματική "δυναμική" του χωριού .

Μετά απο 12 χρόνια αποχής , σκέφτομαι πως και αυτή η κίνηση που έκανα τότε , ίσως να ήταν λάθος , διότι αποτέλεσμα μηδέν.

Και πάνω που έχω αρχίσει να βλέπω με συμπάθεια , εναν απο τους χθεσινούς έξι , για τα όσα λέει και για τον τρόπο που τα λέει (για την παιδεία ουσιαστικά), τελειώνει η τηλεμαχία και αρχίζει η ανάλυσή της .

Και πάνω στο ψάξιμο "πέφτω" στον Αρη , στον Αρη της παιδείας

και δεν είναι ότι "πέφτω" απλά πάνω στον Αρη , "πέφτω" πάνω του την ώρα που λέει πως η χώρα μας είναι ένα σκάφος , ένας σκάφος λέει , που κυβερνήτη μπορεί να έχει μόνο τον κώστα αν θέλει να κάνει σωστό ταξίδι και να μην βουλιάξει .

Και λέω δεν είναι δυνατόν θεέ μου , δεν μπορεί να συμβαινει πάλι αυτό , πάλι ο Αρης να μιλάει για σκάφος και για καπετάνιο , δεν το αντέχω πάλι .

Πόσο θα ήθελα για πέντε μόνο λέπτα να είμαι εκεί , να βουτήξω έναν απο την γραβάτα και να του ρίχνω , πάρε αυτήν για το σκάφος , πάρε αυτήν για τις μαύρες διακοπές σου , πάρε αυτήν για τα μαυρα ταμεία του υπουργείου σου , πάρε αυτήν για το χρηματιστήριο , πάρε αυτή για τα ομόλογα , πάρε αυτή για την siemens, πάρε αυτήν για το βατοπέδι , πάρε αυτήν για τις υποκλοπές , πάρε αυτήν για τους αλλοδαπούς , πάρε αυτήν για τους κουμπάρους , παρε και αυτή .......πάρε και αυτή πάρε πάρε πάρε.

Χαστουκάκια έ , για να μην παρεξηγηθούμε κιόλας .

Δεν ξέρω ειλικρινά ,

μήπως θα έπρεπε να πάω να ψηφίσω ??.

Δεν ξέρω ρε γαμώτο μου .

Δεν νομίζω να εννοείς κάτι τέτοιο ?

_________.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθομαι και τους παρακολουθώ σχεδόν καθημερινά και αυτο δεν ξερω αν είναι σωστό , διότι νευριάζω αφάνταστα.

Απο την άλλη όμως επειδή θέλω να προσπαθώ για τα παιδιά μου και όπως μπορώ, πιστεύω πως το κάνω ,

προβληματίζομαι για την αποχή μου απο τις κάλπες .

Με λίγα λόγια είμαι πολύ μπερδεμένος και γενικοτερα όποτε μπερδευομαι θέλω να το συζητώ με τους φίλους μου .

Τελευταία φορά που ψήφισα , κάναμε με ένα φίλο μου , ένα ολόκληρο χωριό να ψάχνεται για να βρεί ποιοι ήταν αυτοι οι δύο που χάλασαν την γενικότερη κομματική "δυναμική" του χωριού .

Μετά απο 12 χρόνια αποχής , σκέφτομαι πως και αυτή η κίνηση που έκανα τότε , ίσως να ήταν λάθος , διότι αποτέλεσμα μηδέν.

Και πάνω που έχω αρχίσει να βλέπω με συμπάθεια , εναν απο τους χθεσινούς έξι , για τα όσα λέει και για τον τρόπο που τα λέει (για την παιδεία ουσιαστικά), τελειώνει η τηλεμαχία και αρχίζει η ανάλυσή της .

Και πάνω στο ψάξιμο "πέφτω" στον Αρη , στον Αρη της παιδείας

και δεν είναι ότι "πέφτω" απλά πάνω στον Αρη , "πέφτω" πάνω του την ώρα που λέει πως η χώρα μας είναι ένα σκάφος , ένας σκάφος λέει , που κυβερνήτη μπορεί να έχει μόνο τον κώστα αν θέλει να κάνει σωστό ταξίδι και να μην βουλιάξει .

Και λέω δεν είναι δυνατόν θεέ μου , δεν μπορεί να συμβαινει πάλι αυτό , πάλι ο Αρης να μιλάει για σκάφος και για καπετάνιο , δεν το αντέχω πάλι .

Πόσο θα ήθελα για πέντε μόνο λέπτα να είμαι εκεί , να βουτήξω έναν απο την γραβάτα και να του ρίχνω , πάρε αυτήν για το σκάφος , πάρε αυτήν για τις μαύρες διακοπές σου , πάρε αυτήν για τα μαυρα ταμεία του υπουργείου σου , πάρε αυτήν για το χρηματιστήριο , πάρε αυτή για τα ομόλογα , πάρε αυτή για την siemens, πάρε αυτήν για το βατοπέδι , πάρε αυτήν για τις υποκλοπές , πάρε αυτήν για τους αλλοδαπούς , πάρε αυτήν για τους κουμπάρους , παρε και αυτή .......πάρε και αυτή πάρε πάρε πάρε.

Χαστουκάκια έ , για να μην παρεξηγηθούμε κιόλας .

Δεν ξέρω ειλικρινά ,

μήπως θα έπρεπε να πάω να ψηφίσω ??.

Δεν ξέρω ρε γαμώτο μου .

Πολιτική ως επιστήμη, πολιτική ως τέχνη.....

πολιτική αρετή?

Η Αιδώς και η Δίκη συνιστούν μέρος της πολιτικής αρετής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθομαι και τους παρακολουθώ σχεδόν καθημερινά και αυτο δεν ξερω αν είναι σωστό , διότι νευριάζω αφάνταστα.

Απο την άλλη όμως επειδή θέλω να προσπαθώ για τα παιδιά μου και όπως μπορώ, πιστεύω πως το κάνω ,

προβληματίζομαι για την αποχή μου απο τις κάλπες .

Με λίγα λόγια είμαι πολύ μπερδεμένος και γενικοτερα όποτε μπερδευομαι θέλω να το συζητώ με τους φίλους μου .

Τελευταία φορά που ψήφισα , κάναμε με ένα φίλο μου , ένα ολόκληρο χωριό να ψάχνεται για να βρεί ποιοι ήταν αυτοι οι δύο που χάλασαν την γενικότερη κομματική "δυναμική" του χωριού .

Μετά απο 12 χρόνια αποχής , σκέφτομαι πως και αυτή η κίνηση που έκανα τότε , ίσως να ήταν λάθος , διότι αποτέλεσμα μηδέν.

Και πάνω που έχω αρχίσει να βλέπω με συμπάθεια , εναν απο τους χθεσινούς έξι , για τα όσα λέει και για τον τρόπο που τα λέει (για την παιδεία ουσιαστικά), τελειώνει η τηλεμαχία και αρχίζει η ανάλυσή της .

Και πάνω στο ψάξιμο "πέφτω" στον Αρη , στον Αρη της παιδείας

και δεν είναι ότι "πέφτω" απλά πάνω στον Αρη , "πέφτω" πάνω του την ώρα που λέει πως η χώρα μας είναι ένα σκάφος , ένας σκάφος λέει , που κυβερνήτη μπορεί να έχει μόνο τον κώστα αν θέλει να κάνει σωστό ταξίδι και να μην βουλιάξει .

Και λέω δεν είναι δυνατόν θεέ μου , δεν μπορεί να συμβαινει πάλι αυτό , πάλι ο Αρης να μιλάει για σκάφος και για καπετάνιο , δεν το αντέχω πάλι .

Πόσο θα ήθελα για πέντε μόνο λέπτα να είμαι εκεί , να βουτήξω έναν απο την γραβάτα και να του ρίχνω , πάρε αυτήν για το σκάφος , πάρε αυτήν για τις μαύρες διακοπές σου , πάρε αυτήν για τα μαυρα ταμεία του υπουργείου σου , πάρε αυτήν για το χρηματιστήριο , πάρε αυτή για τα ομόλογα , πάρε αυτή για την siemens, πάρε αυτήν για το βατοπέδι , πάρε αυτήν για τις υποκλοπές , πάρε αυτήν για τους αλλοδαπούς , πάρε αυτήν για τους κουμπάρους , παρε και αυτή .......πάρε και αυτή πάρε πάρε πάρε.

Χαστουκάκια έ , για να μην παρεξηγηθούμε κιόλας .

Δεν ξέρω ειλικρινά ,

μήπως θα έπρεπε να πάω να ψηφίσω ??.

Δεν ξέρω ρε γαμώτο μου .

Αν και καθημενος σκεφτεσαι ορθα :lol::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ειλικρινά ,

μήπως θα έπρεπε να πάω να ψηφίσω ??.

Δεν ξέρω ρε γαμώτο μου .

dvote_giakoumatos.jpg

Κι εγώ δεν θα πήγαινα να ψηφίσω. Όμως έπειτα από αυτή την άθλια επίθεση που γίνεται ξανά στους Οικολόγους Πράσινους από τους πασόκους δημοσιοκάφρους (βλέπετε η εξακομματική βουλή τους τρομάζει μιας και ο Γιωργάκης δεν θα έχει μεγάλη πλειοψηφία) θα τους ψηφίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόφυγα και δεν το έιδα..

Μα ξεχάστηκα την επόμενη μέρα..

Ετσι που περπατούσα στο πεζοδρόμιο

σκέφτηκα να ρίξω μια ματιά στα πρωτοσέλιδα

-μαύρη η ώρα και η στιγμή -

εκεί στο περίπτερο του μαστρο-Δημήτρη..

έτσι να δω βρε αδερφέ ποιος ξεχώρησε...

Στα "Νέα" έγραφε "Ο Γίωργος νίκησε κατά κράτος τον Κώστα"

Στην "Απογευματινή" έγραφε " Ο Κώστας νίκησε κατά κράτος τον Γιώργο"

Δάγκωσα τα χείλη μου..

Μα πως την πάτησα και φέτος...

Καλά δεν τα πήγαινα ρε γμτ μου....

πως την πάτησα την τελευταία στιγμή...

Αλλά ευτυχώς ..

Δεν με είδε κανείς..

και με γρήγορα βήματα έτρεξα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόφυγα και δεν το έιδα..

Μα ξεχάστηκα την επόμενη μέρα..

Ετσι που περπατούσα στο πεζοδρόμιο

σκέφτηκα να ρίξω μια ματιά στα πρωτοσέλιδα

-μαύρη η ώρα και η στιγμή -

εκεί στο περίπτερο του μαστρο-Δημήτρη..

έτσι να δω βρε αδερφέ ποιος ξεχώρησε...

Στα "Νέα" έγραφε "Ο Γίωργος νίκησε κατά κράτος τον Κώστα"

Στην "Απογευματινή" έγραφε " Ο Κώστας νίκησε κατά κράτος τον Γιώργο"

Δάγκωσα τα χείλη μου..

Μα πως την πάτησα και φέτος...

Καλά δεν τα πήγαινα ρε γμτ μου....

πως την πάτησα την τελευταία στιγμή...

Αλλά ευτυχώς ..

Δεν με είδε κανείς..

και με γρήγορα βήματα έτρεξα...

Κωστή ,

για τον χαμένο διάβασες πουθενά ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

............................................

Δεν ξέρω ειλικρινά ,

μήπως θα έπρεπε να πάω να ψηφίσω ??.

Δεν ξέρω ρε γαμώτο μου .

Η εσωτερική αμφισβήτηση της "ακλόνητης" αλήθειας είναι το πρώτο βήμα για την αναζήτηση μιας νέας.

Είσαι σε καλό δρόμο.......... :rolleyes:

Έχεις μπροστά σου δύο βδομάδες για να αλλάξεις και να βρείς την κάλπη.

ΥΓ: Θεωρώ δεδομένο πως δεν θα συναντήσεις τον δικομματισμό στον δρόμο για την κάλπη ούτε βέβαια τον άλλο ένοικο της γαλάζιας (?) πολυκατοικίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

................................

Κι εγώ δεν θα πήγαινα να ψηφίσω. Όμως έπειτα από αυτή την άθλια επίθεση που γίνεται ξανά στους Οικολόγους Πράσινους από τους πασόκους δημοσιοκάφρους (βλέπετε η εξακομματική βουλή τους τρομάζει μιας και ο Γιωργάκης δεν θα έχει μεγάλη πλειοψηφία) θα τους ψηφίσω.

Δημήτρη μου με αυτό το σκεπτικο θα ψήφιζες και :

Ν.Δ. μιας και τέτοια επίθεση από Κανάλια και εφημερίδες με παράλληλη αβάντα στον κ.Παπανδρέου (και εγώ να έβαζα θα έβγαινα παμψηφει !! <_< ) δεν έχει ξαναγίνει , εδώ μέχρι και την παράταση για τις συγκεντρωτικές το βγάλανε σαν προεκλογική αβάντα , αν είναι δυνατόν δεν τους έχει ενημερώσει κανείς ότι σχεδόν κάθε χρόνο τα πάντα παίρνουν παράταση επειδή είναι φύση και θέση αδύνατο ο έρμος ο Λογιστής να τα προλάβει όλα (βέβαια και η ΝΔ έχει τα δικά της "αντικειμενικά" μέσα , αλλά κακά τα ψέμματα δεν έχουν το ίδιο ειδικό βάρος)!!!!

Επίσης μεγάλη , τεράστια θα έλεγα απαξίωση δέχθηκε και ο ΣΥΡΙΖΑ αν και τώρα τελευταία το πάνε με το βαμβακί !!!

Ο ΛΑΟΣ το έχουν μεν καλεσμένο παντού γιατί πουλάει (τι άραγε) αλλά και εκείνο το σφάζουν επιστημονικά και επείδη έτυχε να δω λίγο μέγκα χθες το μεσημέρι έχω να πω ότι ο κ.Ντουκάκης (ναι , ναι :rolleyes: ) μιλούσε πιο σωστά και καθημερινά από όλους (ανεξαρτήτως βεβαίως τι πιστεύει ο καθένας) !!!!

Το ΚΚΕ το έχουν περάσει σαν ένα συμπαθητικό μεν κόμμα με συμπαγείς θέσεις αλλά απαρχαιωμένο με σημερινά δεδομένα (του lifestyle πάντα !!)

Και βέβαια τους Οικολόγους πράσινους που και εκείνους του καλούν τώρα τελευταία , αλλά μάλλον για να έχουν τη συνειδήση τους ήσυχη !!!

Με λίγα λόγια αν δε ψηφίζεις ΠΑΣΟΚ πας χαμένος !!! :D

Προσωπικά λυπάμαι αυτούς που βγαίνουν και πηγαίνουν ακόμη στις συγκεντρώσεις με σημαιάκια κλπ , παλαιότερα πήγαινα και εγώ σε όσες μπορούσα και ειδικότερα σε συγκεντρώσεις στα καφενεία του χωριού πιο πολύ όμως από περιεργεία , πλέον η περιέργια για το τι θα πει ο κάθε υποψήφιος έχει παρέλθει (ακόμα και τα τραγούδοα που βάζουν πριν είναι και αυτά στάνταρ!!) αλλά αν μου δωθεί η ευκαιρία θα προσπαθήσω να πάω τουλάχιστον στις τοπικές και όχι κεντρικές συγκεντρώσεις μπάς και κατορθώσω να κάνω κάποιο διάλογο με τους υποψηφίους . :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποστόλη δεν αρκεί κανείς να δεχτεί επίθεση, πρέπει να συμφωνείς και με τα όσα λέει κι εγώ συμφωνώ σε πάρα πολλά με τους Ο-Π και θεωρώ καλό να μπούνε στην βουλή διότι πιστεύω ότι θα βοηθήσουν σε περιβαλλοντικά θέματα και όχι μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποστόλη δεν αρκεί κανείς να δεχτεί επίθεση, πρέπει να συμφωνείς και με τα όσα λέει κι εγώ συμφωνώ σε πάρα πολλά με τους Ο-Π

..................................................

Δημήτρη, εγώ συμφωνώ με πολλούς και πολλά από αυτά που λένε.... με πάρα πολλούς.......

Στην πρακτική εφαρμογή μου τα χαλάνε..... όλοι τους......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dvote_giakoumatos.jpg

Κι εγώ δεν θα πήγαινα να ψηφίσω. Όμως έπειτα από αυτή την άθλια επίθεση που γίνεται ξανά στους Οικολόγους Πράσινους από τους πασόκους δημοσιοκάφρους (βλέπετε η εξακομματική βουλή τους τρομάζει μιας και ο Γιωργάκης δεν θα έχει μεγάλη πλειοψηφία) θα τους ψηφίσω.

Θα συμφωνησω μαζι σου οτι οι Οικολογοι δεχονται επιθεση προκειμενουν να τους συρρικνωσουν

Αλλα βρε συ εχω και ενα ερωτημα :

Το τζιπ του Καφετζοπουλου 10,000 κυβικων που κυκλοφορει ειναι υβριδικο ?

:rolleyes:<_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές το βράδυ , άκουσα την κυρία πιπιλή να λέει,

ότι οι ψηφοφόροι της νδ είναι άνθρωποι ανωτερου επιπέδου

και για το λόγο αυτό έχουν αντιδράσει με τα όσα συμβαινουν στην νδ.

Σαφέστατα και υπάρχουν χιλιάδες ψηφοφορων της νδ ,

που όχι απλά είναι ανωτερου επιπέδου αλλα και ανωτερης ηθικής .

Το ερωτημά μου είναι , σε ποιό ακριβώς επίπεδο λαλακίας βρίσκεται η κυρία πιπιλή

καθώς και όλοι οι τυχαίοι αυτοί που ξαφνικά έγινα πολιτικοί καθώς και το τί γίνεται με το επίπεδο

των ψηφοφόρων των άλλων κομμάτων .

Στους άλλους ψηφοφορους δεν υπάρχει ανωτερότητα ???????????

Σαν δεν ντρεπεστε λιγάκι , σαν δεν ντρέπεστε, αλητήριοι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...